Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2007., 23:21   #1581
Quote:
ko_ka kaže: Pogledaj post
Dragi moji forumaši.. posebice Ivanicapecati,
iza mene i moje obitelji je turbolentnih 6mj života - bilo je puno plača, smijeha, brige i kako to već ide kad se cijela obitelj suoči sa bolešću kao što je rak.

Kad sam pristupila ovom forumu, pristupila sam jer u svojoj okolini nisam naišla na podršku, razumijevanje i ono najvažnije pomoć. Iskreno, ne znam kome je teže u ovom suočavanju bilo - mami ili obitelji Strašno je što nama nije bila osigurana psihološka pomoć jer je tek sad vidljivo koliko je sve utjecalo na nas. Strašno je koliko malo informacija čovjek može dobiti u našem zdravstvu o : lijekovima, participacijama, načinima liječenja, troškovima i sličnom.


27.04. ove godine je mama otpuštena iz bolnice na kućnu njegu s naznakom da je kontrola za 4 dana sa nalazima koji se izrađuju. Već su onda utvrđeni markeri i deformirane stanice jajnika. Nakon mjesec dana tegoba i punktiranja i naznaka da je rak jajnika u pitanju - otpustili su je na kućnu njegu?!?!?!? Nikad mi to neće biti jasno.

Moj otac nije htio čekati moguće nalaze. Do sad se više puta susreo sa rakom - preživio je dva, otac (deda) je umro od raka pluća, mama (baka) je preživjela rak dojke, mama je već imala rak maternice. Unutar 10 dana otišao je s njom, po preporuci u Aviano (ITA). Onog dana kad je bio dogovoren pregled su bili gotovi i nalazi. Njihova ljestvica stadija raka se kreće od 1-4 sa podijelom na još 4 dijela (a,b,c,d). Mami su utvrdili stadij 3c (4d je najviši stadij) i već sutradan je bila na operacijskom stolu. Svijesni lošeg imovinskog stanja nije bilo sumnje da želimo sve s njom proć upravo u toj bolnici jer su odmah djelovali. Danas se samo možemo pitati koliko bi naši doktori čekali na tu operaciju.

Operacija je trajala 6h i to je za sve nas bio najduži dan i uslijedili su dani puni straha. Mama nije mogla ustati i hodati, nije mogla jest, nije mogla govoriti a uz nju je bio samo tata i izričito je odbijala posjetu nas ostalih. Iako u šoku i s ne znanjem talijanskog - tata se snašao, kupio joj je steznik koji joj je olakšao bol i pomagao joj da se svaki dan ustane i napravi korak (i danas ga nosi). Ne mogu zamisliti kako mu je bilo tih prvih mjesec dana. Kad ju je brat prvi put vidio pomislio je da nema spasa, a nažalost i ona je sama za sebe to osjećala. U strahu je otišla na prvu kemoterapiju i s nje se vratila snažnija nego ikad. Vidjevši kako se ostali pacijenti pate i imaju mučnine i bolove.. a ona se osjećala dobro i bez nuspojava davalo joj je snagu. Doktori su je strogo upozorili što smije, a što ne ali se nije davala smest ako je taj dan htjela hodat. Uskoro je došlo ljeto i spašavalo nas je more. Doma bez klime je bilo nesnosno, pogotovo njoj koja je morala biti doma. Predvečer bi se opustila zaplivavši malo i dani su nam brzo prolazili. Nakon treće kemo su se počeli javljati problematični krvni nalazi. Dogodilo nam se da smo 24h proveli po raznim laboratorijima i bilo je mučno gledati kako je taj dan već 4ti put bodu. Propustila je jednu kemoterapiju i poremetio se ciklus pa su joj sa 21 dan prorijedili na 28 dana (od kemo do kemo). Vidljivo je slabila i fizički i psihički iako si sama to neće nikad priznat.

