Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2017., 01:01   #441
Quote:
slabsignal kaže: Pogledaj post
koliko ste platili u sb? I koliko traje izobrazba?
Ne sjećam se baš točne cifre, ali oko 7000 kuna, postoji i mogućnost plaćanja na dvije rate, možda uz molbu i na više. Izobrazba je ukupno trajala cca 8-9 mjeseci, predavanja su bila samo subotom (eventualno dva tri petkom ili van termina), nisu sva bila obavezna i preko ljeta, kada fakultet ne radi, predavanja nema.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 20:54   #442
Question FFZG ili UFZG?

Pozdrav, je li netko završio Pedagoško-psihološko-didaktičko-metodičko obrazovanje na FFZG ili UFZG?

Zanimaju me vaša iskustva. Za koji fakultet smatrate da je bolje organiziran po tom pitanju?

Unaprijed hvala.
Telefunken is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 23:14   #443
Ljudi, molim vas za savjete! Planiram (jednog dana) raditi kao predavač strukovnih predmeta u medicinskoj školi, znam da moram imati tzv. pedagoško-psihološku izobrazbu, ali ne mogu se odlučiti gdje upisati. Vidim da ima na Hrvatskom katoličkom sveučilištu, na Učiteljskom fakultetu, Filozofskom, Hrvatskim studijima.... Zanima me koja je razlika među programima, koji naziv se stječe završetkom istog i gdje je najbolji program? Hvala unaprijed!
Despacitoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 16:00   #444
Pozdrav ljudi, nova sam na ovoj temi i zanima me koje predmete moram završiti (dodatno) kako bih mogla predavati u osnovnoj i srednjoj školi?

Naime likovnjak sam i imam završen fax, i zanima me posao nastavnika/profesora a o tome ne znam ništa.
Koja je početna točka?
Sve što sam čula je da moram završiti pedagoški dio (tri predmeta ako se ne varam) i da kosta cca 10,000kn, traje godinu dana.

I da li se može živjeti od te plaće (prof likovnog u oš), dal je teško dobiti posao?

Hvalaaaaa
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 20:51   #445
Pozdrav,
zna li netko koliko treba ispita položiti u Osijeku i pojašnjenje "školske prakse"?
srnaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:19   #446
Quote:
srnaxx kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
zna li netko koliko treba ispita položiti u Osijeku i pojašnjenje "školske prakse"?
Mislim da to ovisi o tvom prethodno stečenom akademskom zvanju.
Primjerice, ljudi koji su već na jednom dvopredmetnom diplomskom studiju nastavničkog usmjerenja, a drugi dio tog dvopredmetnog studija im nije nastavničkog usmjerenja te zbog toga upisuju PPDM izobrazbu, njima se priznaje onaj dio koji su već odslušali ili tako nešto (ne znam sada oslobađa li ih se na tom diplomskom studiju ili u sklopu te PPDM izobrazbe), ali nešto se umanji (i što se tiče kolegija, i što se tiče cijene izobrazbe). Valjalo bi se raspitati, u svakom slučaju. Pogledaj na stranicama FFOS-a, sve imaš ondje.
Što se tiče prakse, vjerujem da je slična kao i na nastavničkim studijima; dakle, imaš dio koji ti odredi Fakultet i individualni dio koji si sam pronađeš u školi po želi. No, imaj na umu da i u vezi toga Fakultet donosi konačnu odluku, tj. kaže može li ili ne kod XY individualnog mentora. Satnica je vjerojatno također slična, mislim da se radi o nekih 30-ak sati sveukupno koje odradiš kod prethodno spomenutih mentora (neke samostalno, neke promatrajući mentora i kolege) i to je to.
Guloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 21:24   #447
Hvala.

