Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2003., 00:27   #1
Tour de France

Ako netko ovo uz mene prati neka slobodno ostavi svoje misljenje. Tko misli da je biciklizam dosadan neka zna ovaj podatak: etapu koja je zavrsavala na Alp d'Huezu je pratilo preko POLA MILIJUNA ljudi uz cestu. Armstrong djeluje ranjivije nego ikad, a nas Miha se dobro drzi. Najzanimljiviji Tour u zadnjih 10-ak godina.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2003., 19:07   #2
Istina, jači nego ikad, al jesi li gledao danas
Ne volim armstronga, al svaka mu dala, ipak, mislim da bi urlich na prologu mogao to dostići
Vule is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2003., 19:43   #3
Quote:
Vule kaže:
Istina, jači nego ikad, al jesi li gledao danas
Ne volim armstronga, al svaka mu dala, ipak, mislim da bi urlich na prologu mogao to dostići
Armstrong je nevjerojatan, ali sjecas li se kad je prije par godina Ulrich pao u jarak pa ga je Armstrong cekao? Danas je usluga vracena. Ti biciklisti su fakat moralni i posteni ljudi. Za razliku od recimo nogometasa...
Sto se tice prologa, mislim da je Ulrich jos u igri, ali Lance je veliki favorit. Osim ako ne padne jace nego danas
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 19:43   #4
Kažeš, pola milijuna na Alpe d’Huez? Čini mi se da ih je na predzadnjoj etapi Saint Girons – Loudenville bilo još više.
Inače me biciklizam pretjerano ne zanima, ali Tour de France na propuštam. Brdske etape pogladam uživo, četvorka voditelja s Eurosporta je odlična i glednje 5-6 sati u komadu ne bude dosadno. Gledajući 3 alpske i zadnje 3 pirinejske etape guštao sam više nego u zadnjih par sezona lige prvaka.

Quote:
Armstrong djeluje ranjivije nego ikad
To stoji. Čak je na William Hillu prije zadnje etape favorit bio Ullrich. Na zadnjoj je ipak Teksašanin pokazao ko je gazda i po meni je to sad 60% za Armstronga, 35 za Švabu a 5% “svi ostali”.
bogeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 20:22   #5
Tocno, uvijek treba ostaviti onih 5 posto izgleda za sve ostale jer su padovi uvijek moguci. Ove godine pogotovo. Prve dvije etape su obiljezile masovni sudari, a i Beloki je neocekivano zavrsio svoj nastup.
P.S.: Da li se to samo meni cini, ili svake godine ima sve vise i vise gledatelja? Na brdskim etapama ima uvijek po par stotina tisuca ljudi. A treba racunati da svaka takva etapa ima po 2-3 velika uspona. Baskijci uz stazu su navodno pravi bicklisticki fanatici. Ako bolje pogledate uz stazu mozete vidjeti da 80% gledatelja dolazi na ta brda vozeci se na biciklu
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 03:04   #6
Re: Tour de France

Quote:
robybaggio kaže:
Najzanimljiviji Tour u zadnjih 10-ak godina.
Onda nisam puno propustio proteklih 10 godina
Nazalost samo 2,3 puta u zivotu sam ga redovno prije kakavih 10 do 15 godina. Prvi put kad su prenosili i kod nas, jos u bivsoj drzavi. Mislim da je Delgado osvajao prvo Tour (a Indurain je isto tada vozio).
Danas sam sretan kad vidim u dnevniku ko je osvojio finish.
Cesto se pitam kako je to 5 sati juriti...
Tko god pobijedio nek bude postenjem i nek mu je sreca.
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 13:55   #7
lijepo je vidjeti

13h51 - Sorensen Finished...
The pace of the lead group is now being set by Miholjevic. Behind him is Tyler Hamilton. This bunch of nine riders is about 500m from the summit of the 3rd climb. They are 1'30" ahead of Astarloza, Clain, Fornaciari and Finot. .
bogeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 14:04   #8
Ja pratim rezultate (šta mogu , ovisan o sportu) , ali da gledam , ne gledam. Šta m ogu kad mi je dosadno. Ali zato obožavam voziti , omiljena rekreacija uz mali nogomet i skijanje.

