Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2017., 11:42   #1
dozvola

Postovanje Forumasi

Imam jedno pitanje itrebao bi mi brzi odgovor : Dali za brodicu (Pasara 4m) na kojoj je vanbrodski motor (tohatsu 5) treba dozvola za vožnju, te koliko ljudi smije biti u toj brodici?

I ako bi mi mogli citirat taj dio zakona jer sam sve prekopao i nigdje nisam mogao naci. Hvala
agosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:08   #2
Treba
A ljudi može onoliko koliko piše u dozvoli, odnosno koliko deklarira proizvođač ili koliko se utvrdi baždarenjem

Edit
Propis - Pravilnik o brodicama i jahtama

(2) Brodicom ili jahtom hrvatske državne pripadnosti može upravljati osoba sa svjedodžbom ili uvjerenjem o osposobljenosti izdanom temeljem odredaba ovog Pravilnika.

Članak 20.
(1) U očevidnik brodica mora se upisati brodica duljine veće od 2,5 metra ili brodica s ukupnom snagom porivnih strojeva većom od 5 kW, koja je u cjelini u vlasništvu fizičke ili pravne osobe s prebivalištem odnosno sjedištem u Republici Hrvatskoj.

Zadnje uređivanje mack1 : 19.07.2017. at 12:21.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 17:12   #3
Hvala
agosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2019., 19:14   #4
Treba li za kajak na napuhavanje, za dvije osobe, samo vesla, dužine do 450 cm, za rekreaciju u zaštićenim uvalama i na jezerima, ikakva dozvola, registriranje, išta osim napuhati i baciti u more/jezero?
Nije da nisam gledao zakone, ali od drveća ne vidim šumu. Spominje se i 2,5m i 3 m i 12 godina... ali nisam se snašao ni odgovor našao.
Lijepo molim odgovor nekog upućenog.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2019., 20:25   #5
po clanku 5 st 2 ne mora, jer spada u grupu: kajak, kanu, gondola, pedalina, daska za jedrenje i dr.

po istom clanku ne smiju se udaljavati vise od 500m od obale.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2019., 21:43   #6
Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
po clanku 5 st 2 ne mora, jer spada u grupu: kajak, kanu, gondola, pedalina, daska za jedrenje i dr.

po istom clanku ne smiju se udaljavati vise od 500m od obale.
Puno hvala. Najedrio sam se prije 25 - 30 godina po Jadranu, nisam Čeh sklon avanturizmu, te me zanima isključivo priobalno veslanje, 200 m uvrh glave.

Hvala, slutim si ugodno ljeto bez dozvola, kapetanija i birokracije.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2019., 22:53   #7
Pazi se samo "Horvatincica" i sve super ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.