Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2013., 21:11   #41
ne. daješ državi oko 2000kn mjesečno (obrt, firma ili jdoo), a sa time što bi ti otvorila mislim da to ne pokriva troškove. ili se varam?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 20:03   #42
Može informacija u vezi bianco zadužnice kod otvaranja firme. Prijateljica mi je nedavno otvorila turističku agenciju, potpore su joj bile oko 30.000,00 kn, no na zadužnici joj je iznos od preko 50.000,00 kn... Koga god pitam u HZZ-u koje su obaveze u slučaju bilo kakve komplikacije da se vraća iznos potpore i kamate. . Čemu onda takav iznos kod zadužnice koji je u obavezi ukoliko ne bude ispoštovala ugovor? Zar nisu "sankcije" samo iznos potpore + 4,5% kamata? Može mi netko dati precizno objašnjenje?

Zadnje uređivanje malatica : 20.10.2013. at 20:08.
malatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 20:19   #43
Bianco zadužnice postoje s iznosima do 5.000 kn, 10.000 kn, 50.000 kn, 100.000 kn, 500.000 kn ...

Ukoliko je iznos za povrat npr. 10.001 kn, koristit će se zadužnica od 50.000 kn, kad je 60.000 kn, koristit će se ona od 100.000 kn itd.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 20:48   #44
hvala ti Lorraine

treba onda dobro razmisliti..žalosno je da ti nitko u HZZ-u ne daje konkretne informacije. Svi pričaju da se u slučaju nepoštivanja obaveza, u smislu - ne isplate plaće, vraćaju potpore uvećane za kamatu.
malatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 16:31   #45
Ima neko kakav dobar primjer poslovnog plana za samozapošljavanje?
Imam lovu i otvorio bi d.o.o. ali dobro bi mi došlo i 30 000kn koje daje država za doprinose.
Jel se dugo čeka na to?
Jel moguće tražiti tu potporu i u međuvremenu otvoriti firmu ili moram čekati da oni odobre pa onda tek otvaram?
Imam ideju i htio bi čim prije krenuti s poslom, a glupo bi mi bilo da sad moram čekati par mjeseci ove u HZZ da nađu vremena za mene...
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 13:01   #46
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Ima neko kakav dobar primjer poslovnog plana za samozapošljavanje?
Imam lovu i otvorio bi d.o.o. ali dobro bi mi došlo i 30 000kn koje daje država za doprinose.
Jel se dugo čeka na to?
Jel moguće tražiti tu potporu i u međuvremenu otvoriti firmu ili moram čekati da oni odobre pa onda tek otvaram?
Imam ideju i htio bi čim prije krenuti s poslom, a glupo bi mi bilo da sad moram čekati par mjeseci ove u HZZ da nađu vremena za mene...

Ne dobivas 30 000 kn, nego 25 000 kn.

Pretpostavljam da govoris o zavodu u Varaždinu, za početak moraš proći njihovu radionicu o samozaposljavanju.

Nakon toga se predaje plan i ako je pozitivno ocjenjen tek možeš ići u proces otvaranja firme.

Ne čeka se mjesecima, u roku 2 tjedna, max. 3 oni riješe sve planove.
__________________
✽2.7.2010. - M ✽
orGinaLna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 13:04   #47
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Ima neko kakav dobar primjer poslovnog plana za samozapošljavanje?
Imam lovu i otvorio bi d.o.o. ali dobro bi mi došlo i 30 000kn koje daje država za doprinose.
Jel se dugo čeka na to?
Jel moguće tražiti tu potporu i u međuvremenu otvoriti firmu ili moram čekati da oni odobre pa onda tek otvaram?
Imam ideju i htio bi čim prije krenuti s poslom, a glupo bi mi bilo da sad moram čekati par mjeseci ove u HZZ da nađu vremena za mene...

I da, to nije obavezno da s tim plačaš doprinose, koristiti mozes za sve stvari. Samo trebas tih 25000 kn pravdati ( kupnja robe i sl.)
__________________
✽2.7.2010. - M ✽
orGinaLna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 17:19   #48
Gdje potražiti pomoć kod izrade poslovnog plana, u čertvrtak ga trebam predat, a danas su mi dali na hzzo-u da ga ispunim. kažu da ono što ne budem znala ostavim pa da čemo to naknadno, ali htijela bih vidjeti neki primjer kako je to netko ispunio. molim vas za savijet..?
crazy chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 23:41   #49
Quote:
crazy chick kaže: Pogledaj post
Gdje potražiti pomoć kod izrade poslovnog plana, u čertvrtak ga trebam predat, a danas su mi dali na hzzo-u da ga ispunim. kažu da ono što ne budem znala ostavim pa da čemo to naknadno, ali htijela bih vidjeti neki primjer kako je to netko ispunio. molim vas za savijet..?

