Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2017., 14:03   #81
Quote:
feanor16 kaže: Pogledaj post
...a i politika ima svoje prste pa se Ruse sotonizira a Amerima ili Kinezima ili nekom trećemse možda negdje ide niz dlaku.
Jadni sotonizirani Rusi i zli Ameri. Pa šta neću čut, njihov WADA-approved laboratorij su vodili KGB-ovci i švercali uzorke urina usred noći i zamjenjivali ih. Sotonu se ne treba sotonizirati.
__________________
Happy bananas are all alike; every unhappy banana is unhappy in its own way.
BananaKarenjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:08   #82
Jel ima gore stvari u sportu od srebra u maratonu?
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:13   #83
Quote:
BananaKarenjina kaže: Pogledaj post
Jadni sotonizirani Rusi i zli Ameri. Pa šta neću čut, njihov WADA-approved laboratorij su vodili KGB-ovci i švercali uzorke urina usred noći i zamjenjivali ih. Sotonu se ne treba sotonizirati.
Slažem se što se tiče Rusa, samo velim da nije ni na drugoj strani stanje baš bajno.
feanor16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:21   #84
Quote:
sesve kaže: Pogledaj post
Jel ima gore stvari u sportu od srebra u maratonu?
Ima,četvro mjesto,baš mi žao Britanca
__________________
jebem mater 3-5-2 formaciji
" ja sam igracima postavija samo jedno pitanje, dali zelite igrat ka city ili ka liverpool?? Ja mogu i jedno i drugo." D. B.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:23   #85
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Horvat nije uspio. Šteta.
To ti se dogodi kada planiras 2 mjeseca kako preskočiti 5.45 pa kada to uspijes imas 10 minuta pripreme za neke druge visine.
JureT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:23   #86
Quote:
feanor16 kaže: Pogledaj post
Ovo.
Svojedobno sam bio dobar sa aktualnim hrvatskim prvakom, koji je tada (mislim doživotno) suspendiran zbog dopinga. Rekao mi je baš ovo isto - svi se s nečim truju, pitanje je samo da li te uhvate.
Sad je već drugo vrijeme, tehnologija je napredovala, većina toga se može sakriti, a i politika ima svoje prste pa se Ruse sotonizira a Amerima ili Kinezima ili nekom trećemse možda negdje ide niz dlaku. Ali poanta je ista, ne možeš biti vrhunski atletičar ako ne uzimaš dodatke (polulegalne ili ilegalne).
Ovo je donekle točno, što je meni i glavni problem s dopingom. Tu ima puno nejasnoća i nelogičnosti.
Jasno je da svi uhvaćeni i motaju ali ja se uvijek sjetim klinke gimnastičarke iz Rumunjske koja je suspendirana zbog kapi za nos za prehladu. Ok, to ona kaže, možda mulja, ali sama činjenica da je ona mogla imat takav nalaz zato jer si je jednom nakapala nos pokazuje da tu nešto baš i ne valja.

A ovo što kažem "donekle" se odnosi na to da također postoji hrpa dozvoljene kemije. I to zaista, obilato, koriste svi. Imam primjer kao i ti, i to još puno zvučniji, dvoje ponajboljih hrvatskih sportaša svih vremena, osobno poznajem osobu iz njihovog najužeg (stručnostožerskog) kruga. Ubijaju se (tj. ubijali su se) kemijom.

Dozvoljenom.

Ali ne, nitko ne postiže rezultate na siru i vrhnju i luku i špeku, kako naši mediji vole pisati o našim sportašima.

Plus još hrpa stvari koje i nemaju previše smisla. Ako se dobro sjećam, onaj Sandrin preparat se smije uzimati u trenažnom procesu ali ne uz natjecanja. Ono, nešto ili je nedozvoljeno i daje "umjetnu" prednost ili ne daje. Puno je u cijeloj priči očito raznih interesa pa tko je jači i više plati njegov "lijek" može, a nešto drugo a isto ne može. Naravno, izuzevši onih par stvari koje su očito i žešće varanje.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:24   #87
Quote:
sesve kaže: Pogledaj post
Jel ima gore stvari u sportu od srebra u maratonu?
Hm, pa četvrto mjesto u maratonu
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:32   #88
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Ovo je donekle točno, što je meni i glavni problem s dopingom. Tu ima puno nejasnoća i nelogičnosti.
Jasno je da svi uhvaćeni i motaju ali ja se uvijek sjetim klinke gimnastičarke iz Rumunjske koja je suspendirana zbog kapi za nos za prehladu. Ok, to ona kaže, možda mulja, ali sama činjenica da je ona mogla imat takav nalaz zato jer si je jednom nakapala nos pokazuje da tu nešto baš i ne valja.

