Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2014., 13:41   #141
Quote:
srebrni kaže: Pogledaj post
Kolege, emisija čestitke, želje i pozdravi je na nekom drugom programu. Vidite li vi nešto u proračunu za 2015. i projekcijama do 2017. u visini minimum 600 milijuna kuna za recimo 10 helikoptera Black Hawk i i još najmanje 400-500 milijuna kuna za 16 OH-58D (donacija-kakva je to navlakuša). Dajte nam otvorite oči....Hoćete rebalans...koga čega..što ćete uzeti i kome u tom smiješno malom proračunu od nešto malo više od 4 mlrd kuna., a sanjate o borbenoj komponenti zrakoplovstva k tome. Pogledajte malo strukturu tih 4 mlrd kuna, koliko ide na nabave, a koliko na plaće, održavanje i infrastrukturu...gdje ćete naći ta sredstva u proračunu... Tko će uz to financirati RCWS 30mm koja košta 2 milje EUR, Spike rakete, ophodne brodove, remont RBS-a, upgrade radara, Pantzer2000 haubicu....ejjjjjj....pa proračun nam ide dolje do 2017. sigurno...matematika vam nije jača strana...a vi i dalje sanjajte, snove vam ne može nitko uzeti...

Hrvatska je u dreku do grla, bez jakog gospodarstva nema nikakvih većih nabava u budućnosti.
E nek si ti nama otvorio oći
Možda pišeš za onaj portal??pitam samo.
Ne znam ja vidim da je u tom proračunu planirana nabavka PzH 2000,RCWS 30mm,remont RBS,OOB itd. ili možda lažu??Daj nam pojasni to malo bolje.
Pa nisu bili ni MRAP-ovi u proračunu..jel tako??
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 13:51   #142
Da... i??? MRAP smo dobili badava tako da nismo imali niti za PDV! Jesi ti čuo da će možda Black Hawk biti doniran kao MRAP? Ako jesi pošalji mi link ili vijest o tome...isključivo je bilo riječi o kupovini...OH-58...donacija, da ali sa modernizacijom...tako kažu naši, a ne ja......malo si daj truda pa pronađi troškove modernizacije i remonta OH-58 starih 20 i više godina...

Pa da se sve to gore što si spomenuo nabavi i financira iz proračuna..niti jedan drugi projekt ne može doći sa strane, pa tako ni helikopteri! Jel to tako teško shvatiti da nam proračun pada u iduće tri godine!??!

Još uvijek ne vidim tvoju matematiku kako ćeš uklopiti u proračun minimum troškova koje sam naveo....misliš da će vlada RH dati iz proračunskih rezervi...moš mislit u izbornoj godini..nemojte trolati već govorite o argumentima...kakvi Rusi..kakav Rosoboronoexport....

Nitko sretniji od mene da uletimo u te nabave..možda na beskamatni zajam na 20 godina ili 30 ako hoćemo i novi tip borbenih aviona. (pod ovakvim uvjetima proračuna)