Roby , ti se razumiješ u to? Treba mi pomoć.
Urpanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 20:24   #9
Quote:
Urpanus kaže:
Ja pratim rezultate (šta mogu , ovisan o sportu) , ali da gledam , ne gledam. Šta m ogu kad mi je dosadno. Ali zato obožavam voziti , omiljena rekreacija uz mali nogomet i skijanje.

Roby , ti se razumiješ u to? Treba mi pomoć.
Ja sam kao i bogeyman, najzanimljivije su mi brdske etape i kronometri. Ali takodjer su zanimljive utrke na olimpijadi (Ulrich je u Sidneyu pobijedio Armstronga), a jednodnevne utrke nisu za odbaciti. Razlog je jednostavan. Na jednodnevnim utrkama peloton (glavna skupina) prakticki ne postoji jer nikome nije u interesu namjerno izgubiti vec se svi bore za pobjedu. Na Touru su brdske etape zakon, pogotovo zadnjih sat-dva. Uspon na Mt. Ventoux (poznatiji kao "celavo brdo", "mjesecevo brdo"...) je fenomenalan. Ove ostale, nizinske sprinterske etape, sluze anonimusima i provjerenim sprinterima za borbu za zelenu majicu. Favorite zanimaju samo brda i kronometri (iako Cipollini kaze da su brda za koze, a doline za bicikle ). Publike ima ko dreka, komentatori uspjevaju 5 sati prijenos odrzavati superzanimljivim (nesto nevidjeno na HRT-u...), a i rijec je o mozda najtezem sportu na svijetu. I sto je najvaznije - zanimljivo je. I ja sam prije mislio da je dosadno pa sam se 1997. navukao na to prateci borbu Ulricha i Virenquea.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 15:02   #10
Hamilton je jučerašnju etapu odvozio junački, skoro mu nitko nije davao šanse da će izdržati sam 100 kilometara uz onakav tempo koji su nabili Euskaltel i Team Telekom. I još sa slomljenom ključnom kosti.
I najbolja Miholjevićeva etapa dosad. Bio je u vodećoj grupi sve dok nije Hamilton povukao, da je etapa završila iza zadnjeg brda bio bi drugi. Na kraju 23. sa samo 1:55 zaostatka
bogeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 15:06   #11
Onome ko biciklizam nije nikad pratio (ili ako mu je dosadan) ove nizinske etape definitivno nisu way to start. Pogotovo ona zadnja kad se voze po Champs Élysees, to je lijepa fešta za turiste ali se sa sportskog aspekta ništa ne događa osim što se biciklisti dobro zabavljaju, snimaju kamerom okolo, briju se ( )… Armstrong je prije 2-3 godine na zadnjoj etapi nosio neku veliku žensku periku, mislio sam da imam tu sliku na kompu ali nemam, jebiga…
Inače, neko vrijeme je postojala mogućnost da ovaj jubilarni stogodišnji Tour odem pogledati uživo. Čim riješim dva minorna problema (nedostatak novca i vremena) otići ću i nacrtat se na koje brdo, pa na kraju u Pariz na završnu feštu
bogeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 15:12   #12
Tolko mi se svidio ovogodisnji Tour, da sam sljedece godine odlucila otici tamo na neku od etapa. Any suggestions?
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 20:21   #13
Quote:
kemik kaže:
Tolko mi se svidio ovogodisnji Tour, da sam sljedece godine odlucila otici tamo na neku od etapa. Any suggestions?
Ja si isto smisljam sto prije otici na Tour de France (i na neku od Moto GP utrka), ali jednostavno nisam u mogucnosti. Posto se svake godine trasa Toura mijenja, potrazi plan utrke pa odaberi najveci zavrsni uspon. Moj prijedlog su Mt. Ventoux (bio prosle godine, ove ne) ili Alpe d'Huez (bio ove godine).
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 20:41   #14
Zadnjih par dana pratim Tour i sviđa mi se...Moj se Stari pita što će raditi kad završi.

