Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2013., 15:06   #1
Ugradnja auto-plina

Pozdrav!!!

Zanima me gdje u Rijeci i Istri najkvalitetnije instaliraju autoplin i otprilike koja je cijena...Auto je Peugeot 206,2008.godište,55KW
Sad sam zvao auto-plin Cepelin i oni su mi rekli da je kod njih cijena 6000kn i 24-mjesečna garancija...Ima li neko iskustva sa njima možda?

Hvala...
domingo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 16:19   #2
Boyski, podpićan. Jedan od najhvaljenijih u hrvatskoj.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 20:45   #3
Quote:
domingo123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!!!

Zanima me gdje u Rijeci i Istri najkvalitetnije instaliraju autoplin i otprilike koja je cijena...Auto je Peugeot 206,2008.godište,55KW
Sad sam zvao auto-plin Cepelin i oni su mi rekli da je kod njih cijena 6000kn i 24-mjesečna garancija...Ima li neko iskustva sa njima možda?

Hvala...
Ja sam ugradio u Cepelina Thomaseto, Valtek injektori,STAG 4 elektroniku sa flash lubeom u Forda 1.6 74 kw. Prošao sam 17 000 km bez problema, auto ide ko na benzin, za sad sam zadovoljan. Bojski je bio skuplji, iako sam čuo od dosta ljudi da je jako dobar. Vidi kolika je razlika u cijeni, mislim da su oba servisa OK.
dln is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 20:49   #4
17 000 km ti auto još nije stigao ni skužiti da ima instalaciju Kvaliteta ugradnje i pogotovo instalacije se često vidi na 2-3x toliko km.
Čim ideš na plin znači da planiraš prolaziti puno više od tih 17 000 godišnje, inaće ti je računica nikakva.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 21:02   #5
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
17 000 km ti auto još nije stigao ni skužiti da ima instalaciju Kvaliteta ugradnje i pogotovo instalacije se često vidi na 2-3x toliko km.
Čim ideš na plin znači da planiraš prolaziti puno više od tih 17 000 godišnje, inaće ti je računica nikakva.
U vezi računice se ne slažem. Na 20 000km isplatit ću kompletnu ugradnju plina,
kamate na diners , atest, godišnji servis plina i porez prilikom registracije.
Plin se isplati. Svjestan sam rizika pregaranja ventila, ali auto na plinu ne
koljem i imam flash lube. Tu i tamo ga na benzinu raspušem. I da zaboravio sam i refužo flash lube kod Bojskog.
dln is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 21:20   #6
Ja ti kažem da pričekaš u praksi 100-150 000 pa izračunaš kolika je otprilike isplativost. Sve ti je to ok dok je instalacija i auto mladi.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 21:25   #7
Daj, kerbi, nisu svi mazohisti pa da ugrađuju Lan... kmh... vodeće talijanske sustave. Vodeće u cijenama vitalnih komponenata

@Domingo, uzmi par ponuda, neka obavezno navedu koji je isparivač, koje je računalo i koji su injektori pa ćemo se zajednički ovdje baviti hračkanjem ili hvalospjevima...

Inače, jednom plin - uvijek plin. To je kao neka droga
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything

Zadnje uređivanje car_iz_Osijeka : 19.09.2013. at 00:24.
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 12:53   #8
Evo i jučer sam dobio jos par ponuda...Znači kod Boyskog je cijena 8600kn,što mi je malo preskupo...i dobio sam jos odgovor od Frigo Adrie iz Rijeke rekli su ovako "Cijena za vaš automobil bila bi od 4.900,00 kn najjeftinija varijanta-1 godina garancije do
6.500,00 kn-najskuplja varijanta-2 godine garancije,punjenje pored rezervara,spremnik umjesto rezervnog kotača 2013 godina(napomena: spremnici su 2013 godina ne stariji )"

Da li su oni na dobrom glasu možda?
domingo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 13:01   #9
Jel' ima kakva specifikacija uz te ponude, ili...?
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 13:13   #10
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Jel' ima kakva specifikacija uz te ponude, ili...?

Samo su mi to poslali i ova dva letka

Kod:
http://imageshack.us/photo/my-images/194/n09q.jpg/
Kod:
http://imageshack.us/photo/my-images/7/38oi.jpg/
Evo sad sam im poslao upit i za specifikacije,pa se javim kad posalju...
domingo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 15:42   #11
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Jel' ima kakva specifikacija uz te ponude, ili...?