A ovo što kažem "donekle" se odnosi na to da također postoji hrpa dozvoljene kemije. I to zaista, obilato, koriste svi. Imam primjer kao i ti, i to još puno zvučniji, dvoje ponajboljih hrvatskih sportaša svih vremena, osobno poznajem osobu iz njihovog najužeg (stručnostožerskog) kruga. Ubijaju se (tj. ubijali su se) kemijom. Dozvoljenom.

Ali ne, nitko ne postiže rezultate na siru i vrhnju i luku i špeku, kako naši mediji vole pisati o našim sportašima.
Sve to stoji, svatko tko pozorno prati sport zna da su danas u igri takvi novci da se bori za pobjede svim sredstvima. Ali jebat ga, netko tko je već dva puta uhvaćen i kažnjen nema mjesta na ovakvim natjecanjima. Gatlinu je prva kazna bila za amfetamin gdje je u žalbi tvrdio da je to uzimao na recept zbog "attention deficit disordera", baš te izmišljene bolesti na kojoj američka industrija uzima milijarde dolara na svojoj djeci. Čuj to, Gatlin mrcina od 20 godina ima attention deficit disorder, kao da je u vrtiću. Sigurno. Tip je teška prevarant i baš beskrupulozni, bez obzira na to što prirodno jest brz. Ljiga bez obraza. Ako su Armstrongu mogli uzeti sve uspjehe onda mogu i njemu.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:32   #89
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Hm, pa četvrto mjesto u maratonu
Quote:
gelo85 kaže: Pogledaj post
Ima,četvro mjesto,baš mi žao Britanca
A ne znam koliko će ovom srebro biti utjeha, trčao si dva sata, a prvo (!!) mjesto ti je izmaklo za minutu i kusur
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:34   #90
Ma kužim te, vjerojatno je i to pomalo (a možda i više) gorak feeling, ali mislim da je ipak još gore bit četvrti. Medalja je ipak medalja, utješi te malo
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:40   #91
Bolje da ti izmakne prvo mjesto za minutu i nešto nego za sekundu i nešto
Britanac je trčao osobni, a to se baš i ne trči na ovkvim natjecanjima.

Inače 9. mjesto na maratonu s 2:12:19 osvojio je specifičan maratonac Yuki Kawauchi. Više o njemu: link
__________________
kajjaznam
kajjaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:50   #92
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Ovo je donekle točno, što je meni i glavni problem s dopingom. Tu ima puno nejasnoća i nelogičnosti.
Jasno je da svi uhvaćeni i motaju ali ja se uvijek sjetim klinke gimnastičarke iz Rumunjske koja je suspendirana zbog kapi za nos za prehladu. Ok, to ona kaže, možda mulja, ali sama činjenica da je ona mogla imat takav nalaz zato jer si je jednom nakapala nos pokazuje da tu nešto baš i ne valja.

A ovo što kažem "donekle" se odnosi na to da također postoji hrpa dozvoljene kemije. I to zaista, obilato, koriste svi. Imam primjer kao i ti, i to još puno zvučniji, dvoje ponajboljih hrvatskih sportaša svih vremena, osobno poznajem osobu iz njihovog najužeg (stručnostožerskog) kruga. Ubijaju se (tj. ubijali su se) kemijom.

Dozvoljenom.

Ali ne, nitko ne postiže rezultate na siru i vrhnju i luku i špeku, kako naši mediji vole pisati o našim sportašima.

Plus još hrpa stvari koje i nemaju previše smisla. Ako se dobro sjećam, onaj Sandrin preparat se smije uzimati u trenažnom procesu ali ne uz natjecanja. Ono, nešto ili je nedozvoljeno i daje "umjetnu" prednost ili ne daje. Puno je u cijeloj priči očito raznih interesa pa tko je jači i više plati njegov "lijek" može, a nešto drugo a isto ne može. Naravno, izuzevši onih par stvari koje su očito i žešće varanje.
Potpisujem. Dozvoljena kemija je dio sporta, dio trening procesa i jednako je za svakog sportaša. Nek se pucaju s čim hoće dokle god je dozvoljeno.

