Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre > Konzole

Konzole Kutak za korisnike igraćih konzola

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2017., 22:34   #1
Nintendo Switch



Nintendo Switch (službena stranica) je nova Nintendova konzola, posebna po tome što je kućna i prijenosna konzola u jednom.

VIDEO: Prvi pogled na Nintendo Switch

Nintendo Switch kao modularna konzola omogućuje tri načina igranja:
  • na TV-u s klasičnim kontrolerom / TV mode
  • na tabletu s klasičnim kontrolerom / Tabletop mode
  • na tabletu s tablet tipkama (rastavljamo kontroler i njegove dijelove spajamo na tablet) / Handheld mode
Baterija:
  • trajanja 2,5 do 6 sati ovisno o igri
  • puni se USB C punjačem
  • moguće je igrati za vrijeme punjenja
Multiplayer:
  • lokalni (s do 8 drugih Nintendo Switch konzola)
  • mrežni (koji će se nažalost plaćati)

SLIKA: Joy-Con kontroleri


Datum izlaska: 3. 3. 2017.

Cijena: 300 $ / između 280 i 330 €
-- sadržaj paketa
-- cijena dodataka

S popisa igara koje će izaći na Nintendo Switch valja istaknuti:
Tehničke specifikacije konzole još uvijek nisu otkrivene, pa se zasada barata samo pretpostavkama i glasinama.

NVIDIA pogoni novi Nintendo Switch; zaslon neće podržavati touch tehnologiju?

Nintendo Switch će podržavati SD kartice?

Zadnje uređivanje I to će proći : 18.01.2017. at 23:05.
I to će proći is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 21:51   #2
Evo igara:

https://www.youtube.com/watch?v=wM8yM0dF0zo
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 20:51   #3
Evo koliko vidim prve recenzije kod domaćih medija su krenule, za sada svi govore isto - "nemojte još kupiti, strpite se do ljeta". Ali što je je, super konzola izgleda, baš onako šarena i zaigrana kakav Nintendo i treba bit...

