Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2017., 21:33   #2201
Quote:
signorina1401 kaže: Pogledaj post
evo piše ti nekoliko poruka iznad
podobnik

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Par postova prije navedena je neka druga,s gotovo upola manjom cijenom..ali nigdje imena
swordfish2323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 14:06   #2202
Bok, evo s obzirom da sam puno informacija pronasla ovdje podijelit cu i svoje iskustvo. Danas sam obavila pobacaj pod lokalnom anestezijom, naime imam strah od opce i izbjegavam ju kad je god moguce. Osoblje je bilo stvarno super i susretljivo kao i doktorica koja mi je sve objasnila sto ce se dogoditi. Nekoliko puta su me pitali jesam li sigurna da zelim lokalnu s obzirom da nisam radala dosad (prva mi je trudnoca), ali eto ipak sam se zbog straha odlucila za nju. Svakako sam osjetila bol, ali nije nepodnosljiva (kao jaci menstrualni grcevi) niti se sad cuju ne znam kakvi zvukovi sto sam na nekoliko mjesta procitala. Doduse ja sam stvarno bila nacisto sa odlukom i ni sad ne osjecam nekakve teske psihicke posljedice.

Od harrypot nisam dobila nikakve informacije oko poliklinike koja radi medikamenozni pobacaj ali sam isla redom telefonski i dosla do podobnika gdje je cijena 4000 kn i poliklinike V (necu sad navoditi puno ime ali dost vam suzava trazenje) gdje su mi rekli 2700 kn. na kraju sam se ipak odlucila za kiretazu jer medikamentozni navodno oponasa spontani pobacaj sto znaci da se nekoliko sati grcite u bolovima za razliku od kiretaza gdje to traje 10min. osim toga medikamentozni u rijetkim slucajevima ne uspije pa ovako i onako trebate na kiretazu.

Eto nadam se da sam nekom pomogla, sretno!
missB is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:51   #2203
Quote:
swordfish2323 kaže: Pogledaj post
Par postova prije navedena je neka druga,s gotovo upola manjom cijenom..ali nigdje imena
Ako netko zna ime klinike molim vas pm me
Cokokoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 14:28   #2204
I ja bih htjela znati za ovu kliniku za koju svi pitaju pa ako netko zna nek se javi

Zanima me sto ako nemam osnovno zdravstveno osiguranje (nisam znala da je postojao rok pa sam ga propustila i ostala bez njeg) koliki to stvara problem? Koliki su troškovi?

Nadam se da ce netko znati reci nesto p tome jer je hitno! Zahvaljujem
__________________
I play Russian Roulette everyday, a man's sport, with a bullet called life.
Somania is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 10:06   #2205
Dobar dan! Drage cure, molim savjete, procitala sam dosta Vaših objava i vidim da se najmanje priča o proceduri pobačaja u Splitu. Trudna sam max.6 tjedana i pregled mi je tek za tjedan dana, a navodno u KBC ne pomažu, već šalju privatno. Molim savjet, poruku gdje ste VI išle i koji su mi koraci. Unaprid hvala
chanelop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 23:29   #2206
Chanelop, ima vam samo jedan jedini ginekolog u KBC koji to obavlja.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 13:38   #2207
Abortus-Zg

Pozdrav svim ženama koje su se našle na ovoj temi i iscrpno, u panici (kao ja) ili ne traže informacije o abortusu u Zagrebu...

