Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 10:22   #781
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
uh, ja vidim... vidim gomilu bacila koji plaze po rukama nakon sto zatvaras vrata javnog wc-a, vadis vodu iz torbe... kako uopce otvoris plasticnu bocicu u javnom wc-u ako u jednoj ruci imas casicu? ili otvoris bocu pa ju spustis na pod?
hmh, nemam nista protiv koristenja casica, samo me zanima kako to izvesti?
Ako si baš jako osjetljiva na to, onda možeš recimo oprati ruke prije ulaska u javni wc i paralelno napuniti bočicu vodom. Onda u jednu ruku uzmeš komad papira i otvoriš vrata kabine, u drugoj ruci nosiš bočicu (teoretski ne moraš ni zatvarati bočicu nakon punjenja pa time riješiš jedan korak ). Papir baciš u wc, bočicu staviš na pod, obaviš svoje, izvadiš čašicu, isprazniš u wc, uzmeš bočicu, ispereš čašicu, po potrebi obrišeš papirom, vratiš čašicu unutra, obrišeš još prste ako treba, i to je otprilike to.


Quote:
a ne ne ne ne!!! da ja znam da je netko ispirao svoju casicu tu..... mislim da bih pobjegla glavom bez obzira i to neopranih ruku
Nisam dosad čula da to baš netko radi, da ispire čašicu na javnom mjestu pred drugim ljudima, tako da mislim da je "opasnost" za to minimalna.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 10:53   #782
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
uh, ja vidim... vidim gomilu bacila koji plaze po rukama nakon sto zatvaras vrata javnog wc-a, vadis vodu iz torbe... kako uopce otvoris plasticnu bocicu u javnom wc-u ako u jednoj ruci imas casicu? ili otvoris bocu pa ju spustis na pod?
hmh, nemam nista protiv koristenja casica, samo me zanima kako to izvesti?



a ne ne ne ne!!! da ja znam da je netko ispirao svoju casicu tu..... mislim da bih pobjegla glavom bez obzira i to neopranih ruku
Ne kužim, znaš da je nećeš koristiti, zanima te kako, kad ti ljudi objasne kako tebe i dalje ne zanima pa čemu onda forsiranje? Ima uložaka, tampona, nije da svi moraju baš ovo koristiti.

Ako je nužno isprazniti čašicu negdje (a možeš je imati do 12 sati), obrišeš je papirom i neće se ništa dogoditi ako je ne opereš, nije da je krvava sa svih strana kao tampon. Uđeš u wc, dezinficiraš ruke gelom ili vlažnom maramicom, izvadiš, isprazniš, umetneš i to je to.

Ja sam poprilični bakteriofob, ali ne mislim da bakterije skaču po zraku čekajući kako da uskoče u moju čašicu.
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 12:16   #783
@maestranza
fora.. ali ja sam malo traljava pa bih se bojala to tako izvesti ali ok


Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Ne kužim, znaš da je nećeš koristiti, zanima te kako, kad ti ljudi objasne kako tebe i dalje ne zanima pa čemu onda forsiranje?
pa samo me zanima kako ju drugi koriste.. ne vidim nista lose u tome da pitam
nisam rekla da ju apsolutno nikad necu probati ali za sad necu. zanimaju me samo vasa iskustva.
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 12:18   #784
Gdje tocno u Zg ima Lunette za kupiti? Googlam i ne mogu naci....
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 14:14   #785
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Gdje tocno u Zg ima Lunette za kupiti? Googlam i ne mogu naci....
Netko je bio spomenuo da je bilo u Mulleru na trgu, ako se dobro sjećam.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 14:54   #786
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
@maestranza
fora.. ali ja sam malo traljava pa bih se bojala to tako izvesti ali ok




pa samo me zanima kako ju drugi koriste.. ne vidim nista lose u tome da pitam
nisam rekla da ju apsolutno nikad necu probati ali za sad necu. zanimaju me samo vasa iskustva.
Pa sve ok, ali ne može te nitko svojim iskustvom osloboditi OKP-a ili bakteriofobije. No, stvarno nije neki big deal. Uostalom, možeš je imati samo za po doma ili kad znaš da nećeš dugo izbivati ako je želiš isprobati
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:22   #787
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Pa sve ok, ali ne može te nitko svojim iskustvom osloboditi OKP-a ili bakteriofobije. No, stvarno nije neki big deal. Uostalom, možeš je imati samo za po doma ili kad znaš da nećeš dugo izbivati ako je želiš isprobati
istina, ne moze ali lakse mi je kad znam da se ljudi oko mene ne opterecuju koliko i ja
budem li ju kad probala javit cu vam iskustva
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:26   #788
Zaboravih pitati ginekologa...

