Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 15:25   #1261
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Kada dođeš u banku, traži upitnik za klijente pa ćeš vidjeti da je označeno što je obavezno što izborno te jasno navedeno da je obavezno temeljem xy
Ovo je kao da ti doktor propiše antibiotik, ti ga pitaš što ti je, a on ti kaže "guglaj malo". Pa tko radi u banci, mi ili ti? Čemo onda problem odgovoriti npr. za banku ABC treba:

* obavezno dati ove podatke:...
* opcionalno ove:...

Prema tome što ti kažeš, ovo nisu tajni podaci, dakle možeš ih objavaviti.

Unaprijed hvala.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:31   #1262
A možda baš neću namjerno jer je infantilo kada netko hoće da mu se sve gotovo servira. Ja sam rekla što je i kako te se pozvala na transparentne informacije.
Ako sam ja mogla pronaći podatke za otp banku ili zabu, bilo tko bez problema može isto to napraviti sam za bilo koju drugu banku
Svaka banka ima svoje zasebne opće uvjete poslovanja.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 16:45   #1263
sve okej, ali ono što je problematično je odnos prema klijentu koji je ponižavajući... pitaju za broj djece i stupanj obrazovanja pozivajući se na zakon protiv terorizma i pranja novca a ne žele reći na koja pitanja trebaš odgovoriti a na koja ne
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 23:12   #1264
Mili odgovori na sve i bit ce sve ok. Ne kukaj, ne smisljaj svoja pravila, i bit ce sve just fine.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:38   #1265
Ajd dobro, probali smo doć do nekih konkretnih informacija, ali to je, je li, infantilno, dok su banke strašno ozbilje i transparente.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 07:45   #1266
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
A ovi što se žale kad ih pitaju da li imaju djecu, što će tek kada se uvedu kartice koje su osigurane otiskom prsta,a u modernom svijetu se već koriste (klijent fizički prstom drži karticu na predviđenom mjestu tijekom transkacije da bi se autorizirala), onda će ti dizati revoluciju
a možda se okrenu u drugom smjeru, pa kao u kanadi samo prisloniš karticu ili mob (evo sad i sat koristim za isto ), bez ikakvih pitanja, pita ili potpisa

mislim ok, ovo je slobodna zemlja,pa ni ne moraš imati račun u banci, a ako ga već imaš, i to samo za plaću je besplatan,kao i internetom poslovati i preko moba
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 07:53   #1267
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Mili odgovori na sve i bit ce sve ok. Ne kukaj, ne smisljaj svoja pravila, i bit ce sve just fine.
tak je, i švabe su to govorili, a onda im se bezveze poslje prebacivalo,a samo su radili što se reklo (da malo karikiramo )

nego, koliko vidim nije problem što banka zatvori raču i ne želi raditi više s osobom, nego št ti ne želi dati TVOJE novce natrag da odeš drugdje poslovati

i opet, kome će ići na živce to bude otvorio račun vani
pošto je još prije par stranica pisao, ništa nije nelegalno da odeš u njemačku, prijaviš se negdje na mjesec dana, otvoriš račun i vratiš se ovdje
Pa valjda je hr u eu

pitanje o Facta koje sam u kanadskoj banci morao odgovoriti je, da li imam i us državljanstov
ne, ok hvala
niti školu, niti posao, čak ni adresu nisam imao da im dam
pa eto dobio karticu i to odmah na licu mjesta (SF za hr banke, ne znam zašto u hr treba toliko da se dobije kartica )
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:47   #1268
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Ajd dobro, probali smo doć do nekih konkretnih informacija, ali to je, je li, infantilno, dok su banke strašno ozbilje i transparente.
baš, ako banke trebaju informacije i prijete blokadom računa ako ih ne ddobiju onda je to profesionalna poslovna komunikacija,
a kad klijent pita koje informacije treba dati po zakonu a koje ne, to je neozbiljno i bezobrazno
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:48   #1269
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Ajd dobro, probali smo doć do nekih konkretnih informacija, ali to je, je li, infantilno, dok su banke strašno ozbiljne i transparente.
baš, kada banke traže informacije i prijete blokadom računa ako ih ne dobiju onda je to profesionalna poslovna komunikacija,
a kad klijent pita koje informacije treba dati po zakonu a koje ne, i zbog čega ga uopće traže takve stvari
onda je to neozbiljno i bezobrazno

Zadnje uređivanje Krkimir : 16.10.2017. at 15:15.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 22:49   #1270
Ma kakve blokade racuna.
Pisao sam tu prije ne znam koliko mjeseci... mozda i godinu ili vise...
Prvi telefonski upit iz banke sam pristojno odjebao.
Drugi telefonski upit iz banke sam vulgarno i nepristojno odjebao...
Cekam treci telefonski upit da se nekome najebem familije...
A treceg telefonskog upita nikako nema... mjesecima...
Zar im ne trebaju vise te informacije?

