Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2007., 20:18   #41
testiranja

Evo društvo, moram se pohvaliti, pozvali su me na testiranje.Nadam se da nisam jedini odavde
Čuo sam da su u Zagrebu već obavili, jel ima netko neki savjet ili mig kako je to izgledalo, koje težine su testovi inteligencije ili nešto slično
Pozdrav i sretno svima!
NiksaOs is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 14:23   #42
Hrvatska elektroprivreda - HEP

Javio sam se za poso sistem inženjera u 9. mjesecu.

U medjuvremenu sam se zaposlio i ne znam dali mi se isplati ići na to testiranje.

Jeli netko bio na tom testiranju, što mogu očekivati?

Kakav je posa sistem inženjera?

Jeli još nekome došao taj poziv?

Hvala!
deep_purple is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 11:37   #43
Arrow Inženjer za telekomunikacije

Što je posao inženjera za telekomunikacije u HEP-u?
Baš me zanima, dali netko ima saznanja o tom poslu u HEP-u.
Možda mi se pruži prilika da dođem tu raditi.



Hvala
deep_purple is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 12:34   #44
Hrvatska elektroprivreda - HEP

Dali trenutno vlada 'embargo' na zapošljavanje u HEP?
U državne službe ljudi se navodno ne mogu zaposliti zbog krize i štednje države.

Zanima me što je S HEP-om?

Dali tko zna?


Hvala!



*moderatoru, ako mi brišeš temu onda mi i obrazloži zašto
Maxmin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 13:48   #45
trenutačno nikoga ne zapošljavaju,zapravo ukinuli su i studente radi štednje
EllaVanSaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 23:19   #46
Quote:
EllaVanSaar kaže: Pogledaj post
trenutačno nikoga ne zapošljavaju,zapravo ukinuli su i studente radi štednje
Gluposti, nisu ukinuli studente kad ja i dalje radim tamo na studentski ugovor.
lokeren is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 09:05   #47
koliko je meni poznato ( nekolicina prijatelja mi radi u HEPu) tamo funkcionira VIP i samo VIP...familije generacijama rade u HEPu...eto to je što ja znam...a možda i postoji šansa da netko upadne ovako samo ja za to nisam čula....a činjenica je i da HEP nikada nije imao natječaj za posao...
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 09:12   #48
Quote:
tinkerbell kaže: Pogledaj post
....a činjenica je i da HEP nikada nije imao natječaj za posao...
eto što ti je prava firma ako si iz prave "fámilije" i još ako imaš člansku iskaznicu kra-de-zea, posao ti je definitivno zagaratiran
__________________
Per aspera ad astra
psihosomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 10:00   #49
Quote:
psihosomatik kaže: Pogledaj post
eto što ti je prava firma ako si iz prave "fámilije" i još ako imaš člansku iskaznicu kra-de-zea, posao ti je definitivno zagaratiran
sa stranku ne znam...za familiju sam 100%....naj frendica radi u HEPu..i njena mama radi i tata joj radi...na konto toga je i dobila posao...daleko da niejkvalificirana je ali je upala samo zato....frend isto radi u HEPu ali mu i mama i stric rade isto tako...
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 12:56   #50
Bio je prije mjesec dana oglas za neki administrativni posao u HEP-u. Javila sam se ali mi naravno nisu odgovorili. Kao ni na 98% zamolbi koje pošaljem.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 21:22   #51
Hrvatska elektroprivreda - HEP

Dobila sam poziv za psihologijsko testiranje i intervju u HEP-u 23.3.!!
Da li je netko od vas već bio tamo na testiranju ili je čuo kakve komentare?
Na što se trebam pripremiti?
Hvala!
Tražim.posao is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 21:26   #52
Quote:
Tražim.posao kaže: Pogledaj post
Na što se trebam pripremiti?
Hvala!
Na mito i korupciju, naravno.
tribal_force is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 15:54   #53
Quote:
tribal_force kaže: Pogledaj post
Na mito i korupciju, naravno.
To sam i mislila...
Ali htjela bi znati kako izgleda testiranje i razgovor. Idem prvi put pa da ne ispadnem totalni debil.
Tražim.posao is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 12:31   #54
Quote:
Tražim.posao kaže: Pogledaj post
Dobila sam poziv za psihologijsko testiranje i intervju u HEP-u 23.3.!!
Da li je netko od vas već bio tamo na testiranju ili je čuo kakve komentare?
Na što se trebam pripremiti?
Hvala!
a daj mi reci molim te, za koji si se to oglas prijavila?

a što se testiranja tiče, stvarno ne znam kako to izgleda...
zrza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 13:34   #55
Quote:
zrza kaže: Pogledaj post
a daj mi reci molim te, za koji si se to oglas prijavila?

a što se testiranja tiče, stvarno ne znam kako to izgleda...
diplomirani ekonomist-pripravnik.
Tražim.posao is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 16:35   #56
hep, hep, huray!