[QUOTE=Guloth;67607989]Mislim da to ovisi o tvom prethodno stečenom akademskom zvanju.
Primjerice, ljudi koji su već na jednom dvopredmetnom diplomskom studiju nastavničkog usmjerenja, a drugi dio tog dvopredmetnog studija im nije nastavničkog usmjerenja te zbog toga upisuju PPDM izobrazbu, njima se priznaje onaj dio koji su već odslušali ili tako nešto (ne znam sada oslobađa li ih se na tom diplomskom studiju ili u sklopu te PPDM izobrazbe), ali nešto se umanji (i što se tiče kolegija, i što se tiče cijene izobrazbe). Valjalo bi se raspitati, u svakom slučaju. Pogledaj na stranicama FFOS-a, sve imaš ondje.
Što se tiče prakse, vjerujem da je slična kao i na nastavničkim studijima; dakle, imaš dio koji ti odredi Fakultet i individualni dio koji si sam pronađeš u školi po želi. No, imaj na umu da i u vezi toga Fakultet donosi konačnu odluku, tj. kaže može li ili ne kod XY individualnog mentora. Satnica je vjerojatno također slična, mislim da se radi o nekih 30-ak sati sveukupno koje odradiš kod prethodno spomenutih mentora (neke samostalno, neke promatrajući mentora i kolege) i to je to.[/QUO
TE]
srnaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 21:24   #448
Hvala.
srnaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 23:09   #449
da li se mora polagati razlika ako se zavrsi pedagogija? ili mozda samo nesto sitno? ima netko neku info?
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 13:23   #450
Quote:
chloe jay kaže: Pogledaj post
da li se mora polagati razlika ako se zavrsi pedagogija? ili mozda samo nesto sitno? ima netko neku info?
Sigurno ovisi o onome što bi želio raditi kasnije, kao i o onome što si točno završio. Primjerice, ako si završio baš pedagogiju nastavničkog usmjerenja, neće te zamarati predmetima kakve si tamo imao i priznat će ti ih - vrlo vjerojatno jer nema smisla ponavljati se - ali ako ti je falila primjerice metodika nastave stranih jezika na diplomskom studiju, onda ćeš sigurno morati odslušati to na PPDMI. I vjerojatno će ti umanjiti iznos izobrazbe; ne nešto enormno, ali moraju svakako nešto umanjiti jer ne bi dobio takoreći "kompletan tretman", kad već imaš nešto od onoga što ti treba.
Guloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 10:47   #451
ja sam studirala engleski... nemam ppdmi, razmisljam o tome da upisem... ali nije mi jasno jel moram posebno metodiku nastave engelskog polagati? pitala sam prije nekog vremena na uciteljskom pa su mi rekli da ne... a na ffzg treba. pa mi nista nije jasno.
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 17:41   #452
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
ja sam studirala engleski... nemam ppdmi, razmisljam o tome da upisem... ali nije mi jasno jel moram posebno metodiku nastave engelskog polagati? pitala sam prije nekog vremena na uciteljskom pa su mi rekli da ne... a na ffzg treba. pa mi nista nije jasno.
Ako nisi završila nastavničko usmjerenje, onda ćeš svakako morati polagati Metodiku nastave stranih jezika. Na FFOS, gdje sam ja, se isto mora. A i logično je, nije ista metodika za svaki predmet.
Guloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 19:30   #453
Evo za one koji misle upisati PPDMI. Ja sam ga završio u Osijeku, traje oko semestar i pol, košta oko 10.000 kuna. Nije teško, mislim 11 ispita. Praksa u školi cijelih 2 sata! Da, dobro ste pročitali 2 sata. Jedan slušaš, jedan predaješ. I to je to. Ništa specijalno. Predavanja svake subote.
tektako is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 12:25   #454
ljudi, završila sam studij dizajna, na diplomi mi piše mag.art.
ako završim pedagoški dio da li sam kvalificirana za predavati likovnu kulturu?
ili treba još nešto?
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:28   #455
Pozdrav!
Jedno malo glupo pitanje Upisana sam nedavno na PPDMI na Filozoskom fakultetu u Osijeku, završila sam fakultet. Zanima me ima li PPDM izobrazba ikakve veze sa mogućnosti rada preko student servisa ukoliko stupi na snagu novi zakon o radu preko studentskog ugovora po kojem će i izvanredni studenti moći raditi na studentski ugovor? Točnije, vidjela sam da su uvjeti za takav rad ECTS bodovi (koji se dobivaju i na PPDMI) pa sam to nekako povezala...

Pretpostavljam da ne, ali pitam za svaki slučaj...
čoksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 17:47   #456
Da li bih mogla primjerice raditi u vrtiću sa PPDMI + VŠS upravnog smjera i iskustvom rada u školi?

Molim nekog da me prosvjetli...

Što prije to bolje..
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 20:50   #457
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Da li bih mogla primjerice raditi u vrtiću sa PPDMI + VŠS upravnog smjera i iskustvom rada u školi?

Molim nekog da me prosvjetli...

Što prije to bolje..
Mislim da ne. Za to treba baš predškolski odgoj
Kolegica sa istog faksa u Osijeku nije mogla niti u školi, prednost imaju VSS
tektako is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 06:24   #458
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Da li bih mogla primjerice raditi u vrtiću sa PPDMI + VŠS upravnog smjera i iskustvom rada u školi?

Molim nekog da me prosvjetli...

Što prije to bolje..
Ne.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 17:47   #459
Quote:
tektako kaže: Pogledaj post
Mislim da ne. Za to treba baš predškolski odgoj
Kolegica sa istog faksa u Osijeku nije mogla niti u školi, prednost imaju VSS
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ne.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Znači, da odustanem od PPDMI?

Ili neki rad u školi, ne mora biti nužno vrtić...?
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 21:26   #460
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Znači, da odustanem od PPDMI?

Ili neki rad u školi, ne mora biti nužno vrtić...?
Pa bolje se propitaj da ne baciš 10.000 kuna u vjetar ako od toga nemaš ništa.

Gle, postoje i frizerke s 3 razreda srednje koje u obrtničkim školama predaju šišanje pa imaju profesorsku plaću i radno vrijeme profesora, tako da nije ništa isključeno. Ali u globalu da ćeš imati neke pogodnosti s višom školom upravnog smjera i PPDMI mislim da ne. Ja imam VSS elektrotehnike i PPDMI pa mogu nekoliko predmeta predavati (informatika, tehnički, elektrotehnika, itd.), s tim da ti nitko ne kaže jasno koji su to

No, da te odmah razočaram, pogledaju moju temu pod "posao u slavoniji", ja već godinu dana se javljam na svaki natječaj škole (ali i brojnih drugih institucija), i do sada, ama baš niti jedan natječaj nije bio NE namješten. Dakle, sve same veze, pa tako razmišljam svojih 5 godina faksa + 1 godinu PPDMI unovčiti negdje gdje se razum cijeni
tektako is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.