Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2016., 08:08   #1
Podjela porezne olaksice nakon razvoda

Razisli se prije godinu dana. Djeca na njegovoj poreznoj kartici cijelo vrijeme. Troje djece.
Ja imam ugovorenu neto placu i jedini nacin na koji mogu ostvariti svoj dio olaksice je godisnja prijava poreza.
E sad:
1. S obzirom da su se mijenjala pravila za godisnju prijavu mogu li na ikakav nacin ja iskoristiti olaksicu za 2016? Dobila sam info da vise nije moguce napraviti preraspodjelu na godisnjoj prijavi ako je olaksica vec iskoristena.
2.kako se pisu koeficijenti za djecu kad se dijeli? Ako otac prijavi samo jedno dijete na poreznu karticu je li to uvijek 0.5 ili moze biti i 0.7 odn. 1? Dakle, dobiva li se veci koeficijent na drugo i trece dijete samo ako su svi na istoj kartici ili je moguce podijeliti tu olaksicu u odnosu npr. 1,2:1?
3. Ukoliko ne nagovorim bivseg da ih odjavi svih, koja matematika mi je najbolja? Imamo slicna primanja.
4. Kako ste vi to rijesili?
Molim moderatore da prebace temu ukoliko ide vise pod pravo.
__________________
Just when the caterpillar thought the world was over, it became a butterfly.
Carandiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 08:28   #2
Quote:
Carandiru kaže: Pogledaj post
Razisli se prije godinu dana. Djeca na njegovoj poreznoj kartici cijelo vrijeme. Troje djece.
Ja imam ugovorenu neto placu i jedini nacin na koji mogu ostvariti svoj dio olaksice je godisnja prijava poreza.
E sad:
1. S obzirom da su se mijenjala pravila za godisnju prijavu mogu li na ikakav nacin ja iskoristiti olaksicu za 2016? Dobila sam info da vise nije moguce napraviti preraspodjelu na godisnjoj prijavi ako je olaksica vec iskoristena.
2.kako se pisu koeficijenti za djecu kad se dijeli? Ako otac prijavi samo jedno dijete na poreznu karticu je li to uvijek 0.5 ili moze biti i 0.7 odn. 1? Dakle, dobiva li se veci koeficijent na drugo i trece dijete samo ako su svi na istoj kartici ili je moguce podijeliti tu olaksicu u odnosu npr. 1,2:1?
3. Ukoliko ne nagovorim bivseg da ih odjavi svih, koja matematika mi je najbolja? Imamo slicna primanja.
4. Kako ste vi to rijesili?
Molim moderatore da prebace temu ukoliko ide vise pod pravo.
Imao sam slicnu situaciju samo s dvoje djece. Djeca su bila na mojoj poreznoj dok nije bivsa otisla u poreznu i to podijelila. Ukoliko se supruznici ne mogu dogovoriti onda ide po 0,5 za svako dijete. Ne mozes ga natjerati da sva djeca budu kod tebe iz razloga sto je to zakonski definirano da idu na jednake dijelove. Malo sam se nespretno izrazio ali mislim da je jasno kaj sam htio reci.
Kaj se tice povrata poreza tu ti ne znam nista jer sam ja koristio poreznu olaksicu kroz cijelu godinu.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 14:11   #3
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ukoliko se supruznici ne mogu dogovoriti onda ide po 0,5 za svako dijete.
Mozes li pojasnit? Je li ovih 0,5 udio u koeficijentu za svako dijete pa bi oba roditelja imala za dvoje djece: 0,5*0,5+0,5*0,7?

Ako se roditelji odluce podjeliti na nacin da jedan roditelj prijavi jedno dijete a drugi drugo...kako idu koeficijenti?

Quote:
Ne mozes ga natjerati da sva djeca budu kod tebe iz razloga sto je to zakonski definirano da idu na jednake dijelove. Malo sam se nespretno izrazio ali mislim da je jasno kaj sam htio reci.

Ne planiram nikome oduzimati njegovo zakonsko pravo. Samo zelim ostvariti svoje pravo. Gospodin je odbio odjaviti djecu sa svoje kartice u lipnju. Meni bi to omogucilo da iskoristim olaksicu za polovicu godine al on se nikako nije htio pomiriti sa smanjenjem svoje neto place.