Dakle ovo je moja priča...prije deset dana napravila test, i nažalost pokazao je plus...u krivom trenutku...i jedina opcija je bio abortus. I to bilo gdje privatno u Zagrebu, jer čitajući vaša iskustva po bolnicama bila sam sigurna da tamo ne želim. Dečko dobio broj poliklinike od cure koja je radila to tamo i preporučila doktora. Zvala isti tren, dogovorila pregled odmah isti dan (dr. je dok još nisam ni stigla do njega rezervirao već termin za idući dan da se obavi abortus). Na pregledu se utvrdilo da je riječ o vrlo ranoj trudnoći, 3 tjedna i da je prerano za obaviti zahvat odmah idući dan, pa sam poslana kući i naručena za tjedan dana na zahvat. Moram napomenuti da na tom pregledu, doktor je bio izuzetno ljubazan i objasnio mi sve u detalje što će i kako će raditi.
I eto, nakon tjedan dana, u popodnevnim satima dolazim u ordinaciju, sjedam u čekaonu, računala sam da ću biti solo, ali još jedna žena srednjih godina bila naručena na pregled u isto vrijeme kad i ja na ab...ona ušla prva, a ja kod sestre otišla po dvije injekcije u guzu i popila sam neku plavu tableticu (da osamuti glavu) i dobila upute da sjednem u čekaonu, ne tipkam po mobitelu i ne čitam ništa već da se opustim da lijek odradi svoje kak se spada. I zapravo to je zadnje čega se sjećam-sjedenje u čekaoni, duboko disanje i da sam nakratko zatvorila oči da se smirim...Ne sjećam se kad su me pozvali unutra, kako sam se uopće skinula, kako sam legla uopće na taj stol, u magli jedino se sjećam da sam vidla upaljena svjetla iznad sebe i u jednom trenu osjetila malo jacu bol (kao malo jaca menga) koja je brzo nestala. Sljedeće čega se sjećam je buđenja na krevetu u sestrinoj ordinaciji, pokrivena, malo sam se sklupčala jer sam osjećala neku laganu bol i kroz pola sata od otvaranja očiju mogla sam se obući, otići na wc i pričekati razgovor s doktorom. On je rekao da je sve prošlo kak se spada, vakumskom aspiracijom je napravljen abortus i dao samo hiramicin da pijem (pitala sam za ergometrin zbog svih postova ovdje, ali rekao je da je u pitanju bila vrlo mala trudnoća i da nije potrebno piti ga). Rekao da krvarenja variraju od žene do žene, i da zovem u slučaju jačih bolova, jačeg krvarenja i temperature iznad 37.5. Hvala Bogu, ne krvarim uopće (jedino taj prvi dan jako jako malo), ostalo lagani smećkasti iscjedak, i povremeno znam osjetiti laganu bol u trbuhu, ali ništa jako. Redovna kontrola 10 dana nakon zahvata na kojoj će nadam se sve biti isto u redu...
Cijena svega ovoga...prvi pregled 440kn, zahvat 1750kn (i 20 kn sam platila kod njih 4 kutije hiramicina).
Eto ovo je moj slučaj, bolje nisam mogla poželjeti da prođe.
rozarozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 19:52   #2208
Jel mi moze netko rec nakon ab da li se moze normalno funkcionirati? Fizicki..jer nikako ne mogu izostat s posla a too cu obavit ujutro pa popodne na posao. Da li nakon toga jako boli..i imam dosta za hodat po stepenicama pa dal ce bit ok..dal cu moc..
glupo zvuci mozda ali ne znam nista o tome. Narucila sam se u polikl.podobnik kakva su iskustva tamo? Kolika je cijena? Da li daju opcu abesteziju ili lokalnu?
Hvala na pomoci.
SelenaTawny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 20:22   #2209
Quote:
rozarozica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim ženama koje su se našle na ovoj temi i iscrpno, u panici (kao ja) ili ne traže informacije o abortusu u Zagrebu...