Ima li kakvih prepreka za koristenje čašice neposredno nakon operacije mioma? Ima li netko takvo iskistvo?
lovefriends is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 15:19   #789
Pošto se već duže vrijeme borim sa candidom koju sam dobila od uložaka i tampona ,razmišljam da kupim ovu čašicu.Sad,meni to izgleda malo veliko,ja jedva tampon uguram unutra a ovo mi se čini ogromno.Dali je to složeno nekako pa kad se gurne unutra se otvori?Ima li više veličina?
I dali su sve cjenovno iste?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 16:16   #790
Da, čini se ogromno, ali stane
Treba ju saviti i tako gurnuti u rodnicu, pa se onda unutra otvori.
Imaš razne tehnike za to, možeš proguglati pa vidjeti.
Ima i različitih veličina, ali nije baš jako velika razlika, sve je to tu negdje.
Razlike u cijeni su velike, npr. Meluna je kod nas oko 130, a Lunette oko 260.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 11:02   #791
Hej cure...
Moze preporuke koju casicu uzeti?!
Vidim da je DM dobio Lily cup..al vidim da spominjete i neke druge?! Gdje ih naruciti..posto nemam bas izbora za kupnju u ducanu..
Hvalaaa 😊

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
maaj
Maaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 17:16   #792
Quote:
Maaj kaže: Pogledaj post
Hej cure...
Moze preporuke koju casicu uzeti?!
Vidim da je DM dobio Lily cup..al vidim da spominjete i neke druge?! Gdje ih naruciti..posto nemam bas izbora za kupnju u ducanu..
Hvalaaa 😊

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Ovisi o tvojoj fizionomiji. Dosta su važne informacije o obilnosti krvarenja, visini cerviksa, tjelesnoj aktivnost... Ima raznih čašica. Od tvrdih kao što je MeLuna sport, pa do mekanih kao što je Lily... Tvrđe čašice su općenito za žene koje su fizički aktivnije (ili posebno vježbaju vaginalne mišiće), dok su mekše za one čiji su vaginalni mišići slabiji...

Ali da ne pametujem bez veze, ovo je kviz koji može pomoći u odabiru prve čašice
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 02:05   #793
Quote:
Maaj kaže: Pogledaj post
Hej cure...
Moze preporuke koju casicu uzeti?!
Vidim da je DM dobio Lily cup..al vidim da spominjete i neke druge?! Gdje ih naruciti..posto nemam bas izbora za kupnju u ducanu..
Hvalaaa ��

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Ja koristim Me Luna Classic te sam bila naručila njihov starter set veličinu S i M što mi se čini idealno kad nisi sigurna u veličinu. Platila sam samo 24€ i stiglo je u roku od 5 dana.
U početku sam se mučila sa otvaranjem čašice. Vađenje i stavljanje ide bez problema i bez ikakve neugodne boli, ali ne otvori mi se od prve kako spada. Sada nakon 7 mjeseci nezamislivo mi je da opet koristim uloške. Preporučam svima, iako na početku sam mislila da ću odustati, ali kad napokon uspiješ stavit kako treba i super se osjećaš, ne pada ti na pamet odustati.

Jedino...ne vadim je u javnim wc-ima jer rijetko da je uspijem izvaditi, a da ne izgleda ko mali masakr. Moram imati lavandin u neposrednoj blizini.
JustSpicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 20:42   #794
Dakle, nakon puno godina korištenja, nema šanse da bih se vratila na staro! Bljaaaak mi je stari sistem! Ovo je najbolji izum ikada. Ovo mi je od svih rješenja daleko najmanje gadljivo.
Ja imam diva cup. Treba par ciklusa za uštositi se.
Nema potrebe za mijenjanjem negdje vani, tako da ako je netko gadljiv, to nije problem. Sasvim dovoljno je doma ujutro prije izlaska i navečer nakon povratka. Hint: nemojte to ipak raditi nad bijelim tepihićem u kupaonici.