Da ne govorim da sam mu progledala kroz prste za prethodnu godinu i najavila mu u rujnu 2015. da moramo postici dogovor u vezi toga i da razmisli kako bi njemu vise odgovaralo. I sad...bojim se da time sto sam mu pustila da cekamo veljacu, da sam izgubila sva prava i za ovu godinu ako je tocno da se ne moze vise godisnjom prijavom ponistavati ono sto je iskoristeno kroz godinu.

Njemu naravno najvise odgovara status quo. I ponasa se ko da mu kradem dio place.
To su ocito situacije u kojima se i najmirniji razvod pretvara u borbu.

Ja sam u problemu jer kako sada stvari stoje, ako ne postignem dogovor s njim, porezna ce nas podijeliti pola-pola. I u tom slucaju, ako mi upisu djecu na poreznu karticu, ja ne dobivam nista (s obzirom na ugovorenu neto placu).

Sljedece godine se opet mijenja porezni zakon a jos ni ovaj nisam savladala.

Nije taj iznos poreza bas toliko minoran da bi zaboravila na njega.
__________________
Just when the caterpillar thought the world was over, it became a butterfly.
Carandiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 19:50   #4
Raspitaj se dobro kod nekoga tko je u toku jer u moje vrijeme (10-tak godina ranije) olaksica je isla onome koji placa alimentaciju. E sad...vi imate troje...ne znam kako to ide...ali ako uredno placa alimentaciju i ne uskracuje ti pomoc...zasto drviti po tome...izgubit cete oboje ako vas podjele po pola.
Ne kuzim.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 21:08   #5
Quote:
Carandiru kaže: Pogledaj post
Mozes li pojasnit? Je li ovih 0,5 udio u koeficijentu za svako dijete pa bi oba roditelja imala za dvoje djece: 0,5*0,5+0,5*0,7?

Ako se roditelji odluce podjeliti na nacin da jedan roditelj prijavi jedno dijete a drugi drugo...kako idu koeficijenti?



Ne planiram nikome oduzimati njegovo zakonsko pravo. Samo zelim ostvariti svoje pravo. Gospodin je odbio odjaviti djecu sa svoje kartice u lipnju. Meni bi to omogucilo da iskoristim olaksicu za polovicu godine al on se nikako nije htio pomiriti sa smanjenjem svoje neto place.

Da ne govorim da sam mu progledala kroz prste za prethodnu godinu i najavila mu u rujnu 2015. da moramo postici dogovor u vezi toga i da razmisli kako bi njemu vise odgovaralo. I sad...bojim se da time sto sam mu pustila da cekamo veljacu, da sam izgubila sva prava i za ovu godinu ako je tocno da se ne moze vise godisnjom prijavom ponistavati ono sto je iskoristeno kroz godinu.

Njemu naravno najvise odgovara status quo. I ponasa se ko da mu kradem dio place.
To su ocito situacije u kojima se i najmirniji razvod pretvara u borbu.

Ja sam u problemu jer kako sada stvari stoje, ako ne postignem dogovor s njim, porezna ce nas podijeliti pola-pola. I u tom slucaju, ako mi upisu djecu na poreznu karticu, ja ne dobivam nista (s obzirom na ugovorenu neto placu).

Sljedece godine se opet mijenja porezni zakon a jos ni ovaj nisam savladala.

