Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2013., 11:01   #61
slovenija, polhograjsko hribovje




__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 16:21   #62
Bok svima! Nova sam na forumu pa se nadam da pisem na dobrom mjestu. Imam 1,5 godisnjaka pa ga namjeravam upoznati sa carima planinarenja. Zivimo u okolici Splita.
Posto je jos sasvim malen kupila bi nosilicu i zaputila se na neku skros laganu turu u okolici Splita tipa da je sat vremena hodanja do nekog doma ili slicno.
Dali mi mozete dati neki prijedlog za turu? Ide li tko kome bi se mogli pridruziti?
Hvala unaprijed!
Prozori123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 14:40   #63
Preporuka za PD Putalj u Kaštel Sućurcu.
Možete doć autom i ostavit ga na protupožarnom putu ispod doma pa lagano pjehe do gore, sama odrediš koliko ćete pješačit.
Pogled s doma je izvrstan a spiza još bolja.
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 23:04   #64
Quote:
Prozori123 kaže: Pogledaj post
Bok svima! Nova sam na forumu pa se nadam da pisem na dobrom mjestu. Imam 1,5 godisnjaka pa ga namjeravam upoznati sa carima planinarenja. Zivimo u okolici Splita.
Posto je jos sasvim malen kupila bi nosilicu i zaputila se na neku skros laganu turu u okolici Splita tipa da je sat vremena hodanja do nekog doma ili slicno.
Dali mi mozete dati neki prijedlog za turu? Ide li tko kome bi se mogli pridruziti?
Hvala unaprijed!
Može tura na Kozjak (PD Putalj) i tura od Sitnog Gornjeg do doma na Mosoru (cca 30 minuta hoda od gornjeg parkiraljišta pokraj vodospreme).
P.S. djete od godinu i pol nije baš toliko malo Moj najstariji je sa 2 godine i 4 mjeseca sam hodajući došao do doma na Mosoru uz malo držanje za ruke na par za njega tada težih detalja.

P.P.S. triba pripazit na zmije kojih u ovo vrime ima dosta (prošli vikend sam išao malo van utabanih staza i vidio ih hrpu (desetak))
Planinarenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 21:11   #65
Pozdrav, trebam prijedlog.
Išli bi do Slovenije.
Petak- nedjelja, klinci 9/6.
Kamo otići i da se može lijepo planinariti i biti u prirodi?

Vidim sad na kupi me.hr ima Mozirje, neki hotel, za 1200 kn.
http://www.kupime.hr/ponuda/mozirje-...t-akcija/16036

Jel ok gore?

Ajmo reći da bi radje preko abnb-a, ali ak je ovo ok ponuda onda bi to uzeo.

Hvala.

---htc---
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 14:06   #66
KS Alpe - Okrešelj
planinama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 08:16   #67
Sjeverni Velebit, Veliki Zavižan, Mali Rajinac, Balinovac,... sve prepješačili bez problema:

Planinarenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 09:44   #68
Bravo, super mi je za vidjet kad roditelji tako od malih nogu uče djecu kako voliti prirodu.
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 11:54   #69
Quote:
Gospon Čovjek kaže: Pogledaj post
Bravo, super mi je za vidjet kad roditelji tako od malih nogu uče djecu kako voliti prirodu.
Od 6 mjeseci su u planinama. Prvo u nosiljki, a sada svo troje planinare zajedno sa nama.. I uživaju što je najbitnije..

P.S. ista tema o planinarenju sa djecom samo na drugom forumu. Ima zanimljivih tekstova.

Planinarenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2021., 16:05   #70
Quote:
Planinarenje kaže: Pogledaj post
Može tura na Kozjak (PD Putalj) i tura od Sitnog Gornjeg do doma na Mosoru (cca 30 minuta hoda od gornjeg parkiraljišta pokraj vodospreme).
P.S. djete od godinu i pol nije baš toliko malo Moj najstariji je sa 2 godine i 4 mjeseca sam hodajući došao do doma na Mosoru uz malo držanje za ruke na par za njega tada težih detalja.

P.P.S. triba pripazit na zmije kojih u ovo vrime ima dosta (prošli vikend sam išao malo van utabanih staza i vidio ih hrpu (desetak))

Evala, pozdrav svima.

To je ono sto me zesce iritira kod nas na jugu.... ovaj mediteranski tip terena, kamnenjar, gdje god dijete padne, otvoriti ce lubanju.

Which brings me to my question:

Ima li itko kakvu preporuku za neku destinaciju, do nekih dvije ure voznje od Splita, koja bi bila adekvatna za nekakav trail i jednu noc kampiranja sa djecom (6 godina)?

