Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2013., 13:50   #81
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Vjersko je izjašnjavanje u potpunosti irelevantno za pravnu regulativu svjetovne države, što RH po svojem ustavu jest.

Ja smatram da nisi demokrat. Jer ne znaš ni što suvremena demokracija jest i kako se odnosi prema pravima manjina.
Mislim da jedan fasist nije prozvan popovati mi o demokraciji.
Ti bi se prvenstveno trebao upoznati s pojmom tolerancije da bi uopce mogao komunicirati na ovom nivou, a kamoli ozbiljno polemizirati o problemima,
zeljama i promijenama u drustvu.
Come undone is offline  
Old 13.05.2013., 13:53   #82
Quote:
Come undone kaže: Pogledaj post
Zato sto je brak zajednica muskarca i zene definirana kako postojecom pravnom regulativom, tako i naslijedjem naroda koji se preko 90% izjasnjava vjernicima (ne samo katolicke vjeroispovijesti) i cijom je vjerskom regulativom brak definiran kao zajednica muskarca i zene s ciljem zasnivanja zajednice i posljedicnog stvaranja potomstva.
Sve što je naslijeđeno i pravno regulirano je nužno ispravno i nije podložno nikakvim promjenama i/ili nadopunama, ikad?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 13.05.2013., 13:53   #83
Apsolutno se ne slažem s njihovim prijedlogom.

Zdušno branim njihovo pravo da prikupljaju potpise za referendum, jer zbilja ne vidim zašto bi jedna strana političkog spektra imala pravo prikupljati potpise, a druga strana ne Ni u bunilu ne mogu shvatiti liberale koji ovih dana mrtvi-ladni govore (pišu po fejsu) da bi ovima trebalo zabraniti da skupljaju potpise za referendum

Ni u bunilu ne bih im dala svoj potpis. Nadam se da neće skupiti dovoljno potpisa da se referendum održi. Ako se referendum bude održavao, aktivno ću se uključiti u rad onih koji će se zalagati protiv uvođenja ovakve promjene u Ustav, jer ju smatram nepotrebnom, kontraproduktivnom i besmislenom. Istim takvima smatram i sve argumente strane koja brani stav da brak treba biti samo između muškarca i žene; nikad, ni jednom, ni od koga, nisam pročitala niti jednu tezu koja bi mi se činila smislenom i uvjerljivom. Sve ove priče o tradiciji meni se čine totalno besmislene, jer brak kakav imamo danas (između dvoje ljudi koji su izabrali jedno drugoga i žive u zajednici dok jedno ili drugo ne požele iz iste otići) postoji kod nas manje od 100 godina, i ako se mogao toliko promijeniti u posljednje dvije generacije, ne znam zašto ne bi mogao i u našoj.


Legalizacija bračne zajednice istospolnih osoba u našem društvu ne bi promijenila apsolutno ništa, osim što bi usrećila neke ljude (nemojmo se lagati, malen broj njih ). Zaista ne vidim zašto je ikome bitno (dovoljno bitno da ide skupljati potpise za referendum) onemogućiti šačici ljudi da se usreće, pritom ne čineći nikakvu štetu bilo kome drugome.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 13.05.2013., 13:56   #84
Lastane kroz svoje postove provlacis toliko netrpeljivosti da meni citati ih izaziva jednak osjecaj ko sto su ovde neki opisali da im se javio dok su prolazili pored standova za potpise.
To je nešto što nikako ne volim osjetit oko sebe - bez obzira slagala se ja sa stavovima onih prema kojima je upucena ili ne - naravno ja ih mogu ni ne citat.....ali govor o otvorenosti drustva koristeci takav stav mi je uvijek zvucao kontradiktorno.
 
