Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2017., 21:38   #61
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Malo

Lei ima pravo da u Ri nije navala, tj ne da nije navala, nema djece. Ako se sjećaš, raspravljali smo se oko toga, tj ja sam tvrdila da umjetno održavaju zaposlenost time što smanjuju broj učenika po razredu (tj nismo se raspravljali, ja sam se povukla nakon posta ).
Uglavnom, zaista mislim da sam u pravu, prosječan razred u OŠ u Rijeci ima 15- max 20 učenika, a nedavno je bio članak u NL da su u PGŽ za srednje škole smanjili max broj učenika na 26, isto da bi održali broj razreda (ok, znam da je to i puno bolje za rad, al znam da im to sigurno nije jedini, a ni najbitniji razlog).

Zbog toga je lako birati školu. Osim toga, Rijeka je malen grad, sve ti je u principu blizu, tj na 15 min vožnje.
Imaju dvije škole koje glase kao bolje (na temelju ničega, u stvari), te onda imaš te roditeljske priče gdje je tko bolji.
IMO sve su škole u Ri podjednake.


No da se vratim na početak priče, iz mog iskustva, ako je majka munjena i opsesivno se bavi školovanjem svog djeteta jer nema valjda druge zanimacije u životu, a precijenila je djetetove sposobnosti i dijete u školi ne pokazuje znanje koje ona očekuje ("ja znam koliko on zna doma", AAAA!!!!!), jednako je nezadovoljna školom i učiteljima bez obzira jel u razredu u kojeg spada po adresi, ili je taj razred birala iz xy razloga.
koje to dvije skole?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:58   #62
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
koje to dvije skole?
A kao Nikola Tesla i neka talijanska. Naročito se sad talijanske forisiraju, jako su nobl Nekad je i Gornja Vežica bila na cijeni, al više nije.

No kažem, to su roditeljske priče, i vrlo je upitno što ih motivira kad kažu da je neka škola "bolja". Na kraju, svi imaju iskustva koliko imaju djece, dakle 1-2-3. Nekima je bolja stroga učiteljica, drugi na takvu pizde i tvrdi da im "ruši samopouzdanje djetetu". Nekima je sve super, drugi sve hejtaju. Neke se mame čitave dane bave školovanjem svog djeteta, pa će zamijetiti sve i svašta, i uglavnom će im sve smetati.

IMO* sve su škole u Rijeci podjednake, a kako će kojem djetetu, pa onda i roditelju biti, ovisi o sposobnosti djeteta, razredu koji se sastavi, trenutnom ravnatelju i politici upravljanja školom, trenutnoj postavi učitelja.


*a i ne samo IMO, već i po kriteriju uspjeha učenika na natjecanjima.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 15:01   #63
Ja isto mudro zakljucujem da je to sve li-la al ipak mi nije drago da skola u koju ce ici slovi za ne bas neku.
A dokumenti koje sam vidjela na skolskom webu su olicenje informaticke nepismenosti i nesuvislosti. Ono, word doc bez strukture, sadrzaja i pofarban strahota

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 18:08   #64
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
A kao Nikola Tesla i neka talijanska. Naročito se sad talijanske forisiraju, jako su nobl Nekad je i Gornja Vežica bila na cijeni, al više nije.

No kažem, to su roditeljske priče, i vrlo je upitno što ih motivira kad kažu da je neka škola "bolja". Na kraju, svi imaju iskustva koliko imaju djece, dakle 1-2-3. Nekima je bolja stroga učiteljica, drugi na takvu pizde i tvrdi da im "ruši samopouzdanje djetetu". Nekima je sve super, drugi sve hejtaju. Neke se mame čitave dane bave školovanjem svog djeteta, pa će zamijetiti sve i svašta, i uglavnom će im sve smetati.

IMO* sve su škole u Rijeci podjednake, a kako će kojem djetetu, pa onda i roditelju biti, ovisi o sposobnosti djeteta, razredu koji se sastavi, trenutnom ravnatelju i politici upravljanja školom, trenutnoj postavi učitelja.


*a i ne samo IMO, već i po kriteriju uspjeha učenika na natjecanjima.
vjerojatno talij.đelsi
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 22:27   #65
rasprava o vršnjačkom nasilju prebačena je ovdje
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.