Nije taj iznos poreza bas toliko minoran da bi zaboravila na njega.
Nece porezna sama nista dijeliti nego ti moras tamo dati zahtjev. Njih nije briga sto ste se vi rastali i sto samo jedan supruznik koristi pravo na poreznu olaksicu. Njima je samo bitno da se ne mulja s time i bas ih briga za ostalo.
Kod mene je to izgledalo tako da je bivsa poslala na poreznu zahtjev u kojem trazi da se postupi po Zakonu o porezu na dohodak cl. 36 st. 6. Do tada su djeca bila na mojoj PK bez obzira kaj je proslo vise od dvije godine od rastave.
Moja PK sada izgleda ovako ime prvog djeteta 0,5 i ime drugog djeteta 0,5. Meni je to izbilo nekih 600 kn tako da razumijem bivseg zasto nista ne poduzima.
Ti si ta koja treba poslati zahtjev na poreznu a ne plakati okolo i cekati da ti padne s neba. Nece ti porezna sama to napraviti, u to mozes biti sigurno.
Ovo moje ti je skroz frisko iz sestog mjeseca ove godine tako da ti je to zadnje sto se desava s tim prijavama i odbitkom.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 21:14   #6
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Raspitaj se dobro kod nekoga tko je u toku jer u moje vrijeme (10-tak godina ranije) olaksica je isla onome koji placa alimentaciju. E sad...vi imate troje...ne znam kako to ide...ali ako uredno placa alimentaciju i ne uskracuje ti pomoc...zasto drviti po tome...izgubit cete oboje ako vas podjele po pola.
Ne kuzim.
Bila sam na poreznu i pricala sa zenom al ona mi nije spomenula problem godisnje prijave. Za to sam cula naknadno i sad vise ne znam kome sto vjerovat.

Nema alimentacije. Dijelimo troskove za djecu podjednako. Brigu takodjer recimo podjednako...ili barem blizu podjednakom.
Ne kuzim ja tebe? Ne vidim zasto bi njegovo uzdrzavanje djece bio neoporezivo a moj oporezivo? Zasto bi se odrekla onog sto mi zakonski pripada?

Nije upis na porezni karton jedini nacin ostvarivanja i podjele olaksice tako da ne moramo oboje izgubit. Uostalom, on nece u nijednom slucaju izgubit nista. Samo nece vise dobijat moju polovicu?

Ovo s olaksicom onome tko placa alimentaciju moram priznati da ne razumijem bas koncept.
__________________
Just when the caterpillar thought the world was over, it became a butterfly.
Carandiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 21:17   #7
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ti si ta koja treba poslati zahtjev na poreznu a ne plakati okolo i cekati da ti padne s neba. Nece ti porezna sama to napraviti, u to mozes biti sigurno.
Ovo moje ti je skroz frisko iz sestog mjeseca ove godine tako da ti je to zadnje sto se desava s tim prijavama i odbitkom.
Nisam ni plakala ni cekala da mi padne s neba. Cekala sam da se on dogovori sam sa sobom kako bi njemu bilo zgodnije da ne ispadne da sam ga zajebala.
__________________
Just when the caterpillar thought the world was over, it became a butterfly.
Carandiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 21:22   #8
Quote:
Carandiru kaže: Pogledaj post
Nisam ni plakala ni cekala da mi padne s neba. Cekala sam da se on dogovori sam sa sobom kako bi njemu bilo zgodnije da ne ispadne da sam ga zajebala.
A vidim da tu pises pa gospoin ovo gopodin ono i mislis da ce vas porezna podijeliti. Oprosti ako sam ispao malo grub. Nije mi to bila namjera.
U ponedjeljak im posalji zahtjev i pozovi se na ovaj zakon sto sam ti napisao. Tocno taj zakon i tocno taj clanak je sve sto ti treba da se rijesi.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 21:26   #9
Quote:
Carandiru kaže: Pogledaj post
Bila sam na poreznu i pricala sa zenom al ona mi nije spomenula problem godisnje prijave. Za to sam cula naknadno i sad vise ne znam kome sto vjerovat.

Nema alimentacije. Dijelimo troskove za djecu podjednako. Brigu takodjer recimo podjednako...ili barem blizu podjednakom.
Ne kuzim ja tebe? Ne vidim zasto bi njegovo uzdrzavanje djece bio neoporezivo a moj oporezivo? Zasto bi se odrekla onog sto mi zakonski pripada?

Nije upis na porezni karton jedini nacin ostvarivanja i podjele olaksice tako da ne moramo oboje izgubit. Uostalom, on nece u nijednom slucaju izgubit nista. Samo nece vise dobijat moju polovicu?

