Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2020., 15:53   #1
Kupovanje mladenke 😁

Uskoro me čeka vjenčanje gdje ću imati zadatak "kupovanja mlade" 😁 .. htio bi da bude što šaljivije a da nije uvredljivo naravno.. Jel ima neko nekakav zabavni prijedlog? 👍😁
stanacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2020., 16:06   #2
Nemam ni zabavni, niti nezabavni prijedlog, jer mi je kupovanje mladenke jedan od najprimitivnijih i najponižavajućih običaja. Nije odgovor na pitanje, ali nisam mogla prešutiti jer sam bila na 2-3 vjenčanja s takvim glupim običajem i nije mi bilo nimalo smiješno niti zabavno.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2020., 16:12   #3
Da,

"Apsolutno ne želim ni na koji način sudjelovati u ovom zaostalom i ponižavajućem običaju."

(To, naravno, ne kažeš za vrijeme same svadbe, nego unaprijed, nasamo, onoj osobi koja te za to pokušava "zadužiti")
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2020., 16:15   #4
Quote:
Zubicaljubica kaže: Pogledaj post
Nemam ni zabavni, niti nezabavni prijedlog, jer mi je kupovanje mladenke jedan od najprimitivnijih i najponižavajućih običaja. Nije odgovor na pitanje, ali nisam mogla prešutiti jer sam bila na 2-3 vjenčanja s takvim glupim običajem i nije mi bilo nimalo smiješno niti zabavno.
Nije te pitao za mišljenje niti tebe netko pita sviđa li ti se to. Pitanje je prijedlog za nešto zabavno za običaj. Mladenci žele običaj, njima je zabavno i boli ih briga za četvero gostiju koji imaju štap u guzici pa im je sve negradsko seljački.

Ne znam što bi točno značilo nešto zabavno za kupovinu mlade, jedino što mi pada na pamet je da im daš lažne pare, možeš im na naslovnicu novčanice staviti njihovu sliku.
Prije će se prodavači zabaviti s tobom i dati ti neke zadatke da možeš kupiti.
hamova is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2020., 16:25   #5
Quote:
hamova kaže: Pogledaj post
Nije te pitao za mišljenje niti tebe netko pita sviđa li ti se to. Pitanje je prijedlog za nešto zabavno za običaj. Mladenci žele običaj, njima je zabavno i boli ih briga za četvero gostiju koji imaju štap u guzici pa im je sve negradsko seljački.

Ne znam što bi točno značilo nešto zabavno za kupovinu mlade, jedino što mi pada na pamet je da im daš lažne pare, možeš im na naslovnicu novčanice staviti njihovu sliku.
Prije će se prodavači zabaviti s tobom i dati ti neke zadatke da možeš kupiti.
Tako nešto će sigurno i biti. Mislio sam punu aktovku lažne love dat onak ko u filmovima ali to je već isfurano a i dodao bi još neku foru al nemam inspiracije 😁
stanacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2020., 08:49   #6
A kak se to kupuje mlada? Tko ju kupuje i u čemu je trik? Zakaj je to potencijalno smiješno?
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 13:48   #7
Quote:
Ašatan kaže: Pogledaj post
A kak se to kupuje mlada? Tko ju kupuje i u čemu je trik? Zakaj je to potencijalno smiješno?
Mladoženja i kum dođu po nju, a ćaća ili brat od mlade ih ne puste u dvorište i ne daju da vide mladu dok ne udovolje njihovim zahtjevima.
hamova is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 18:34   #8
Hvala, hamova.. a malo sam i guglala i evo nešto sam našla. Malo mi je jasnije iz ovog poluduhovitog članka
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 18:46   #9
jedna od fora koje sam vidio je kupovina mlade s cajnom salamom od sljemena, doduse to je bila i interna sala punca i mladozenje tako da je njima imalo smisla

mozda tako nesto, ili da kum kupi prvu laznu mladu, koja je bila njegova cura,a mladozenja mladu
vidio sam i piljenje drva pred kucom jer se mladozenja treba pokazati,itd.
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 18:55   #10
Jedino sto pamtim od te urnebesno smijesne i nikad vidjene kupovine mlade sa svadbi na kojima sam bila je da gosti stoje negdje sa strane i umiru od vrucine/zime, gladi i dosade po mogucnosti barem sat vremena dok kupci i prodavatelji ne ispucaju sve urnebesne fore i puste ljude da napokon odu pisat i nekaj pojest.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:35.