Link na recenziju: Nintendo Switch recenzija, koliko se čekanje isplatilo?
Gluttony is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 11:27   #4
Histericno mi je kako Nintendo godinama lansira konzole i onda na njima uglavnom budu igre koje izgledaju kao da su lansirane prije 20-25 godina . Das par soma za konzolu i onda za nju imas 80% igara koje izgledaju kao da su ispale sa Super Nintenda ili NES-a. Po konzoli (Wii, WiiU, Switch) dobijes par proper igara poput ove nove Zelde, a kako vidim gore u onom videu sto ce doc na Switch ove godine, vise od pola tih igara su neki cartoonish 2D platfomeri koji izgledaju kao da bi ih bez pardona vrtila konzola s pocetka 90-ih.
Henryj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 22:54   #5
Quote:
Henryj kaže: Pogledaj post
Histericno mi je kako Nintendo godinama lansira konzole i onda na njima uglavnom budu igre koje izgledaju kao da su lansirane prije 20-25 godina . Das par soma za konzolu i onda za nju imas 80% igara koje izgledaju kao da su ispale sa Super Nintenda ili NES-a. Po konzoli (Wii, WiiU, Switch) dobijes par proper igara poput ove nove Zelde, a kako vidim gore u onom videu sto ce doc na Switch ove godine, vise od pola tih igara su neki cartoonish 2D platfomeri koji izgledaju kao da bi ih bez pardona vrtila konzola s pocetka 90-ih.
Nintendo je očigledno još sa Gamecube-om odustao od trke u naoružanju. Prisjetimo se rata konzola sa početka stoljeća - PS2 je odrao konkurenciju (155 mil. prodanih), zatim Xbox i Gamecube sa preko 20 mil. i moj nezaboravni Dreamcast (koji je naravno bio najbolji) sa bijednih 10 mil.
Kažu neki da su i Gamecube i Xbox bili hardverski jači od PS2 pa im nije pomoglo.
Valjda su se zato okrenuli inovaciji kao vodilji sa Wii koji je postao najveći hit nakon PS2 po prodaji. Svi su htjeli mlatiti po zraku wii remote-om.
Nakom toga ide promašeni Wii-U. Bez pravog gimmicka, bez podrške stranih izdavača i bez hardverske snage da se odupre konkurenciji. Kažu da je Wii-U ustvari trebao biti Switch. 2012. godine bi to bila stvarno napredna konzola.
Bez obzira na sve, vrlo je izgledno da će Switch dobro proći. Ima mana i to dosta, ali nekako su dobre strane ipak vidljivije. Treba otkloniti hardverske i softverske probleme te naštancati što više igara i uspjeh zagarantiran.
Istina, puno igara će biti indie i retro naslovi, ali to je upravo ono što zgodno ide uz prijenosnu konzolu. Usput će Nintendo napraviti i svoje Zelde, Marija, Starfoxa i Metroid da se ima šta vidjeti i na velikom TV ekranu. Ako kapne još poneka igra od third party sa strane i eto ti opet velike prodaje...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 14:31   #6
Cijena 2800 kn, lijevi kontroler šteka, Zelda ima frame-rate probleme, memorije premalo, igara premalo. Mislim da je za sada bolje malo sačekati za Switch...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 21:44   #7
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Cijena 2800 kn, lijevi kontroler šteka, Zelda ima frame-rate probleme, memorije premalo, igara premalo. Mislim da je za sada bolje malo sačekati za Switch...
Stvarno sam se nadao da ce se Nintendo vratiti sa ovom konzolom,ali kolike su greske u samom startu,ispada da im je najbolja konzola u zadnjih 20.g NES mini
Evolution28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 23:06   #8
Quote:
Evolution28 kaže: Pogledaj post
Stvarno sam se nadao da ce se Nintendo vratiti sa ovom konzolom,ali kolike su greske u samom startu,ispada da im je najbolja konzola u zadnjih 20.g NES mini
Sve što ne valja se vrlo lako može ispraviti. Switch je potencijalno sjajna konzola. Ovi prvi kupci dođu kao neki testeri nedorađene konzole.
Za godinu dana, možda izađe Switch (verzija 2.0) koji će koštati manje, imati bolje podešen lijevi joycon, bolje dizajniran dock, a dotle će biti i podosta igara. Također, ako prodaja nastavi tako sjajno, možda se uključi i određen broj third party izdavača pa bude i onih malo "ozbiljnijih" igara. Dotle će i sve online funkcije vjerovatno proraditi kako treba. Uglavnom, meni se taj koncept sviđa, samo da se nisu tako zaletali izbaciti nedorađen sistem. To je sramota za pionira igraćih konzola kakav je Nintendo...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 09:15   #9
meni je zakon, zelda je super, bomberman u dvoje jos bolje

SD kartica random sandisk 128gb gurnuta nutra

ps prebacivanje sa telke na handheld .. fakat ... radi ... uvjek ..
maliburek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 15:52   #10
Quote:
maliburek kaže: Pogledaj post
meni je zakon, zelda je super, bomberman u dvoje jos bolje

SD kartica random sandisk 128gb gurnuta nutra

ps prebacivanje sa telke na handheld .. fakat ... radi ... uvjek ..
Daj neka iskustva iz prve ruke.
Grebe li dock ekran konzole?
Kakav je frame-rate na Zeldi (TV mode)?
Gubi li se lijevi joycon kada je otkačen od konzole?
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 12:30   #11
Jel zna netko kako kupovati u eshopu?!?