Ovo s olaksicom onome tko placa alimentaciju moram priznati da ne razumijem bas koncept.
Ono kaj je harder rekla meni zvuci kao da ti zeli reci da ne ubijas kravu radi jednog odreska.
Bar mislim. Ono kaj se desilo kod mene je da sam ja prestao podmirivati sam sve dodatne troskove ili izdatke za djecu nego tocno pazim da je po pola kao sto je gdja po pola podijelila olaksicu.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 21:51   #10
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
A vidim da tu pises pa gospoin ovo gopodin ono i mislis da ce vas porezna podijeliti. Oprosti ako sam ispao malo grub. Nije mi to bila namjera.
U ponedjeljak im posalji zahtjev i pozovi se na ovaj zakon sto sam ti napisao. Tocno taj zakon i tocno taj clanak je sve sto ti treba da se rijesi.
Znam da nece porezna nista sama dijeliti.
Al njemu ne pase da podijelimo popola nego bi on radije ovako pa onako... Pa sam eto cekala...glupa i naivna. Pa mi je pokusao prezentirat pricu da trebamo izracunat sta se vise isplati ukupno pa da podijelimo povrat. A tko treba izracunat kome koliko? Ja naravno.
A ja ne zelim racunat jer ne zelim jos jednu racunicu koju opet ja moram vodit. I jer smatram da ja ne trebam imati koristi od eventualnog povecanja njegovih primanja i obrnuto. I ne zelim vodit svake godine tu istu bitku.

Pa nismo u istom kucanstvu vise jebemu. Nitko me ne pita kako racune placam.
Sad sam vec malo se emocionalno angazirala....sorry

A taj clanak...evo citam sad...spominje samo da se olaksica raspodjeljuje ravnomjerno.
Kao sto rekoh, njemu se ta ideja ne svidja jer bi on mozda radije isplatio meni jednom godisnje razliku ili sta ja znam sta vec. I da ja posaljem u ponedjeljak zahtjev, samo bi mu se zamjerila a to ne zelim.

A ono sto me jos vise muci u tom kontekstu je: mora li se i meni upisati u porezni karton tih 0,5 na svako dijete kad se dijeli olaksica ili imam pravo tih 0,5 iskoristit na godisnjoj prijavi?

I da...jel pojeo vuk magare za 2016?

Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ono kaj je harder rekla meni zvuci kao da ti zeli reci da ne ubijas kravu radi jednog odreska.
Bar mislim. Ono kaj se desilo kod mene je da sam ja prestao podmirivati sam sve dodatne troskove ili izdatke za djecu nego tocno pazim da je po pola kao sto je gdja po pola podijelila olaksicu.
Ok, razumijem ti tvoj stav.

Moguce da je harder htjela to reci samo sto: nemam kravu. Od pocetka dijelimo troskove popola s tim da sam ja ta koja pise sve na papir i pazim na njegov svaki trosak a svoje cesce zaboravim pa u konacnici ja potrosim vise a da on to i ne zna.
Prije ce se dogodit da ja platim neke dodatne troskove nego on.

Ne kazem da je on skrt za djecu, nego samo da ima i prevec postenu bivsu zenu da bi me sad ovako pravio ludom.
__________________
Just when the caterpillar thought the world was over, it became a butterfly.
Carandiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 22:01   #11
Quote:
Carandiru kaže: Pogledaj post
Znam da nece porezna nista sama dijeliti.
Al njemu ne pase da podijelimo popola nego bi on radije ovako pa onako... Pa sam eto cekala...glupa i naivna. Pa mi je pokusao prezentirat pricu da trebamo izracunat sta se vise isplati ukupno pa da podijelimo povrat. A tko treba izracunat kome koliko? Ja naravno.
A ja ne zelim racunat jer ne zelim jos jednu racunicu koju opet ja moram vodit. I jer smatram da ja ne trebam imati koristi od eventualnog povecanja njegovih primanja i obrnuto. I ne zelim vodit svake godine tu istu bitku.

Pa nismo u istom kucanstvu vise jebemu. Nitko me ne pita kako racune placam.
Sad sam vec malo se emocionalno angazirala....sorry


Ok, razumijem ti tvoj stav.

