Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2016., 20:33   #101
Ako mora slađe, ja bih probao s Korlat Merlot Boutique, cijena cca. 110 kn, u Vrutku vidim da ga više nema, a ja sam ga prije par mjeseci kupio u Konzumu, uz kupon petkom 20% popusta. :-)
Ali bih radije "krenuo u napad" s nekim vrhunskim plavcem, npr. Zlatan Plavac.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 15:59   #102
Mozes kupit Korlat Cabarnet oko 90 kn je butelja meni osobno jedno od drazih vina.
zgsleeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 19:21   #103
Da li ste vas dvoje u tom dvoboju postavili limit 100 kn ili si ti sam sebi postavio tu granicu?
Ako želiš vino do 100 kn odi u Vrutak na Jarunu i kupi za 74 kn cabernet sauvignon od Belja 2009 g (ima na boci zlatnu medalju iz Bergama).
Ako je želiš potpuno uništiti uzmi u istom dućanu Postup Mare za 199 kn.


Sent from my iPhone using Tapatalk
bojan56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 10:52   #104
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Ako mora slađe, ja bih probao s Korlat Merlot Boutique, cijena cca. 110 kn, u Vrutku vidim da ga više nema, a ja sam ga prije par mjeseci kupio u Konzumu, uz kupon petkom 20% popusta. :-)
Ali bih radije "krenuo u napad" s nekim vrhunskim plavcem, npr. Zlatan Plavac.
Nema Badel više tog vina, rasprodalo se

A to vam je inače drek a ne vino
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 11:23   #105
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Ovo sam probao neki dan u Bonaci. Zaista dobro vino. Koja mu je cijena u Kauflandu?
u studencu je plavac od palihnića 28kn.
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 21:18   #106
Pozdrav ekipa

prije cca tjedan dana sam u jednom restoranu u ZG naručio butelju Graševine iz 2013, od Enjingia.

Po otvaranju, čep je bio 1/3 upijen u vinu, mislim da se počelo kvariti, jer mi je nakon kušnje, okus bio čudan, prigovorio sam konobaru, bio je spreman donijeti drugu butelju, nisam inzistirao i na tome je ostalo.

Popili smo to vino iako nam nije sjelo, počelo je oksidirati i lagano se osjećao okus pluta. Radi se naravno o Vrhunskom vinu.


Pitanje što je konobar trebao i bio dužan učiniti?
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 22:55   #107
Upravo ono što je i napravio, ponudio ti je drugu butelju a tvoja je stvar što si ti odbio... već sam negdje pisao da ne uzimam Enjingijeva vina, između ostalog bilo je i ovakvih situacija.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 13:16   #108
Krki je u pravu, bio bi ti zamjenio bocu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 12:37   #109
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post

Pitanje što je konobar trebao i bio dužan učiniti?
Pa ponudio ti je novo vino, što je još trebao napraviti!? Meni se to dogodilo jednom ili dva puta, i najnormalnije je bilo zamijeniti bocu. S tim da je jednom to skužio konobar kada je otvorio vino, drugi puta ja.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 01:29   #110
Muškat Novacco

Pozz
Gdje mogu kupiti ovo vino? U Vrutku ga nema već duugo vremena.
Hvala
posmatrać is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 19:41   #111
ENJINGI Rajnski rizling 2007
Priznajem da sam sumnjičav prema domačim vinima -pogotovo ako gledamo srazmjer kvaliteta:cijena... ali ovo vino je doista prekrasno, kvaliteno, zanimljivo, puno događaja i detalja. Dok pijete ovo vino možete samo da uživate, mene je vratilo u djetinjstvo kada ga pijete možete zamisliti da je pored vas djevojka u koju ste bili zaljubljeni, priča vam neke ženske priče, vi pažljivo slušate, klimate glavom, pravite se fini, a zapravo mislite na one stvari.
Jednostavno rečeno ODLIČNO vino za 4,5/5



Simpatičan je i linorez na etiketi -pomalo dječiji, kao da ga je radila gore spomenuta djevojka, ali baš mu to daje čar.
Dojam kvari užasan čep, može li biti gori čep od ovoga?
Ne, ne može
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 20:53   #112
ENJINGI Venje 2008



Prekrasno, odlično, fantastično vino, doista vrhunsko u pravom smislu značenja te riječi.
Ovo je ono vino koje spada u skupinu rijetkih vina koje vas ponese, preuzme, odnese, dok ga pijete imate vizije, vratite se u mislima na prošla vremena, možete da zamišljate stvari i događaje koje su vam se prije ispijanja činili nezamislivima. Jednostavno čisti užitak.