Pred mjesec i pol me posjetio tata i rekao mi da mu je žao al da misli da smo borbu izgubili jer je mama sve gore i nema više snage, a ja sam to nažalost i osjećala. To su bili dani kad je uspjevala jedva jednu suvislu rečenicu reć. Kad mi je sama saopćila da su i teti (njenoj sestri) dijagnosticirali rak jajnika - imala sam osjećaj da će je to dodatno srozat. Otišla je na petu kemo i vratila se gore nego ikad.. fizički slaba, na licu joj se vidjelo koliko joj je loše, a ona je to negirala. Pred 20 dana je prošla i zadnju kemo, a mi nismo znali što očekivati. Kad je došla u Aviano, doktor je samo konstatirao da je pred nama 6mj borbe i kupovine dana njenog života.

Danas, nakon 6mj. nisu nađene stanice raka, svi nalazi su uredni i naša je borba gotova i ovo sam morala podijeliti sa vama koje čitam i koji čitaju mene! Moji su još uvijek u Avianu i samo je pitanje sata kad će se vratit doma da ih nazovem i da me uvjere da je tako. Ipak, neke vaše savjete i postove sam prenijela mami i ona sama vam je zahvalna na tome! Kad smo se prvi put suočili sa pomanjaknjem neutrofila, leukocita.. pročitala sam negdje savjet o kvascu i grožđicama i danas kad ju netko nazove kako da podigne razinu istih - odmah kaže : "to je moja mala pročitala na forumu".

Ne znam mnogo o liječenju, lijekovima da bih vam dala kakav kvalitetan savjet al čim mama dođe malo k sebi pokušat ću ju uključiti u ovaj forum. Ipak, i dalje nastavljamo istim "malim" koracima za naše zdravlje.

Budite mi hrabri i vjerujte koliko god je to nevjerovatno. Kad sam danas rekla ovo sve jednom frendu pitao me : "Da ti je itko prije mjesec dana rekao da ćeš danas čuti ovo jel bi mu vjerovala?".. Odgovorih mu : "Moj je svaki dan pun vjere."

Uz vas u svakom trenutku i HVALA VAM!!!

Katja
Draga Katja,prvo ću ti reć da mi je neizmjerno drago zbog tvoje mame i zbog svih vas.Hvala Bogu da ima i ovakvih slučaja kad naizgled više nema pomoći,a na kraju ispadne sve super.Neka tako i ostane.I hvala ti što si to podijelila s nama jer si nam ulila novu nadu i dodatnu hrabrost.Pusa i hvala!
Hello!55 is offline  
Old 09.11.2007., 02:29   #1582
Quote:
anaxy kaže: Pogledaj post
Čitam tvoj post s prethodne stranice i smijem se, sretna sam jer ste dobro i da ti je mama dobro, i da se barem nekome od nas nešto lijepo događa, da je netko uspio stati na kraj toj nemiloj boleščuri. Iskreno i od srca mi je drago. Bog Vas blagoslovio.
O svježem kvascu, grožđicama i kokicama za vrijeme kemo sam baš ja pisala na forumu tih dana kad je moja pok. mila majčica primala kemo. To joj je savjetovala jedna žena iz Bosne a po preporuci njihovih liječnika, koji su bili svjesni da nemaju love ni u bolnici za lijekove, a ni pacijenti osobno, pa su ljudima savjetovali sve što bi im moglo pomoći a da imaju kod kuće. Mami je pomagalo. Drago mi je da sam eto bar nekakvim savjetom nekom teško bolesnom pomogla. Ljubim Vas!
Nisam bila sigurna dal sam taj savjet pročitala od tebe al vjeruj mi da si nam pomogla i dalje širimo taj savjet! Mama se tog savjeta svaki dan sjeti.. i kad vidi da je nešto lošije.. brzo zgrabi jogurt, umješa kvasac i doda gržđice - kaže da joj je to koktel za 5!

Nažalost - rak je bolest koja ima neizvjestan ishod. Danas je predivan dan, ispunjen divnim emocijama sreće i to najviše zbog ljudi koji su iskazali tu sreću samim javljanjem ove divne vijesti. Ono što je najvažnije jest da nas vjera ni u jednom trenutku nije napustila i da smo našli načina da svoju malu obitelj povežemo i naučimo se više cijeniti i da nećemo dopustit da nas išta pokoleba.