Moguce da je harder htjela to reci samo sto: nemam kravu. Od pocetka dijelimo troskove popola s tim da sam ja ta koja pise sve na papir i pazim na njegov svaki trosak a svoje cesce zaboravim pa u konacnici ja potrosim vise a da on to i ne zna.
Prije ce se dogodit da ja platim neke dodatne troskove nego on.

Ne kazem da je on skrt za djecu, nego samo da ima i prevec postenu bivsu zenu da bi me sad ovako pravio ludom.
Pa naravno da mu ne pase jer bi mu se smanjila primanja. Vrlo jednostavno. Nije ni meni pasalo ali ne mogu nista napraviti jer je zakon vrlo jasan i definira prava i obaveze. Tvoje je pravo na pola olaksice kao i njegovo.
Gubis bezveze vrijeme i energiju na nesto sto se vrlo lako i brzo rijesi. Samo u ponedjeljak posalji to u poreznu. Meni moja bivsa nije nista rekla nego sam samo dibio rjesenje s porezne.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 22:30   #12
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Pa naravno da mu ne pase jer bi mu se smanjila primanja. Vrlo jednostavno. Nije ni meni pasalo ali ne mogu nista napraviti jer je zakon vrlo jasan i definira prava i obaveze. Tvoje je pravo na pola olaksice kao i njegovo.
Gubis bezveze vrijeme i energiju na nesto sto se vrlo lako i brzo rijesi. Samo u ponedjeljak posalji to u poreznu. Meni moja bivsa nije nista rekla nego sam samo dibio rjesenje s porezne.
Ne volim te podmukle poteze. Nije mi normalno povuc potez koji ce ocu moje djece smanjit iznos na platnoj listi i ne pripremit ga na to.

Mada godinu dana pripreme je i vise nego dovoljno?

Da, slazem se. Gubim energiju sad jer nisam onda kad je trebalo.

Uostalom, kad je odbio skinut ih s porezne kartice na polovici godine, rekao je da cemo rijesit to u veljaci. Pa sad...ne bi se bas zamjerala u ovom trenu...cisto za slucaj da je ozbiljno mislio.
Zato pitam da li je to uopce moguce po novom zakonu preraspodijelit na godisnjoj prijavi: na nacin da on plati porez a ja dobijem povrat? Prije se moglo al sad navodno godisnja prijava sluzi samo ako nisi neku olaksicu vec iskoristio preko godine. Ako je to tocno: olaksica koju bi ja prijavila je vec iskoristena od druge osobe i...no soup for me

Kako sam naivna. Daj kontakt od tvoje bivse da me obrazuje malo.
__________________
Just when the caterpillar thought the world was over, it became a butterfly.
Carandiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 12:25   #13
Sumnjam da se može unatrag. Zato ne čekaj više nego daj zahtjev da se prebaci 50% svakog djeteta na tebe. Mi imamo dvoje, htjela sam staviti na svakog jedno, ali je gđa u poreznoj rekla da nam se više isplati da stavimo svako dijete na pola, jer je veća olakšica za drugo treće i sl.
Isto sam pitala da li on može odbiti skinuti olakšicu sa plaće, rekla je da samo treba pismeni zahtjev i da prebacuju po pola djece na svakog od roditelja. Ali ti to trebaš pokrenuti kad već on neće.
I meni je predlagao da računamo, pa da ostane na njegovoj plaći, pa da to vraćamo sim tam... no sad ja imam veću plaću, sve je jasno i čist račun duga ljubav...
Seleia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 19:53   #14
Quote:
Seleia kaže: Pogledaj post
Sumnjam da se može unatrag. Zato ne čekaj više nego daj zahtjev da se prebaci 50% svakog djeteta na tebe. Mi imamo dvoje, htjela sam staviti na svakog jedno, ali je gđa u poreznoj rekla da nam se više isplati da stavimo svako dijete na pola, jer je veća olakšica za drugo treće i sl.
Isto sam pitala da li on može odbiti skinuti olakšicu sa plaće, rekla je da samo treba pismeni zahtjev i da prebacuju po pola djece na svakog od roditelja. Ali ti to trebaš pokrenuti kad već on neće.
I meni je predlagao da računamo, pa da ostane na njegovoj plaći, pa da to vraćamo sim tam... no sad ja imam veću plaću, sve je jasno i čist račun duga ljubav...
E tocno ovo me zanimalo...znaci olaksica na npr. drugo dijete je veca samo ako je i prvo dijete prijavljeno na istu poreznu karticu?
Nigdje nisam uspjela pronac jel to stvarno tako. Svugdje pisu koeficijenti 'prvo dijete', 'drugo dijete'...a ja nisam znala jel to znaci drugo dijete koje imas ili drugi redak na poreznom kartonu