Zadnje uređivanje srebrni : 20.11.2014. at 13:57.
srebrni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 14:05   #143
Ako je informacija o OH-58 točna, i da MORH šalje upite amerima a oćito da se nešto kuva, znaći da oni mislu da bi se ti helikopteri mogli na neki naćin uklopit u naš proraćun. Tako da ovo nije emisija o željama niti trolanje nego rasprava na forumu.
Ako su odlućili dat upit za njih, vjerovatno su dobili mig da to i napravu, bija je onaj lik nikidan iz USA sa konkretnin ponudama.
Ako nekome iz nekoga razloga USA oće nešto dat povoljno pa i poklonit nebi bija presedan nit prvi put. Nebi ni našima OH-58 ispa slućajno iz šešira, ka sitili ga se usput, kada su ovi ludi pa neznaju da mi nemamo love. Ako BDP nastavi padat isti nan je kiflić, sa helikopterima ili bez sve ide u qrac, Grčka je bila sa dvi noge u bankrotu, pa je isto ona ogromna vojna mašinerija priživila. Činjenica je da mi možemo ostavit od vojske naoružani vod vojnika i opet će in neko provat smanjit proračun. Para i pameti nikad dosta, ja virujen da ćemo se mi ipak izvuć iz krize narednih godina, biće više love u budućnosti, zapravo je mora bit pa će bit i više love za vojsku. Svako opremanje OSRH pozdravljan, prigode beru jagode šta sad ne uvatimo povoljno posli bi mogli skupo plačat.
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 14:27   #144
Quote:
srebrni kaže: Pogledaj post
Kolege, emisija čestitke, želje i pozdravi je na nekom drugom programu. Vidite li vi nešto u proračunu za 2015. i projekcijama do 2017. u visini minimum 600 milijuna kuna za recimo 10 helikoptera Black Hawk i i još najmanje 400-500 milijuna kuna za 16 OH-58D (donacija-kakva je to navlakuša). Dajte nam otvorite oči....Hoćete rebalans...koga čega..što ćete uzeti i kome u tom smiješno malom proračunu od nešto malo više od 4 mlrd kuna., a sanjate o borbenoj komponenti zrakoplovstva k tome. Pogledajte malo strukturu tih 4 mlrd kuna, koliko ide na nabave, a koliko na plaće, održavanje i infrastrukturu...gdje ćete naći ta sredstva u proračunu... Tko će uz to financirati RCWS 30mm koja košta 2 milje EUR, Spike rakete, ophodne brodove, remont RBS-a, upgrade radara, Pantzer2000 haubicu....ejjjjjj....pa proračun nam ide dolje do 2017. sigurno...matematika vam nije jača strana...a vi i dalje sanjajte, snove vam ne može nitko uzeti...

Hrvatska je u dreku do grla, bez jakog gospodarstva nema nikakvih većih nabava u budućnosti.
Haha. Navlakuša, da i MRAP-ovi su bili navlakuša isto jel tako? Dobili smo ih besplatno, zašto ne bi i Kiowe?
Sumljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 14:47   #145
Quote:
srebrni kaže: Pogledaj post
Da... i??? MRAP smo dobili badava tako da nismo imali niti za PDV! Jesi ti čuo da će možda Black Hawk biti doniran kao MRAP? Ako jesi pošalji mi link ili vijest o tome...isključivo je bilo riječi o kupovini...OH-58...donacija, da ali sa modernizacijom...tako kažu naši, a ne ja......malo si daj truda pa pronađi troškove modernizacije i remonta OH-58 starih 20 i više godina...

Pa da se sve to gore što si spomenuo nabavi i financira iz proračuna..niti jedan drugi projekt ne može doći sa strane, pa tako ni helikopteri! Jel to tako teško shvatiti da nam proračun pada u iduće tri godine!??!

Još uvijek ne vidim tvoju matematiku kako ćeš uklopiti u proračun minimum troškova koje sam naveo....misliš da će vlada RH dati iz proračunskih rezervi...moš mislit u izbornoj godini..nemojte trolati već govorite o argumentima...kakvi Rusi..kakav Rosoboronoexport....

Nitko sretniji od mene da uletimo u te nabave..možda na beskamatni zajam na 20 godina ili 30 ako hoćemo i novi tip borbenih aviona. (pod ovakvim uvjetima proračuna)
Sve mi ovo tvoje jako smrdi na nečiji naručeni uradak tako da nisam nimalo iznenađen da se i ovakve stvari pojavljuju ovdje.

Očito da se tebe pita mi ne bi nikad ulagali u ništa.

Kažeš nek se raspravlja sa argumentima.Pa koji su to tvoji argumenti??Ja ovdje ne vidim ni jedan jedini.Jedino što vidim su samo isprazne floskule te napadanje i vrijeđanje drugih komentatora ovdje.

I nemoj meni prodavat priče da se nema love.Ima se love itekako,a drugi je par cipela na što se ona i kako troši.
Yasser Arafat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 15:01   #146
Da..da Rusi su naručili tekst..i masno platili. Evo ga još jedan od teorija zavjere...o naručenim tekstovima..i izvorima zla koji napadaju napaćenu Hrvatsku...a šta se to mene pita molim te ...pa pita se državu koja ulaže u obranu koliko ulaže i točka. Jesi mi ti nešto ponudio kao argument...osim one čuvene "nemoj ti meni prodavat priče da se nema love"..toga sam se naslušao poprilično, ali nitko da otkrije čarobnu formulu gdje to ima love....

