Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2010., 11:47   #2521
Quote:
efghi kaže: Pogledaj post
jel ima tko iskustva s rosalovom (mislim da je nova) hydro fresh kremom? kupila sam danas njihov gel za ciscenje, cini se ok, pa da uzmem i kremicu..

http://www.sanamens.hr/wp-content/up...2010/05/26.jpg
Zanimljivo izgleda
Koji je to točno gel? Javi kakav ti je kad ga budeš duže koristila, baš me zanima dobro sam skužila, za umivanje je?
__________________
Sometimes there's so much beauty in the world I feel like I can't take it, and my heart is just going to cave in...
Muffet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 14:03   #2522
cure pliz pomoc...da li itko zna neku kremu koja je slicna hyseke solaire spf 25 jer nazalost vise ju ne proizvode. Isla sam u ljekarnu,ali zenske ne znaju sta da mi preporuce mislim wtf
__________________
yogoreta tenshi no hane tobu koto no sae yurusarezu
tsukarehate mita yume ni asu wa nakatta?
re-l is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 15:21   #2523
Evo malo citam po forumu i kako sam nova ovdje trazim pomoc. Kupila bih sestri kremu za lice, ima 40 god i mjesovitu kozu sa povremenom pojavom pristica i akni. S druge strane vecina krema joj isusuje podrucje oko nosa. Koju kremu da kupim. Inace imam dosta iskustva sa raznim kremama, probala sam Elisabeth Arden, Estee Lauder, Vichy i meni je sve to ista pasta. Samo su neke skuplje a neke jeftinije. U principu niti jedna nije ucinila nista spektakularno osim da bi mi ostavila koji pristic. Najbolja linija krema koju bih preporucila ja La Therapie, francuska krema koju mozete naruciti on line. Kako i sama imam problematicnu kozu, ovo je jedina krema koja je djelovala kako treba. Isto tako Elemis ima dosta dobre kreme. Ja trenutno koristim La Praire i mogu reci da je jako dobra, ali i jako puno kosta. Kupila sam cijelu liniju od njih i dnevnu kremu takozvanu pametnu kremu i tako je lagana i nemasna.
rijecanka30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 19:13   #2524
Quote:
Muffet kaže: Pogledaj post
Zanimljivo izgleda
Koji je to točno gel? Javi kakav ti je kad ga budeš duže koristila, baš me zanima dobro sam skužila, za umivanje je?
da, gel za umivanje, ovaj na slici na linku kraj kojeg pise univerzalno ciscenje.
cini se ok, al nisam mogla odluciti pa sam kupila i onaj gel piling 3u1 od j&j i sad ne znam koji bi koristila pa stalno kombiniram (znam da tak necu skuzit koji mi je bolji ali..) pise da su oba blaga, ph neutralna, derm.testirana za sve tipove koze i bez sapuna. mislim da rosalov malo vise zateze neposredno poslije dok ne stavim kremu.
efghi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 21:37   #2525
Cure, molim pomoć!

Više ni sama ne znam koji tip kože imam. Površinski dosta suha, zateže me cijelo lice a istovremeno imam i dosta mitesera te proširene pore. Akne nikada nisam imala ali imam dosta potkožnih prištića. Na sve što stavim na lice, koža mi reagira novim potkožnim. Koristila sam dosta krema, od niveinih do avene. Avene mi nije loš, samo nedovoljno hranjiv. Nakon njega lice me još uvijek zateže a strah me stavljati išta masnije radi novih prištića. Lice mi djeluje sivo i umorno a zadnjih dana mi je puna brada nekih čudnih malih prišteva. Bolje sam izgledala sa 18.
Ima li netko nekakav savjet, sličan problem....neku kremicu da je hranjiva a da lice ne reagira na nju?


Zahvaljujem!
papilova is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 16:37   #2526
Može pomoć??
Ne znam jeste li već pisali o prouzvodima aromateke?
Ima li tko iskustav s njihovim proizvodima, savjeti?? Hvala!
Amarilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 17:29   #2527
Quote:
papilova kaže: Pogledaj post
Cure, molim pomoć!

Više ni sama ne znam koji tip kože imam. Površinski dosta suha, zateže me cijelo lice a istovremeno imam i dosta mitesera te proširene pore. Akne nikada nisam imala ali imam dosta potkožnih prištića. Na sve što stavim na lice, koža mi reagira novim potkožnim. Koristila sam dosta krema, od niveinih do avene. Avene mi nije loš, samo nedovoljno hranjiv. Nakon njega lice me još uvijek zateže a strah me stavljati išta masnije radi novih prištića. Lice mi djeluje sivo i umorno a zadnjih dana mi je puna brada nekih čudnih malih prišteva. Bolje sam izgledala sa 18.
Ima li netko nekakav savjet, sličan problem....neku kremicu da je hranjiva a da lice ne reagira na nju?


