Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2014., 19:45   #61
Ma to na slici je mali baloncic ja sam kod prvog kontrasta osjetila ogromni balon po cijeloj maternici hahaha
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 18:53   #62
mislim da ću nakon idučeg ciklusa na hsg, pa molim nekoga da mi detaljno opiše kako izgleda to propuhivanje. najviše me zanima koliko točno traje i koliko jako boli. idem u split, na firule, kod dr. budimira, ako to nešto znači. tnx.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 17:51   #63
ja sam radila ultrazvučni hsg i kažu da on puno manje boli nego rtg hsg mada meni to nema logike jer bi to trebalo biti isto,jedino je drugačiji način praćenja..hsg se svodi na to da ti ubrizgavaju kontrastnu tekućinu u jajovode i na ultrazvuku gledaju da li tekućina prolazi kroz jajovode ili ne prolazi..malo boli kada montiraju kateter, a ubrizgavanje tekućine stvara pritisak i grčenje maternice i osjećaj je isti kao da imaš menstrualne grčeve..sve skupa traje jako kratko, 2-3 minute..meni su bili prohodni pa mi je možda zato bilo skoro bezbolno, moguće je da je bolnije ako jajovodi nisu prohodni..tada je vjerojatno puno jači pritisak.
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 19:15   #64
Ultrazvucni boli manje jer ti u 2 puta ustrcavaju, a kod rtg od jednom ustrcaju
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 09:26   #65
Pozdrav! Ja se pripremam za HSG postupak, moram priznat da sam malo prestravljena. Zanima me što ako su jajovodi neprohodni, jel se samim postupkom to riješi ili nakon toga postoji kakav drugi postupak? Hvala!!
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:26   #66
lijepi pozdrav
upravo sam se vratila s rtg hsg-a,sve ok...prohodnost dobra...bilo je neugodno,prvi kontrast prejako neugodno,poput menstruacijske boli,samo 3x vise,drugi manje neugodan...sestra me odvezla na kolicima do sobe,ja bila spremna odmah da idem kuci,nisu mi dali...lezala pola sata,pa inzistirala da idem.sad lezim doma i krvarim onako dosta...sveusvemu,stisnite zube,brzo prodje...sve pohvale osoblju vk bolnice,odjel ginekologije!!!
tish kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 18:43   #67
evo i mog iskustva od danas. rađen mi je uzv hsg, kontrast su mi dali dva puta 1. put manje, 2. put više. nije bilo previše strašno, niti jako bolno. trajalo je sve zajedno 3 minute. nisam pila nikakve ljekove ni prije, ni poslije. malo krvarim trenutno i to je to. pitali su me da li mi se vrti...nije mi se ni vrtilo. za 5 minuta sam već bila u autu i vozila, išla ručati i pila vino nakon svega... uglavnom, nije tako strašno, barem ne što se tiče rađenja ultrazvukom i kad je u pitanju dobar nalaz, kao što je meni danas ispao...a to mi je bilo jedino bitno
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 11:33   #68
Wink Hsg rtg :(

