Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 15:13   #941
Bok, žene! Išla sam guglat sada postoji li ovakva tema. Inače pišem na Wannabe temi, ali tamo nisam dobila odgovor pa da probam ovdje.

Situacija je sljedeća: giniću sam spomenula da pokušavam začeti i da imam redoviti dvodnevni predmenstrualni spotting i dao mi je Duphaston s uputom da ga krenem piti 5 dana pred nadolazeću mengu i poslije očekivanog datuma još 2-3 dana. Kada prođe to razdoblje, radim test na trudnoću i ako je negativan, prekidam s korištenjem. Trebam ga piti po dvije tablete dnevno prva dva dana, a potom po 3 dnevno. Čitala sam da Duphaston inače odgađa krvarenje, a i cure su mi to na Wannabe temi tipkale. Kada sam bila kod ginića, to nisam znala, a ni on mi to nije spominjao. Štoviše, kad sam ga pitala onako u neznanju 'dakle pijem i ona 2-3 dana kada dobijem?', rekao je da da. Krenula sam uzimati terapiju prema uputi i naravno spotting je opet tu. Znači kao da ništa ne pijem. Koga god s iskustvom da sam pitala, svi se čude da očekujem mengu dok pijem duphaston pa sad ne znam što da radim.

Ima li tko da je dobio uputu da ovako uzima Duphaston da znam što očekivati jer nisam vična uzimanju tableta bzvz.
minesota is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:39   #942
Imam pitanje.

Na godišnjem sam i htjela sam malo odgoditi mengu. Dobila Duphaston, rečeno mi je "počni ga piti par dana prije početka sljedeće menge, po dvije tablete dnevno, 10 dana. Menga će ti doći 7 do 10 dana nakon što to prestaneš piti.".

Ja tako napravila, ali kad sam došla do 8. dana - dobila sam mengu.

Krvarenje prva dana normalno. Danas, treći dan, taman očekujem da se malo smanji, kad ono - krvarim brutalno. Mijenjam uloške svakih 45 minuta do sat vremena, budu skroz napunjeni. Ne boli me ništa, ali mi na ovoj vrućini takvo obilato krvarenje zbilja nije jasno.

Da, znam, logično bi bilo ići ginekologu. Ići ću. Kad se vratim s godišnjeg. U međuvremenu me zanima, zna li netko, iz iskustva, objasniti - zašto mi je menga došla usred uzimanja Duphastona i od kud to obilato krvarenje?

Inače, 43 godine su mi i imam redovne, normalne cikluse, rodila jednom.
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 21:02   #943
Duphaston može odgoditi mengu, ali ne mora. Ako je status progesterona takav da moraš procuriti, onda ćeš procuriti. Neke cure procure tek nakon zadnje tablete, neke za vrijeme uzimanja. Nije to 100%siguro

Obilno je krvarenje jer je duphaston dodatno zadebljao endometrij (jer je progesteron jel), pa zato sad to sve jače izlazi van
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 14:56   #944
Razumijem sad. Dakle, nije sto posto pouzdan. Hvala na doista brzom odgovoru.
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 12:29   #945
Zanima me smije li se Duphastone piti dugo vremena?
Pitam zato jer ja bez njega uopće ne mogu dobiti menstruaciju. Ušla sam u preranu predmenopauzu, i svaki mjesec imam isti slučaj - pojavi se krvarenje koje već drugi dan stane, a mene trbuh boli. Tad dobijem Duphastone i prokrvarim kako spada nakon pet dana uzimanja.

Dakle, ja bez tih tableta ne mogu funkcionirati, a ginekologinja mi je rekla da se one ne smiju piti trajno. Zbunjena sam. Ima li tko da ih pije dugo vremena?
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2023., 10:35   #946
Quote:
pinksky kaže: Pogledaj post
Imam pitanje.

Na godišnjem sam i htjela sam malo odgoditi mengu. Dobila Duphaston, rečeno mi je "počni ga piti par dana prije početka sljedeće menge, po dvije tablete dnevno, 10 dana. Menga će ti doći 7 do 10 dana nakon što to prestaneš piti.".

Ja tako napravila, ali kad sam došla do 8. dana - dobila sam mengu.

Krvarenje prva dana normalno. Danas, treći dan, taman očekujem da se malo smanji, kad ono - krvarim brutalno. Mijenjam uloške svakih 45 minuta do sat vremena, budu skroz napunjeni. Ne boli me ništa, ali mi na ovoj vrućini takvo obilato krvarenje zbilja nije jasno.