Ako je tebi troškovnik modernizacije i realne cijene te proručun MORH-a do 2017. floskula te napadanje i vrijeđanje.....no comment..još uvijek čekam suvisli argument da mi pojasni na temelju kojih realnih financijskih pretpostavki možemo doći do američkih helikoptera...mislite da ćemo imati za PDV? Izračunajte za Black Hawk da PDV ne može biti ispod 150 milijuna kuna, a za Kiowa 100 milijuna..., jel se i to može negdje naći u proračunu i njegovim projekcijama uz nabavne troškove koji se sa PDV-om penju iznad milijarde kuna?
srebrni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 15:29   #147
@srebrni:

Dobro, lova ni ne može bit predviđena u proračunu za 2015. kad se još ne zna ni da li se definitivno ide u to, što će i da li će trebati platiti, kakve radove obaviti itd. Rečeno je da je poslano pismo namjere, a slijedeći korak je:

Quote:
Prema dostupnim informacijama, nakon slanja pisma namjere sljedeći bi korak bio odlazak hrvatskih vojnih stručnjaka u Sjedinjene Države kako bi utvrdili u kakvom su stanju helikopteri i koliko bi novca trebalo izdvojiti za njihovu eventualnu modernizaciju.
(govori se o OH-58D, ne A)

Nije realno očekivati da se to realizira prije 2016., eventualno krajem 2015. najranije. 2016. je nova vlada, novi proračun, a do kraja 2015. će biti još nekoliko rebalansa, tako pustimo lovu.

Nego reci ti nama srebrni što ti misliš, jel nama treba nekakav zapadni borbeni helikopter ili izviđačko-borbeni kao OH-58D, kao i transportni UH-60? Ili si za to da se zadrži postojeće stanje s ruskim helikopterima?
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 15:33   #148
Quote:
srebrni kaže: Pogledaj post
Da... i??? MRAP smo dobili badava tako da nismo imali niti za PDV! Jesi ti čuo da će možda Black Hawk biti doniran kao MRAP? Ako jesi pošalji mi link ili vijest o tome...isključivo je bilo riječi o kupovini...OH-58...donacija, da ali sa modernizacijom...tako kažu naši, a ne ja......malo si daj truda pa pronađi troškove modernizacije i remonta OH-58 starih 20 i više godina...

Pa da se sve to gore što si spomenuo nabavi i financira iz proračuna..niti jedan drugi projekt ne može doći sa strane, pa tako ni helikopteri! Jel to tako teško shvatiti da nam proračun pada u iduće tri godine!??!

Još uvijek ne vidim tvoju matematiku kako ćeš uklopiti u proračun minimum troškova koje sam naveo....misliš da će vlada RH dati iz proračunskih rezervi...moš mislit u izbornoj godini..nemojte trolati već govorite o argumentima...kakvi Rusi..kakav Rosoboronoexport....

Nitko sretniji od mene da uletimo u te nabave..možda na beskamatni zajam na 20 godina ili 30 ako hoćemo i novi tip borbenih aviona. (pod ovakvim uvjetima proračuna)
Ajde ti pameti reci odakle ti znaš kako će se nabaviti ti helikopteri.
Znaš li možda jel na kredit? Znaš li možda na koliko godina? Znaš li onda kolika je kamata?
Sad si ti pametniji ,a ovi glupaci, pa im eto palo s neba da iz dosade uzmu te helikoptere?
Ti znaš što se razgovaralo kada je ovdje bio američki general...
I opet jedan koji bi volio da se piše što on želi ..
Uglavnom upit je otišao čeka se odgovor amera koji je vjerojatno već možda i stigao..
U nekim stvarima ne podržavam ministra, ali za ovu nabavku da.
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 15:40   #149
Nema se love??Ma daj..To te naučio Veliki Vođa??

Evo za početak samo da se srežu plaće i ostale povlastice članovima Vlade,pa da se srežu plaće i povlastice saborskim zastupnicima,da se srežu sva silna nepotrebna povjerenstva,da se srežu sve silne nepotrebne agencije,da se sreže onaj silan broj nepotrebnih općina,da se sreže nepotrebni vozni park u Vladi i Saboru,da se srežu pametni telefoni...oooo ima se toga,al to samo ćoravi poput tebe ili ne vide ili ne žele vidjeti.Ili su u skupini uhljeba u nekoj od nabrojanih branši.Četvrtog objašnjenja nema.