Vino se odlično složilo s ovom gospodom škampačima, jest da su bili omanji, ali iznimno ukusni, naprosto slatki i slasni i što je najvažnije živi. Jednostavno nezaboravno -fantastično za 5/5.



Čedina zamjerka je čep, ipak treba priznati da je bolje kupiti vrhunsko vino sa užasnim čepom, nego bezvezno vino sa vrhunskim čepom.

Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 21:55   #113
Marques de Casa Concha Cabernet Sauvignon 2011

Odlično vino po fer cijeni, pravi cabernet sauvignon u doslovnom značenju; ozbiljno, čvrsto, konkretno malo »tamnije« zatvorenije vino ali istovremeno meko i nježno. Cijena od 15ak eura se čini u redu, kada sam probao, drugi dan sam kupio još 2 buteljke. Ovo vino je sve posvuda dobro ocijenjeno od 89-92, što meni izgleda za dlaku pretjerano, ali vjerojatno sve varira od serije do serije.
Ako ga sretnete, kupite ga odmah.
https://www.wine-searcher.com/find/m...ley+chile/2011










Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 21:09   #114
Jel se može negdje kupiti ovo vino, ili naručiti s neta?

Mislim da je ovo kupljeno u Francuskoj, stvarno jedno dobro vino..

Elysian is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2018., 23:41   #115
Enjingi -apsolutni vinski kralj Kroatistana; što god da uzmete od njega nećete biti razočarani.

Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2018., 23:49   #116
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Enjingi -apsolutni vinski kralj Kroatistana; što god da uzmete od njega nećete biti razočarani.
mozda nekad
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2018., 00:05   #117
Od Enjingija nikad nisam pio slabo vino, aiko ima užasne zapravo strašne čepove, vjerujem da je moguće zbog takvog čepa naletjeti na pokvareno vino ili vino koje se počelo kvariti.

Likovi poput Krauthakera, Kozlovića, pokojnog Zlatana, da ne nabrajam sve vinare sa Hvara, Pelješca, Dalmacije... proizvode svakakva vina od slabih do odličnih, Enjingi barem ima neki nivo i stalnost kvalitete, uvijek znaš što kupiš.

Istina nikada ne kupujem vina >20eura, ne zato što ih si ne mogu priuštiti, jednostavno smatram da je to samo prčenje i oporezivanje ljudske bahatosti.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2018., 00:14   #118
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Od Enjingija nikad nisam pio slabo vino, aiko ima užasne zapravo strašne čepove, vjerujem da je moguće zbog takvog čepa naletjeti na pokvareno vino ili vino koje se počelo kvariti.

Likovi poput Krauthakera, Kozlovića, pokojnog Zlatana, da ne nabrajam sve vinare sa Hvara, Pelješca, Dalmacije... proizvode svakakva vina od slabih do odličnih, Enjingi barem ima neki nivo i stalnost kvalitete, uvijek znaš što kupiš.
bas je enjingi imao podosta losih izvedbi posljednjih godina, dok je krauthaker prilicno konstantan u izvrsnosti. za 50-70kn krauthaker mete pod enjingijem

no, eto, to je samo moje misljenje...
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2018., 00:29   #119
Držim da je sve moguće, možda sam ja imao sreću i naletio na sve odreda dobre buteljke od Enjingija i na svakakve od ostalih i eto dobio takav dojam. Eto taj dojam koji ja imam za Enjingija ti imaš za Krauthakera. Sve to može biti do sreće, igre slučaja ili spleta okolnosti.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2018., 16:42   #120
ja nikad nisam probao nešto od Enjingija a da mi je bilo toliko dobro da bi to opet poželio piti
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.