Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2015., 19:27   #1
Knjige, serije, filmovi koje bi preporučili fanu Game of Thrones?

Namjerno sam stavio naslov serije a ne knjiškog serijala jer mi ne bi stalo u naslov.

Dakle gledamo čisto knjige koje bi se u ovisničkoj krizi do novog Martinova naslova mogli zadovoljiti, ili seriju i film do dolaska serije za hard core fanove.

Ja sam zapravo prirpemio tri stvari koje preporučam fanovima, jednu knjigu, jednu seriju i jedan anime.

Evo mojih preporuka;



THE KNJIGA
Joe Abercrombie - The First Law triologija.


Martin poslije Martina a opet dovoljno da ne izgleda samo kao kopija.
Istodobno i mračna i realistična ali i vrlo duhovita trilogija govori o svijetu kraljevstava, carstava i vitezova, ali prikazanog u očima (anti)junaka kakve biste najmanje očekivali.

Ovo je doista vrhunski serijal i bez nekih spojlera preporučuujem svima koji su voljeli Martinova dijela


THE SERIJA
Rome


Nema tu puno se što reći. Kada vas netko pita koja je najbolja povijesna seriaj u smislu likova, radnje, zabave i nakon koje čete samo željeti još - odgovor je - Rome.
Nažalost ima samo dvije sezone, ukupno 22 epizode, ali je zaokruzžena priča i neće vas ostaviti razočaranima.

Sve što ste željeli da ekranizacija Martinovih knjiga, dobit ćete smao smješteno u starom Rimu - intrige, požuda, nasilje, splektaroši i junaci.

Gledajte, nećete zažaliti


THE CRTANI
Arslan Senki


Želite li velike bitke, junake i izdajnike, splektaroše i promjene strana, idzaje usred izdaje?
Arslan Senki je serijal.

Sam početak je malo sporiji i lik je maltene u ulozi kakvu Arrya ima u drugoj knjizi, a završava kakvu Danny ima pred ulaskom u Mereen.

Naravno ovo je anime, neće se svima svidjeti, ali da ima duh Martinovih knjiga, ili barem duh kakav je i Martin želio u svojima - bome ima
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 20:40   #2
The serija: The Borgias

Ima sve sto bi GoT fan mogao pozeljeti: zavjere, spletke, lude plemice, seks, incest. I jos sve bazirano na stvarnom zivotu.

3 sezone, 29 epizoda.

The anime: Code Geass

Uzmi ASoIaF, pomjesaj sa kasnijim knjigama Dine, i dodaj divovske ratne robote na koturaljkama, i bizarnu alternativnu povijest. I spletke, geopolitiku, i ponesto magije. Incest je samo implicitan.

Dvije sezone, 50 epizoda ukupno.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 20:48   #3
D serija
Narcos
Priča o Pablu Escobaru i agentu DEA koji ga je lovio

D knjiga
Brent Weeks - Night Angel trilogija
Samo superlativi o ovoj seriji


A ak si volio Prvi zakon čitaj dalje knjige iz tog serijala. Heroji najbolji fantasy koji sam ima prilike čitat
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 20:49   #4
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
The serija: The Borgias

Ima sve sto bi GoT fan mogao pozeljeti: zavjere, spletke, lude plemice, seks, incest. I jos sve bazirano na stvarnom zivotu.

3 sezone, 29 epizoda.

The anime: Code Geass
.
Ovaj anime zbilja volim, ali mi ne djeluje kao za fana GoT ipak.

Što se tiče Borgias jako dobra serija, i da, svakako spada u kategoriju
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 22:41   #5
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ovaj anime zbilja volim, ali mi ne djeluje kao za fana GoT ipak.
Nasao sam zanimljivih paralela u nekim stvarima. Iako je anime znatno blizi Dini, nekako me uvijek potsjecao blago na GoT.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 15:21   #6
Od knjiga sigurno Saga o Vešcu (The Witcher). Više ima veze s fantastikom nego ASOIAF i Prvi zakon zajedno, i jednako je ozbiljna.
__________________
"People like to invent monsters and monstrosities. Then they seem less monstrous themselves… they feel better then. They find it easier to live."
Kava07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 10:04   #7
Od knjiga definitivno ceo serijal "Fondation" od Isaac Asimova.
__________________
" Tonemo sve dublje , moral nam je na visini " - izvod iz istoriskog filma " Dobrovoljci "
trpe grozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 16:43   #8
Po tematici slično GOT, iako nema toliko akcije, ali ima dvorskih spletki.

