Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2015., 16:15   #61
Quote:
Reljef kaže: Pogledaj post
feng shui ne voli da koristimo i živimo u okruženju potrganih stvari.

Jel tko čitao The Life Changing Magic of Tidying Up ?
ajd sazmi u par recenica
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:21   #62
Feng shui je zapravo, sad uviđam, izmislila neka davna pratupelo koja je pokušavala pradomestosom učiniti da se Zemlja nastavi okretati oko svoje osi.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:22   #63
Quote:
Reljef kaže: Pogledaj post
feng shui ne voli da koristimo i živimo u okruženju potrganih stvari.

Jel tko čitao The Life Changing Magic of Tidying Up ?
A ja o uvodenju kontrole pri kupovanju knjiga...

Stavila sam na listu
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:23   #64
Za one koji pate od tjeskobe čitajuć ovaj topik..knjiga će ih ubit u pojam. sudeci po recenzijama.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:26   #65
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
ajd sazmi u par recenica
ne mogu, nisam čitala.
ozbiljno sam pitala jel tko od vas čitao

dosta američkih stranica hvali tu knjigu i autoricu, mada, a ove zaključke imam iz druge ruke, preko njihovih komentiranja te knjige, imam dojam da za tako velike manevre treba biti u zemlji s dobrim standardom.
čini mi se da je minimalizam i poluprazan ormar postao novo crno Zapada.

kao da je postalo fora imati 5 stvari i uživati u praznom prostoru, dok zemlje u razvoju, i sve one druge, još uvijek, u nemogućnosti kupovanja nečeg konkretnijeg u životu, ili jednostavno veće potrošnje na ono što žele, kupuju impulzivno i hrčkare na razini na kojoj to mogu, ili misle da mogu, pa gomilaju nepotrebno jer nemaju neke konkretnije željene stvari. ne znam jesam li jasna.

na primjer, jedna od stvari koje gore spomenuta gospođa navodi je odnos prema sebi u kući, i kaže da po doma i za spavanje trebamo imati kvalitetne i dobre, cijele stvari, jer se trebamo cijeniti i doma kao što se predstavljamo i "vani", na nekakvim poslovima, ručkovima, svadbama i sl.
i onda se Amerikanke kunu da im se život promijenio nabolje jer su pobacale stare trenirke i piđame i kupile baš fine, malo skuplje piđamice i trenirkice i sad se cijene po doma.

štajaznam, ima i jednostavnijih poteza od ovih, ali ne bi se knjiga prodavala da nema tih poteza.
isto tako, mislim da je ta knjiga i takav život primjenjiv u nekom urbanom svijetu, gdje si na suhom i sigurnom cijele dane, gdje se roba nosi na kemijsko ili na nježno pranje, gdje ne radiš u uvjetima gdje ti se roba haba ili pješačiš na posao i kisneš pa ti se jedna jakna suši preko noći i drugi dan pa nosiš drugu, jer zato i imaš više kaputa jer znaš kakvi su klimatski uvjeti i uvjeti putovanja na posao/školu/u dućan koji nije preko puta.
__________________
...dok se eto, jadni ksenofobi uvrijede kad im kažeš da su ksenofobi i fašisti. Jeste, FAŠISTI ste. Može karton. by moderator klonka

klik
Reljef is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:27   #66
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Feng shui je zapravo, sad uviđam, izmislila neka davna pratupelo koja je pokušavala pradomestosom učiniti da se Zemlja nastavi okretati oko svoje osi.
Samo se ti izruguj feng shuiju...

Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post

Mislim da nisam minimalist koji ce u zalihi imati 1 sampon, 1 gel, na kindlu 2 knjige, a u ormaru 3 majice, ali isto tako mislim i da nisam osoba koja uziva u policama pretrpanima istim artiklima. Jos uvijek trazim balans.
Imati jedan šampon u zalihi, po meni to čak nije minimalizam nego 'normala'.
Znam ljude koji imaju više otvorenih šampona i regeneratora koje izmjenjuju.
AyaFey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:30   #67
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Za one koji pate od tjeskobe čitajuć ovaj topik..knjiga će ih ubit u pojam. sudeci po recenzijama.


Evo mi netko poslao neku besplatnu knjigu koju MORAM procitati (nije o ciscenju). Jebemti karmu
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:32   #68
Ok priznat ću, ja imam problema s "fensi" šamponima. Ovih običnih tipa nivea, fa, dove imam uvijek samo jedan i to maksi jumbo pakiranje. A onda na polici u košarici čuvam neke iz loccitana, lusha, bio, eko i slično... Te mi je žao staviti u tuš i odmah potrošiti i onda se svako malo otuširam s jednim od njih i spremim nazad. Evo, trenutno imam 5 kompleta takvih šampona i losiona i svi su samo djelomično potrošeni i neki mi traju još od lanjskog rođendana.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:32   #69
Quote:
Reljef kaže: Pogledaj post
i onda se Amerikanke kunu da im se život promijenio nabolje jer su pobacale stare trenirke i piđame i kupile baš fine, malo skuplje piđamice i trenirkice i sad se cijene po doma.
.
vec ih vidim