U slučaju potrebe može se staviti tanki dnevni uložak za dodatnu sigurnost za slučaj curkanja ako se dobro ne otvori. Ja sam tako u prvo vrijeme. Sada znam napraviti da se dobro otvori pa nema problema. Također sam čitala da postoje menstrualne gaćice pa ako neko ima izrazito obilno krvarenje, neka stavi jedno i drugo i treće prema potrebi, tako da se izbjegnu akrobacije vani.
Na poslu zna negdje biti wc koji se zaključava skupa s lavaboom pa bi i to bilo rješenje, a negdje drugdje vani ja ne bih, ali kao što rekoh nema ni potrebe tijekom dana za tim.

Svakako nikakve usporedbe s tamponom ne stoje, tampon je grozan. Grozan! Nosila i ja kad nisam znala za bolje. Ajme kad se sjetim tog užasa. I onog užasnog končića! Tampon je suh i zapinje i teže ga je staviti. Zapravo sve drugo je grozno i pregrozno u usporedbi s ovim. Ne znam kako nekom čašica može biti grozna kad je sve drugo puno groznije. Osjećaj je bajan, koža diše, nema mirisa, ništa, kao da se ništa ne događa! Ne mogu dovoljno nahvaliti. Tako da vrijedi tih inicijalnih eventualnih problemčića.

Pa ako netko i ne uspije iz prve potrefiti veličinu ili model koji odgovara, ne odustajte nego probajte par ciklusa dok se ne uštosite, možda je ipak dobar, a ako fakat nije dobra veličina, tražite dalje, jer ta udobnost koja se dobije, i to godinama, nema cijenu.
san.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 20:44   #795
Quote:
JustSpicy kaže: Pogledaj post
nezamislivo mi je da opet koristim uloške.
Apsolutno se slažem.
san.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 23:58   #796
Drži li DM još uvijek Lily cup?
Negdje se sjećam da sam pročitala da je mekša.
Mooncup me ubije. Imam grčeve k'o nikad s njom.
Nemam niski cervix, mislim da bi mi jednostavno pasalo da je čašica niže ili mekša.
Iskreno, probala bih FemmyCycle, ali mi se ne da dati $80, možda da ima po nekoj pristupačnijoj cijeni.
__________________
I'm not quiet, I'm plotting.
Annie Lou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 11:00   #797
Da, imas Lily u dm-u. Meni je compact bila toliko meka da sam ju jedva izvadila van Lunette mi je primarna, a a Lily compact furam u neseseru.
wakarimasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 14:16   #798
Quote:
Annie Lou kaže: Pogledaj post
Drži li DM još uvijek Lily cup?
Negdje se sjećam da sam pročitala da je mekša.
Mooncup me ubije. Imam grčeve k'o nikad s njom.
Nemam niski cervix, mislim da bi mi jednostavno pasalo da je čašica niže ili mekša.
Iskreno, probala bih FemmyCycle, ali mi se ne da dati $80, možda da ima po nekoj pristupačnijoj cijeni.
Drzi.
Al zasto visoko guras mooncup? Njemu u uputama pise da mora biti nisko postavljen. Umetnes ga i povlacis vani do tocke najjaceg otpora i u tom polozaju ostavis.
Rijesi neki od testova da vidis koja ti casica najbolje odgovara. Imas linkove na face grupi
https://www.facebook.com/groups/1520428401593736/

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 01:27   #799
Je li itko od vas naručivao čašice s http://menstrualcup.co/shop/?lang=en ?
Želim organicup i ovdje je jako povoljna, al me trta naručivat s te stranice, nemrem nać nikakve reviewove
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 08:17   #800
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Drzi.
Al zasto visoko guras mooncup? Njemu u uputama pise da mora biti nisko postavljen. Umetnes ga i povlacis vani do tocke najjaceg otpora i u tom polozaju ostavis.
Rijesi neki od testova da vidis koja ti casica najbolje odgovara. Imas linkove na face grupi
https://www.facebook.com/groups/1520428401593736/

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Htjela sam provjeriti za casice, ali se moras uclaniti, a to mi ne odgovara.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.