Evo odgovorili su i iz Frigo Adrie:

Kod:
U jeftiniju varijantu ide sistem ili tomasetto ili stefanelli ili stag u skuplju varijantu ide lovato ili tartarini ili brc  ili landi renzo.Pošto smo montirali u više od 2600 automobila 
uvjek izaberemo koji sistem se je najbolje pokazao za pojedini automobil tako da se ne brinete.Mi montiramo oko 10 vrsta instalacija i uvoznici smo za spremnike
tako da možete izabrati koji vam sistem odgovara ili vam serviseri mogu preporučiti koji je sistem najbolji za vaš automobil.
domingo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 00:41   #12
Odgovor na prvi post. Cepelin u ZG nije dobro podesio plin odn. Nije znao podesiti plin ili im se nije dalo..... Cijena od 6000 kuna za landirenzo evo je po meni trenutno najbolja ponuda, sve ostalo je u redu kod cepelina ali kako su podesili plin je bezobrazno tako da ga je na kraju podešavao....i da boca koju su meni ugradili je stara 5godina!
pasivnistandard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 14:02   #13
Quote:
pasivnistandard kaže: Pogledaj post
Odgovor na prvi post. Cepelin u ZG nije dobro podesio plin odn. Nije znao podesiti plin ili im se nije dalo..... Cijena od 6000 kuna za landirenzo evo je po meni trenutno najbolja ponuda, sve ostalo je u redu kod cepelina ali kako su podesili plin je bezobrazno tako da ga je na kraju podešavao....i da boca koju su meni ugradili je stara 5godina!
Baš me zanima kako si podesio plinsku mapu.
Meni su u Cepelinu podesili, ali ne odmah nego nakon nekog vremena.
Najprije ti resetiraju mapu, odvoziš par sto km na benzin, pa onda prikopčaju lap top i štelaju mapu u svim režimima vožnje. Poslije mi je bilo sve ok.
dln is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 20:31   #14
Quote:
pasivnistandard kaže: Pogledaj post
Odgovor na prvi post. Cepelin u ZG nije dobro podesio plin odn. Nije znao podesiti plin ili im se nije dalo..... Cijena od 6000 kuna za landirenzo evo je po meni trenutno najbolja ponuda, sve ostalo je u redu kod cepelina ali kako su podesili plin je bezobrazno tako da ga je na kraju podešavao....i da boca koju su meni ugradili je stara 5godina!
Treba gledati na cijenu servisiranja npr. reparacija injektora za stag i za LR je ohhhooo.
slinky884 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 13:54   #15
https://www.forum.hr/showthread.php?t=160907
olo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 11:55   #16
Quote:
slinky884 kaže: Pogledaj post
Treba gledati na cijenu servisiranja npr. reparacija injektora za stag i za LR je ohhhooo.
Ja imam valtek injektore i oni nisu skupi za reparaciju.
dln is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 21:49   #17
Quote:
domingo123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!!!

Zanima me gdje u Rijeci i Istri najkvalitetnije instaliraju autoplin i otprilike koja je cijena...Auto je Peugeot 206,2008.godište,55KW
Sad sam zvao auto-plin Cepelin i oni su mi rekli da je kod njih cijena 6000kn i 24-mjesečna garancija...Ima li neko iskustva sa njima možda?

Hvala...
Ja sam ugradio plin kod braće daltona (preko poznanstva) i dan danas proklinjem i njih i dan kad sam ušao u njihovu šupetinu iako sam nakon rješavanja njihovih sr..nja bez problema napravio 100 000 km. O iskustvu s njima već sam pisao kao i mnogi do sad.

Ako već misliš ići do ZG na ugradnju moja preporuka je Eko Gas. Ljudi su stvarno susretljivi, kvalitetno rade (i znaju što rade) te ne pretjeruju s cijenom (čak je koliko vidim ugradnja kod njih jeftinija nego kod daltona). Jedini problem bi ti mogao biti što ugrađuju softver koji kod nas nije najpoznatiji pa ne znam kako bi kasnije prošao sa servisima ako bi morao u ZG.
stig is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 10:05   #18
Sad sam se sjetio da daltoni imaju i servis u Lokvama ali preporuka za izbjegavanje ostaje i dalje.
stig is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 18:02   #19
Koliko ja znam u Lokvama ima vlasnik Cepelina iz V. Mlake autplinski servis.
Tamo nema nikakvih Daltona???
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 18:15   #20
To vam je iz cenzurirane epizode Lacky Luka. Ima je samo na torrentima
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.