and i was like oh my goooooooooaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaad this is soooooo trueeeeeeeeeeeee

al nije losa teorija u biti. kompulzivno kupovanje jest kompenzacija. i ljepse se osjecas u dobroj trenirci nego u starom muzevom dzemperu to sad i sama zakljucila prije par godina. i tako sad imam dvije dobre trenirke sa flekama od varikine.
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:37   #70


naravno da je kompenzacija.
isto tako, slažem se da je sasvim ok po doma nositi cijelu odjeću.
al kamon, između cijele dobre piđame i piđama koje su te novinarke linkale, koje su malo kratke, pa su malo čipkaste, pa su seksi, pa su više za pokazivanje a manje za spavanje je tri metra različitih međuprimjera

zamišljam Amerikance, koji nisu gornji građanski sloj, kako čitaju da bi, da počnu živjeti s manje robe, trebali prvo kupiti još malo skuplje robe
__________________
...dok se eto, jadni ksenofobi uvrijede kad im kažeš da su ksenofobi i fašisti. Jeste, FAŠISTI ste. Može karton. by moderator klonka

klik
Reljef is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:41   #71
meni su dobre pidjame pamucne i mekane i bez one etikete iza vrata koja zulja :tetka:
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:44   #72
Quote:
lunarna kaže: Pogledaj post
...ovisnost o kupovanju i želja za minimalizmom

Imate li problema s gore navedenim? Silno želim mali pregledan ormar, par pari cipela i nešto sitno kozmetike, a navlačim se sa gomilom stvari. Jednostavno ne mogu baciti nešto na što sam potrošila novac, iako to više nikad neću obući, a kad vidim nešto u trgovini, jednostavno to moram imati ili će valjda smak svijeta. I ne govorimo o komadima od 50-60 kn, već ono, malo veće cifre. Sad će zima, a ja imam 10 kaputa i više od 20 pari čizama, znam da ih ne ću sve nositi ove zime, ali da se moram riješiti nečega, ne mogu. O kozmetici, parfemima i bižuteriji neću ni pričati. Kako kod vas?
Imam jedan kaput i dva para čizama, a ponekad mi se čini da mi je i to previše. Imam suprotan problem: opsesivnu potrebu da se riješim viška jer imam osjećaj da me guši. Naročito višak odjeće u ormaru.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:45   #73
Ja volim piđame koje ne izgledaju piđamasto nego trenerkasto. Nema bejbi plavih, rozih i žutih boja. Mora biti nešto sivo, plavo, smeđe i donji dio po mogućnosti na kvadrate ili pruge ili nešto. yes yes yes no no no
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:47   #74
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Za one koji pate od tjeskobe čitajuć ovaj topik..knjiga će ih ubit u pojam. sudeci po recenzijama.
išla sam sad pogledati recenzije
i vele ovo za autoricu
Marie “KonMari” Kondo runs an acclaimed consulting business in Tokyo helping clients transform their cluttered homes into spaces of serenity and inspiration. With a three-month waiting list, her KonMari Method of decluttering and organizing has become an international phenomenon. The Life-Changing Magic of Tidying Up is a best seller in Japan, Germany, and the UK, with more than two million copies sold worldwide, and has been turned into a television drama for Japanese TV. She has been named one of the 100 most influential people in the world by Time, featured on more than thirty major Japanese television and radio programs, and profiled in the Sunday Times, Red magazine, You magazine, the New York Times, USA Today, NPR's Here & Now, Slate, Family Circle, and the London Times, who has deemed her “Japan’s preeminent guru of tidiness, a warrior princess in the war on clutter.”
Ona spada među 100 najutjecajnijih ljudi na svijetu, po Timeu.
Pazi, ima listu čekanja od 3 mjeseca, klijenti čekaju da im ona dođe i pospremi kuću.

Pa što ne bi to trebalo ići malo brže, da malo pospremi tu listu, jebemu?
__________________
...dok se eto, jadni ksenofobi uvrijede kad im kažeš da su ksenofobi i fašisti. Jeste, FAŠISTI ste. Može karton. by moderator klonka

klik
Reljef is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:48   #75
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Ok priznat ću, ja imam problema s "fensi" šamponima. Ovih običnih tipa nivea, fa, dove imam uvijek samo jedan i to maksi jumbo pakiranje. A onda na polici u košarici čuvam neke iz loccitana, lusha, bio, eko i slično... Te mi je žao staviti u tuš i odmah potrošiti i onda se svako malo otuširam s jednim od njih i spremim nazad. Evo, trenutno imam 5 kompleta takvih šampona i losiona i svi su samo djelomično potrošeni i neki mi traju još od lanjskog rođendana.
ajme Ari
__________________
...dok se eto, jadni ksenofobi uvrijede kad im kažeš da su ksenofobi i fašisti. Jeste, FAŠISTI ste. Može karton. by moderator klonka

klik
Reljef is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:48   #76
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
i tako sad imam dvije dobre trenirke sa flekama od varikine.