Ujutro će se emocije sreće već slegnuti, javit će se nevjerica. Mamu ću vidjet tek za 5 dana - izgrlit ju, izljubit i uživo se uvjerit u sve.

I dalje nastavljam sa vjernim čitanjem ovog foruma i vas koji ste mi najviše ulili snage i vjere! Nadam se da ću uskoro i ja nekome pomoći sa nekim tako kvalitetnim savjetom!

Drži se! i hrabro koračaj dalje..jer je život škola koja nas uči da vrijedi zbog naših najmilijih biti jači i gurati dalje unatoč nedostacima koje nas snađu.
ko_ka is offline  
Old 09.11.2007., 03:08   #1583
Quote:
Hello!55 kaže: Pogledaj post
Draga Katja,prvo ću ti reć da mi je neizmjerno drago zbog tvoje mame i zbog svih vas.Hvala Bogu da ima i ovakvih slučaja kad naizgled više nema pomoći,a na kraju ispadne sve super.Neka tako i ostane.I hvala ti što si to podijelila s nama jer si nam ulila novu nadu i dodatnu hrabrost.Pusa i hvala!
Morala sam to podijeliti iako mi je teška spoznaja da ne mogu svakome od vas javiti istu vijest za vaše najmilije.

Hrabro dalje..pusa
ko_ka is offline  
Old 09.11.2007., 08:27   #1584
Katja

Draga moja,neizmjerno sam sretna zbog vas!!Čuda su stvarno moguća,
Tvoja rečenica "Moj je svaki dan pun vjere." je ono kaj nas sve mora držati i nositi kroz ove naše teškoće i brige..

Ne poznajemo se,al ne mogu ti ni opisat ovu radost koju sad osjećam zbog nalaza tvoje mame i zbog svih ljudi na ovom forumu koji nam jave takve vijesti,
I nalazi mog tate koje smo dobili pred 2 tj. su jako dobri,mozak čisti,bez metastaza,a na plućima se povlači! Tata nastavlja s kemoterapijama,ima još ukupno 4 za izdržati,bude još teško,ali svi zajedno,kao obitelj koja se ovom bolešću još više zbližila,ćemo pobijediti!!

Javim se s novim vijestima.Pozdrav svim borcima, Hrabro!!
ivek1 is offline  
Old 09.11.2007., 13:15   #1585
Quote:
ivek1 kaže: Pogledaj post
Draga moja,neizmjerno sam sretna zbog vas!!Čuda su stvarno moguća,
Tvoja rečenica "Moj je svaki dan pun vjere." je ono kaj nas sve mora držati i nositi kroz ove naše teškoće i brige..

Ne poznajemo se,al ne mogu ti ni opisat ovu radost koju sad osjećam zbog nalaza tvoje mame i zbog svih ljudi na ovom forumu koji nam jave takve vijesti,
I nalazi mog tate koje smo dobili pred 2 tj. su jako dobri,mozak čisti,bez metastaza,a na plućima se povlači! Tata nastavlja s kemoterapijama,ima još ukupno 4 za izdržati,bude još teško,ali svi zajedno,kao obitelj koja se ovom bolešću još više zbližila,ćemo pobijediti!!

Javim se s novim vijestima.Pozdrav svim borcima, Hrabro!!
Malo prije sam razgovarala sa tatom u želji da me uvjeri da je zaista vijest istinita. Slatko se nasmijao i nije znao što bi rekao. Rekla sam mu da je vjerovatno umoran od svega - cijele borbe, jučerašnjeg puta..a on kaže da nije to. Naime, iznenadila ga je reakcija doktora kad je saopćavao vijest. Tata je htio čuti : "Drago mi je! Pregrmili ste jako veliku stvar u svom zivotu.", a čuo je : "Uredu je. Vidimo se 14.2." Kaže da su talijanski doktori toliko hladni da mu je falilo malo srčanosti da upotpuni dan. Kaže da se i mama ponaša vrlo hladno - ne želi o svemu razgovarati i čudi se što se mi veselimo jer ipak svaka 3 mjeseca je kontrola. Rekla bih da je mama hladna jer je i sama "talijanka" Može nam samo biti drago da je prisiljavaju svaka 3mj na kontrolu kako se nebi dogodila neka neželjena iznenađenja. Sad treba samo nastaviti sa započetim poglavljem u životu - naći načina da zdravije živi (više se kreće, smanjuje pušenje..smanjuje stres) i da uživa u svakom danu.