A da te pitam jos, kad si prebacivala to, jesi morala upisat svoj dio olaksice u svoj porezni karton ili si mogla odlucit da ces olaksicu iskoristit na godisnjoj prijavi?
__________________
Just when the caterpillar thought the world was over, it became a butterfly.
Carandiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 23:12   #15
Da, drugo, treće i svako daljnje dijete imaju veće oslobođenje i zato je to 50% na svakog roditelja bolja opcija. Ne možeš staviti veću olakšicu na 2. dijete ako nema prvog, to je valjda razumljivo..
Ne znam kako ide po godišnjoj prijavi, ne znam kako bi to moglo ići, mi imamo djecu oboje upisane na poreznu karticu.
Seleia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 13:40   #16
Ovo ce sad mozda biti turbo glupo pitanje, al kaj sad
Ja se u to nista ne razumijem, a zanima me.

Ako su djeca prijavljena na oca i njemu su olaksica, zar onda on ne dobiva i vecu placu pa time placa i vecu alimentaciju (ako se racuna postotak od place)?
A ako mu nisu olaksica, placa je manja jer su porezi veci, pa je i alimentacija manja.

Ili nije to bas tako?

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 13:45   #17
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Ovo ce sad mozda biti turbo glupo pitanje, al kaj sad
Ja se u to nista ne razumijem, a zanima me.

Ako su djeca prijavljena na oca i njemu su olaksica, zar onda on ne dobiva i vecu placu pa time placa i vecu alimentaciju (ako se racuna postotak od place)?
A ako mu nisu olaksica, placa je manja jer su porezi veci, pa je i alimentacija manja.

Ili nije to bas tako?

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
To bi bilo tako da je po starom zakonu...toliko posto od plaće, pa svako povećanje i alimentaciji povećanje
Sad dobiješ iznos fiksni za plaćati
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 14:08   #18
Ja sam mislila da vrijedi jos to s postocima. Idem guglati.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 14:11   #19
Steka mi tapapalk pa nemrem editirati.

Kaj nije na snazi OZ od 1.11.2015.? Po njemu su u clanku 314 postoci.
Po tome onda dode na to kaj sam pitala u prethodnom postu zar ne?

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 15:03   #20
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Steka mi tapapalk pa nemrem editirati.

Kaj nije na snazi OZ od 1.11.2015.? Po njemu su u clanku 314 postoci.
Po tome onda dode na to kaj sam pitala u prethodnom postu zar ne?

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk

Ne, zato kaj se ne radi o isplaćenoj plaći obvezniku plaćanja alimentacije nego postotku prosječne mjesečne isplaćene neto plaće u hrvatskoj.


(1) Ministar nadleţan za poslove socijalne skrbi odlukom će jednom godišnje, a najkasnije do 1. travnja tekuće godine
odrediti minimalne novĉane iznose koji predstavljaju minimum iznosa ukupnih materijalnih potreba za mjeseĉno
uzdrţavanje maloljetnog djeteta u Republici Hrvatskoj, koje je duţan platiti roditelj koji ne stanuje s djetetom.
(2) Minimalni iznos odreĊuje se u postotku od prosjeĉne mjeseĉne isplaćene neto plaće po zaposlenom u pravnim
osobama Republike Hrvatske za proteklu godinu, i to:
1. za dijete do 6 godina, 17% prosjeĉne plaće
2. za dijete od 7 do 12 godina, 20% prosjeĉne plaće i
3. za dijete od 13 do 18 godina, 22% prosjeĉne plaće
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.