Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2024., 07:40   #1
Žene o autima...

Koji auto vozite sada, a koji vam je bio prvi auto? Kupujem svoj prvi auto, budzet mi je do 7000e, bitno mi je da je manji da se mogu lako parkirat i da nije veliki potrošač. Za ostalo će se pobrinuti brat jer se on razumije u auta. Brat mi savjetuje BMW1, al meni je to više auto za dečke heheh, ima netko od vas da vozi BMW?
hvala na savjetima
ibilic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 08:11   #2
Uvijek Renaulte


Meni prihvatljiv omjer cijene i dobivenog.
Imala sam ovaj zadnji lijepi Clio, drage volje ti ga preporucujem za prvi auto.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 08:13   #3
isuse, auto za decke
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 08:15   #4
Pa kaj ne, zna se recimo da je Opel Corsa auto za žene.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 08:19   #5
smijem sjesti tu negdje sa strane i promatrati? mirišim zanimljivu temu
endjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 08:21   #6
Quote:
endjo kaže: Pogledaj post
smijem sjesti tu negdje sa strane i promatrati? mirišim zanimljivu temu
Tema ko i svaka druga
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 08:45   #7
meni je automehanicar preporucio suzuki swift, imam ga 4 god, presao je samnom preko 70.000 km, jako sam zadovoljna
auto je malo, ne trosi puno, u gepek stanu dva manja kufera i jos stosta kad putujemo, neman nikakve zamjerke
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 08:52   #8
Bilic slusaj brata
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 08:57   #9
Vozila sam svašta. Francuzi su mi prirasli srcu, nema udobnije vožnje od njih.

Da dobijem bemburu na nagradnoj igri, prodala bih je za normalni auto.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 09:09   #10
Quote:
fairy wings kaže: Pogledaj post
meni je automehanicar preporucio suzuki swift, ....
moj prvi
vjerna kosookima
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 09:12   #11
Moj prvi je isto bio Suzuki, mislim da sam na tom autu tokom tih par godina promijenio sve osim pepeljare.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 10:07   #12
Dugo vremena sam bila odana Francuzu, sad su Korejci u igri, ali ja zbilja tučem kilometražu. Ovaj ima preko 400k.
Bilićka, koje si aute vozila? Uzmi nešto u čemu se osjećaš ugodno dok voziš, da te nije strah, da ti je ok parkiranje u svim smjerovima.
Pogledaj kako se osjećaš u njemu jer ti ćeš provoditi vrijeme u njemu, a ne brat.
Isto tako, pogledaj si financije i budući auto. Auto nije samo kupoprodajni ugovor, to su i gume koje koštaju, autoosiguranje koje košta, tehnički, registracija. Pogledaj imaš li automehaničara koji popravlja takav auto.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 10:16   #13
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
da ti je ok parkiranje u svim smjerovima,
.
Ovo je zapravo bitno. Nisam bila ni svjesna koliko dok nisam sjela u Corsu 3v. Toliku nepreglednost i toliko mrtvih uglova nisam doživjela ni u jednom drugom autu.

BMW 1 mi djeluje na isti kalup, malo i visoko zadnje staklo, široki metalni stupići koji dosta zaklanjaju pogled...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 11:30   #14
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Vozila sam svašta. Francuzi su mi prirasli srcu, nema udobnije vožnje od njih.

Da dobijem bemburu na nagradnoj igri, prodala bih je za normalni auto.
isto!

jednom smo imali Golfa. nakon dva mjeseca sam ga odbila vozit. užasno tvrdo na komandama.

prodali ga i opet kupili francuza. mek ko duša
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 11:53   #15
Naviknem se na te stvari kao šta su manji prozori i sl..
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 11:55   #16
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Dugo vremena sam bila odana Francuzu, sad su Korejci u igri, ali ja zbilja tučem kilometražu. Ovaj ima preko 400k.
Bilićka, koje si aute vozila? Uzmi nešto u čemu se osjećaš ugodno dok voziš, da te nije strah, da ti je ok parkiranje u svim smjerovima.
Pogledaj kako se osjećaš u njemu jer ti ćeš provoditi vrijeme u njemu, a ne brat.
Isto tako, pogledaj si financije i budući auto. Auto nije samo kupoprodajni ugovor, to su i gume koje koštaju, autoosiguranje koje košta, tehnički, registracija. Pogledaj imaš li automehaničara koji popravlja takav auto.
Položila sam na Polu, vozila sam tatin stariji Golf i opel corsu
Polo mi je bio super, benzinac doduse al super je, malen i lak za upravljanje
Prijateljica mi je preporučila neki HYUNDAI I10...
ibilic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 12:01   #17
Vozila sam službeni Hyundai I30, ali stariji, i Tucsona. I30 mi je bio tvrd u tri lijepe, bubrezi su mi plakali na svakoj grbi na cesti. Tucson je bio super, kad sjediš na visokom onda si car na cesti.

Jedino mi benzinci dolaze u obzir. Nikad nisam imala dizelaša, vozila jedino službene, hvala ali ne hvala.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 12:07   #18
A zašto ne dizel?
A jesu ti Francuzi i kvalitetni?
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 12:14   #19
@ibilic, ja sam krkan u BMW-u, uzela sam ga na nagovor prijatelja automehaničara, specijaliziranog za BMW. Doduše, nije jedinica pa ti ne bih znala reći kakve su, ovaj moj je nešto veći model i automatik je, to mi je bilo najbitnije.

Vozim odnedavno, jer sam jedino pomoću ovog auta uspjela pobijediti strah od vožnje.
Prezadovoljna sam, snažan je, precizan i pouzdan. Ja zamislim, on odradi. Ne znam koliko ti je važno, ali servisi i popravci na BMW-u nisu jeftini pa uzmi i to u obzir.
makyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 12:18   #20
Ja isto preporučam da provjeri preglednost auta, da navikneš se na nepregledne aute ali za prvi auto je bolje neki pregledniji
I da ima puno dostupnih servisa, znači ne neka egzotika (vw, škoda, peugeot, renault...)
Da nema neke nabrijane sportske gume, ovjese, naplatke... jer košta, tvrdo je, više troši... (nastavi niz)

Od dodatne "fancy" opreme svakako preporučam el. sklapanje retroizora, jer je gnjavaža sklapati ih kod svakog parkiranja a prilično skupo mijenjat kad ti ih netko odvali. Pogotovo ako ćeš često parkirati u gradu.

Mi smo imali dva peugeota za gradski auto, moram priznati meni su oni nekako baš "ugodni" auti, za čas shvatiš gdje je što od komandi, sjedala udobna. Pedale relativno mekane. To su bili benzinci. Nije baš da se ne kvare ali popravci su bili relativno jeftini. Bar za ove starije modele.

Iako osobno već godinama vozim primarno "obiteljske" aute, no učila sam se na manjima i jeftinijima, pogotovo za popraak
proab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.