I na UK i na Germany web stranici kao i na konzoli odbija mi 2 Visa kartice (kn i €) na način da nakon klika na "Next" polja se samo izbrišu.
cruzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 18:01   #12
Jel ima ljudi ovdje uopce a da imaju Switch? Ja ga imam, jako sam zadovoljan (ustvari prezadovoljan), al prodavac u trgovini mi je rekao da je prodaja prejadna u Hrvatskoj A ono sto je jednako lose su cijene igara. 50-60 eura za nesto sto vrijedi a toliko ne dam. Nego kada smo kod toga, ne vidim, jel ima nekakva tema za razmjenu Switch igara ako uopce ovdje itko to igra? Ja imam Zeldu koju sam presao pa bih mijenjao za nesto.
dujdud is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2019., 00:15   #13
Nintendov E3 bio je najbolji.

Možda pretjerujem kazavši ovo, ali: uništili su konkurenciju.

Naslovi koje su ponudili na directu su mrak:
- nastavak BOTW
- Link's Awakening (objavljen je datum izlaska)
- Luigi's Mansion 3
- Animal Crossing: New Horizons
- Pokemon Sword and Shield (iako su imali zaseban direct za ovaj naslov prije par dana, danas su malo pomnije predstavili gameplay)

Takvo osvježenje nakon Ubisofta koji me je izmorio, a i Microsoft je bio bez glave i repa. Jedino Square Enix imao relativno pristojan E3 (FF7 ).

Nintendo se probudio iz zimskog sna. Nije ni čudo što je prodaja Switcha odlična. Naslovi koje su do sada ponudili su odlični. Breath of the wild i Mario Odyssey praktički su se prodavali 1+1 s konzolom, a još ih čekaju gore navedeni naslovi (Pokemon igre uvijek se bez problema prodaju u 15 mil. primjeraka).

Promjene koje su napravili:
- hibridna konzola koja je nastavak 3DS-a i WII U-a (''spojili'' su dvije skupine kupaca)
- već otvorenost prema third party igrama (iako će i dalje XBOX i Plejka imati ekskluzive, kao i sam Switch, prije je imati Nintendo značilo da moraš imati XBOX ili PS da bi mogao igrati praktički sve ostale jače naslove; sada praktički sve naslove možeš igrati na Switchu pa čak su i starije naslove počeli 'uvoziti' i postavljati na e-store). Barem sam takav dojam dobio, možda sam u krivu što se ovog tiče.
- regionalna otvorenost konzole (na 3DS-u kupljenom u SAD-u ne mogu se igrati igre kupljene u Europi; na Switchu je nevažno gdje se igra, odnosno konzola kupila)
- i na kraju, već ambicioznost u stvaranju igara...

... stvorilo je konzolu ozbiljno šiba godišnju prodaju konkurencije, a tek su počeli. Od gore navedenih naslova samo će Pokemoni bez problema donijeti masovnu prodaju konzole.


Uvijek sam bio veći fan Nintendo hand-held konzola (i više su se trudili oko igara za te konzole), ali što se tiče Switcha, naklon do poda
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2019., 22:00   #14
Izašao novi ("refresh") Nintendo Switch prošli mjesec, i polako se nazire u našim dućanima, samo što je kod nas 700-800 kn skuplji nego na npr. amazon.de. Imam dva razloga zašto bih htio kupiti Switch kod nas: garancija (dostupnost servisa) i plaćanje na rate.

No tih 700 kn (30% veća cijena nego vani) me jako odbija. Radije bih pljunuo 2200 kn preko amazon-a nego podržao takvo nabijanje cijena. Kod nas je (svijet medija) starija verzija te konzole na drastičom popustu svejedno skuplja nego vani. A mi smo kao dio EU.

Moje pitanje, je li itko kupovao neku skuplju konzolu (ili neku drugu stvar) vani (amazon) a da su je vraćali ili slali na servis? Da li je postupak komplicirian/nemoguć? Htio bih razmotriti sve opcije prije nego učinim nešto drastično.
elarithon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2019., 15:54   #15
Quote:
elarithon kaže: Pogledaj post
Izašao novi ("refresh") Nintendo Switch prošli mjesec, i polako se nazire u našim dućanima, samo što je kod nas 700-800 kn skuplji nego na npr. amazon.de. Imam dva razloga zašto bih htio kupiti Switch kod nas: garancija (dostupnost servisa) i plaćanje na rate.

