Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2011., 17:32   #61
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
izmedju vadjenja iz as u tijeku voznje i sjedenja mami u krilu, opasnije je ovo prvo..
Zašto je opasnije? Ako se netko zabije u njih, dijete ima sve šanse da pogine i u jednom i u drugom slučaju.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 17:41   #62
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Ne vozim i vadim je iz sjedalice, ne znam kako bih to izvela Nego vidim da muž pizdi kad ona plače, i hvata ga panika kad odmah nema odmarališta pored ceste. Danas smo odradili nekih sat vremena vožnje bez vađenja, ne u komadu, kad bolje razmislim prvi put kad sam je vadila je bio put na more, ovako je uspijem zabaviti.
Mafri, i meni stariji brat pomaže, zato je mala još uvijek u jajetu, mada odavno ima uslove za naprijed. Ah, koja sreća što je on htio dudu u njenim godinama...
A zasto neizvadis iz jajeta?Spasices se zeno...
Mozda nece iz prve se smirit al svakom voznjom bit ce bolje....
Ova moja je u jajetu divljala...ja bi isto divljala da se moram tako vozit skvrcena i jos naopacke
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 17:46   #63
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Zašto je opasnije? Ako se netko zabije u njih, dijete ima sve šanse da pogine i u jednom i u drugom slučaju.
totalno sam protiv ikakvog sjedenja u auto koje se krece bez as, meni to nikad ne bi palo napamet.
iako, dijete moze poginuti i u autosjedalici ako je sudar fakat gadan.

htjela sam reci da je opasnije ne sjediti, nego sjediti, i zato mi se cini da je proces vadjenja, pogotovo urlajuceg i batrgajuceg djeteta, opasan.
(a imala sam prilike vidjeti dok se vozimo, u autu ispred, kako zena manevrira sa djetotom u zraku,....ono buci buci )

al uopce ne mogu razumjeti ijednu odraslu osobu da ide dizati dijete iz as dok je auto u pokretu, po meni je to jebeno opasno i po odraslu osobu i po dijete, a cini mi se i po vozaca jer ga sigurno na neki nacin distrakta.
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 17:49   #64
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
htjela sam reci da je opasnije ne sjediti, nego sjediti,
Pa zadržati ga ne može, u slučaju sudara. Dakle, baj baj bejbi, krenulo bejbi mami iz krila ili mami iz ruku.


Evo videića.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch

Zadnje uređivanje chocolatecookie : 17.08.2011. at 17:54.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 18:00   #65
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Pa zadržati ga ne može, u slučaju sudara. Dakle, baj baj bejbi, krenulo bejbi mami iz krila ili mami iz ruku.


Evo videića.
ma sve ja to znam i objektivno me se ne tice

al vidis da zena ne moze izdrzati djetetov plac, da muza-vozaca hvata panika, pa onda panicno zeli izvaditi dijete iz as....da bi ga dovela u opasnost drzanja u krilu (u kojem vrlo vjerojatno i dalje place) mora ga izvaditi iz as, drzati u zraku, zakloniti pogled muzu (ili ga cak distraktati da ih pogleda) i dovesti sve skupa u opasnost



i jos nisam ni komentirala ono drzanje sise djetetu u ustima za vrijeme voznje

taman da se netko u njih zabije u tom trenutku i da mama slomi sve sto se slomit dade i usput ugusi dijete vlastitom sisom.
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 18:06   #66
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
al vidis da zena ne moze izdrzati djetetov plac, da muza-vozaca hvata panika, pa onda panicno zeli izvaditi dijete iz as....da bi ga dovela u opasnost drzanja u krilu (u kojem vrlo vjerojatno i dalje place) mora ga izvaditi iz as, drzati u zraku, zakloniti pogled muzu (ili ga cak distraktati da ih pogleda) i dovesti sve skupa u opasnost



i jos nisam ni komentirala ono drzanje sise djetetu u ustima za vrijeme voznje

taman da se netko u njih zabije u tom trenutku i da mama slomi sve sto se slomit dade i usput ugusi dijete vlastitom sisom.



Poanta, dakle: kupite prijenosni dvd (neki dobro pričvrstljiv, da nije opasnost), ili putujte autobusom, autobusi su sigurniji.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 19:36   #67
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
i jos nisam ni komentirala ono drzanje sise djetetu u ustima za vrijeme voznje

taman da se netko u njih zabije u tom trenutku i da mama slomi sve sto se slomit dade i usput ugusi dijete vlastitom sisom.
joj da ne fantaziraj....
da se netko zabio u nas i ja i moja sisa odletile bi naprijed u šajbu
sigurno je nebi ugušila vlastitom sisom jer nemam vakum na cici koja bi u toj silini udarca ostala zalijepljena njoj za usta

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post


Poanta, dakle: kupite prijenosni dvd (neki dobro pričvrstljiv, da nije opasnost),
iskreno nije mi ni palo napamet,prvo putovanje možda i zadnje
ali crtiće ni doma ne gleda,sram je bilo a ima tek/već 8 mj
a u autu tako vrišti i drži oči čvrsto zatvorene

teško je to zamisliti dok ne vidiš
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 19:52   #68
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
joj da ne fantaziraj....
da se netko zabio u nas i ja i moja sisa odletile bi naprijed u šajbu
Joj, ne djeluje u sudaru samo jedna sila.

