Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2014., 09:52   #61
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
Živimo u zemlji u kojoj je još uvijek normalo reći "daj dite materi"...briga oko djece je još uvijek primarno ženski posao.

Saaaad...tko je tome kriv, više muški ili ženski dio populacije ili podjednako...ali dođe li do razvoda meni je sasvim logično da će dijete završiti s roditeljem koji ga i inače presvlači, hrani, odvodi u vrtić, pomaže sa zadaćama i sl., s onim s kojim si je dijete bliže. Misliš da su to majke ili očevi u (većini slučajeva)?

Određen postotak roditelja će biti zakinut (nepravedno) ali čini mi se da sudska praksa samo odražava pravo stanje kakvo već i je u većini obitelji...
Eventualno odražava stanje kakvo je bilo pred 30 godina, kad je moj stari bio senzacija jer je meni prematao pelene. A i to nije bilo u Zagrebu, nego u vukojebini zvanoj Petrinja, gdje je radio jedno kraće vrijeme.

U mom se krugu doduše većina ne razmnožava - život u ovoj državi sterilizira visokoobrazovanu populaciju jer ti ljudi kuže da u vrijeme kad nemaš koliko-toliko stabilne prihode kondomi koštaju znatno manje od pelena, a i u manjim si govnima ako moraš bez njih (postoje veća zla od privremene apstinencije). No oni koji se jesu razmnožili prilično su egalitarni - recimo, oba supružnika iskoriste porodiljni.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 09:52   #62
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Ili na topic Trudnoca i posao.
Problema sigurno ima, ali su presloženi i preozbiljni za senzacionalizam i jednostavna rješenja. Pa se forsira gdje se može.

Slično je sa sindikatima. S jedne strane su na nekim mjestima radnička prava ugroženija nego ikad, s druge njihova je aktivnost najjača tamo gdje su najmanje ugrožena.
Illana is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 09:53   #63
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
zar ne bi sudstvo trebalo presuđivati na osnovu činjenica tog slučaja, a ne na osnovu što većina majki više vodi brigu oko djece?
O tome što bi sudstvo trebalo možemo otvoriti jednu sasvim novu temu.

Meni je u cijeloj priči interesantno da, bar u mojoj okolini, najglasnije su one koje su se samovoljno odlučile staviti u drugi plan u odnosu na muškarca svog života.

Imam oko sebe ravno jedan slučaj gdje je sustav curu izigrao, pa tako ona sa završenim pravnim fakultetom doma odgaja klinca, a muž iste profesije gradi karijeru. I malo je reći da je frustrirana.
Ali u isto vrijeme imam hrpu primjera cura koje su samostalno odlučile profesionalno gristi manje od svojih boljih polovica, pri tom glasno zagovarajući nekakvu ravnopravnost.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 09:53   #64
Problem je u tome sto je sudstvo ipak naklonjenije majkama vise nego ocevima pri takvim parnicama. Diskriminacija se upravo vrsi na temelju spola a ne nuzno cinjenica.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 09:53   #65
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Kako znas da ne presudjuje?
Znam ja. Iz slučajeva par kolega.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 09:57   #66
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Problem je u tome sto je sudstvo ipak naklonjenije majkama vise nego ocevima pri takvim parnicama. Diskriminacija se upravo vrsi na temelju spola a ne nuzno cinjenica.
Jedan moj bivši susjed, stari čiča psiholog koji je dugo radio u penalnom sustavu, kaže da je jako zanimljivo koji je faktor koji najviše odlučuje o kazni za silovatelja.

I ne, to nije spol suca.

Ali jest spol.

Konkretno, spol sučeva djeteta.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 10:01   #67
Meni su sudske dodjele djece ženi zbog podrazumijevanja da je žena samim posjedovanjem ženskog spolnog organa bolji roditelj tek još jedan vid onog istog mentaliteta po kojemu je žena u minici sama kriva ako je siluju.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 10:04   #68
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Znam ja. Iz slučajeva par kolega.
Slučajevi par kolega nisu statistika. A i dozvoli da budem malo bezobrazna, nekako sumnjam da su ti kolege baš pretjerano nepristrane kad govore o tome koliko ih je sudac pokrao.

Naravno, lako moguće da su kolege baš bile ovo što SSV opisuje, uzeli porodiljni , kuhali, prali, presvlačili djecu i vodili ih u školu dok su im žene ganjale karijere, ali složit ćemo se, s tvojim kolegama ii bez njih, da su to još uvijek iznimke i da taj posao u pravilu (i to ne u ruralnoj Petrinji prije 30 godina) spada na žene.