Quote:
Tražim.posao kaže: Pogledaj post
Dobila sam poziv za psihologijsko testiranje i intervju u HEP-u 23.3.!!
Da li je netko od vas već bio tamo na testiranju ili je čuo kakve komentare?
Na što se trebam pripremiti?
Hvala!
nedavno bio na natječaju za ekonomista s iskustvom, tako da mislim da će za pripravnike biti bitno različito, odnosno, vjerojatno neće biti tako opsežno.

uglavnom:

dan 1. cca 5-6 sati psihologijskih pisanih testova (kognitivni (domino slagalice), različiti testovi ličnosti uz kratke mozgalice, rangiranje vrijednosnih sudova i slične stvari s drugih sličnih testiranja), pismenog znanja engl. (gramatika i malo više "ekonomski" vokabular included) slično kao na ispitima posl. engl. na ekonomiji, te specifičnog stručnog znanja za tu poziciju (općenite i elementarne informacije, ne detalji), +bonus praktično testiranje informatičkih vještina u MS officu, na PCu naravno (word, excel, visio, powerpoint), te zadatak pisanja službenog dopisa na zadanu temu

dan 2. intervju s HR psihologom cca 1-1,5h (standardni polustrukturirani intervju s cca jednom A4 stranicom pitanja zašto, kako i sl., dakle, općenito provjeravanje motivacije, nadopuna prethodnih testova za kompletnu sliku o kandidatu) +bonus prethodno usmeno testiranje engleskog s profesoricom istog cca 20ak minuta (teme i pitanja vezana uz radno mjesto)

dan 3. intervju s voditeljem odjela, desnom rukom voditelja i psihologom iz prethodnog dana, cca 45 min. (ovaj dan samo za odabranu užu skupinu kandidata, prema navodima ispitivača cca nas 10-11) (pitanja više usmjerena na konkretno poslovno iskustvo i kompatibilnost istoga s njihovim potrebama i očekivanjima za konkretno radno mjesto)

svi dani odrađeni u razdoblju cca 5 tjedana od početnog testiranja, s tim da je početak testiranja slijedio cca 5-6 od zaključenja natječaja.
odluka mi nije još poznata, ali bi trebala biti nakon Uskrsa (?) btw. ne očekuj brzu reakciju od velikih sustava koji su u praksi i u pravilu tromiji i kad je riječ o poslovima selekcije i zapošljavanja, što je i logično.

uglavnom, do faze dan 3. znatniju ulogu u odabiru imaju HR ljudi, dok se konačni odabir, logično (i vrlo uobičajeno) prepušta konkretnom voditelju i njegovoj konačnoj procjeni adekvatnosti pojedinog kandidata.

moj je dojam generalno dobar, dakle, sve je korektno i profesionalno, mogu se termini i dogovoriti i prilagoditi kandidatu (možda za pripravnike to neće biti slučaj, s obzirom na veći broj kandidata), ali je ispitivanje zaista iscrpljujuće, odnosno jedno od najzahtjevnijih i najtemeljitijih na kojima sam bio

dakle, pretpostavljam da će ovako slično proći i svi pripravnici, s tim da će se možda neke stvari sažeti i/ili ukinuti.

za većinu od ovoga se, vjerujem da ti je to jasno, NE možeš pripremiti preko noći. možda se malo prisjetiti engleskoga i konkretnih općih informacija o radnom mjestu za koje se natječeš.
sretno!
southern sorrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 19:09   #57
[QUOTE=southern sorrow;25690193]nedavno bio na natječaju za ekonomista s iskustvom, tako da mislim da će za pripravnike biti bitno različito, odnosno, vjerojatno neće biti tako opsežno.

uglavnom (....)

Puno hvala na opširnim informacijama!!!
Kako su dani odmicali mislila sam da nitko neće odgovoriti na moje pitanje pa sam tek nakon testiranja ovo pročitala... Znat ću za ubuduće.
Imali smo samo skup psihologijskih testova u trajanju od sat i pol. Sada čekam odluku tko ide u 2. krug, tj. tko ide na razgovor s nadeđenima.
Prošlo je tjedan dana, a rekli su javiti odmah dan nakon testiranja.
Da li da se prestanem nadati ili je to normalna procedura kod njih?
Tražim.posao is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 15:05   #58
Hrvatska elektroprivreda - HEP

da li je netko pozvan u hep u petak na testiranje ??? za ekonomskog službenika ? što mogu očekivat ?
pozitiva_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 15:49   #59
Hep

jel to za radno mj.u kontrolingu?
ja sutra imam razgovor,2.krug.
prvo je testiranje inteligencije,na principu domina,i test ličnosti,
nakon toga je razgovor sa psihologicom,i selekcija nakon toga
i onda slijedi stučni dio,sa voditeljem odjela,taj dio meni slijedi sutra.
Sretno
ivy1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 08:23   #60
Quote:
ivy1984 kaže: Pogledaj post
jel to za radno mj.u kontrolingu?
ja sutra imam razgovor,2.krug.
prvo je testiranje inteligencije,na principu domina,i test ličnosti,
nakon toga je razgovor sa psihologicom,i selekcija nakon toga
i onda slijedi stučni dio,sa voditeljem odjela,taj dio meni slijedi sutra.
Sretno
nije u kontrolingu, bar mislim, pisalo je ekonomski službenik, i spominjalo se iskustvo u radu sa sudovima,....a detalje sam zaboravila jer sam prije više od mj.dana poslala tu molbu.
hvala...i sretno i tebi
pozitiva_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:05.