Čime se namjeravaš baviti? Jedan dio plana možeš napraviti ti, no financijske stvari bi ti trebao napraviti neki knjigovođa koji vodi obrt ili j.d.o.o. sličan tvojemu. To je meni nekoliko osoba s burze reklo, a i ljudi kojima su ti poslovni planovi prosli.
__________________
✽2.7.2010. - M ✽
orGinaLna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 15:23   #50
ma svemi je to jasno, ali kada bi postojao bar neki primjerak, ćisto da mi pomogne u pisanju.... Ima li negdje koji primjerak?
crazy chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 21:19   #51
Quote:
orGinaLna kaže: Pogledaj post
Ne dobivas 30 000 kn, nego 25 000 kn.

Pretpostavljam da govoris o zavodu u Varaždinu, za početak moraš proći njihovu radionicu o samozaposljavanju.

Nakon toga se predaje plan i ako je pozitivno ocjenjen tek možeš ići u proces otvaranja firme.

Ne čeka se mjesecima, u roku 2 tjedna, max. 3 oni riješe sve planove.
Quote:
orGinaLna kaže: Pogledaj post
I da, to nije obavezno da s tim plačaš doprinose, koristiti mozes za sve stvari. Samo trebas tih 25000 kn pravdati ( kupnja robe i sl.)
puno hvala idem drugi tjedan na radionicu
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 01:07   #52
I ja sam u procesu pisanja poslovnog plana.
našao sam na netu primjere poslovnog plana koje pomažu pri pisanju istog. Cijena: 149kn.

Ima li tko zainteresiran da podijelimo te troškove da nas što jeftinije ispadne? Milsim da bi moglo pomoći prilikom pisanja a nisam našao nigdje ništa besplatno kvalitetno da se nudi..

Može ponude zainteresiranih na PM ili ovdje!

parabola.hr je izvor.
Evo nekoliko riječi s njihovog sajta:

“Koraci poslovnog plana” prikazuje upute za samostalnu izradu i tri gotova primjera Poslovnog plana, koji je koncipiran prema prijedlogu Zavoda za zapošljavanje Republike Hrvatske te prati slijed od nastanka ideje sve do razvoja jednog poduzetničkog poduhvata. Prilagođen je početnicima te su, korak po korak, detaljno predstavljeni svi njegovi dijelovi sa svim pripadajućim tablicama. Svoju specifičnost očituje u navedenim primjerima za različite poslovne namjene, što ima za cilj potaknuti buduće poduzetnike da prepoznaju svoje prednosti i priliku za uspjeh.
rivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 14:57   #53
Podižem temu, dakle ako ste mislili da će vam država dati novce za otvaranje biznisa bespovratno, ja zaista ne znam na što ste mislili. Ovo jasno kaže, Poticanje samozapošljavanja, a to je u svrhu sktiviranja gospodarske aktivnosti. Dakle, nije svrha dati novce nekome da bi on išao probati biznis, pa ako ne ide, nikom eništa. Naravno da imate obveza prema državi, to i jest poanta, poticanj ezapošljavanja kako bi država brala od vas poreze i druga davanja.
Iznos ovisi o stručnoj spremi i o tome što želite otvoriti, obrt ili doo. Vi set 12 mj dužni biti zaposleni u vlastitoj firmi i uredno isplaćivati plaću i doprinose. Minimalna dobit na kraju godine mora biti 20.000,00kn ili vraćate i novce i kamate, mislim da se čak za VSS i doo čiji poticaj iznosi 35.000,00 kn to svede na vraćanje 70-i-nešto tisuća kuna. Pa si vi razmislite.
Mislim, ja sam vidjela ljude sa nebuloznim idejama, štand sa turskom robom na pijaci, noćni klub i sl.
Poanta jest pomoći nekome sa kvalitetnom idejom da ju i ostvari.
Drugo, novci su osigurani do sredine godine, kada državi pomanjka para tada nema ni sredstava...
Tinnkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 21:21   #54
Kad bi isao ista otvarati sam, morao bi sve isto placati. Ovako ti barem drzava pomogne za doprinose kroz tih godinu dana. I ne kaze nakon tih godine dana moras normalno zaradjivati placati sve doprinose + vratiti poticaj. Dakle, bespovratna su. To kaj neki ljudi misle da otvoris firmu, napravis 5000 kn prometa, i svih 5000 ide u djep je stvar neimanja ikakvog oblika inteligencije. Zato bi po meni trebalo malo postrozit te zahtjeve. Tj, ne toliko postrozit, koliko napravit radionicu gdje bi se trazitelji poticaja informirali i naucili da kada si sef vise ne vrijedi "radno vrijeme od 8-15, a za sve ostalo prije i nakon toga me boli kurac", nego je to jedna brutalna obaveza koja ce od tebe napraviti uspjesnog poduzetnika ili jos vecu sirotinju
Zeggrez is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 21:28   #55
Quote:
Tinnkica kaže: Pogledaj post
Podižem temu, dakle ako ste mislili da će vam država dati novce za otvaranje biznisa bespovratno, ja zaista ne znam na što ste mislili. Ovo jasno kaže, Poticanje samozapošljavanja, a to je u svrhu sktiviranja gospodarske aktivnosti. Dakle, nije svrha dati novce nekome da bi on išao probati biznis, pa ako ne ide, nikom eništa. Naravno da imate obveza prema državi, to i jest poanta, poticanj ezapošljavanja kako bi država brala od vas poreze i druga davanja.
Iznos ovisi o stručnoj spremi i o tome što želite otvoriti, obrt ili doo. Vi set 12 mj dužni biti zaposleni u vlastitoj firmi i uredno isplaćivati plaću i doprinose. Minimalna dobit na kraju godine mora biti 20.000,00kn ili vraćate i novce i kamate, mislim da se čak za VSS i doo čiji poticaj iznosi 35.000,00 kn to svede na vraćanje 70-i-nešto tisuća kuna. Pa si vi razmislite.
Mislim, ja sam vidjela ljude sa nebuloznim idejama, štand sa turskom robom na pijaci, noćni klub i sl.
Poanta jest pomoći nekome sa kvalitetnom idejom da ju i ostvari.
Drugo, novci su osigurani do sredine godine, kada državi pomanjka para tada nema ni sredstava...
ovo jednostavno nije istina. jedina caka je sto moras zaraditi istu cifru koju su ti oni dali tj. oni ti određuju bruto 2 placu tih godinu dana sto znaci da se ne mozes staviti na minimalac.

