Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2017., 12:28   #41
Quote:
Simunonuno kaže: Pogledaj post
Koliki ti je broj pregleda?

Evo ja napokon sklepo tri dizajna za 4 sata i stavio na redbubble i teepublic.
Na reddbubble za nekoliko sati vec kod prvog dizajna 8, drugog 4 i treceg 3 pregleda.
nisam jos ni poceo pravo nego sam se malo igrao sa gimp-om cisto da vidim.

Problem kod teepublica je da ja sam nemogu nac svoj design u searchu sa tagovima,
procitao negdje da to traje koji dan dok ti "prokljuca".

Sinoc sam poceo pa eto vidjet cu kako ce ici i javit ovdje.
Ja sam imao isti problem na teepublicu... nakon 3-4 dana sam im se javio i oni kazu da ne vide gdje je problem, ali nakon toga su mi se radovi mogli pronaci preko search-a. Tak da mislim da su ipak nekaj napravili jer kada sam im se javio, svi radovi su mi opet bili po cijeni od 14$. Mozda su oni nesto kliknuli neki reset il ko zna sto napravili...
__________________
Tell me, do you bleed… you will.
Korben Dallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 11:06   #42
Pozz Ljudi

jos kratko nesto. Ja evo trenutno radim sa Gimp-om i Inkscape-om, ALI (sad cete se smijat) najbolji program za izradu
slika sa vektorima je AutoCAD. Jednu sliku sam izradio i fenomenalna je ispala.
Dakle nacrtam je na AutoCAD i isfarbam itd. onda taj crtez exportiram kao PDF i onda taj PDF konvertiram u JPG i to onda ubacim
u grafik-program i izradim dalje ako hocu. Uglavnom Slika izgleda fenomenalno iako tek samo par pregleda na redbubble.

Pozz
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 16:52   #43
Quote:
Simunonuno kaže: Pogledaj post
Pozz Ljudi

jos kratko nesto. Ja evo trenutno radim sa Gimp-om i Inkscape-om, ALI (sad cete se smijat) najbolji program za izradu
slika sa vektorima je AutoCAD. Jednu sliku sam izradio i fenomenalna je ispala.
Dakle nacrtam je na AutoCAD i isfarbam itd. onda taj crtez exportiram kao PDF i onda taj PDF konvertiram u JPG i to onda ubacim
u grafik-program i izradim dalje ako hocu. Uglavnom Slika izgleda fenomenalno iako tek samo par pregleda na redbubble.

Pozz
Pa pokaži nam
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 21:49   #44
Quote:
Awakening kaže: Pogledaj post
Pa pokaži nam
moj prvi pravi rad


https://picload.org/view/rprgccir/skull-kopie.jpg.html

neznam zasto ostali kriju design?
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:13   #45
Pozdrav ljudi. Skoro sam pisao da nemam prodaja i da sam na pragu da odustanem, u medjuvremenu sam prodao 1 "duvet" i zaradio 16 $. To mi je ulilo entuzijazam da nastavim. Imam par pitanja za pokretaca teme, a i za ostale. Dakle da li je bolje ici na kvantitet, odnosno staviti npr. 500 radova ili je bolje manje? Zbog čega pokretac teme ima samo 72 rada?
Da li prolaze saljive stvari, npr. nadjem neki saljiv citat i uradim rad ili vise idu "umjetnicke" stvari bez teksta?
Balanar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 23:26   #46
Quote:
Balanar kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi. Skoro sam pisao da nemam prodaja i da sam na pragu da odustanem, u medjuvremenu sam prodao 1 "duvet" i zaradio 16 $. To mi je ulilo entuzijazam da nastavim. Imam par pitanja za pokretaca teme, a i za ostale. Dakle da li je bolje ici na kvantitet, odnosno staviti npr. 500 radova ili je bolje manje? Zbog čega pokretac teme ima samo 72 rada?
Da li prolaze saljive stvari, npr. nadjem neki saljiv citat i uradim rad ili vise idu "umjetnicke" stvari bez teksta?
Ja sam nakon tjedan dan vec imao prodaju.
Sto se tice kvaliteta ili kvantiteta je tesko reci.
Trenutno cini mi se prolaze majce sa jednostavnijim crtezima, jedino duveti, navlake,
slike itd. zahtjevaju malo nesto kvalitetnije. Evo ja sam gore prije jedan post stavio
svoj rad koji sam sve sam nacrtao, dakle od do... pa na kraju mi se prodao design koji sam odradio za 20ak minuta.