Problem kod tih pravila što jest dozvoljeno, a što nije - i zbog čega često neki sportaši najebu ni krivi ni dužni (kao npr. navedena rumunjska gimnastičarka Andreea Răducan) je kao prvo što često nisu uniformirani - pseudoefedrin na kojem je ona pala je dozvoljen od gimnastičke federacije, ali ne i od olimpijskog saveza. Jer gimnastičari znaju da on njima nimalo ne pomaže (štoviše, više može odmoći), ali u nekom drugom sportu može pomoći pa ga olimpijski odbor drži svugdje kao nedozvoljenog. Na kraju su joj uzeli medalju čisto da se isprse kako je anti-doping ozbiljna stvar jer je krajem 90-ih baš počeo oporavak dopinga nakon par godina nakon pada istočnog bloka, iako presuda glasi da a) ona nije nimalo kriva, dok doktor je, te b) taj stimulans joj apsolutno nije dao nikakvu prednost pred konkurencijom.

Ali zato kad Gatlin padne na korištenje testosterona, Efimova na steroide itd., to je očito ciljano korištenje ilegalnih supstanci i da ima pravde bili bi doživotno suspendirani, a ne da se vrate nakon par godina i još ih se slavi kako su se super uspjeli vratiti i kako su sad sigurno čisti. Još pogotovo što većina tih najvećih dopinga ne daju kratkoročni napredak, nego se zbog njih cijelo tijelo mijenja i daje prednost i godinama nakon prestanka korištenja.
__________________
Happy bananas are all alike; every unhappy banana is unhappy in its own way.
BananaKarenjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 15:18   #93
Koja je vama "dozvoljena" kemija? Ne kuzim sta bi to trebalo znacit..

U dorucku sampiona ima primjer recimo di su davali malim plivacicama od 12 godina anavar, winstrol i slicne pizdarije.. Daj zamislite, ako klinke od 12 godina, ofc bez svog znanja, uzimaju nesto radi svojih debilnih trenera, di nece ovi na top lvlu?

Ben Johnson kaze da ne postoji ni jedna osoba na svijetu koja bi trcala ispod 10 bez roidsa, da je 10.20 bila ta neka nemoguca imaginarna granica koja se prirodno mogla dostic i koju su trcali on i mozda jos Carl Lewis u to doba.. Kaze prvi put kad je winstrol uzeo da je probio granicu od 10sec ko iz picke.. Zamislite da postoji nesto sta ce te gurnut na iduci nivo u tvom sportu, a znas da i ostali to koriste.. No brainer da ces uzet i ti.. Realno, ko je prvi ovako prvi bi bio svejedno, sa ili bez kemije, samo bi rezultati bili slabiji.. Vrijedi za sve sportove manje vise.. Jebote jedan ademi je uhvacen sa winstrolom, a lik nije najbolji igrac u dinamu bio kamoli nesto vise.. Kako onda mislit da ovi psihopati iz barce i reala i ostalih top ekipa nisu na necemu?
__________________
Per me, solo l'Inter
Lovrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 15:19   #94
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Ha sad, budimo malo i realni. Recimo da zaboravimo da je Gatlin dva puta uhvaćena punjena patka, recimo da su svi čisti i da gledamo samo vrijeme. Bolt je jučer trčao 9.95 što je njegovo najgore vrijeme u 100m finalima ikad. I to ne samo najgore, već najgore za 14 stotinki više u odnosu na sljedeće najgore. Lani je u relativno slabom nastupu u Riu trčao 9.81. Gatlin je uzeo zlato s 9.92 što u normalnim okolnostima može biti dovoljno jedino da Bolt već trči počasni krug dok ti uđeš u cilj (da karikiram malo). Za ovaj head-to-head poraz je zaslužan isključivo Bolt što je došao poluspreman, što se uopće pojavio iako nakon Ria nije uopće morao. Vjerojatno je dobio dosta milijuna od sponzora, ali i od organizatora ispod stola da se pojavi.
Potpisujem ovaj post. nije Gatlin toliko dobro trcao koliko je Bolt lose otrcao utrku. Ovo mu je po meni gora utrka od one prije 6 godina kad je diskvalificiran zbog pogresnog starta. Ali sve to ne umanjuje ono sto je napravio u svjetskoj atletici proteklih 10ak godina..
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 15:40   #95
Quote:
Lovrixx kaže: Pogledaj post
Koja je vama "dozvoljena" kemija? Ne kuzim sta bi to trebalo znacit..