Nemam nijednu dobru trenirku. Imala sam jednom davno jednu, jos bi vjerojatno bila u funkciji da ju nisam unistila super ljepilom.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:50   #77
Quote:
Reljef kaže: Pogledaj post
na primjer, jedna od stvari koje gore spomenuta gospođa navodi je odnos prema sebi u kući, i kaže da po doma i za spavanje trebamo imati kvalitetne i dobre, cijele stvari, jer se trebamo cijeniti i doma kao što se predstavljamo i "vani", na nekakvim poslovima, ručkovima, svadbama i sl.
i onda se Amerikanke kunu da im se život promijenio nabolje jer su pobacale stare trenirke i piđame i kupile baš fine, malo skuplje piđamice i trenirkice i sad se cijene po doma.
Meni se cini da mi je zivot po doma ugodniji i da u njemu vise uzivam otkad ne stedim na sitnicama tipa mirisne svijece (jako volim mirisne svijece i prekrasno mi je doci doma, sjesti za stol, upaliti mirisnu svijecu, napraviti si salicu skupog caja koji je meni u glavi kao nesto posebno, kao neka nagrada na kraju dana i poceti se baviti nekim hobijem), lijepa odjeca za po doma, lijepa nova posteljina, mekani i neistroseni rucnici, parfemi za po doma, etc.
Naravno, nisu to bile jedine promjene koje sam u tom periodu uvela u zivot + je l' desava se zivot, ali mislim da pridonose.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:56   #78
Quote:
Reljef kaže: Pogledaj post
ajme Ari
Prvi korak je priznati. Jučer sam ispraznila jedan od tih losiona. I to samo zato jer imam dva ista pa mi je bilo prihvatljivo da barem jednog potrošim do kraja.

Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Meni se cini da mi je zivot po doma ugodniji i da u njemu vise uzivam otkad ne stedim na sitnicama tipa mirisne svijece (jako volim mirisne svijece i prekrasno mi je doci doma, sjesti za stol, upaliti mirisnu svijecu, napraviti si salicu skupog caja koji je meni u glavi kao nesto posebno, kao neka nagrada na kraju dana i poceti se baviti nekim hobijem), lijepa odjeca za po doma, lijepa nova posteljina, mekani i neistroseni rucnici, parfemi za po doma, etc.
Naravno, nisu to bile jedine promjene koje sam u tom periodu uvela u zivot + je l' desava se zivot, ali mislim da pridonose.
E da, mirisne svjeće su mi otkriće. Inače mi smrde, ali dobila sam 3 jenki svijeće i sad planiram ić kupit još. Normalno, ne palim ih nego samo stoje za ukras i da mirišu. Baš je nekako više opuštajuće nego da navučem na sebe bilo šta i da pijuckam čaj iz okrhnute stare šalice u iscufanim čarapama.

Al volim da mi je stan srihtan, da mi dekice mirišu po omekšivaču, da si skuham kapućino u lijepoj šalici, obučem lijepu trenerku i izvalim se pred tv.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 17:04   #79
Pa zar je tim Amerikankama bila potrebna cijela knjiga da bi došle do zaključka kako se bolje osjećaju kad po kući ne nose šlampavu rupičastu odjeću? I kad je sve uredno i raskrčeno?
Kakve knjige, to jednostavno osjetiš fengšua
AyaFey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 17:13   #80
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Meni se cini da mi je zivot po doma ugodniji i da u njemu vise uzivam otkad ne stedim na sitnicama tipa mirisne svijece (jako volim mirisne svijece i prekrasno mi je doci doma, sjesti za stol, upaliti mirisnu svijecu, napraviti si salicu skupog caja koji je meni u glavi kao nesto posebno, kao neka nagrada na kraju dana i poceti se baviti nekim hobijem), lijepa odjeca za po doma, lijepa nova posteljina, mekani i neistroseni rucnici, parfemi za po doma, etc.
Naravno, nisu to bile jedine promjene koje sam u tom periodu uvela u zivot + je l' desava se zivot, ali mislim da pridonose.
prekrasno mi je doc doma, presvlacit se vec na stubistu i derat se "Evo meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee" na klinjino "mamamamammamamammamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa". mrzim prvih 15 minuta kad se vratim kuci. al dobro, ontopicno: slazem se, al mislim da je to tako uglavnom zbog ovih drugih promjena o kojima pricas.

mrzim mekane rucnike kako se uopce s tim osusiti?

ja sam tu nova razina vremenskog fofa, vec barem godinu dana imam istu iscatu posteljinu i rucnike posteljinu operem ujutro kad se ustanem, do veceri je suha i samo vratim na krevet. isto radim s rucnicima, vrtim dva para rucnika cijelu godinu dok se ne raspadnu. sranje sto sam podobijala te kvalitetne rucnike koji se niti nakon 100 pranja nisu stvrdli.
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.