Zahvaljujem!
probaj od La roche posay novu kremu hydraphase INTENSE legere, zbilja je lagana, ali se ne upije tako brzo kao avene, ili od uriage fluid thermale (sada ti je u apoteci na zrinjevcu 30%popusta na svu kozmetiku pa ti se tam isplati ak si iz zg),
trebaš čistiti lice s micelarnom otopinom nakon što skineš šminku gelom(mislim da bi ti mlijeko moglo biti premasno) jer poslije gela, a pogotovo mlijeka jako puno šminke još uvijek ostane i to nekom za osjetljivu kožu
razmisli malo jesi li unazad par mjeseci promijenila šminku ili nešto što ti radi prišteve(i skupi puderi znaju biti komedogeni)
i svakako počni raditi pilinge jednom tjedno da si malo stanjiš kožu i ako ništa olakšaš im izbijanje na kožu- probaj u obični jogurt staviti malo žganaca pa si s tim istrljaj ali jako lagano jer su žganci baš oštri, ni ne osjetiš odmah koliko

i ne bi ti bilo loše da piješ omega6 kiseline i možda b kompleks, ili da si najbolje baš uzmeš neki preparat za kožu ako si možeš priuštiti od solgara ili twin laba

i moraš puno vode piti
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

Zadnje uređivanje Mg.Aloisis : 05.11.2010. at 17:37.
Mg.Aloisis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 22:11   #2528
Danas sam u DMu naišla na promociju ovih novih Rosal krema, pa sam probala samo na ruci ovu hydro fresh: http://www.atlantic.hr/static/images...n%20dnevna.jpg
Učinila mi se dosta lagana, a opet hidratantna i naravno kupila sam ju. Pošto sam Eveline pure control zafitiljila u smeće jer mi je izazivala prištiće, trebala sam kremu ionako, pa reko da probam ovu. Još sam dobila na poklon uz kupnju Dalmatica losion za tijelo od masline (koji mi se isto ovak samo kad sam na ruci probala čini okej, nije gust i brzo se upio i nema neki jaki miris, što mi se sviđa).

Sad maloprije sam ju stavila na lice i fakat je dobra, lagana, a hranjiva i hidratantna, ima SFP 10, brzo se upila i nije ostavila nikakav film ili masni sjaj ili bilo kaj na koži. Ako nekog zanima, cijena je 43kn za 50ml kreme. Ja jako zadovoljna zasad, vidjet ćemo nakon nekog vremena kak će se lice ponašat.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 02:05   #2529
Quote:
Mg.Aloisis kaže: Pogledaj post
probaj od La roche posay novu kremu hydraphase INTENSE legere, zbilja je lagana, ali se ne upije tako brzo kao avene, ili od uriage fluid thermale (sada ti je u apoteci na zrinjevcu 30%popusta na svu kozmetiku pa ti se tam isplati ak si iz zg),
trebaš čistiti lice s micelarnom otopinom nakon što skineš šminku gelom(mislim da bi ti mlijeko moglo biti premasno) jer poslije gela, a pogotovo mlijeka jako puno šminke još uvijek ostane i to nekom za osjetljivu kožu
razmisli malo jesi li unazad par mjeseci promijenila šminku ili nešto što ti radi prišteve(i skupi puderi znaju biti komedogeni)
i svakako počni raditi pilinge jednom tjedno da si malo stanjiš kožu i ako ništa olakšaš im izbijanje na kožu- probaj u obični jogurt staviti malo žganaca pa si s tim istrljaj ali jako lagano jer su žganci baš oštri, ni ne osjetiš odmah koliko

i ne bi ti bilo loše da piješ omega6 kiseline i možda b kompleks, ili da si najbolje baš uzmeš neki preparat za kožu ako si možeš priuštiti od solgara ili twin laba

i moraš puno vode piti
Moja koza je slicna
mozes li reci koji bi to preparati od twinlaba i solgara bili?
I da li je taj popust na svu kozmetiku u toj ljekarni? Znas li mozda do kad traje?
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 13:19   #2530
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
Moja koza je slicna
mozes li reci koji bi to preparati od twinlaba i solgara bili?
I da li je taj popust na svu kozmetiku u toj ljekarni? Znas li mozda do kad traje?
solgar ima baš kosa koža nokti, mislim da ih je nutra 60 i bude oko 180kn,ali ne znam sad točno, možda je i malo više, a otprilike je isto i za twin lab s tim da oni imaju čitav niz preparata, jedan je oko 300kn i zove se skin factors gdje ima svega i b vitamina i masnih kiselina, a imaju i zasebno omega 6 pod nazivom ultra GLA300 za koju iskreno ne znam cijenu,a ima i kombinacija omega3 i 6 kiselna koje su isto dobre po 150kn nadalje.
popust je do petka na sve osim mustele i l'erba (to sam jedino i htjela kupiti), na ono što imaju na lageru, (mislim da je u pitanju čišćenje pred inventuru)
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Mg.Aloisis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 21:05   #2531
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
Danas sam u DMu naišla na promociju ovih novih Rosal krema, pa sam probala samo na ruci ovu hydro fresh: http://www.atlantic.hr/static/images...n%20dnevna.jpg
Učinila mi se dosta lagana, a opet hidratantna i naravno kupila sam ju. Pošto sam Eveline pure control zafitiljila u smeće jer mi je izazivala prištiće, trebala sam kremu ionako, pa reko da probam ovu. Još sam dobila na poklon uz kupnju Dalmatica losion za tijelo od masline (koji mi se isto ovak samo kad sam na ruci probala čini okej, nije gust i brzo se upio i nema neki jaki miris, što mi se sviđa).