Old 13.05.2013., 13:56   #85
kemik, malo sam se pogubila kod tvoje aktivnosti protiv uvođenja promjene, jer više nisam znala na koju promjenu ustava spominješ
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 13.05.2013., 13:57   #86
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
kemik, malo sam se pogubila kod tvoje aktivnosti protiv uvođenja promjene, jer više nisam znala na koju promjenu ustava spominješ
pa skupljaju potpise za promjenu ustava, gdje oni traže da se u ustav upiše da je "brak zajednica muškarca i žene", kaj ne?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 13.05.2013., 14:00   #87
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
pa skupljaju potpise za promjenu ustava, gdje oni traže da se u ustav upiše da je "brak zajednica muškarca i žene", kaj ne?
pa jedni žele promjenu Obiteljskog zakona, drugi žele da se u ustav unese definicija braka. obadvoje je promjena
nebitno, skužila sma kad sam te pročitala do kraja.
i da, nemam ni ja problem s idejom skupljanja potpisa. mene ta ideja koju podržavaju toliki rastužuje, jebemu, to je primarna misao nekome u danu, da provede nedjelju šireći glas da netko drugi ne bi smio imati pravo na brak, na onaj isti brak koji taj netko na sunčanu nedjelju ima.
smeta me ta lakoća kojom, kad se naše s "pravilne", zaštićene strane, čovjek tako olako diže zid pravde.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 13.05.2013., 14:01   #88
Quote:
Come undone kaže: Pogledaj post
Mislim da jedan fasist nije prozvan popovati mi o demokraciji.
A ova te rečenica u potpunosti diskvalificira iz svake daljnje rasprave. Welcome to my shitlist; odsad te isključivo trolam.
Quote:
Ti bi se prvenstveno trebao upoznati s pojmom tolerancije da bi uopce mogao komunicirati na ovom nivou, a kamoli ozbiljno polemizirati o problemima,
zeljama i promijenama u drustvu.
Ti se prvo upoznaj s pravopisom eda bi te itko pismen mogao ozbiljno shvatiti, a onda se upoznaj s temeljnim pojmovima kao što je, za ovu raspravu, liberalna demokracija. Ili prava manjina. Ili ljudska prava uopće.
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Zdušno branim njihovo pravo da prikupljaju potpise za referendum, jer zbilja ne vidim zašto bi jedna strana političkog spektra imala pravo prikupljati potpise, a druga strana ne Ni u bunilu ne mogu shvatiti liberale koji ovih dana mrtvi-ladni govore (pišu po fejsu) da bi ovima trebalo zabraniti da skupljaju potpise za referendum
Dafuq? Zabraniti nekome da prikuplja potpise za referendum?
Nisam vidio da netko pokušava to zabraniti čak ni onim klaunovima koji su tražili referendum s četiri posve nesuvisla pitanja.
Ali da se o ljudskim pravima ne odlučuje referendumom, također je istina.
No to je ustavno pitanje.

Quote:
brbljavica1 kaže: Pogledaj post
Lastane kroz svoje postove provlacis toliko netrpeljivosti da meni citati ih izaziva jednak osjecaj ko sto su ovde neki opisali da im se javio dok su prolazili pored standova za potpise.
U tom je slučaju moja misija ispunjena. Jer želim tima i takvima prouzročiti barem jednak osjećaj kakav oni prouzročuju meni.
Tim više što ih ne smatram inteligentnim jedinkama koje mogu pratiti racionalnu argumentaciju, pa gađam isključivo emocije.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 13.05.2013., 14:09   #89
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
tko brani u hrvatskoj dvojici homoseksualaca da žive zajedno? tko ugrožava njihovu sreću? gdje u zakonu piše da ne smiju živjeti zajedno?
kako netko gore u šprdnji spomene usisavače, pitam se zašto biti protiv i takve vrste braka? sa predmetima. zašto sreću usisavača ugrožavati, ili nekoga tko voli usisavače?
A tko isto to brani muškarcu i ženi? Pa ih se puno odluči to ozakoniti. Zašto, ne znam, ali ne vidim razlog da to ne bude dozvoljeno i dvama muškarcima ili dvijema ženama.

Ove gluposti o predmetima je nepotrebno komentirati.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 13.05.2013., 14:15   #90
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
[COLOR="navy"]
U tom je slučaju moja misija ispunjena. Jer želim tima i takvima prouzročiti barem jednak osjećaj kakav oni prouzročuju meni.
Tim više što ih ne smatram inteligentnim jedinkama koje mogu pratiti racionalnu argumentaciju, pa gađam isključivo emocije.
Nisam bas primjetila da ides nekome na emocije.....vise izrazavas svoje subjektivne osjecaje.
A ovo da ti izazivaju ruzne osjecaje, je gotovo jednako onome onome da se nekog poziva da ostane u 4 zida jer nekome izaziva ruzne osjecaje. Sad ne vidim razliku uopce -samo su svi nesto jako jako osjetljivi.
Opcenito smatram da kad neko ne moze podnijeti izrazavanje stava, stila zivota, misljenja druge osobe - treba poraditi na sebi ili se maknuti od izvora koji mu semeta a ne traziti da se ikoga pomakne ili mu stvarati neugodnosti.
Bilo tko - skupljao potpise za ovo ili ono ili ih ne skupljao.
a to koga ti smatras inteligentnim ili ne i sto svoje smatranje uzimas za argumentaciju...je i dalje smatranje
 