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L01. koristeći

Zadnje uređivanje aspiriniks : 16.10.2017. at 23:16.
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 07:42   #1271
polako sad su počeli blokirati račune ljudima i ne davati im njihove novce
doći ćeš na red

zato najbolje imati račun van hr, a lovu držati u kešu
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:06   #1272
evo sličnog slučaja sa legalisa gdje su čovjeku i blokirali račun
http://legalis.hr/topic/90900-zaba-b...tca-sporazuma/
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:09   #1273
Quote:
doljabuka kaže: Pogledaj post
evo sličnog slučaja sa legalisa gdje su čovjeku i blokirali račun
http://legalis.hr/topic/90900-zaba-b...tca-sporazuma/
ne može banka blokirati račun bez sudske presude
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 14:42   #1274
dva pitanja:

1. Da li su banke masovno krenuli blokirati račune klijentima koji nisu htjeli odgovarati na pitanja iz ankete, ili je to par pojedinačnih slučajeva da banke prvo vide kako će na to reagirati javnost i novinari?

2. Da li samo Zagrebačka banka blokira račune klijenata ili to rade i ostale banke?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 15:37   #1275
Tebe to tako jako boli kaj je netko odlučio da te ne želi za klijenta?
Gle, malo si se precjenio, bahatio i dobio nogicu.

Banka zakonski mora, ali i želi znati s kime posluje. Ako ti to ne želiš, široko ti polje.
Mislim da su ti i oni to tako rekli, samo na pristojniji način. I još si na kraju morao ispuniti upitnik :klap:
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 15:49   #1276
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
Tebe to tako jako boli kaj je netko odlučio da te ne želi za klijenta?
Gle, malo si se precjenio, bahatio i dobio nogicu.

Banka zakonski mora, ali i želi znati s kime posluje. Ako ti to ne želiš, široko ti polje.
Mislim da su ti i oni to tako rekli, samo na pristojniji način. I još si na kraju morao ispuniti upitnik :klap:
Dakle, ako želiš biti poslušnik bez kičme, to je tvoje pravo. Ali mislim da nemaš prava kritizirati druge koji ne žele dijeliti svoju intimu sa strancima bez ikakve potrebe.

Banka može znati moje ime i prezime, adresu, e-mail ili telefon, te OIB - i to je sve. Okej, može znati i da nisam državljanin SAD i da nabijem SAD na kurac.

Sve ostalo je moja privatna stvar i ne tiče ih se.

Da preduhitrim mudra pitanja: upravo to što sam naveo (izuzev državljanstva SAD) moja banka zna o meni. I nisu me pitali ništa drugo.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 15:56   #1277
ali isto to te pita i ZABA, pročešljaj ovu temu stavio sam sliku sa svoje ezabe što me traže. Za druge ne mogu komentirati jer ne znam.
A što se tiče intime u ovom slučaju je stvarno apsurdno govoriti posebice kad se uzme u obzir da Krkimir toliko piše na ovom forumu da doslovno mu možeš rekonstruirati njegov život na temelju postova. Uostalom, kao i za većinu nas.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 16:00   #1278
pa zbog toga mi je još manje jasno, ako već imaju sve potrebne podatke jer sam ih dao kad sam otvarao račun,
što će im još dodatni podaci kad ih ionako mogu dobiti od države?
(ako se stvarno radi o borbi protiv terorizma i pranja novca, na što se pozivaju)

Zadnje uređivanje Krkimir : 27.10.2017. at 16:18.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 17:21   #1279
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Banka može znati moje ime i prezime, adresu, e-mail ili telefon, te OIB - i to je sve. Okej, može znati i da nisam državljanin SAD i da nabijem SAD na kurac.

Sve ostalo je moja privatna stvar i ne tiče ih se.

Da preduhitrim mudra pitanja: upravo to što sam naveo (izuzev državljanstva SAD) moja banka zna o meni. I nisu me pitali ništa drugo.

Ne znam koja je tvoja banka, ali svaka ima svoje uvjete poslovanja. Ako kod tvoje nije nešto obavezno, ne znači i da je kod druge tako. Isto kao što oni uvjetuju poslovanje i odlučuju što je obavezno što ne, a ne ti kao klijent.
Ali svakako, klijent sam bira s kim će poslovati, isto kao i banka kome će prekinuti poslovni odnos (iz bilo kojeg razloga).
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 17:35   #1280
naravno, standardni korporativni odgovor umjesto objašnjenja
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.