Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2017., 12:13   #1
V-drive ležajevi/reparacija

Prijatelju je crkao jedan v drive, točnije zaribao. Puštao je semering i nije na vrijeme promijenjen. V drive je rastavljen.
Problem je nači ležaje, mislim da ih ima 8 komada a mogu se pronači zamo 2-3 u EU. Ima netko u HR tko se bavi tim i sposoban je nabaviti dijelove ili reparirati?
Brod je Regal Commodore nisam siguran koji model(dva motora) ali mogu saznati kao i specifikacije "noge" koja je u banani. Uzela bi se odmah 2 seta jer i drugi ima godina koliko i prvi.
Po Americi uglavnom slabi kontakti, pa je za sada sve neuspješno.
Savjet?
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 12:33   #2
Jel ima nekakva oznaka na lezajevima?
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 14:40   #3
Jedna od opcija je da vidi kakvi su lezajevi (kuglicni, valjkasti,...) izmjeri dimenzije i pokusa potraziti u SKF katalogu
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 17:56   #4
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Jel ima nekakva oznaka na lezajevima?
Pa mora imati, naravno.

Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Jedna od opcija je da vidi kakvi su lezajevi (kuglicni, valjkasti,...) izmjeri dimenzije i pokusa potraziti u SKF katalogu
Ta opcija se prošla i mislim da nije dala puno rezultata, pronađeno 2 ili 3 komada.
Sad ču u đir pa pokušam uslikati/zapisati mjere jer i meni nema logike da se ne mogu nači.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 18:28   #5
Pa ako nije tajna, napiši oznake ležajeva.
Ako imaš slike, još bolje.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 19:41   #6
Ma nije tajna, evo sam išao nabaviti podatke.
Na prvoj slici je Walter machine V drive rv 36
http://imgur.com/MQQuqsb

Na drugoj su ležajevi iznutra, ugrađena marka je Timken(osobno nikad čuo) maden in USA i made in ENGLAND.
http://imgur.com/V5cKA6R

A ovo je popis na papiru, prekopirane mjere s ležajeva:
http://imgur.com/HZHFIcx
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 21:31   #7
Sranje, mogao sam si i misliti da su u colovima i neki posebni.....a to masno naplacuju.
Nista, sutra cu ujutro nazvat ovdje u Hamburgu jednu firmu, koja prodaje lezajeve, pa ti javim.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 22:03   #8
Puno bi pomogao ako bi urodilo plodom. Sutra če stiči odgovor iz UK.
Još veče sranje od masne cijene je šta ih je teško nači, sranje je oboje. Nitko se nije nadao da če to baš tako brzo prdnuti.
Motori su bili u katastrofalnom stanju, na jednom motoru gotovo da nije bilo sjedišta ventila, a radio je hehe.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 08:56   #9
@mio8, jesi možda pitao gdje?
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 09:18   #10
Jesam, upravo ti htio pisati.
Za simmerringe nisam pitao, jer ne znam jesi li mjerio na njima ili kuciste i osovinu na kojoj su montirani, ali oni su ionako manji problem.

Lezajevi su stvarno problematicni, ako sam dobro izracunao dodju 1200€, a isporuka vecine traje 6-19 tjedana....jedino ona dva klasicna para su dostupni u kracem roku.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 00:25   #11
Danas pitao i naručeno je jučer iz USA. 1600€ sve skupa, dijelovi i dostava. Sama dostava je 600$, a treba doči za maksimalno 5-6 dana. Cijena znači sve je tu negdje.
Sranje šta se ležajevi isključivo za to pa nisu rašireni.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 08:53   #12
Sama carina je izašla 4500kn. Pljačka. V-drive je sastavljen i montiran, ali je malo topliji od od drugog u vožnji, valjda bude dobro.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.