Old 13.05.2013., 14:18   #91
Quote:
brbljavica1 kaže: Pogledaj post
Nisam bas primjetila da ides nekome na emocije.....vise izrazavas svoje subjektivne osjecaje.
A ovo da ti izazivaju ruzne osjecaje, je gotovo jednako onome onome da se nekog poziva da ostane u 4 zida jer nekome izaziva ruzne osjecaje. Sad ne vidim razliku uopce -samo su svi nesto jako jako osjetljivi.
Opcenito smatram da kad neko ne moze podnijeti izrazavanje stava, stila zivota, misljenja druge osobe - treba poraditi na sebi ili se maknuti od izvora koji mu semeta a ne traziti da se ikoga pomakne ili mu stvarati neugodnosti.
Bilo tko - skupljao potpise za ovo ili ono ili ih ne skupljao.
Kada jedni aktivno diskriminiraju i ti se ne slažeš s tim što rade, je li ispravno "maknuti se" i pustiti ih da nastave, ili je ispravno dići glas protiv toga?
badinerie is offline  
Old 13.05.2013., 14:21   #92
Quote:
badinerie kaže: Pogledaj post
Kada jedni aktivno diskriminiraju i ti se ne slažeš s tim što rade, je li ispravno "maknuti se" i pustiti ih da nastave, ili je ispravno dići glas protiv toga?
nisam rekla da se itko treba povući - bas nigdje to nisam rekla
i nikako to ne mislim
 
Old 13.05.2013., 14:24   #93
Quote:
brbljavica1 kaže: Pogledaj post
nisam rekla da se itko treba povući - bas nigdje to nisam rekla
i nikako to ne mislim
"treba poraditi na sebi ili se maknuti od izvora koji mu semeta a ne traziti da se ikoga pomakne ili mu stvarati neugodnosti."

Ovdje na sebi trebaju poraditi diskriminatori. Prema tome, jedino što bi po tebi trebao napraviti onaj koji se ne slaže s njihovom akcijom, je maknuti se od njih i pustiti ih da u miru dovrše započeto.
badinerie is offline  
Old 13.05.2013., 14:27   #94
Quote:
badinerie kaže: Pogledaj post
"treba poraditi na sebi ili se maknuti od izvora koji mu semeta a ne traziti da se ikoga pomakne ili mu stvarati neugodnosti."

Ovdje na sebi trebaju poraditi diskriminatori. Prema tome, jedino što bi po tebi trebao napraviti onaj koji se ne slaže s njihovom akcijom, je maknuti se od njih i pustiti ih da u miru dovrše započeto.
poraditi na sebi moze znaciti i ljutnju kanalizirati u trazenje primjerenih alata kojima se moze djelovati kako bi se djelovalo na primjeren način
ideja da se nekoga makne jer mi se ne svida...u svrhu zastite otvorenog drutva mi je sam sebi kontradiktorna
 
Old 13.05.2013., 14:29   #95
Quote:
brbljavica1 kaže: Pogledaj post
Nisam bas primjetila da ides nekome na emocije.....
Idem ljudima na živce. I to je neka emocija.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 13.05.2013., 14:29   #96
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Idem ljudima na živce. I to je neka emocija.
ma daj jesi li siguran
 
Old 13.05.2013., 14:44   #97
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Koji su to razlozi?
Pa zato sto hetero brak smatram pozeljnim drustvenim normativom koji bi u smislu drustvenog znacaja trebao biti osnovna prokreacijska jedinica. I drzim da je ok da je na taj nacin i sacuvan. I da je to za drustvo dobro.
Argumenti u kontra smjeru uglavnom ostavljaju puno prostora da se na isti nacin i iz istih razloga ozakoni incest ili poliamorija i sl.
U nacelu nemam ja nista protiv da se svi ti aspekti i prava zakonski reguliraju, ali ih ne smatram drustveno jednako korisnima.
Tako ni ljubavnu zajednicu brata i sestre isto ne bih zvala brakom, iako me boli dupe vole li se romanticno ili ne.
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Old 13.05.2013., 14:49   #98
Da li to znači da bi u načelu muškarac i žena prije stupanja u brak trebali dobiti dijete?
To je, naime, jedini siguran način da se dokaže kako njihov brak jest/će biti prokeracijska jedinica i kao takav društveno koristan.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 13.05.2013., 14:52   #99
Quote:
badinerie kaže: Pogledaj post
Kada jedni aktivno diskriminiraju i ti se ne slažeš s tim što rade, je li ispravno "maknuti se" i pustiti ih da nastave, ili je ispravno dići glas protiv toga?
a da na trgu potpise skupljaju gejevi koji žele ozakoniti svoju zajednicu ili žele posvajati djecu, trebalo bi dići glas protiv toga (protivnici istoga) ili ih pustiti u njihovoj misiji?


za liberalne demokrate, jako je puno nesnošljivih na ovoj temi
Gzena is offline  
Old 13.05.2013., 14:53   #100
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
a da na trgu potpise skupljaju gejevi koji žele ozakoniti svoju zajednicu ili žele posvajati djecu, trebalo bi dići glas protiv toga (protivnici istoga) ili ih pustiti u njihovoj misiji?


za liberalne demokrate, jako je puno nesnošljivih na ovoj temi
Na koji način bi boldano ikoga diskriminiralo?
badinerie is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.