Sad maloprije sam ju stavila na lice i fakat je dobra, lagana, a hranjiva i hidratantna, ima SFP 10, brzo se upila i nije ostavila nikakav film ili masni sjaj ili bilo kaj na koži. Ako nekog zanima, cijena je 43kn za 50ml kreme. Ja jako zadovoljna zasad, vidjet ćemo nakon nekog vremena kak će se lice ponašat.
jel bi ti se dalo otipkat sastojke?
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 22:44   #2532
Hmmm, puno ih je. Budem ti sutra kad dođem doma skenirala s kutije, sad sam kod dečka pa ne mogu.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 00:41   #2533
Evo popis sastojaka, sry kaj mi je tak dugo trebalo.
http://www.pohrani.com/f/a/i7/3748LaaV/rosal.jpg
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 01:52   #2534
thnx.
nisi trebala žurit,nije bilo hitno...budem guglala kad ću imat vremena sastojke,da ne gnjavim stalno na onom topicu....
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:26   #2535
Da ne pišem 2x...

Quote:
ellast kaže: Pogledaj post
Nakon duuuuuuuuge potrage napokon sam pronašla odgovarajuću kremu i serum za lice
Imam dermatitis i jako osjetljivu kožu lica, na apsolutno sve reagira. Muka mi je kad se sitim koliko sam novaca bacila na razno razne kreme, serume, maske... Malo sam tražila i došla do francuske kozmetike Yonka. Odlučila sam isprobati i sad koristim ovu kombinaciju




Lice mi se totalno preporodilo, ne znam kad sam bila tako zadovoljna...
ellast is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:39   #2536
ellast izgleda stvarno obećavajuće
a gdje se to kupuje? Pretpostavljam kod nas sigurno ne
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:46   #2537
Quote:
eyedetox kaže: Pogledaj post
ellast izgleda stvarno obećavajuće
a gdje se to kupuje? Pretpostavljam kod nas sigurno ne
Naručila sam sa ebay-a
ellast is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 11:16   #2538
joooj, Mg Alois, ja imam iste probleme kao papilova i nemoj LRP Hydraphase Intense legere nikako. Izaziva mi potkožne a lice ne nahrani ni napoji, i iskreno, to mi je najgora krema valjda u već dugo Naravno, jako je individualno ali obavezno papilova nabavi tester prije. Na prvu loptu je superhidratantna, ali ostane mi lice suho od nje a masnjikavo na t zoni i izbiju sitni prištići, ma užas. koristila ju 2 mjeseca skoro i kad sam prestala lice se preporodilo. iako je i dalje šugavo jer valjda meni niti jdna krema ne odgovara
puno bolja mi je hydreane, pa probaj nju možda, a više nego duplo je jeftinija p.s. ak ti je jako osjetljiva koža kao moja, nemoj previše pilingirat,br ne sa grubim česticama ni koristit agresivne kreme za prištiće-dugoročno si zezneš hidrolipidni sloj pa dobiješ još jedan problem uz postojeće i lice tanko kao papir. na kojem opet izbije potkožni i crna gamad
pardon, moraa sam se malo izventilirati, lice me jako živcira
blushing flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 13:40   #2539
Hej žene

Zanima me koja je razlika između anti-wrinkle i anti age krema, konkretno Afroditinih?
Koristim tjedan dana ovu kremu i OK je , ali me zabrinjava taj anti-wrinkle natpis koji sam skužila tek nakon što sam došla kući iz salona. Preporučila mi ju je kozmetičarka, a nemam još ni 25!
__________________
God isn't finished with me yet.
red d●t is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 15:32   #2540
ja mislim da ta nije za tebe (mada kazu da se ne treba obazirati na dob,ali ipak..mislim da je u tim godinama najbolja neka hidratantna verzija, eventualno sa spf-om)
mislim da su anti-age kad jos nemas bore, za njihovo sprecavanja cca 30ak god., a anti-wrinkle obicno za starije zene koje vec imaju izrazene bore.

neka me netko ispravi ako sam ih slucajno zamijenila koja je koja (ne koristim ni -age ni -wrinkle
efghi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.