Thnx
__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2021., 16:09   #71
pa za takvu dob djeteta, možete kod Fužina jezera Bajer i Lepenica, tu imate pansione za prespavat, u Vrbovskom kanjon Kamačnik: šeta se uz rijeku, staze uglavnom ravne i nema tako oštrog kamenja ili kod Lokvi park šuma Golubinjak, ima spilja staza jer malo teža od Kamačnika ali može ići dijete od 6 godina .
alki9969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2021., 11:19   #72
Quote:
alki9969 kaže: Pogledaj post
pa za takvu dob djeteta, možete kod Fužina jezera Bajer i Lepenica, tu imate pansione za prespavat, u Vrbovskom kanjon Kamačnik: šeta se uz rijeku, staze uglavnom ravne i nema tako oštrog kamenja ili kod Lokvi park šuma Golubinjak, ima spilja staza jer malo teža od Kamačnika ali može ići dijete od 6 godina .

Puno hvala na odgovoru, proguglao sam, djeluje odlicno.

Ali moj post je pitao za neku destinaciju do dva sata voznje od Splita,
znaci negdje po Dalmaciji/dalmatinskoj Zagori, ovo nam je malo van ruke...

Ipak, puno hvala.
__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2021., 18:55   #73
Quote:
elf_dalmatae kaže: Pogledaj post
Puno hvala na odgovoru, proguglao sam, djeluje odlicno.

Ali moj post je pitao za neku destinaciju do dva sata voznje od Splita,
znaci negdje po Dalmaciji/dalmatinskoj Zagori, ovo nam je malo van ruke...

Ipak, puno hvala.
Omiš- tvrđava Fortica
Zakučac pokraj Omiša- Ilirska staza (ovo je po meni najidealnije za djecu jer vas na drugu stranu rijeke zbog radova na obilaznici prebaci besplatno brodić i onda pješačite do svetišta Leopold Mandić odakle kreće Ilirska staza)
Pisak-Vruja i Put Života
Stare Duće i Gospe od Sniga
Podstrana i brdo Perun
Krka ima puno lijepih destinacija od kojih je po meni za djecu idealan Bilušića Buk
LUKOBRAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2021., 19:16   #74
Quote:
elf_dalmatae kaže: Pogledaj post
Puno hvala na odgovoru, proguglao sam, djeluje odlicno.

Ali moj post je pitao za neku destinaciju do dva sata voznje od Splita,
znaci negdje po Dalmaciji/dalmatinskoj Zagori, ovo nam je malo van ruke...

Ipak, puno hvala.
ma ok, ja mislio da po AC to ulazi u 2 sata vožnje.
alki9969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2021., 01:43   #75
Quote:
LUKOBRAN kaže: Pogledaj post
Omiš- tvrđava Fortica
Zakučac pokraj Omiša- Ilirska staza (ovo je po meni najidealnije za djecu jer vas na drugu stranu rijeke zbog radova na obilaznici prebaci besplatno brodić i onda pješačite do svetišta Leopold Mandić odakle kreće Ilirska staza)
Pisak-Vruja i Put Života
Stare Duće i Gospe od Sniga
Podstrana i brdo Perun
Krka ima puno lijepih destinacija od kojih je po meni za djecu idealan Bilušića Buk

Zanimljivo.

Hvala na informacijama, Ilirska staza djeluje zanimljivo i ok za djecu od 6 godina, ali ostavit cemo je za neka hladnija vremena.

Ovaj put cemo na Perucko jezero, imaju novootvoreni kamp tamo,
pa nek svrljaju okolo.


Quote:
alki9969 kaže: Pogledaj post
ma ok, ja mislio da po AC to ulazi u 2 sata vožnje.
Ma sve pet, mozda si i u pravu, mozda je oko dva sata, ali ipak malo prenategnuto....
__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2022., 17:15   #76
Preporučujem Obiteljsku družbu HPD Matica! Predivne ture,za djecu od 6 pa nadalje! Divni,divni vodiči,onaj tko nije u mogućnosti ići sam neka ide s njima! Mi idemo 4u godinu za redom! Bude i starijih i srednjih i mladih i malih! Moj cilj je da dijete vidi nešto,nauči nešto što ne može na asfaltu ,bude u prirodi,nauči je poštovati i na kraju vidi i doživi nešto što malo njegovih vršnjaka ima priliku!
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2022., 14:05   #77
evo još jedan moj prijedlog - bjelolasica...od Vrbovske poljane gdje se dođe autom, ima lagana,ne pretjerano strma vidljivo označena staza do gore, cca 1,5 sati hoda. i pri povratku sreo 2 obitelji sa djecom od možda 7-8-9 godina.
alki9969 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.