Ja bih rekao da je napocetku mozda bitan kvantitet da te ljudi uopce vide, jel sto vise designa bacas
na prodaju vise razl. tagova imas i bolje si dostupan, a onda kad prodaja krene poceo bi kvalitetne radove.

Mene trenutno jedino "hebe" manjak vremena, toliko puno posla imam da jedva sjednem za kompic sta
nacrtat, ali ideje sebi zapisem ili skiciram pa cu ih nabacit.

Drago mi je da ti je krenulo i samo nastavi.
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 11:02   #47
Opet zavirih u ovu temu i vidim hrpu novih postova. U međuvremenu mi je Teepublic isplatio 55$ samo od referalsa proteklih mjeseci, što znači da je barem 55 dizajna prodano na teepublicu od strane vas koji ste koristili moj referal link. Tnx btw, no super je znati da ljudi prodaju.

Da odgovorim na Balanar-ov post: Razlog zašto ja imam samo 72 dizajna je jer sam više na kvalitetu fokusiran, iako ne onoliko koliko bi htio biti. Kad dobijem neku ideju primjer: parodiju na postere originalnih star wars filmova s likovima simpsona, onda mi je teško odoliti napraviti to jer mi se sviđa ideja, iako sam praktički svjestan da vjerojatno neću mnogo zaraditi na tom dizajnu. Moglo bi se nazvati "profesionalnom" manom čak.

U vezi kvantitete protiv kvalitete, mislim da ovisi od osobe do osobe. Mana kvalitete je to što možete i vjerojatno hoćete potrošiti sate, dane i možda tjedna na dizajn koji će se prodati 5 puta godišnje, no prednost je kada vam se baš posreći s jednim dizajnom, onda će to biti vaša zlatna guska. Taj dizajn će praktički sam donositi više tisuće kuna mjesećno. No za to ni vještina nije dovoljna, već je potrebna i sreća.
Kvantiteta pak povećava šansu da ćete prodati nešto, i isto ćete imati neke dizajne koji se mogu smatrati top sellerima, no potencijal za uspijeh i zaradu je nešto manji.

Mislim da je Simunonuno dao najbolji savijet za taj problem: Početi sa kvantitetom, jednostavnijim stvarima, a kada krene, možete se prebaciti na kvalitetu. Nije da morate odabrati samo jedno, već imate taj izbor za svaki pojedini dizajn.

A raditi šaljive stvari prolazi, no prolaze i "umjetničke", a nekada umjetničke stvari i jesu šaljive iako nemaju text. Ako vas zanima što se prodaje, uvijek je najbolje gledati top sellere umjetnika za koje znate da su uspješni, ili top sellere specifične teme (primjer: simpsons). Isto tako, pratiti, posječivati ili posjetiti facebook shirt-a-day stranica shirtpunch-a, popuptee, itd. je dobar primjer onoga što industrijski giganti smatraju da će njihovi fanovi htjeti kupovati.

P.S. imati 500 radova je malo overkill. Imati 20-50 dizajna koji su kvantiteta bi bilo sasvim dobro za početi, a dalje vidite što želite.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 10:09   #48
Dosta korisnih informacija, hvala puno. Jos samo par pitanja, recimo kad bih htio da uradim nesto na temu Simpsonovih, moram li sam crtati iz pocetka Homera npr ili mogu da uzmem negdje sa interneta i obradim, pošto vidim da je mnogo originalnih crteža tamo. Koliko sam vidio Simpsonovi i South park mogu da se rade dok nisam vidio npr Family guy radove, to izgleda zabranjeno?
Balanar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:55   #49
Quote:
Balanar kaže: Pogledaj post
Dosta korisnih informacija, hvala puno. Jos samo par pitanja, recimo kad bih htio da uradim nesto na temu Simpsonovih, moram li sam crtati iz pocetka Homera npr ili mogu da uzmem negdje sa interneta i obradim, pošto vidim da je mnogo originalnih crteža tamo. Koliko sam vidio Simpsonovi i South park mogu da se rade dok nisam vidio npr Family guy radove, to izgleda zabranjeno?
Sve je copyright infringement. I simpsoni i south park i family guy. Neke tvrtke ne skidaju dizajne, neke to rade, a neke to rade jako često. Umjetnici se pravdaju s fair use, parodijom i satirom s etičkih stajališta, no kada velika firma pošalje DMCA, nitko im neće proturiječiti. Jer da im proturiječiš moraš pokreniti sudski postupak.