Dakle ovo je moja priča...prije deset dana napravila test, i nažalost pokazao je plus...u krivom trenutku...i jedina opcija je bio abortus. I to bilo gdje privatno u Zagrebu, jer čitajući vaša iskustva po bolnicama bila sam sigurna da tamo ne želim. Dečko dobio broj poliklinike od cure koja je radila to tamo i preporučila doktora. Zvala isti tren, dogovorila pregled odmah isti dan (dr. je dok još nisam ni stigla do njega rezervirao već termin za idući dan da se obavi abortus). Na pregledu se utvrdilo da je riječ o vrlo ranoj trudnoći, 3 tjedna i da je prerano za obaviti zahvat odmah idući dan, pa sam poslana kući i naručena za tjedan dana na zahvat. Moram napomenuti da na tom pregledu, doktor je bio izuzetno ljubazan i objasnio mi sve u detalje što će i kako će raditi.
I eto, nakon tjedan dana, u popodnevnim satima dolazim u ordinaciju, sjedam u čekaonu, računala sam da ću biti solo, ali još jedna žena srednjih godina bila naručena na pregled u isto vrijeme kad i ja na ab...ona ušla prva, a ja kod sestre otišla po dvije injekcije u guzu i popila sam neku plavu tableticu (da osamuti glavu) i dobila upute da sjednem u čekaonu, ne tipkam po mobitelu i ne čitam ništa već da se opustim da lijek odradi svoje kak se spada. I zapravo to je zadnje čega se sjećam-sjedenje u čekaoni, duboko disanje i da sam nakratko zatvorila oči da se smirim...Ne sjećam se kad su me pozvali unutra, kako sam se uopće skinula, kako sam legla uopće na taj stol, u magli jedino se sjećam da sam vidla upaljena svjetla iznad sebe i u jednom trenu osjetila malo jacu bol (kao malo jaca menga) koja je brzo nestala. Sljedeće čega se sjećam je buđenja na krevetu u sestrinoj ordinaciji, pokrivena, malo sam se sklupčala jer sam osjećala neku laganu bol i kroz pola sata od otvaranja očiju mogla sam se obući, otići na wc i pričekati razgovor s doktorom. On je rekao da je sve prošlo kak se spada, vakumskom aspiracijom je napravljen abortus i dao samo hiramicin da pijem (pitala sam za ergometrin zbog svih postova ovdje, ali rekao je da je u pitanju bila vrlo mala trudnoća i da nije potrebno piti ga). Rekao da krvarenja variraju od žene do žene, i da zovem u slučaju jačih bolova, jačeg krvarenja i temperature iznad 37.5. Hvala Bogu, ne krvarim uopće (jedino taj prvi dan jako jako malo), ostalo lagani smećkasti iscjedak, i povremeno znam osjetiti laganu bol u trbuhu, ali ništa jako. Redovna kontrola 10 dana nakon zahvata na kojoj će nadam se sve biti isto u redu...
Cijena svega ovoga...prvi pregled 440kn, zahvat 1750kn (i 20 kn sam platila kod njih 4 kutije hiramicina).
Eto ovo je moj slučaj, bolje nisam mogla poželjeti da prođe.
Možeš napisati koja je ovo poliklinika? Može na pp ako ne može drugačije...
Eydie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:15   #2210
Quote:
SelenaTawny kaže: Pogledaj post
Jel mi moze netko rec nakon ab da li se moze normalno funkcionirati? Fizicki..jer nikako ne mogu izostat s posla a too cu obavit ujutro pa popodne na posao. Da li nakon toga jako boli..i imam dosta za hodat po stepenicama pa dal ce bit ok..dal cu moc..
glupo zvuci mozda ali ne znam nista o tome. Narucila sam se u polikl.podobnik kakva su iskustva tamo? Kolika je cijena? Da li daju opcu abesteziju ili lokalnu?
Hvala na pomoci.
Ja sam nakon abortusa mogla normalno sve, izasla iz ordinacije kao da se nista nije desilo. Jedino sam bila malo osamucena u glavi od tableta, ali boli nije bilo nikakve. Jedino u narednim danima, i sam taj dan ne raditi teze fizicke poslove...ostalo sve normalno. Za podobnika osobno ne znam, ima dosta postova o njima pa skrolaj malo, ugl pozitivna iskustva, a i oni sami ce ti sve reci na pregledu. Sretno!
rozarozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 19:13   #2211
Quote:
SelenaTawny kaže: Pogledaj post
Jel mi moze netko rec nakon ab da li se moze normalno funkcionirati? Fizicki..jer nikako ne mogu izostat s posla a too cu obavit ujutro pa popodne na posao. Da li nakon toga jako boli..i imam dosta za hodat po stepenicama pa dal ce bit ok..dal cu moc..
glupo zvuci mozda ali ne znam nista o tome. Narucila sam se u polikl.podobnik kakva su iskustva tamo? Kolika je cijena? Da li daju opcu abesteziju ili lokalnu?
Hvala na pomoci.
ja sam bila kod podobnika i mogla sam sve normalno raditi, doduše bila sam malo ošamućena jer su mi radili u općoj al taj dan pij puno vode da što prije izpišaš..ponude ti i ketonal dok si tamo pa svakako uzmi iako te ne boli

