Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2008., 15:51   #21
Nisam ni znao da postoji ova tema...

Quote:
zimmerman kaže: Pogledaj post
E sad ću ja napisati par riječi pa kao lokal patriota i kao veliki poznavatelj vina.
Crno vino: Zlatan plavac, isto vino ali barique, Ivan Dolac (Badel 1862 mislim), Dingač (Matuško, Badel 1862), Plavac Grgic
Bijelo vino: definitivno Pošip Čara, ako ćeš jeftinije Zlatan Otok
Šta ću, napisao sam da sam lokal patriot.
Kao što to pjesnik reče: "Dalmacija u mom oku..."
Al vidim da ima nekih koji razmišljaju vrlo slično meni iako nisam lokal patriot po tom pitanju. A i ne postoje Zagrebačka vina. (Možda malo neslaganje oko Zlatan Otoka - mene razočaralo)
Tga za jug - bilo dobar omjer cijene i kvalitete dok je bilo 20 kuna!
Radović Reserva - 10/10 al ostala vina... hm! Dingač i Postup jedva prolazni, skoro pa sramote ime.
Općenito me malo živciraju ti proizvođači kaj imaju jedno super vino u količini od 100 litara i s njim se prave važni, a prodaju vrance pod plavce, plavce pod Dingače (znam da je dingač položaj, a sorta plavac). A takvih u Dalmaciji bar 20-tak!
__________________
Imam gdje, imam s kim, al nemam kad!
pero09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 18:40   #22
obitelj Krauthaker proizvodi dobru desertnu graševinu. imaju baš i predikatnu berbu, ali odlična je i poluslatka graševina. http://www.krauthaker.hr/vina.htm

ja ih nađem u Mercatoru.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 15:48   #23
..

ja jako volim Cianti-je npr. Antinori..Torre dele Gracie(malo je jeftiniji i sukladno tome nekvalitetniji)..
Brunello di Montalchino je jako dobro vino..
isto tako volim Francuske Brodeaux-e: zadnje sam pila nekakav Rotschield..ne znam vise koje godiste..

od bijelih volim Pinot Grigio- npr iz juznog Tirola..
..i obozavam sampanjac..moj omiljeni je Pommery ;o)..
Moje zanimanje za vino se probudilo tek od kad cesto idem u Italiju,a vjerojatno ima veze s tim da se s godinama nekako i ukus promijenio i razvio; prije sam pila puno australskih , NZ ili Chileanskih vina al se ne sjecam sta je to sve bilo


Zao mi je sto se bas pretjerano ne kuzim u hrvatska vina..napisite preporuke ak vam padne sta na pamet pa cu isprobavat ovog ljeta na godisnjem..
TigerLilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 17:42   #24
moze preporuka za dobra vina? prvenstveno bijelo... trebao bi za poklon, a posto se bas ne kuzim... znam da ima mali milijun, ali barem neke nabrojite koje vam se jako svidja i da su ok cijene...
recimo od 40 pa do nekih 80kn
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 18:44   #25
Malvazija - laguna i laguna festigia, oba spadaju u tu cjenovnu kategoriju i oba su dobra, festigia je skuplja i naravno bolja.

Grasevina De Gotho - tu je negdi na gornjoj granici sta se tice cijene, mozda malo vise (davno ga nisan uzea)
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 13:09   #26
ova crna suha, polusuha su mi tako gorka vina... bas tesko idu mi cista za popit... koje slatko/poluslatko vino kupujete i gdje? recimo u trgovackim centrima.
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 15:05   #27
Suha i polusuha vina se obično piju uz odgovarajuću hranu, premda meni niti jedno vino nije bilo gorko, eventualno kiselkasto. Ako želiš probati sa slatkim, preporučujem Korlat Merlot Boutique 2011, valjda ga ima svugdje, u Konzumu i Vrutku sigurno.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.