Drago mi je zbog tvog tate - ipak, najvažnije da su nalazi uredni i to je za mene isto lijepa vijest. 4 kemoterapije nisu mala stvar al sigurna sam da ćete izgurat ih s puno vjere.

Ono što je mama uvela kao rutinu jest da svako jutro natašte uzme žlicu maslinova ulja, pojede minimalno jednu bananu dnevno, isključivo pije flaširanu vodu sobne temperature, od sokova si sama miksa voće i povrće po zelji u sokovniku, jedini dodatak koji uzima je onaj nativni propolis kako bi joj se imunitet odrzao i cini mi se Nexus. Nexus je uzimala tijekom svih 6 kemoterapija zbog mogućih bolova u želudcu.

Ono što si i sama napisala.. ova bolest je povezala sve naše obitelji i koliko god bila teška bolest - divan je osjećaj kad znaš da u svemu nisi sam. Moja se obitelj napokon naučila razgovarati, napokon smo našli načina da iskažemo prave emocije i na nizu primjera smo dokazali da smo spojena karika koju ne mogu nedaće slomiti!

IDEMO DALJE! BORBA TRAJE... kisses
ko_ka is offline  
Old 09.11.2007., 13:26   #1586
@ko_ka
Tvoja mama nije hladna, nego je odabrala najbolji mogući način da dila sa svojom bolešću, a to je da je tretira na način kako je to nešto što mora riješiti i rješavati cijeli život. Neka se vaš entuzijazam rezervira samo na to da je dobila do sad jednu veliku bitku, a rat ide dalje. Nisam sigurna, ali mislim da medicinski, da bi se netko smatrao izliječenim, mora proći minimalno godina dana u remisiji, opet zavisno o vrsti raka. Od tuda i reakcija liječnika. Dobili ste svi prostora da odahnete i da učinite još jedan važan korak u zdravljenju, a to je što temeljitija promjena načina života i rad na svom duhovom biću. Bez te promjene nema pravog ozdravljenja. Tvoja mama će doživjeti veliku promjenu u sebi i vi svi s njom, znam jer si mi napisala nešto u PM što me nagnalo na razmišljanje upravo u tom smijeru. Već ste svi u tom procesu od prvog dana. Ta promjena će biti veličanstvena i dobra za sve, bit će te svi puno sretniji i ispunjeniji ljudi. Promjena je neminovna i potrebna svima, taj doživljaj novog "ja", zapravo onog pravog "ja".
Ivanicapeca is offline  
Old 09.11.2007., 14:18   #1587
Quote:
ko_ka kaže: Pogledaj post
Malo prije sam razgovarala sa tatom u želji da me uvjeri da je zaista vijest istinita. Slatko se nasmijao i nije znao što bi rekao. Rekla sam mu da je vjerovatno umoran od svega - cijele borbe, jučerašnjeg puta..a on kaže da nije to. Naime, iznenadila ga je reakcija doktora kad je saopćavao vijest. Tata je htio čuti : "Drago mi je! Pregrmili ste jako veliku stvar u svom zivotu.", a čuo je : "Uredu je. Vidimo se 14.2." Kaže da su talijanski doktori toliko hladni da mu je falilo malo srčanosti da upotpuni dan. Kaže da se i mama ponaša vrlo hladno - ne želi o svemu razgovarati i čudi se što se mi veselimo jer ipak svaka 3 mjeseca je kontrola. Rekla bih da je mama hladna jer je i sama "talijanka" Može nam samo biti drago da je prisiljavaju svaka 3mj na kontrolu kako se nebi dogodila neka neželjena iznenađenja. Sad treba samo nastaviti sa započetim poglavljem u životu - naći načina da zdravije živi (više se kreće, smanjuje pušenje..smanjuje stres) i da uživa u svakom danu.