Bitno je da tih godina dana placas taj bruto 2 i to je to. Nikakav uvjet o dobiti nema veze s time.

drugo, previse brijete na poslovni plan. ja sam pitala prije godinu dana frajera na zavodu kako ga napisati. rekao mi je da ga napisem na par strana tj. da ga ne moram pisati po onim pitanjima.

Na 3-4 stranice sam objasnila sto, gdje i kako i odobreno mi je. za mjesec dana mi istice obveza prema burzi. Sve sam redovno placala kako su trazili i tu nema nikakvog problema
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 01:14   #56
Govorite o dobiti a to uopće nije točno.

Barem ne za poticaje iz 2014 godine jer su sad nova pravila.

dobivaš 25000 kn i tih 25000 kn moraš pravdati u godinu dana( kupnja opreme, uplata doprinosa i jos 1000 stvari).

Cijela mudrost.
__________________
✽2.7.2010. - M ✽
orGinaLna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 01:43   #57
tako je. ja sam uzimala poticaje 2013. godine. mogla sam birati izmedu 3 cifre. izabrala sam najmanju.

određena je bruto 2 plaća koja se mora isplacivati u roku godine dana i to je to
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 00:19   #58
Quote:
orGinaLna kaže: Pogledaj post
Govorite o dobiti a to uopće nije točno.

Barem ne za poticaje iz 2014 godine jer su sad nova pravila.

dobivaš 25000 kn i tih 25000 kn moraš pravdati u godinu dana( kupnja opreme, uplata doprinosa i jos 1000 stvari).

Cijela mudrost.
meni nitko na hzz nije spominjao da si moram isplacivati placu. niti da moram zaraditi u godinu dana još bilo sta. ne mora se nista. bitno je samo redovito si placati doprinose i to je sve.

i da, priajteljica je prosle godine dobila isto te poticaje, a bila su druga pravila. i ne samo da nije isplacivala placu, nego je bila u minusu na kraju. i nikom nista nije morala vracati.
zato ne znam o cemu vi ovdje pricate, odakle takve informacije..?
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 11:30   #59
Ako otvoris obrt, ne moras si isplacivat placu. Tad mozes radit i za kikiriki. Vazno je jedino da su davanja drzavi isplacena. Kod firme je mislim malo drugacije, jer si zakonski obavezan isplacivati placu. Moguce da sam i u krivu, al tak sam ja to zapamtio.
Zeggrez is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 13:51   #60
Ljudi
Molim Vas za savjet i pomoc, koliko je to vec moguce.
Procitala sam sve postove, no jos uvijek ne mogu konkretno naci ono sto mi treba.
Imam slijedeću situaciju:
Imam odlicnu ideju, koja ce biti jako unosna kad se realizira, no moj problem je sto nemam nista, doslovno.

Dakle, radim kod vec treceg poslodavca u nizu koji mi ne daje placu, samohrani sam roditelj i u ovom trenutku nemam djetetu za zvake, nemam novaca za otvorit ista u ovom trenutku, nemam odakle posudit novce, tako da mi jedino preostaje ili ti poticaji hzz-a ili kredit HBOR-a.
Zvala sam ove u HBOR-u i kazu da napisem poslovni plan, no kako? Nisam nepismena, jedino sto mi treba pomoc za stvari koje ne razumijem, nemam ni tih 150 kn koje sam vidjela da spominju u gornjim postovima....

Od kako kopam po netu, eto nailazim na ta poticajna sredstva HZZ-a koja podrazumijevaju da nemam nista otvoreno ali i oni zahtjevaju taj poslovni plan..
Sto da napravim, odakle da krenem, istina znam da moram napisati taj poslovni plan... ako itko ima ideju pomozite mi

I da...kod ovog poslodavca trenutno sam na crno tako da sam uredno prijavljena na hzz, od lani od 15.07.
evel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.