Prodavati slike koje nađeš po netu baš i neće ishoditi prodajom, čak i ako ih obradiš, osim ako su obrađene baš do neke artsy mjere da izgledaju jednako dobro ko i potpuno nacrtani dizajn.
Uzeti dizajn, crtež ili neki fanart koji nađeš na googlu, od nekog drugog artist bi završilo banom tvog accounta s tih stranica jer redovito čiste profile art-lopova iz vietnama i sl. koji baš ne kuže da stvari koje izgooglaju nisu free to use (često tuđi fanart s deviantarta).

Mogao bi si pomoći da recimo nađeš neku fotku Homera iz serije i ona crtaš preko te slike i ukomponiraš ga u dizajn. To bi funkcioniralo dok vlasnici prava ne pošalju DMCA za sve simpson dizajne. Naći sliku Homera koju je netko drugi nacrtao i crtati preko nje bi pak bilo smatrano krađom. Precrtavati duđe dizajne je isto ko i kopirati ih u ovom slučaju.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 13:20   #50
Nisu mi stigle pare na paypal. Redbubble me obavjestio da je "proces denied". Kako da podesim paypal, moram li da radim upgrade na business profil ili moze sa obicnim nalogom?
Balanar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 18:31   #51
Quote:
Balanar kaže: Pogledaj post
Nisu mi stigle pare na paypal. Redbubble me obavjestio da je "proces denied". Kako da podesim paypal, moram li da radim upgrade na business profil ili moze sa obicnim nalogom?
Da li si isao na "Account Details", pa onda na "Edit Payment Details". Tamo bi trebao popuniti podatke o PayPal-u...
Ne sjecam se da li sam trebao ista drugo osim toga napraviti...
__________________
Tell me, do you bleed… you will.
Korben Dallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 03:47   #52
Ako si unio paypal info na redbubblu, onda je do toga što ti je Paypal podešen samo za slanje novca, ne i primanje, da.

To se i meni dogodilo prvi puta. Ne brini, novci će ti doći s uplatom za idući mjeseca, oko 15tog mislim.

Najbolje googlati ili kontaktirati Paypal kako se to radi, no mislim da moj account nije Business type, tako da ne bi rekao da je to riješenje tog problema, no možda griješim.

EDit: našo ovo - 1. A verified PayPal account. PayPal payments can only be made to verified accounts that are able to receive funds. There may be restrictions on some countries receiving funds.

To zvuči kao da je problem. Trebaš se ulogirati u Paypal i probati ga verificirati.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 11:39   #53
Ne znam sta treba za verifikovanje ali potvrdio sam mail i spojio karticu. Ne znam da li je problem sto sam u BiH...
Balanar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:21   #54
Quote:
Balanar kaže: Pogledaj post
Ne znam sta treba za verifikovanje ali potvrdio sam mail i spojio karticu. Ne znam da li je problem sto sam u BiH...
Kada kopaš po accountu u paypal-u, vjerujem da imaš nešto "get verified", probaj istražiti to ?
Svakako u međuvremenu pošalji i e-mail paypalu i objasni situaciju. Malo će potrajati da odgovore, no tako sam ja to riješio prije 4 godine mislim.

Ne vjerujem da je BiH problem jer za Hrvatsku je isto tako zapelo, isto sam odavno imao karticu spojenu i potvrđen mail jer sam kupovao s ebaya dugo prije, no kada sam trebao prvi put primiti novce na paypal, tu je zapelo jer je account originalno samo za slanje bio. Morao sam podesiti da bude i za primanje.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 17:27   #55
Bok,

odlicna tema!

Kako prolaze dizajni sa golotinjom?
__________________
Ucite dico.
Surround is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 20:10   #56
Quote:
Surround kaže: Pogledaj post
Bok,

odlicna tema!

Kako prolaze dizajni sa golotinjom?
Iskreno nemam pojma. Sigurno nisi među najprodavanijim stvarima, no vjerujem da se sve može prodati.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 09:56   #57
Sta je to sa teepublicom, sve sami Sale za Sale-om?
Izgleda pala prodaja ili?
Ja odkako sam stavio svoje Dizajne uvijek su mi na nekom Sale-u, nikad po pravoj cijeni.