Može li mi tko reći što je zelena majica, potpuno sam neiskusna na ovom polju.?

Hvala
nena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 23:57   #15
Na Touru (a i vecini ostalih etapnih biciklistickih utrka) dijele se sljedece majice:
-Zuta - nosi ju vodeci u ukupnom poretku ; pobjednik utrke je onaj tko je vlasnik zute majice nakon zadnje etape.
-Tockasta (ili polka dot jersey) - nosi ju onaj tko skupi najvise bodova na usponima ; svaki uspon ima kategoriju (1 do valjda 4), sto je uspon tezi to nosi vise bodova; bodove dobivaju oni koji prvi stignu do vrha.
-Zelena - sprinterska majica; vrijede ista pravila kao i kod tockaste majice; dobivaju se bodovi po principu "tko prvi stigne do neke tocke u dolini"; najboljima se oduzima i nekoliko sekundi.
-Bijela (???) - nosi ju najbolji mladi vozac u ukupnom poretku; valjda ima neka dobna granica za to.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2003., 14:17   #16
Bijela majica = najbolji biciklist ispod 25 godina.
Postoji još i nagrada za najagresivnijeg natjecatelja, tj onoga ko najviše vremena provede u vodstvu sam ili u maloj grupi. Nema posebna majica već mu je broj na leđima crvene boje (ostali su bijeli).
BTW i moja preporuka ide za Mt. Ventoux, bio je 2000. i 2002, lako je moguće da bude i dogodine. (Imam sliku s tog uspona iz 2000, ako je uspijem prikačit…) Ne bi bilo loše ni otići na koji među-uspon, gdje etapa ne završava - tu obično bude nešto manja gužva (uvjetno rečeno) a bude skoro jednako zanimljivo. Tamo se obično može sresti i maskota Toura , stariji Nijemac odjeven u kostim vraga.
bogeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2003., 19:58   #17
Sutra je odluka
Kronometar ...49 km.

Prošli put je Ullrich bio bolji prko minutu i pol, a sada treba nadoknaditi 1:07.
Mislim da on to može i da će smanjiti zaostatak.
Mislim da će na kraju kronometra biti oko 15 sekundi prednosti za jednog ili drugog.
Zamislite onda zadnju etapu i njih dvojicu u sprintu od prvog km.
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2003., 23:25   #18
Ej bogeyman, gdje je nestao vrag ove godine? Nsam ga vidio jos nijednom, a znam da sam ga svake godine vidjao po nekoliko puta. Ove godine sam vidio samo "klokana". Miholjevic danas odlican 10. u drugoj najbrzoj etapi Toura svih vremena. Bio je 20-ak minuta ispred Armstronga i ostalih.

P.S. : Vrag je fanatik koji ide na sve vazne biciklisticke utrke. U zadnje vrijeme ima i dosta imitatora. Kad je originalni vrag isao u Sidney na O.I. uhitili su ga na aerodromu jer su mu na rendgenu vidjeli metalne vile u kovcegu, a mislili su da je to neka puska!
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2003., 20:22   #19
…i gotovo

Prvi kadar današnjeg prijenosa je bio dosta indikativan, kad se vidjelo da pada kiša bilo je za očekivati da će jedan od njih dvojice pasti (jerbo oba moraju ići na nož) i da će to odlučiti. Šteta. Iako je i dotad Armstrong imao sve pod kontrolom, izgubio je samo 5-6 sec.

Quote:
Ej bogeyman, gdje je nestao vrag ove godine? Nsam ga vidio jos nijednom, a znam da sam ga svake godine vidjao po nekoliko puta.
I ja sam ga vidio samo par puta. U zadnjem postu sam ostavio sliku, mislim da je s 8. etape prilikom uspona na Col du Galibier.
bogeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2003., 20:24   #20
armstrong 5i put- svaka čast, al nadam se da neće dobit i iduće godine jer bi onda pretekao velikog Induraina
__________________
moja mala puši ko velika
Radikalni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.