No tih 700 kn (30% veća cijena nego vani) me jako odbija. Radije bih pljunuo 2200 kn preko amazon-a nego podržao takvo nabijanje cijena. Kod nas je (svijet medija) starija verzija te konzole na drastičom popustu svejedno skuplja nego vani. A mi smo kao dio EU.

Moje pitanje, je li itko kupovao neku skuplju konzolu (ili neku drugu stvar) vani (amazon) a da su je vraćali ili slali na servis? Da li je postupak komplicirian/nemoguć? Htio bih razmotriti sve opcije prije nego učinim nešto drastično.
Ja planiram uzeti switch preko amazona kroz kojih tjedan dana. Izašao bi me nekih 2400kn plus zelda 500. Što se tiče garancije, ako kupujes dorektno od amazona, stvar je vrlo jednostavn i pouzdana. Javiš amazonu problem, amazon ti tad šalje novi uređaj i papire preko kojih ćeš poslat njima stari na popravak. Kad ga pošalješ, kasnije im možeš poslat cifru i oni ti vraćaju cijenu slanja pošiljke. Što se tiče garancija i žaljenja, amazon je jako ugodno iskustvo za razkiku od dućana kod nas.
ShootsAndLadder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2019., 15:59   #16
Koji su to klosari jbte. Kod nas je Switch Lite skoro 300 eura, a vani za 100 manje...
Henryj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2019., 13:01   #17
Ja sam u utorak navečer naručila novu verziju Switcha sa Amazona i iako je trebao doć tek u sljedeću srijedu, evo čeka me doma, donio ga poštar danas Kao što je rekao ShootsAndLadder, koštao je cca 2400kn sa shippingom, samo šta nisu imali Mario Odyssey za naručit pa ga danas moram negdi pod hitno nabavit!
Ako se nekome ne da naručivat s neta, najpovojnije šta sam našla u zagrebu je u dučanu Goblin kod Kvatrića, košta 2600kn (http://www.goblin.hr/nintendo-switch...eno-plavi-novo), za novu verziju je to stvarno puno povoljnije nego u bilo kojem drugo dučanu di sam ih našla. a odbijam kupovat staru verziju ako je novija već izašla..
klauds is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2019., 23:42   #18
Naručio preko amazona, stiglo nevjerojatno brzo.

Najjeftiniji je ispao amazon.fr, nekih 200kn jeftiniji od ostalih.

Nadam se da neću morati vidjeti amazonov warranty sustav u akciji, ako budem, stavit ću post ovdje o iskustvu sa tim.
elarithon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2019., 08:51   #19
Molim savjet. Imamo switch kupljen 2018, garancija je prošla. Na jednom joy-conu nam gljiva šteka, a na drugom se plastika na gljivi razljepila. Mogu li se kupiti novi i spojiti na ovaj stari nekako. Ili je bolja opcija, jeftinija, popravak?
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2019., 13:36   #20
Quote:
Dolores O kaže: Pogledaj post
Molim savjet. Imamo switch kupljen 2018, garancija je prošla. Na jednom joy-conu nam gljiva šteka, a na drugom se plastika na gljivi razljepila. Mogu li se kupiti novi i spojiti na ovaj stari nekako. Ili je bolja opcija, jeftinija, popravak?
Ako je garancija istekla piši propalo, najbolje sad za black friday uloviti joycon set negdje na akciji, nebi smjelo biti ikakvih problema kad se spajaju s Bluetoothom na sam Switch
__________________
"Fury without logic is madness. Logic without fury is impotence."
Gwynbleidd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.