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
signorina1401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 09:08   #2212
Medikamentozni pobačaj

Bok svima,
nažalost našla sam se u situaciji da moram pobaciti i u ponedjeljak se spremam kod liječnika. Cure koje imaju iskustva - s medikamentoznim pobačajem - treba li uzimati slobodne dane? I koliko dugo traje oporavak nakon postupka?
Inače, hvala puno svima na svemu što ste tu napisale - bilo mi je od koristi.
Unaprijed hvala na odgovoru.
Lucija
LucilleK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 10:50   #2213
Quote:
LucilleK kaže: Pogledaj post
Bok svima,
nažalost našla sam se u situaciji da moram pobaciti i u ponedjeljak se spremam kod liječnika. Cure koje imaju iskustva - s medikamentoznim pobačajem - treba li uzimati slobodne dane? I koliko dugo traje oporavak nakon postupka?
Inače, hvala puno svima na svemu što ste tu napisale - bilo mi je od koristi.
Unaprijed hvala na odgovoru.
Lucija
Osobno nisam imala tu nesreću da moram na pobačaj ,no pratila sam svoje dvije prijateljice kao podrška i pomoć
Obje su radile vakumski ab - imale su grčeve taj dan i savjetovane su da prvi dan miruju ,a iduća tri dana ne rade nikakve teže poslove - dakle da ne ribaju pod ili nose nešto teško.

Budući sam bila sa njima ostatak dana , znam kako su se osjećale kasnije.
Jedna je samo ležala zgrčeno u bolovima kao da je tek dobila mengu ,možda malo jačim
Druga je samo ležala ali nije je boljelo - samo je osjećala kao nekakvo “zatezanje “

Mislim da je to sve vrlo individualno , no bilo bi mudro da taj prvi dan uzmeš booovanje ako ikako možeš.

Nadam se da sam pomogla ,iako su info iz druge ruke
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 23:11   #2214
G

Hvala Lara79... puno si mi pomogla.... 😊😊😊
LucilleK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 13:08   #2215
Evo ja sam danas bila u Zagrebu i popila tablete u dogovoru s liječnikom. Kome god što zatreba, može mi se javiti
LucilleK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 16:19   #2216
Molim vas, dali je tko bio u zadnje vrijeme u OB Varazdin. Sve postove sam nasla starije. Znam samo da je cijena 2000 kn. Moze koja informacija.
samita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 10:55   #2217
Odlučila sam se za Podobnik... Moj ginekolog je na godišnjem pa me zanima treba li pregled mog ginekologa prije odlaska u tu polikliniku jer više nemam baš vremena za čekanje
winterlover is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 19:16   #2218
Quote:
winterlover kaže: Pogledaj post
Odlučila sam se za Podobnik... Moj ginekolog je na godišnjem pa me zanima treba li pregled mog ginekologa prije odlaska u tu polikliniku jer više nemam baš vremena za čekanje
Ne treba. Pregled moraju oni obaviti.
rozarozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:01   #2219
Pomoc

Quote:
LadyySplit kaže: Pogledaj post
Cure, evo dasam sam obavila ab u Splitu (da, i to je moguce) pa ako neka od vas ima pitanja kako, sta, di, koliko, neka mi se slobodno javi na pm, znam koliko bi meni znacila neka provjerena info..
Meni treba pomoć. Kako, sta i di?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 13.01.2018. at 16:28. Reason: Q
Split jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:03   #2220
U bolnici jedan jedini dr. vam to obavlja, a po privatnim ordinacijama ima njih no morate osobno doci i pitati jer vam takve informaicje ne zele dati preko telefona...znate kontrole su ipak na svakom koraku...
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.