U dorucku sampiona ima primjer recimo di su davali malim plivacicama od 12 godina anavar, winstrol i slicne pizdarije.. Daj zamislite, ako klinke od 12 godina, ofc bez svog znanja, uzimaju nesto radi svojih debilnih trenera, di nece ovi na top lvlu?

Ben Johnson kaze da ne postoji ni jedna osoba na svijetu koja bi trcala ispod 10 bez roidsa, da je 10.20 bila ta neka nemoguca imaginarna granica koja se prirodno mogla dostic i koju su trcali on i mozda jos Carl Lewis u to doba.. Kaze prvi put kad je winstrol uzeo da je probio granicu od 10sec ko iz picke.. Zamislite da postoji nesto sta ce te gurnut na iduci nivo u tvom sportu, a znas da i ostali to koriste.. No brainer da ces uzet i ti.. Realno, ko je prvi ovako prvi bi bio svejedno, sa ili bez kemije, samo bi rezultati bili slabiji.. Vrijedi za sve sportove manje vise.. Jebote jedan ademi je uhvacen sa winstrolom, a lik nije najbolji igrac u dinamu bio kamoli nesto vise.. Kako onda mislit da ovi psihopati iz barce i reala i ostalih top ekipa nisu na necemu?
Kemija koja nije na popisu nedozvoljenih supstanci sporta u kojem se natječeš. A takve ima puno, kreatin možda najpoznatiji primjer.

Zašto je nešto dozvoljeno, a zašto nešto drugo nije je već druga tema, naravno da tu ima dosta lobiranja farmakoindustrije itd. Ali činjenica je da ako nešto nije na popisu zabranjenih, ne radiš ništa nepošteno. A ako koristiš nešto što je - radiš. Točka.

E sad dopanje klinki bez njenog znanja je sranje, i zato se i obrušujem prvenstveno na Rusiju/Kinu za koje se ZNA da se takve stvari sistematski rade godinama i godinama. Takve ljude razapet, odmah.

Ti stvarno misliš da ako je pao jedan Ademi za kojeg nikog nije briga, da ne bi već pao barem jedan od real/barca "psihopata" odavno, da su svi na nečemu ilegalnom? Oni koji jesu na nečemu često i padnu (pa Guardiola je svojevremeno pao na steroide). Drugo je što se u nogometu na to gleda puno slabije nego u atletici, ipak je u atletici fizički performans sve, u nogometu i s najjačim i najdopingiranijim tijelom ikad možeš bit teška truba. Da se mene pita, i tamo bi za doping kazna bilo minimalno doživotna suspenzija, kad već "ideš pod mač, bato" vjerojatno ne bi prošlo zbog nekih zakonskih okvira.
__________________
Happy bananas are all alike; every unhappy banana is unhappy in its own way.
BananaKarenjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 15:57   #96
Quote:
BananaKarenjina kaže: Pogledaj post

Zašto je nešto dozvoljeno, a zašto nešto drugo nije je već druga tema, naravno da tu ima dosta lobiranja farmakoindustrije itd. Ali činjenica je da ako nešto nije na popisu zabranjenih, ne radiš ništa nepošteno. A ako koristiš nešto što je - radiš. Točka.
Ali, interesantno kako IAAF naprimjer svake godine radi novi pospis dozvoljenih i nedozvoljenih supstanci tako da nešto jedne godine može biti dozvoljeno, slijedeće zabranjeno, pa opet dozvoljeno itd..Supstance se ne minjenjaju, već politika prema istima, a sad zašto, pitanje je..
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 16:03   #97


Zašto ova Britanka Dixon s maratona trenira u jednom modelu hlačica, a trči u drugom?
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 16:57   #98
Poslušajte pitanje tete novinarke, oko 5 minuta, na koje je Bolt ostao u čudu.

https://www.youtube.com/watch?v=7K8otzl0V24

je li u redu postavljati takva pitanja???
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 17:14   #99
Mučka provokatorica da mamiću postaviš takvo pitanje prebio bi te ko mačku.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 18:32   #100
Kugla bi danas mogla biti fantastična

Očekujem baš pravi fight i idemo do 23 metra
__________________
jebem mater 3-5-2 formaciji
" ja sam igracima postavija samo jedno pitanje, dali zelite igrat ka city ili ka liverpool?? Ja mogu i jedno i drugo." D. B.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.