Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2017., 18:28   #1
Vjetroturbina

Poštovani,
provodim u djelo jedan projekat. Kupio sam vjetroturbinu koja je montirana na čamcu. Čamac pogonim na akumulator električnom pentom yamaha m26. Kada nema nikako vjetra vjetroturbina se ne vrti jer je električna penta slaba da bi prouzrokovala dovoljan vjetar za pokretanje vjetroturbine, ali joj dlaka fali da se pokrene. Da li je moguće promjenom propelera postići da električna penta poveća brzinu čamca, da li da stavim još jednu takvu pentu da čamac ide brže, da li je moguće čipovati pentu ili nešto četvrto. Zahvaljujem se unaprijed na odgovorima.
sarajevofv is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 19:08   #2
Nije mi jasno što ti u stvari želiš postići?
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 22:10   #3
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno što ti u stvari želiš postići?
Perpetummobile...
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 11:50   #4
Da bi pokretao camac nekom brzinom penta trosi 500W.
Ako stavis vjetroturbinu koja pri toj brzini proizvodi 5W, opterecenje pente ce biti 510W.
Tako da vjetroturbinu mozes koristiti za punjenje kad je camac usidren, ili slicno.
Ako zelis efikasnije koristiti snagu vjetra nabavi jedrilicu.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 18:41   #5
ukompomiraj koji solarni panel u to...recimo 500w a usput dobiješ i hlada ako ih montiraš kao krov
Mahun is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 09:40   #6
Dobar savjet. 4 poštena poly panela su u teoriji 1000W, u praksi ako je lijep sunčan dan oko 600-800 i to bi ti trebalo bit dovoljno za pentu od 500W
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 10:54   #7
Mislim da sam napokon dobio zadovoljavajuće rezultate pa da ih podijelim. Vjetroturbina je LE-V150 snage 150W proizvedena u UK. Problem je bio što je ista pravljena za arktičke uvjete pa je bio potreban relativno jak vjetar za pokretanje. Obzirom da električna penta nije previše jaka u situaciji kada nema vjetra nije mogla kretanjem proizvesti dovoljan vjetar za pokretanje vjetroturbine. Ja sam na improvizovani aluminijumski nosač montirao četiri ventilatora dimenzija 12X12 cm i njihovo duvanje usmjerio na vjetroturbinu. Jednostavno vjetroturbina se okretala. Radi lagodnijeg okruženja na sve sam dodao i solarni panel 80W. Sve to sam probavao više puta na kopnu pred garažom. Jednostavno ostavim vjetroturbinu po 7h da se vrti i ona se vrti i uvijek na kreju rezultat bude sa pozitivnim ishodom. Na primjer na početku izmjerim napon i on bude 12,39V i poslije 7h isti bude 12,99V. Ovo sam uradio u više nebrojenih navrata. Na kraju sam sve to pričvrstio na čamac i probao u praksi. Ručicu gasa sam odvijao samo do 25% od raspoloživih 100% kako ne bih trošio previše energije. Rezultati su slični kao i na kopnu. Vozio sam se po 3h neprekidno na tom režimu i nisam ostajao bez energije u akumulatoru a napon je bio kao i na početku. Ovu inovaciju sam zaštitio i spreman sam za saradnju.
sarajevofv is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 11:07   #8
Zaboravih napomenuti nešto što se podrazumijeva. Naime, kada ima bilo kakvog vjetra ovi rezultati su još puno impresivniji. Što je veći vjetar može se pojačavati gas zavisno od intenziteta vjetra.
sarajevofv is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 22:26   #9
To sto si opisao ne drzi vodu. Iskoristivost vjetroturbine puta iskoristivost elise unistava bilo kakvu mogucnost perpettum mobilea. Ako je testiranjem dokazao da ovo gore drzi vodu, onda ti je test los.
Ako smatras da vjetroturbina u voznji daje vise nego penta trosi odspoji akumulator pa vidi.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:27   #10
Quote:
sarajevofv kaže: Pogledaj post
Mislim da sam napokon dobio zadovoljavajuće rezultate pa da ih podijelim.
Ma šta ne kažeš momak knjigu u ruke i onda češ nakon par lekcija shvatiti kakve si gluposti napisao. Da se izrazim slikovito Zamisli da imaš potok ispod kuće i trebaš donijeti recimo 20L vode iz tog potoka no imaš jedino staru probušenu kantu od 20L. Zagrabiš vodu i kreneš nositi, dok dođeš do kuće ostalo ti je samo pola litre vode jer je ostatak iscurio po putu....no hej....ti nama ovdje tvrdiš da si donio 30L vode sa tom probušenom kantom od 20 litara!
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.