Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2013., 10:55   #9961
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Što točno znači da "oteža"?
Pa čini mi se da lopatu friško napadanog snijega dignem bez problema, a drugi, treći dan, ta ista količina, manjeg volumena mi je teža
__________________
--------------------------------
Peek-a-Boo! is offline  
Old 18.01.2013., 11:02   #9962
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post
Pa čini mi se da lopatu friško napadanog snijega dignem bez problema, a drugi, treći dan, ta ista količina, manjeg volumena mi je teža
Hm, određena količina šušurastog snijega bi se trebala pretvoriti u bljuzgasti snijeg iste mase. Osim ako nemaš nekakav samorazmnožavajući snijeg pred kućom.
Ariana B. is offline  
Old 18.01.2013., 11:05   #9963
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Hm, određena količina šušurastog snijega bi se trebala pretvoriti u bljuzgasti snijeg iste mase. Osim ako nemaš nekakav samorazmnožavajući snijeg pred kućom.
Zašto?
Zar se promijenom agregatnog stanja vode ne mijenja gustoća?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 18.01.2013., 11:05   #9964
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Hm, određena količina šušurastog snijega bi se trebala pretvoriti u bljuzgasti snijeg iste mase. Osim ako nemaš nekakav samorazmnožavajući snijeg pred kućom.
samorazmnožavajući snijeg

mislim da ga voda ipak oteža, voda je gušča od pahuljica, odnosno kiša je "teža" od snijega
ne?
ma nemam pojma
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 18.01.2013., 11:12   #9965
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post
Pa čini mi se da lopatu friško napadanog snijega dignem bez problema, a drugi, treći dan, ta ista količina, manjeg volumena mi je teža
Definiraj "istu količinu".
Lord Byron is offline  
Old 18.01.2013., 11:14   #9966
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Zašto?
Zar se promijenom agregatnog stanja vode ne mijenja gustoća?
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
samorazmnožavajući snijeg

mislim da ga voda ipak oteža, voda je gušča od pahuljica, odnosno kiša je "teža" od snijega
ne?
ma nemam pojma
Pa mijenja se gustoća. Ali to onda znači da u isti volumen stane veća masa bljuzge. A ako recimo u jednu lopatu staviš šušurasti snijeg i pustiš ga da stoji na lopati 2 dana, onda će mu se volumen smanjiti, a masa ostati ista tako da Peek ne bi trebala osjetiti razliku kad digne lopatu.
Ariana B. is offline  
Old 18.01.2013., 11:17   #9967
a ne znam

ono malo fizike što još imam u glavi mi vrišti da gustoća i volumen ne bi trebali utjecati na masu.

Otprilike isti problem imam i sa dizanjem iste količine djeteta koje spava i koje je budno.

Shvaćam, problem je u mojoj glavi i starim kostima
__________________
--------------------------------
Peek-a-Boo! is offline  
Old 18.01.2013., 11:21   #9968
Mene sad fakat sram.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 18.01.2013., 11:21   #9969
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post
a ne znam

ono malo fizike što još imam u glavi mi vrišti da gustoća i volumen ne bi trebali utjecati na masu.




gustoća = masa / volumen

Morticia - nestao je tvoj post, ali otprilike se sjećam što si napisala. Neću to ponoviti ali ću ti razjasniti.
Nasreću snijeg nije glup da si malo smanji volumen i malo poveća gustoću pa onda s masom što bude bude. Masa snijega koji je napadao je konstantna (bio on snijeg ili bljuzga). Mijenja mu se samo gustoća jer se topi i kao posljedica se mijenja volumen. Za daljnje instrukcije iz fizike obratite se na pm. Cijena po dogovoru.

Zadnje uređivanje Ariana B. : 18.01.2013. at 11:27.
Ariana B. is offline  
Old 18.01.2013., 11:22   #9970
Idem tam na topic sramite li se svojih postova....
__________________
--------------------------------
Peek-a-Boo! is offline  
Old 18.01.2013., 11:58   #9971
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post




gustoća = masa / volumen

Morticia - nestao je tvoj post, ali otprilike se sjećam što si napisala. Neću to ponoviti ali ću ti razjasniti.
Nasreću snijeg nije glup da si malo smanji volumen i malo poveća gustoću pa onda s masom što bude bude. Masa snijega koji je napadao je konstantna (bio on snijeg ili bljuzga). Mijenja mu se samo gustoća jer se topi i kao posljedica se mijenja volumen. Za daljnje instrukcije iz fizike obratite se na pm. Cijena po dogovoru.

ne znam dal me više sram ili da umrem od smijeha
imah naime dva iz fizike
jedva
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 18.01.2013., 12:06   #9972
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
ne znam dal me više sram ili da umrem od smijeha
imah naime dva iz fizike
jedva
Ma razumijem ja to. Imam takav nekakav odnos prema povijesti. Imala sam doduše 4 ali ni sama ne znam kako. Znam za svjetske ratove, za džingis kana, stogodišnji rat i još štošta, ali da me pitaš kako, tko i zašto nemam blage veze.
Ariana B. is offline  
Old 18.01.2013., 12:49   #9973
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post

ono malo fizike što još imam u glavi mi vrišti da gustoća i volumen ne bi trebali utjecati na masu.
Ja ću ovo kvotat da ostane zapamćeno.

Ako je ovo ono što ti je ostalo od fizike, brijem da bi ti od zdravstvenog odgoja ostalo da je siguran seks snimanje gang rape scene bez kondoma.

Ali dobro, sad se više ni ne čudim onima što ne znaju unutra-van, gore-dolje, lijevo-desno...
Eurifesa is offline  
Old 18.01.2013., 13:04   #9974
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
gang rape scene bez kondoma.
Zvuči privlačno.
JPK is offline  
Old 18.01.2013., 13:26   #9975
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post
Otprilike isti problem imam i sa dizanjem iste količine djeteta koje spava i koje je budno.
Schrödingerovo dijete, koje je u isti mah i budno i spava, bi ti bilo dvostruko teže za podići?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 18.01.2013., 13:44   #9976
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post
Otprilike isti problem imam i sa dizanjem iste količine djeteta koje spava i koje je budno.

Shvaćam, problem je u mojoj glavi i starim kostima
Ne, problem je u uspavanom djetetu koje "ne surađuje" pri nošenju/dizanju. Točke oslanjanja, raspored težine na više mišića i tako to .
Lord Byron is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.