Mene malo muce TAGovi, igleda da od njih sve ovisi pa makar dizajn bio nikakav.
Ja upisem sve i svasta ali jednostavno treba potrefit TAGove koji se stalno traze.
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:23   #58
Jedan mali update sa moje strane, mozda ce pomoc mnogima.

Prije mjesec dana sam sebi kupio preko amazon-a graficki tablet za crtanje Huion 1060Plus i moram priznat da sam jako zadovoljan iako jos nisam pravo krenuo snjime radit.
Sve u svemu dobra je stvarcica.

Ali, kod mnogih tutoriala na Yt. se vidi da mnogi dizajneri prvo skiciraju pa onda sa "pen-tool" izrdae one ostre crne linie.
Ja za sebe mogu reci da ja isto to uspijem preko AutoCAD-a izradit, i stvarno razlike uopce nema.
Preporucujem svima koji znaju radit AutoCAD da si ubace svoj crtez ili skicu tamo, i onda tamo izradi.
Nakon zavrsteka ide se na Layout i onda je bitno da se crtez tamo skalira dosta veliko, npr. A3 ili cak A2 velicine!
Nakon toga napravi se od Layouta PDF (print=>dwg to pdf=>gotovo) i onda taj pdf se convertira npr. na internetu u JPEG,
i stim JPEG-om se onda nastavi radit na Photoshopu, gimpu...itd.
(kad poslje skalirate taj crtez prema dolje imat cete jako ostre linije!)

Napravio sam dosad (manjak vremena) samo dva crteza i odlicna su, bili to vektori ili krive linije.
Stvar je u tome sto sam sad skontao da mi taj graficki tablet uopce nije trebao hehe, jel u principu mozes rucno skicirat i onda sve ostalo
u AutoCADu napravit, jel koliko sam ja skontao takve ciste i precizne Linije nemozes napravit sa onim "kistom" u PS nego uvijek
skoro moras radit sa "pen-tool".

Eto cisto za informaciju ako jos netko zna AutoCAD jako dobro a nezna obrnuto radit sa Photoshopom. Nije frka rezultat je isti.

Pozz svima
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:00   #59
TeePublic godinama već ima česte sale-ove, da. Mene osobno ne smeta, ne gledam na to kao izgubljene pare. Pola ljudi vjerojatno ne bi kupili po punoj cjeni ionako. Nije to zato što su u problemima, već im se očito isplati.

Tagove iskreno sam uvijek smatrao jednostavnima. No vjerojatno ovisi o dizajnu. Ako nacrtaš neki artsy cvijet recimo, tagovi koje češ koristiti će biti ne-tako korisni, da. Stvarima tipa: flower, nature, artistic, plant, flora... ne baš popularni tagovi naspram "superman, comics, geek, movies, pop culture". Iskreno ne vidim baš kako poboljšati tagove za takve stvari.

I ja sam isprobao Huion od prijatelja. Nije loše, da. Planiram si jednog dana uzeti nekakav tablet isto, no trenutno mi je novac potrebniji drugdje.
Dosta artista koji crtaju na tabletu ne koriste pen tool. Vidio sam samo jednom da netko koristi pen tool u PS-u i bili su jako spori. Oni koji žele vektore se obično drže Illustratora. No većina artista koristi brusheve većinu vremena. Ako su tu linije grbave (i meni su bile) to je ili do iskustva ili do samog Huion-a. Ne znam.
S tabletom je nekako brže, profesionalnije. Osobno kad sam nešto isprobavao, primjetio sam da kada crtam mišem, da mi linije više prate logiku i plan, no kada crtam na tabletu, više je instinkt i improvizacija.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:11   #60
Ma narvno, tablett je svakako najbolji ako si uvjezban i znas radit.
Svako ima svoje metode, kod mene je tako da znam radit sa AutoCAD-om
ali svakako je bolje naucit PS pa rasturat.

Inace malo mi tesko pada odlucit kakav dizajn se prodaje, stime da na
redbubble ljudi npr. pisu komentare na dizajne koji su stvarno jednostavni
pa da ne kazem losi, ali mislim da je tu najvise pitanje popularnosti.
Ako imas svoju musteriju onda imas i taj hype.
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.