Drago mi je zbog tvog tate - ipak, najvažnije da su nalazi uredni i to je za mene isto lijepa vijest. 4 kemoterapije nisu mala stvar al sigurna sam da ćete izgurat ih s puno vjere.

Ono što je mama uvela kao rutinu jest da svako jutro natašte uzme žlicu maslinova ulja, pojede minimalno jednu bananu dnevno, isključivo pije flaširanu vodu sobne temperature, od sokova si sama miksa voće i povrće po zelji u sokovniku, jedini dodatak koji uzima je onaj nativni propolis kako bi joj se imunitet odrzao i cini mi se Nexus. Nexus je uzimala tijekom svih 6 kemoterapija zbog mogućih bolova u želudcu.

Ono što si i sama napisala.. ova bolest je povezala sve naše obitelji i koliko god bila teška bolest - divan je osjećaj kad znaš da u svemu nisi sam. Moja se obitelj napokon naučila razgovarati, napokon smo našli načina da iskažemo prave emocije i na nizu primjera smo dokazali da smo spojena karika koju ne mogu nedaće slomiti!

IDEMO DALJE! BORBA TRAJE... kisses
Da, i nas je malo začudila hladnoća doktora kad nam je priopćavao vijest o urednim nalazima(nisu samo talijanski doktori hladni),al valjda oni imaju takav neki svoj "naučeni na fax-u" način bez uključivanja osjećaja..
I mi smo ostali zbunjeni i nekak nam se to činilo nestvarno(jer je tatina prognoza bila očajna,3-6mj.života),al znamo da moramo VJEROVATI da je zasad sve dobro i da će i dalje biti dobro..
Ništa,idemo dalje!!Borba se nastavlja,u zajedništvu svojih obitelji sve možemo izdržati i prebroditi,
ivek1 is offline  
Old 09.11.2007., 18:02   #1588
Povišen GGT

Pozdrav svima,
suprugu su na krvnoj slici povišene vrijednosti GGT.(preko 500)Hoće li ipak moći primiti kemoterapiju, jer su ostali parametri krvi u redu, osim što su i trombociti povišeni. Na šta ovaj nalaz ukazuje i postoji li način za dovođenje GGT-a u granice normale?
Dajana
dajana is offline  
Old 09.11.2007., 18:41   #1589
Quote:
dajana kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
suprugu su na krvnoj slici povišene vrijednosti GGT.(preko 500)Hoće li ipak moći primiti kemoterapiju, jer su ostali parametri krvi u redu, osim što su i trombociti povišeni. Na šta ovaj nalaz ukazuje i postoji li način za dovođenje GGT-a u granice normale?
Dajana
Da, to je dosta visoko. Zaista ne znam što će liječnici poduzeti, ali mislim da ako odgode kemo, prije bi to moglo biti zbog povišenih trombocita.
Možda da pije SILYMARIN za jačanje jetre. Vjerujem da bi mu to moglo pomoći.
Ivanicapeca is offline  
Old 09.11.2007., 20:47   #1590
ko_ka
Da li vremenom doktori postanu masine, ustvari, oguglaju na sve te silne bolesti ne znam. Sa istim izrazom lica ti kazu da si bolestan kao i kada ti saopstavaju dobre nalaze. Isto kao da misli " Halo, cemu se ti radujes" a od toga se covjeku dize kosa na glavi. Nemoj me pogresno shvatiti no na mene su ostavili takav dojam definitivno. Neke emocionalne promjene na njihovom licu nisu citljive. Nisu naravno svi takvi ali 99% definitivno. Ti ocekujes da ce ti barem uputiti neki smijesak podrske a on drvo, drvo. Jednostavno su takvi.