Nije ovo ništa novo,to je već bilo obrazloženo mali milijun puta i asolutno je realno i provedivo.
Yasser Arafat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 17:10   #150
Love se pogotovo neće imati ako se bude trošila na gluposti kao što je Kiowa...
UH-60, svakako i poželjno, ono za što nama Kiowa može poslužiti UAVi, koje ionako nabavljamo, rade bolje i jeftinije.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 17:53   #151
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Love se pogotovo neće imati ako se bude trošila na gluposti kao što je Kiowa...
UH-60, svakako i poželjno, ono za što nama Kiowa može poslužiti UAVi, koje ionako nabavljamo, rade bolje i jeftinije.
A odakle ti znaš koja će im biti namjena?Imaš neku informaciju?
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 17:55   #152
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
A što ti je čudno kod pisanja tog nazovi stručnog portala.
Pa tako su odmah na nož dočekali prvo spominjanje nabavke UH-60 i izvora iz HRZ-a koji je izjavio da nama ti helikopteri ne trebaju.
Sada ide ista priča oko OH-58 i kako je sada najednom besplatno najskuplje.
A vidi se za čiju stranu navijaju kao da su glasilo Rosoboroneksporta.

Uostalom vidiš da čitaju ovaj forum jer je ovdje netko izjavio da je besplatno ponekad najskuplje.


Samo ti Ante uzmi te helikoptere i biga te što ovi piskaraju.

nije kolega kopriva izjavija netko nego JA. i stojin iza toga da su najkuplje stvari one koje dobiješ besplatno od nekog dušebrižnika.
helikopter domaći nemamo. hindove smo ostavili da se raspadaju i za to niko nije odgovara. to su moji,tvoji naši novci. sad bi se ka tribalo nabavljat neke druge borbene. nešto moćno i jako. hind ne jer je ruski. UH-64 - ne, jer trenutno nema love. UH-58. nije loše. gazela san reka da mi se malo više sviđa (ne zbog lipote nego karakteristika), a kako se već ide sa EC u neke aranžmane, zašto ne?
UH-58, stariji,ali bi triba remont,nadogradnja, ... zašto ne. ako se ne može bolje. programi potpore saveznicima,obuka, ... . može.
složit prioritete. pa nebi bilo loše ni to.samo da nebi uzeli zalogaj veći nego se da progutat. jer onda će platit opet narod,a ne politika i političari.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 17:56   #153
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
A odakle ti znaš koja će im biti namjena?Imaš neku informaciju?
Pa s obzirom na to da nemaju opciju prevozenja ikakvog tereta ili ljudstva, da im je primarna uloga izvidjanje a sekundarna borbena uopće ne vidim koju ulogu bi imali u nas, budući da će se UAVi koristiti za izvidjanje a borbeno se djeluje jedanput u mandatu svakog predsjednika - potpuno besmislena letjelica za nas, leteći ekvivalent RTOPa.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 18:01   #154
Quote:
srebrni kaže: Pogledaj post
Da..da Rusi su naručili tekst..i masno platili. Evo ga još jedan od teorija zavjere...o naručenim tekstovima..i izvorima zla koji napadaju napaćenu Hrvatsku...a šta se to mene pita molim te ...pa pita se državu koja ulaže u obranu koliko ulaže i točka. Jesi mi ti nešto ponudio kao argument...osim one čuvene "nemoj ti meni prodavat priče da se nema love"..toga sam se naslušao poprilično, ali nitko da otkrije čarobnu formulu gdje to ima love....