Gledaj.

Ili ti baš računaš na frontalan sudar?


Quote:
teško je to zamisliti dok ne vidiš
I prometnu nesreću, čini se.

Naravno da doma ne gleda crtiće s osam mjeseci. U autu bih isprobala i to prije nego ugrozila djetetu život.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 20:07   #69
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Joj, ne djeluje u sudaru samo jedna sila.

Gledaj.

Ili ti baš računaš na frontalan sudar?


I prometnu nesreću, čini se.

Naravno da doma ne gleda crtiće s osam mjeseci. U autu bih isprobala i to prije nego ugrozila djetetu život.
ah eto meni nije bilo palo napamet da bi crtić uopće mogao/trebao dobro doći.
i nije potrebno pokušavati stvoriti dojam da bi netko umjesto crtića radije izabrao rizik sa mogućim smrtonosnim posljedicama....pustila bi joj crtiće 5 sati u komadu ali iako nisam imala uređaj znam da ni crtići kod mog djeteta nebi upalili....
našla sam se u situaciji u kojoj jesam,po prvi put....snašla sam se kako sam znala....nisam je htjela vaditi iz AS pa sam po vama učinila pojednako lošu stvar....nakon 3 h urlanja,i 5 stajanja i umirivanja,dala djetetu cicu u vožnji,u sjedalici,na nekoliko minuta,konačno je umirila od silovitog plača i konačno je zaspala....
i u bilo kojoj sili nedaj Bože,i dalje tvrdim da bi ja odletila a ne ostala zalijepljena na njoj.
dali si ti imala takvo i sl. iskustvo pa da me kao žena ženu shvatiš,kao majka majku? a ne da me tu dodatno ubijaš linkovima koji nisu potrebni jer sam svjesna opasnosti na cesti? možeš li shvatiti ili se samo lako guštati pokušavajući se zgražavati?
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 20:36   #70
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
....

za zabaviti, ne morate glumiti majmuna, kupite prenosni dvd i pustajte crtice
Pa nekoj djeci su crtići zanimljivi ravno 5 minuta tako da nije ti ni to neko univerzalno rješenje.

Ja znam šta me čeka pa ne dramim, ako idemo na put rihtamo da to bude kad treba zaspati da smo barem sat vremena mirni. Često stajemo, nikad nije gladna, žedna, mokra etc. Ali ona jednostavno preurla pola puta, inače je jako aktivna i da se nju pita skakala bi po autu za vrijeme vožnje. Sad dobiva novu as pa možda joj bude zanimljivo gledati naprijed Da je stresno, stresno je ali u as mora biti.
Alure is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 21:01   #71
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
dali si ti imala takvo i sl. iskustvo pa da me kao žena ženu shvatiš,kao majka majku? a ne da me tu dodatno ubijaš linkovima koji nisu potrebni jer sam svjesna opasnosti na cesti? možeš li shvatiti ili se samo lako guštati pokušavajući se zgražavati?
Ne guštam zgražajući se. Nadam se da ti nikad više neće pasti na pamet da u vožnji ugrožavaš život svog djeteta. Vjerujem da je grozno kad satima urla. Bilo bi grozno i da tri sata plače za twixom, ali ako znaš da će se ugušiti na podu pojede li samo komadić, bit ćeš puna razumijevanja za to što urla za twixom - ali twix dobiti neće.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 21:50   #72
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne guštam zgražajući se. Nadam se da ti nikad više neće pasti na pamet da u vožnji ugrožavaš život svog djeteta. Vjerujem da je grozno kad satima urla. Bilo bi grozno i da tri sata plače za twixom, ali ako znaš da će se ugušiti na podu pojede li samo komadić, bit ćeš puna razumijevanja za to što urla za twixom - ali twix dobiti neće.
Usporedba ti je grozna,kao i ova rečenica.
I ta rečenica govori dovoljno o onome što sam te pitala u prethodnom postu.
Ja sam došla iznijeti svoje loše iskustvo.
Ako imaš savjet,iz vlastitog iskustva kako pokušati situaciju riješiti što čisto sumnjam,rado ga podijeli s nama...ako nemaš savjet,molim te nemoj na ovakav ružan i bespotreban način voditi rasprave.tema nije "kako je mambi uvalila u vožnji cicu u usta,i ajmo iz toga napraviti sto i jedan smrtonosan scenarij" već kako smiriti i naučiti dijete na vožnju u AS.
prozirni pokušaji.......zato se bar prestani ponavljati.....
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 22:24   #73
hvala bogu nemamo problema s vožnjom, s 3 mjeseca smo išli na put, vožnja od nekih 4 i po sata, plakala je nekih 15 minuta, stali smo, malo se pomazili i nazad u jaje i na cestu.
ne želim osuditi nikoga, mogu zamisliti kako je strašno voziti i slušati dijete kako vrišti, ali definitivno bih voljela da se češće na našoj tv vide ovakvi filmići jer vidim dosta djece nevezane u autu i mislim da ljudi nisu svjesni što im se može dogoditi
__________________
22.12.1998. 17.3.2001. 4.4.2011.
mlada38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 22:38   #74
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
ružan i bespotreban način
Ovo će biti bespotrebno kad na forumu ne bude nijednog roditelja kojem bi palo na pamet tako nešto. Ništa osobno protiv tebe, želim ti da rješenje pronađeš što prije.

