Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2017., 16:27   #1
Kup konfederacija 2017., Rusija - prvak Njemačka



Kup konfederacija je svojevrsna generalna proba za nadolazeće SP iduće godine u Rusiji. Natjecatelji su pobjednici svojih kontinentalnih natjecanja, svjetski prvak i domaćin. To su redom Australija, Čile, Kamerun, Meksiko, Novi Zeland, Portugal, Njemačka i Rusija. Igrat će se od 17. lipnja do 2. srpnja.

Domaćini su za ovu smotru pripremili 4 stadiona za nogoloptanje. Igrat će se u Moskvi, St. Peterburgu, Kazanju i Sočiju.


Skupina A

Rusija dolazi poprilično skromnih očekivanja, da se ne osramote na terenu. Reprezentacija im je dulje vrijeme na dosta niskim granama i promjene su bile nužne. Uz nekoliko senatora (Akinfejev, Žirkov) momčad obiluje slabije poznatim mladim igračima iz domaće lige. Izbornik je Stanislav Čerčesov, dobro poznato ime koje je valjda treniralo skoro svaki poznati im klub. Možda ovo natjecanje pokaže prolazi li tranzicija momčadi u dobrom smjeru.

Novi Zeland je na ovom natjecanju drugi put i sigurno će izazivati respekt svojom borbenošću. Nemaju izrazito poznate igrače, ali kod njih to nikad i nije bilo bitno već snaga kolektiva. Najznačajni aduti su legendarni Smeltz, Wood i Smith. Trebao je tu biti kapetan i najpoznatiji igrač Reid, ali je otpao zbog ozljede.

Portugal kao debitant dolazi pun samopouzdanja sa najjačim sastavom. S pravom ih se može gledati kao favorite. Tu su CR, Nani, Moutinho, B. Silva, Guerreiro itd. Imenima unatoč, za očekivati je da ne igraju previše atraktivno već slično kao lani na EP, s dosta kontroliranom igrom.

Meksiko je tu praktički stalan sudionik jer su suvereni vladari svoje zone. Idu i ovaj put s najjačom postavom, predvođenoj Chicharitom. Ne zaboravimo na neuništivog Márqueza, Guardada,Ochou, dos Santosa, Velu, Reyesa itd. Dosta teže nadigravanju suparnika i vole puno trčkarati terenom. Vjerojatno će se boriti s Portugalom za pobjedu u skupini.

Skupina B

Kamerun dolazi kao pobjednik AKN i vraća se prvi put nakon tragične 2003. kad im je preminuo igrač. Dosta se oslanjaju na protunapade i udarce iz prekida. Najpoznatija imena su Moukandjo, Anguissa, Aboubakar i Onana. Vidjet ćemo jesu li se taktički popravili ili je osvajanje kontintentalne titule bio samo bljesak.

Čile, novi vladar južnoameričkog nogometa je isto prisutan sa najjačom postavom. Pogađate, prevode ih Sánchez i Vidal. Pobjednička momčad se ne mijenja pa tako ni taktika tako da izbornik Pizzi ima puno rješenja u planu. Za očekivati je i dosta prljave igre od strane pojedinih igrača.

Australija je slična igri svog susjeda s drugog kontinenta i očekujmo borbu za svaku loptu do samog kraja. Predvode ih legendarni Cahill i kapetan Jedinak. Najopasniji igrač bi trebao biti Rogic mada kod njih može bilo koji igrač iz sjene voditi momčad k trijumfu. Nemaju neku igru, ali rezultati su tu.

Njemačka kao prvak svijeta je došla sa šarenom postavom, s dosta novih igrača. To sve govori o smjeni generacija. Malo su kukali o smislu postojanja ovakvih natjecanja radi manjka odmora i da su namjerno izostavili najbolje igrače. Za slabije poznavatelje Bundeslige nema puno poznatijih imena. Vidjet ćemo od čega je sačinjena ova nova momčad. Trebali ih predvoditi Hector, ter Stegen, Draxler, Rüdiger i Werner.