Naravno, i hrvatsko sudstvo je smeće, ali to je drugi par cipela.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 10:04   #69
Quote:
Ista dy Ajelo kaže: Pogledaj post
Meni su sudske dodjele djece ženi zbog podrazumijevanja da je žena samim posjedovanjem ženskog spolnog organa bolji roditelj tek još jedan vid onog istog mentaliteta po kojemu je žena u minici sama kriva ako je siluju.
I jedno i drugo su produkt istog sustava vrijednosti i načina razmišljanja.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 10:06   #70
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
...
Određen postotak roditelja će biti zakinut (nepravedno) ali čini mi se da sudska praksa samo odražava pravo stanje kakvo već i je u većini obitelji...

Svašta i tu ima.
Puno žena danas voli istaknuti da nisu feministice jer feminizmu zamjeraju npr. to da im se miješa u privatni život. U velikoj mjeri žele zadržati biološku prednost u odnosu s djecom i ne vole forsiranja u tom smjeru, no žele da se to vrednuje drugačije.

Od tuda je izrastao neki novi kult majčinstva iz kojeg opet proizlazi sve i svašta, od dojenja do osnovne škole do ostalih čuda moderne pedagogije.
Illana is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 10:07   #71
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Slično je sa sindikatima. S jedne strane su na nekim mjestima radnička prava ugroženija nego ikad, s druge njihova je aktivnost najjača tamo gdje su najmanje ugrožena.
To je logično. S one strane gdje su radnička prava najugroženija više ni nemaš sindikate niti mogućnost sindikalnog organiziranja. S druge strane, sindikati vide dok kud to dolazi pa se preventivno pokušavaju zaštititi.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 10:07   #72
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Jedan moj bivši susjed, stari čiča psiholog koji je dugo radio u penalnom sustavu, kaže da je jako zanimljivo koji je faktor koji najviše odlučuje o kazni za silovatelja.

I ne, to nije spol suca.

Ali jest spol.

Konkretno, spol sučeva djeteta.
Hmm, zanimljivo. Kako tek onda oni bez djece presudjuju!

Quote:
Ista dy Ajelo kaže: Pogledaj post
Meni su sudske dodjele djece ženi zbog podrazumijevanja da je žena samim posjedovanjem ženskog spolnog organa bolji roditelj tek još jedan vid onog istog mentaliteta po kojemu je žena u minici sama kriva ako je siluju.
Ali ima tu i malo logike. Ipak jos i dalje zivimo u drustvu u kojem zene vode vecinu brige oko djece i kucanstva pa je i sasvim logicno da u takvim slucajevima vise parnica dobiju zene nego muskarci.
Protiv sam diskriminacije muskaraca u takvim parnicama ali trebaju se cinjenice pogledati. A cinjenica jest da su zene i dalje te koje najcesce vode brigu oko djece.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 10:09   #73
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post

Konkretno, spol sučeva djeteta.
Želim im što više ženske djece. Kazne za silovatelje su tragično niske.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 10:09   #74
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Slučajevi par kolega nisu statistika. A i dozvoli da budem malo bezobrazna, nekako sumnjam da su ti kolege baš pretjerano nepristrane kad govore o tome koliko ih je sudac pokrao.

Naravno, lako moguće da su kolege baš bile ovo što SSV opisuje, uzeli porodiljni , kuhali, prali, presvlačili djecu i vodili ih u školu dok su im žene ganjale karijere, ali složit ćemo se, s tvojim kolegama ii bez njih, da su to još uvijek iznimke i da taj posao u pravilu (i to ne u ruralnoj Petrinji prije 30 godina) spada na žene.

Naravno, i hrvatsko sudstvo je smeće, ali to je drugi par cipela.
Ma to je začarani krug.
Žene općenito rade, u prosjeku, manje plaćene poslove, pa odlazak na porodiljni ne pada na muškarca jer bi se to previše financijski osjetilo.
A pelene, robica, fruteki i ostala prateća oprema koštaju.
Pa se dijete navikne ići kod majke, a na rukama oca plaće. Pa i kad je doma, otac ima malo s klincem u usporedbi s majkom.
Pa se pokolju jer on stalno radi, a ona je cijelo vrijeme doma i nema kontakta s odraslima. Dođe do razvoda i sud dosudi njoj skrbništvo.

Zato ja imam dogovor. Država me tjera da 6 mjeseci budem s potencijalnim potomkom. I to je ok. Ali ostatak vremena će to napraviti on.
Možda bih trebala to tražiti na pismeno.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 10:10   #75
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
To je logično. S one strane gdje su radnička prava najugroženija više ni nemaš sindikate niti mogućnost sindikalnog organiziranja. S druge strane, sindikati vide dok kud to dolazi pa se preventivno pokušavaju zaštititi.
Ne znam, meni to više liči na ono da mlatiš konja koji vuče.
Illana is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 10:12   #76
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Kako znas da ne presudjuje?
molim? ne razumijem pitanje.
ja sam odgovarala SSV, koja je napisala:

Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
Određen postotak roditelja će biti zakinut (nepravedno) ali čini mi se da sudska praksa samo odražava pravo stanje kakvo već i je u većini obitelji...
i sud dodjeljuje majci dijete difoltno, očevi moraju u bitku da se promijeni presuda.

Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
O tome što bi sudstvo trebalo možemo otvoriti jednu sasvim novu temu.

Meni je u cijeloj priči interesantno da, bar u mojoj okolini, najglasnije su one koje su se samovoljno odlučile staviti u drugi plan u odnosu na muškarca svog života.

Imam oko sebe ravno jedan slučaj gdje je sustav curu izigrao, pa tako ona sa završenim pravnim fakultetom doma odgaja klinca, a muž iste profesije gradi karijeru. I malo je reći da je frustrirana.
Ali u isto vrijeme imam hrpu primjera cura koje su samostalno odlučile profesionalno gristi manje od svojih boljih polovica, pri tom glasno zagovarajući nekakvu ravnopravnost.
da, ali to je prigovaranje prigovaranja radi.
sumnjam da su sve te, koje su doma, prikrivene profesionalke koji be slomile stakleni strop da ih se pusti raditi

Quote:
Ista dy Ajelo kaže: Pogledaj post
Meni su sudske dodjele djece ženi zbog podrazumijevanja da je žena samim posjedovanjem ženskog spolnog organa bolji roditelj tek još jedan vid onog istog mentaliteta po kojemu je žena u minici sama kriva ako je siluju.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 10:12   #77
Lastane, zanimljivo je da kad je u pitanju gej populacija imas puno vise razumijevanja za njihove senzacionalisticke, provokativne istupe i djelovanja.
Tebi se jebe za polozaj zena u islamu.
Ok.
S druge strane, kada se raspravlja o necijem pravu na ravnopravnost i dostojanstvo, izuzetno je uskogrudno, da ne kazem nesto gore, ne baciti pogled dalje od svog dvorista i svojih par kolega.

Da, polozaj zene, generalno, losiji je od polozaja muskarca.
Jednako kao sto je polozaj homoseksualaca losiji.
To sto neke feministicke ili LGBT udruge biraju biti radikalne, ne mijenja tu cinjenicu, za koju bi bilo dobro da se uskoro promijeni.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 10:14   #78
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
da, ali to je prigovaranje prigovaranja radi.
sumnjam da su sve te, koje su doma, prikrivene profesionalke koji be slomile stakleni strop da ih se pusti raditi
Jasno!
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 10:17   #79
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Slučajevi par kolega nisu statistika.
Nisu. Ali statistike to potvrđuju.

Točno sam znao da ćeš tako reagirati; zato sam i napisao kako sam napisao.

Quote:
A i dozvoli da budem malo bezobrazna, nekako sumnjam da su ti kolege baš pretjerano nepristrane kad govore o tome koliko ih je sudac pokrao.
Nije ih sudac pokrao. Ali jedan se, recimo, morao boriti noktima i zubima jer su i CZSS i sud bili skloni dijete dati majci koja je a) napustila obitelj, uključujući dijete i b) u tom periodu postala narkoman jer je ona ipak majka i za dijete je najbolje da bude s majkom.
Quote:
Naravno, i hrvatsko sudstvo je smeće, ali to je drugi par cipela.
Ne, nije. To je isti par cipela. Opanaka, čak.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 10:19   #80
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Ali ima tu i malo logike. Ipak jos i dalje zivimo u drustvu u kojem zene vode vecinu brige oko djece i kucanstva pa je i sasvim logicno da u takvim slucajevima vise parnica dobiju zene nego muskarci.
Protiv sam diskriminacije muskaraca u takvim parnicama ali trebaju se cinjenice pogledati. A cinjenica jest da su zene i dalje te koje najcesce vode brigu oko djece.
Je li prva kokoš ili jaje? Brinu li se žene za djecu zbog toga jer su u tome bolje ili zbog toga jer se od njih tako i tako to očekuje, pa su se hoćeš-nećeš u tome bolje izvještile?

Pogledaj oko sebe - usprkos romantičnom mitu o tome da su žene savršen roditelj eto same po sebi - primijetit ćeš da ima žena kojima su njihova djeca sve vrijeme dosadna, kako im se nikad ne da doista baviti vlastitom djecom, čak ni kad su dobre volje i pune elana, da ima žena čije su metode odgoja obično zlostavljanje.

S druge strane, primijetih kod onih žena koje se trude biti dobrim roditeljem da to rade jer im je stalo ponajprije do djeteta, a ne zato što žele stvoriti i održati imidž žene-majke-kraljice.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.