Prije dvije godine prometne su nesreće bile najčešći uzrok smrti djece u Hrvatskoj. Svaki je dan nekoliko djece ozlijeđeno u prometnim nesrećama u Hrvatskoj.

Većinu roditelji, vjerujem, jako vole.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 22:55   #75
Evo mi sad sve vise idemo autom i mogu reci da se stanje doooobro popravilo....
I tako su nase muke prestale!Danas smo se pol sata vozili i ja nisam sjedila sa njom pozada i nije uopce niti zaplakala....cjelo vrijeme se smijala,pricala...
Cekam jos koji dan pa cu je okrenut u smjeru voznje jer vec mjesec dana ispunjava sve uvjete,samostalno se dize i stoji po minutu...cak i napravi koji korak uz krevet...vrlo je cvrsto i stabilno djete od prvog dana rodjenja....
Eto,mi sad mozemo di ocemo... A i ima blizu 10 kg
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??

Zadnje uređivanje mafri : 17.08.2011. at 23:02.
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 23:29   #76
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
A zasto neizvadis iz jajeta?Spasices se zeno...
Mozda nece iz prve se smirit al svakom voznjom bit ce bolje....
Ova moja je u jajetu divljala...ja bi isto divljala da se moram tako vozit skvrcena i jos naopacke
nekad nije stvar jajeta, moj je vrištao i u skupini I...a ako dijete nije spremno za veću AS da se nešto dogodi opet su velike šanse stradavanje.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 23:40   #77
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
nekad nije stvar jajeta, moj je vrištao i u skupini I...a ako dijete nije spremno za veću AS da se nešto dogodi opet su velike šanse stradavanje.
ne mora uopce biti stvar jajeta/skupine as/oblika as

jednostavno dio djece ne podnosi voznju (ili samo vozaca-jer neki zaista voze ili prebrzo, ili naglo ulaze u zavoje, ili ne smanjuju brzinu na lezecim policajcima itd. i ejdnostavno dijete nauci da im sa tim ludjakom nije ugodno)

i mislim da u tom dijelu treba biti fer i prema djetetu i smanjiti vozenje na minimum, odnosno voziti kada je fakat potreba, stajat sto je vise moguce.

meni je zanimljivo kako roditelji kazu da im dijete ne podnosi voznju i povraca, i to je kao okej, to mogu prihvatiti...medjutim kada urla bez povracanja, onda zajebava i nece se naviknut na as
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 23:43   #78
ja mog nikad ali nikad jos nisam digla iz AS u voznji a zna plakat itekako,mislim si placi,smirit ces se,ne idemo mi na ne znam kakve relacije duge,ali bolje da on place nego nedaj bog ja,i uvijek ga vezem i stavljam u AS iako nekad idemo do supermarketa niti 5min udaljenog,koliko citam ba sse nesrece i desavaju u krugu kuce,jel ljudi misle ma nece bas sad tu blizu smo
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 23:47   #79
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
nekad nije stvar jajeta, moj je vrištao i u skupini I...a ako dijete nije spremno za veću AS da se nešto dogodi opet su velike šanse stradavanje.
Ja imam onu brevi od 0-18 kg i skroz moze u lezeci polozaj,al nisam nju koristila do prije mjesec dana...bila je u maxi cosi jajetu...nisam imala potrebu za brevijevom as...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 23:51   #80
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ja mog nikad ali nikad jos nisam digla iz AS u voznji a zna plakat itekako,mislim si placi,smirit ces se,ne idemo mi na ne znam kakve relacije duge,ali bolje da on place nego nedaj bog ja,i uvijek ga vezem i stavljam u AS iako nekad idemo do supermarketa niti 5min udaljenog,koliko citam ba sse nesrece i desavaju u krugu kuce,jel ljudi misle ma nece bas sad tu blizu smo
Ja isto nevadim djete nikad..nit mi pada na pamet...a derala se ko vol...gubila dah,kasljala...ajme kad se sjetim...
Niti sam starijem ikad dopustila da se vozi bez as...nit bi on sad igdje isao nevezan...valjda navika pa bi mu bilo blesavo da nije u njoj...
Ma ja i da ocu ju vadit u voznji nemogu jer uglavnom sam ja za volanom sa klincima ...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.