Katherine Addison: The Goblin Emperor

Ovo je roman smješten u svijet vilenjaka i goblina, ali mogla bi biti u bilo kojem europskom dvoru.
Mladi plemić Maia živi u progonstvu/zatočeništvu na imanju u jednoj od zabitnih provincija. Majka mu je goblinka (ovdje vilenjaci ali tamne kože i bizarnih boja očiju) a otac vilenjački car. Brak je politički i nakon smrti majke, dječak je prognan daleko od dvora a otac nalazi novu suprugu, već četvrtu. Nakon smrti oca i polubraće, odjednom se nađe na vladarskoj stolici.
Jako mnogo detalja je uloženo u dvorske spletke, sukobe članova plemićkih obitelji, odnos prema slugama i običnim članovima.
Vrhunski roman, koji nema puno akcije ili nekakvih putovanja nego se radi gotovo isključivo na carskom dvoru.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 18:16   #9
Serija; House of Cards (iako sezone nisu jednako kvalitetne), to je Kloova preporuka
Knjiga, kad ulovim vremena vjerojatno ću riješiti Prvi zakon ().
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 18:31   #10
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Serija; House of Cards (iako sezone nisu jednako kvalitetne), to je Kloova preporuka
Knjiga, kad ulovim vremena vjerojatno ću riješiti Prvi zakon ().
Dobar izbor
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 22:23   #11
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Dobar izbor
Danke
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 19:46   #12
Jos jedan crtani: Hunter x Hunter. Slican je ASoiAF-u po visokoj kvaliteti i kolicini cekanja na izvorni materijal.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 19:56   #13
Meni je Hunter x Hunter bio dosta dobar sve do Chimera Arc gdje su poceli sa onim dragon ball sranjima da jedna borba traje 20 epizoda.
Pharadox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 20:31   #14
Stari ili remake?
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 17:59   #15
Remake, mislim na borbu sa Meruemom, do tada je anime isao prilicno brzo a onda su razvukli borbu na 15-tak epizoda i to me zapravo jedino smetalo prilikom gledanja.

Osim toga i nemam neke zamjerke ( osim sto ocu jos epizoda ).
Pharadox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 18:35   #16
Što-čitati-uz-novu-sezonu-igre-prijestolja
Skydisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 12:57   #17
Knjige (ovim redosljedom):

R A Salvatore

The Dark Elf Trilogy

Homeland (1990) (Between 1297 DR and 1328 DR)
Exile (1990) (Between 1338 DR and 1340 DR)
Sojourn (1991) (Between 1340 DR and 1347 DR)

The Icewind Dale Trilogy

The Crystal Shard (1988) (Between 1351 DR and 1356 DR)
Streams of Silver (1989) (1356 DR)
The Halfling's Gem (1990) (Between 1356 DR and 1357 DR)

Film:

Stephen King


http://www.imdb.com/title/tt0135659/
xerexy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 22:34   #18
Quote:
Pharadox kaže: Pogledaj post
Remake, mislim na borbu sa Meruemom, do tada je anime isao prilicno brzo a onda su razvukli borbu na 15-tak epizoda i to me zapravo jedino smetalo prilikom gledanja.
Mene je to zapravo vise podsjecalo na high level D&D nego na Dragon Ball. Doduse, nisam odavno gledao Dragon Ball...

Anyway, jos jedan anime prijedlog: Legend of Galactic Heroes. Cesto ga opisuju kao Game of Thrones vs. House of Cards u svemiru.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 20:05   #19
Medici - od serija.
Ako nekoga zanimaju spletke, od novijih, Designated survivor.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 15:34   #20
Quote:
xerexy kaže: Pogledaj post
Knjige (ovim redosljedom):

R A Salvatore

The Dark Elf Trilogy

Homeland (1990) (Between 1297 DR and 1328 DR)
Exile (1990) (Between 1338 DR and 1340 DR)
Sojourn (1991) (Between 1340 DR and 1347 DR)

The Icewind Dale Trilogy

The Crystal Shard (1988) (Between 1351 DR and 1356 DR)
Streams of Silver (1989) (1356 DR)
The Halfling's Gem (1990) (Between 1356 DR and 1357 DR)

Film:

Stephen King


http://www.imdb.com/title/tt0135659/
ima ko kakav "link" za ovo, u mobi ili kindle formatu? moze na PM. hvala
perich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:28.