Zadnje uređivanje mitch : 12.06.2017. at 16:40.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 16:31   #2
Portugal i Meksiko iz A skupine, a Njemačka i Čile iz B skupine se čine logični sudionici polufinala. No ipak, Rusi mogu zakuhati nešto, kao i Kamerun i Australija. Novozelanđane ipak ne bi ni blizu stavio u krug momčadi koje mogu iznenaditi. Mogući flop bi mogla biti Njemačka.
Galijun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:53   #3
Natjecanje za sladokurce, jedva čekam
__________________
Pobjednik Copa Turka 2017
Pobjednik Das Koppa 2022
Pobjednik Pacificopa 2023
mone8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 18:19   #4
Znači CR7 je potvrdia nastup ?
Aj ča, glad je velika, svaka mu čast
Cinque is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:38   #5
nadam se vidit bar 7 golova ikone s madejire za potvrdu balon d ora
novi zeland će zapapriti s iksom bar jednom , rusija mora proć bar u semifajnl
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 17:36   #6
ljubitelj sam ovog natjecanja, nikad neću zaboravit američkih 2-0 protiv brazila u finalu 2009. naravno, nisu izdržali...
navijat će se ofc za novi zeland
papa franku is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 17:45   #7
Čini li mi se ili sam negdje pročitao da je HTV otkupio prijenose?
feanor16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 18:27   #8
super jedva cekam Meksiko mi ima odvratne navijace,zivciraju me i protiv njih sa gustom navijam.
Pretpostavljam ko svi da ovo Portugal,Čile ili Svabe osvajaju
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 18:28   #9
hrabra prognoza
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 18:38   #10
Quote:
feanor16 kaže: Pogledaj post
Čini li mi se ili sam negdje pročitao da je HTV otkupio prijenose?
Koliko sam upućen, uvijek imaju otkupljen ovaj turnir (u paketu sa SP dolaze svi ostali turniri), a ovo je jedan od rijetkih koji prenose.
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 19:25   #11
Mehiko ovo uzima
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 20:10   #12
Kao i uvijek navija se za nogomet, navija se za Brazil!
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 20:32   #13
Portugal uzima
__________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.
Tockmak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 22:10   #14
Simpatije idu prema Chileu
__________________
HDZ=SDP
Bull7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 05:59   #15
Čile,Čile,kad sam još vidio onu njihovu najavu

Ovi službeni turniri gdje nema repkice su baš gušt za pratiti,nema klobučara,nevjerojatno olakšanje

U petak počinje euro u-21,ide na areni i to će se popratiti
__________________
jebem mater 3-5-2 formaciji
" ja sam igracima postavija samo jedno pitanje, dali zelite igrat ka city ili ka liverpool?? Ja mogu i jedno i drugo." D. B.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 09:55   #16
Ma Svabe ce 'ladno i sa znj ekipom ovo satrat.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 09:57   #17
Dobar uvod autore, ali lose brojiš. Novom Zelandu je ovo četvrti put da su na kup konfederacija

Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 10:03   #18
Quote:
mitch kaže: Pogledaj post
Koliko sam upućen, uvijek imaju otkupljen ovaj turnir (u paketu sa SP dolaze svi ostali turniri), a ovo je jedan od rijetkih koji prenose.
2013 nisu prenosili, 2009 pola utakmica. 2005 je rtl prenosio. Kad vratim film, jedino su 2009 i prenosili. U 90-im uglavnom sam ovo gledao ne eurosportu, zadnja dva je dsf otkupio prava

Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 10:36   #19
šta se ove godine tiče, gledam htv program i čini se da će sve prenositi
msm da je 2013. prenosila arena?
papa franku is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 11:42   #20
Hrvatska radiotelevizija od 17. lipnja do 2. srpnja donosi na male ekrane vrhunski reprezentativni nogomet, FIFA Kup konfederacija.
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.