Evo danas sam bila na hsg rtg. U varaždinu u bolnici.. narucena u 7 a na hsg isla u 9 i 15. Osoblje u bolnici jako ljubazno. Ali sve ostalo za mene jedno grozno iskustvo. Prvo se ispire rodnica sto je samo neugodno, onda se pocne uvoditi kateter ili igla u maternicu , mene je to strasno zaboljelo , pocinje pritisak ko u menstruaciji, onda s drugom iglom napuse balon da kontrast ne iscuri van kad se pusti. Puno sam citala i vidim da dosta Vas pise da se na rtg u sve odjednom pusti. Meni su pustali kontrast 3 puta. Jako boli , suze su mi same isle i tresla sam se , ali za 10 minuta se bol zaboravi i sve je iza nas.. nakon prvog kontrasta sam molila da vise ne pusti.. za mene grozno iskustvo. A inace imam visok prag boli..i naucena sam na bolne menstruacije.. i da ne zaboravim, nakon sto je doktorica prvi put postavila igle i napuhnula balon i pustili kontrast su skuzili da je sve opalo van.. ja sam skoro otisla van i odustala .. drugo postavljanje mi je jos gore bilo.. ali hvala bogu pa je sve iza mene.. f
anjic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 23:27   #69
Jel netko bio na uzv hsg-u i išao na posao isti dan? Idem privatno i dr mi je rekao da ne preporučuje odlazak na posao taj dan, a par dana kasnije, kad sam dogovarala termin, sestra je rekla da nije to ništa strašno i da normalno mogu ići raditi. Pa sad ne znam koga da slušam.
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 10:51   #70
Samo da podijelim svoje iskustvo uzv hsg-a. Ništa nije boljelo iako mi je dr rekao da bi moglo kao kod menstruacije, a i sumnjao je da je desni jajovod neprohodan. Međutim, sve je prohodno, nije boljelo, samo neki blagi pritisak. Išla sam raditi 3h nakon pretrage iako su mi rekli mirovat, ali sve je bilo ok. Nakon svega što sam prije prošla, ovo je mačji kašalj. Moguće da je to zato jer sam išla privatno, ali u svakom slučaju, bez panike, nije to ništa strašno, kao što sam ja mislila nakon što sam pročitala iskustva prije.
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 14:59   #71
Svi cijelo vrijeme pričate o menstruacijskoj boli i grčevima. Što ako nemam pojma kakav je to feeling?

Da, sretnica sam koja mengu doživljava samo kroz potop, ali nema apsolutno nikakvog osjeta boli ili grčeva. Što u tom slučaju očekivati?

Quote:
tish kitty kaže: Pogledaj post
lijepi pozdrav
upravo sam se vratila s rtg hsg-a,sve ok...prohodnost dobra...bilo je neugodno,prvi kontrast prejako neugodno,poput menstruacijske boli,samo 3x vise,drugi manje neugodan...sestra me odvezla na kolicima do sobe,ja bila spremna odmah da idem kuci,nisu mi dali...lezala pola sata,pa inzistirala da idem.sad lezim doma i krvarim onako dosta...sveusvemu,stisnite zube,brzo prodje...sve pohvale osoblju vk bolnice,odjel ginekologije!!!
I ja planiram raditi HSG u Vk. Tko ti je radio? I još neke smjernice, molim, ako vidiš ovo!
minesota is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2020., 12:10   #72
Prije odlaska na HSSG sam pročitala iskustva s foruma i počela lagano paničariti unaprijed pa je sada red da podijelim i svoje iskustvo koje bih opisala pozitivnim.
Sam pregled je prošao potpuno bezbolno. Doktorica je bila divna pa nije čak bilo ni neugodno. Pregled je trajao max. 10 minuta, kasnije još malo konzultacija i pisanje nalaza. Jajovodi prohodni. Pitala sam se zašto sam uopće zamolila tatu da me vozi kad bih sad mogla sve, čak i otići na posao iako mi je doktorica rekla da taj dan samo mirujem. Krenuli smo doma odmah nakon pregleda i nakon 15 min mi je krenula strašna bol i osjećaj kao da ću se onesvijestiti (bljedilo, zamagljenost, znojenje). Pri dolasku, trebala sam pomoć za izaći iz auta i odmah se srušila na kauč gdje me strašno grčilo idućih cca pola sata. Nisam popila nikakvu tabletu, samo dvije limunade, odležala tu bol i polako došla natrag u sebe. Cijelo popodne sam mirovala i bilo mi je ok, ali me i dalje boljelo pri kretanju. Kao neka čudna menstrualna bol, a onih najgorih 45 minuta kao što sam nekad davno, u ranim dvadesetima znala doživjeti, možda, jednom godišnje, takvu vrstu menstrualne boli. Možda bih još mogla i napomenuti da mi je zadnja menstruacija bila vrlo bolna nakon mnogo vremena – možda ima kakve veze. Još me malo boljelo idućih par dana, ali sam uglavnom bila ok.
Sve skupa bih rekla da je prošlo ok, ništa strašno (osim tih 45 minuta).
Ipak, preporučila bih svima koji idu da:
1. za svaki slučaj ipak zamole nekog da ih poveze i
2. da si obavezno uzmu jedan uložak jer je moguće lagano krvarenje kasnije.
Sretno!
KamoKuda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.