Da, znam, logično bi bilo ići ginekologu. Ići ću. Kad se vratim s godišnjeg. U međuvremenu me zanima, zna li netko, iz iskustva, objasniti - zašto mi je menga došla usred uzimanja Duphastona i od kud to obilato krvarenje?

Inače, 43 godine su mi i imam redovne, normalne cikluse, rodila jednom.

Jooj, evo ovako nešto se i meni dogodilo.. Htjela sam odgoditi početak menge par dana, počela piti 18.8., 2 *1 tabletu..sutra je "the event" zbog kojeg sam htjela odgoditi, jutros taman popijem tableticu i maloprije skužim par crvenih točkica.. Inače ,po redovnom sam trebala dobiti pred 2-3 dana, imam +/- dan redovite cikluse, srednje obilne. Ginekolog mi danas ne radi, ne znam dal da popijem još večeras i ujutro, taman mi je toliko još ostalo tabletica ili da prestanem..? Samo da mi sutra ne bude kolinje jer planiram 100ak km bicikliranja Inače nikad nisam pila ni kontracepcijske ni duphaston , ovo sam si baš htjela narihtat da izbjegnem tu tlaku na biciklu ali eto, stvarno sam baksuz.
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2023., 16:22   #947
Nakon višetjednog točkastog krvarenja s ugrušcima i navodno puknute ciste (nakon čega je uslijedio izljev i nastavilo se točkasto krvarenje), propisana je terapija progesteronom od 12 dana. Nakon 3 dana uzimanja lijeka, krvarenje je potpuno prestalo. Mora li se progesteron u tom slučaju uzimati svih 12 dana ili se smije prekinuti?
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2023., 14:35   #948
Bok ,vidim da je tema malo zaspala ...
Zanima me da li ima netko tko nije uspio zaustaviti krvarenje sa dufastonom ,pijem ih vec 6 dana ali nista.
Moj problem krece sto imam blago krvarenje vec 20 dana .
7.10 krenuo menzis i ne staje .
Bila sam kod 2 ginekologa sve je ok ,kazu poremecaj .
Dobila dufastone i trebalo je kao stat kroz dva dana ali ovo ne staje.
Sad mi se cini da mi se nadovezuje novi ciklus a buni me jer pijem jos uvijek tablete .
1 dan sam pila 3×2
2 i 3 ,2×2
I sad 2 ×1 ,7 dana ...

Hvala
Kamilica38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2023., 01:50   #949
Danas sam bila kod ginekologice radi preobilne, neredovite menstruacije te krvarenja izmedu ciklusa.
Dala mi je sljedecu dijagnozu: ; uterus u avf-u , endometrij 8 mm lijevo anehogena cista 40 mm th kendural c planirati ili ohk ili tri mjeseca duphaston 2x1 od 14 og do 23. dana CIKLUSA.
Nije mi prepisala Duphaston, samo navela da ga planiram, da li je moram zvati da mi prepise Duphaston?
Takoder buni me ovo od 14-23. dana ciklusa. Zadnju menstruaciju sam imala 11.11, 13.11 pocinje obilno krvarenje koje se nastavilo 10 dana. U meduvremenu je stalo pa opet pocelo ali sad je kao spotting..
Da li je imao netko slicna iskustva? Da li brojim 14. dan od prvog dana mjesecnice ili?
BlondeinBalmain is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2023., 11:22   #950
Quote:
BlondeinBalmain kaže: Pogledaj post
Da li brojim 14. dan od prvog dana mjesecnice ili?
uvijek se broji od prvog dana posljednje menstruacije, ciklus je od prvog do prvog dana krvarenja
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2023., 12:22   #951
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
uvijek se broji od prvog dana posljednje menstruacije, ciklus je od prvog do prvog dana krvarenja
Iz vaseg iskustva, da li je bolje krenuti prvo s Duphastonom ili odmah na kontracepcijske pilule? Nisam nikad nista pila od navedenog.
BlondeinBalmain is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2023., 16:20   #952
ne znam što je bolje za tebe, ali ako nemaš namjeru piti oralnu kontracepciju, onda ti je jednostavnije pokušati riješiti problem duphastonom, pošto je preporučila terapiju u trajanju od 3 mjeseca. Uvijek imaš vremena započeti i s oralnom kontracepcijom i prije napraviti pretrage.

Osobno, s duphastonom nisam imala nikakvih problema.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.