Ako je tebi troškovnik modernizacije i realne cijene te proručun MORH-a do 2017. floskula te napadanje i vrijeđanje.....no comment..još uvijek čekam suvisli argument da mi pojasni na temelju kojih realnih financijskih pretpostavki možemo doći do američkih helikoptera...mislite da ćemo imati za PDV? Izračunajte za Black Hawk da PDV ne može biti ispod 150 milijuna kuna, a za Kiowa 100 milijuna..., jel se i to može negdje naći u proračunu i njegovim projekcijama uz nabavne troškove koji se sa PDV-om penju iznad milijarde kuna?
Da pogodio sam da si ti defender.hr
A vidim i tamo se autor teksta žestoko bori protiv nabavke.
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 18:09   #155
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Pa s obzirom na to da nemaju opciju prevozenja ikakvog tereta ili ljudstva, da im je primarna uloga izvidjanje a sekundarna borbena uopće ne vidim koju ulogu bi imali u nas, budući da će se UAVi koristiti za izvidjanje a borbeno se djeluje jedanput u mandatu svakog predsjednika - potpuno besmislena letjelica za nas, leteći ekvivalent RTOPa.
Hočeš reći da nam ni RTOP ne trebaju?
A ništa onda idemo kupiti jedan LHD,pa da budeš zadovoljan jer to je tvoja želja.Naravno po nekima ne treba nam i nadzvučna ili da je nako ukinuti HRZ-a pa kupiti LHD.
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 18:25   #156
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Pa s obzirom na to da nemaju opciju prevozenja ikakvog tereta ili ljudstva, da im je primarna uloga izvidjanje a sekundarna borbena uopće ne vidim koju ulogu bi imali u nas, budući da će se UAVi koristiti za izvidjanje a borbeno se djeluje jedanput u mandatu svakog predsjednika - potpuno besmislena letjelica za nas, leteći ekvivalent RTOPa.
Potpuno pogrešna usporedba. Večina modernih NATO vojski ima u svom sastavu neki sličan helikopter, dok RTOP kao tip plovila je rijetkost u NATOu.
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 18:45   #157
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
Potpuno pogrešna usporedba. Večina modernih NATO vojski ima u svom sastavu neki sličan helikopter, dok RTOP kao tip plovila je rijetkost u NATOu.
A norveška klasa Skjold? Ako su naši RTOP-i potpuno neuporabljivi u mirnodopske svrhe i za današnje pojmove zastario koncept, onda je Skjold još veći promašaj!
Mikojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 18:46   #158
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Love se pogotovo neće imati ako se bude trošila na gluposti kao što je Kiowa...
UH-60, svakako i poželjno, ono za što nama Kiowa može poslužiti UAVi, koje ionako nabavljamo, rade bolje i jeftinije.
Mislim da je Kiowa sasvim OK riješenje....naravno to je helić koji se zbog svojih tehničko-taktičkih osobina ne izlaže neprijatelju kao što se to radi u slučaju Mi-24 Ah-64 i slični....Kiowa je helić koji djeluje sa distance ...vjerujem da je zbog toga i dobio ime.Pripadnici plemena Kiowa su mejbi bili poznati po takvim običajima "borbenog dejstva" pa su Američani tak i krstili svoj helić .. kao priznaje nekadašnjim ratobornim domorodcima...

Naravno ako naše generalčine dođu na ideju koristiti to sredstvo drugačije..na neki direktan način onda jbg...onda možemo okrenut priču il protiv generala il protiv Kiowe

Bitno je sad ne trpat različite stvari u isti koš...Mi-24 je recimo devastator...mrcina koja naleti i rasturi sve pred sobom i njemu nije problem objavit svoju nazočnost na bojnom polju...Kiowa je nešto drugo ... tihi lovac ... nastoji biti neprimjetan za protivnika.. koristi prirodne i umjetne zaklone i "udara" precizno,nenajavljeno i kad obavi svoj posao nestane
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 18:52   #159
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
najskuplje stvari su besplatne. ako nisi naučija, rađe viruj nekome ko je. osim toga ovo sa kiwama po deff-u je prolongirano do prolića - najmanje.

meni se gazele više sviđaju,mada ni protiv UH-58 neman ništa protiv.naravno tribali bi ih remontirat,malo nadogradit, i imali bi dobre mazgice.
Iman ja jednu bolju poslovicu:
Poklonjenom konju se ne gleda u zube.
Sumljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 19:02   #160
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
Potpuno pogrešna usporedba. Večina modernih NATO vojski ima u svom sastavu neki sličan helikopter, dok RTOP kao tip plovila je rijetkost u NATOu.
NATO vojske koje imaju slicne helikoptere su sve redom veće i bogatije države. A ja osobno nisam ni općenito za takve helikoptere, mislim da ih je moderna bojišnica lagano prestigla.

Po meni, ako bi naši htjeli nešto za izvidjanje/SAR i za COIN/CAS, a da baš ne smije biti UAV, ja bi onda puno radje koristio nešto tipa OV-10 Bronco.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.