Majcinu hladnu reakciju u potpunosti shvatam, jer sam u slicnojo situaciji. Svaka 3 mjeseca na kontrolu, 15 dana pred vadjenje nalaza nervoza sta ce biti. Prosla sam hemoterapiju stojeci, ali u pravom smislu te rijeci. Znaci isla na terapije i radila, nisam htjela na bolovanje, to mi je dalo snagu, no kada pomislim da postoji mogucnost recidiva i da opet prodjem kroz to sve ne znam kako bi podnijela. Zato shvatam njenu reakciju. Tesko je zivjeti u tromjesecima. Treba puno snage, psihicke naravno.
Daniela is offline  
Old 09.11.2007., 21:30   #1591
Quote:
Daniela kaže: Pogledaj post
ko_ka
Da li vremenom doktori postanu masine, ustvari, oguglaju na sve te silne bolesti ne znam. Sa istim izrazom lica ti kazu da si bolestan kao i kada ti saopstavaju dobre nalaze. Isto kao da misli " Halo, cemu se ti radujes" a od toga se covjeku dize kosa na glavi. Nemoj me pogresno shvatiti no na mene su ostavili takav dojam definitivno. Neke emocionalne promjene na njihovom licu nisu citljive. Nisu naravno svi takvi ali 99% definitivno. Ti ocekujes da ce ti barem uputiti neki smijesak podrske a on drvo, drvo. Jednostavno su takvi.

Majcinu hladnu reakciju u potpunosti shvatam, jer sam u slicnojo situaciji. Svaka 3 mjeseca na kontrolu, 15 dana pred vadjenje nalaza nervoza sta ce biti. Prosla sam hemoterapiju stojeci, ali u pravom smislu te rijeci. Znaci isla na terapije i radila, nisam htjela na bolovanje, to mi je dalo snagu, no kada pomislim da postoji mogucnost recidiva i da opet prodjem kroz to sve ne znam kako bi podnijela. Zato shvatam njenu reakciju. Tesko je zivjeti u tromjesecima. Treba puno snage, psihicke naravno.
Ne znam .. svaka struka nosi svoji način ponašanja, i ustaljene metode obraćanja drugima. Ne zamjeram to.. nego sam samo prenijela reakciju mojih ukućana pošto sam na 300km daleko i mamu ću vidjet tek za 5 dana.

Mama je poput tebe - baš kao što si i sama rekla za svoj primjer - u svakom mogućem trenutku je nastojala radit nešto korisno. Što se tiče posla .. njega je smanjila na 1/4 čisto da ima neku dnevnu obavezu kako se nebi zaboravila. Ovo što slijedi je veliko olakšanje, koliko god to zvučalo čudno jer je teško odlaziti u bolnicu svaka 3 tjedna al vjerujte mi da je još i teže kad znaš da svakih 19 dana krećeš na put od 400tinjak kilometara da bi 2-3 dana proveo u bolnici i primio kemoterapiju. Imam dojam da je to mamu najviše umaralo i opterećivalo jer ipak - nezgodno je što ju je tata vozio, a mora čovjek i radit jer financijski jako loše stojimo.

Kad je bila najgore nije pokazivala strah i nadam se da će je ova snaga pratiti i dalje tijekom kontrola. U svakom slučaju - sve vezano za nju ću javljat kad za to bude vrijeme!

Lijep pozdrav Dajani i nadam se da će suprug primiti kemoterapiju. Osjetila sam i sama kako je mučno kad se prime loši krvni nalazi. Mamu su jednom vratili i nije mogla primiti kemo zbog vrlo niskih neutrofila.

Držite se svi!
ko_ka is offline  
Old 09.11.2007., 21:47   #1592
Sto se tice nalaza kod primanja hemoterapije, moram sa vama podijeliti svoje iskustvo. Naravno kod razlicitih bolesti je i hemoterapija drugacija. No.

Pred pocetak moje hemoterapije, negdje u nekom linku sam procitala da se preporuca pijenje sto vise zelenog caja kod primanja hemoterapije upravo zbog opadanja leukocita, da podspjesuje brz oporavak kostane srzi i stvaranja leukocita. Pocela sam ga piti u tolikim kolicinama da mi je bukvalno na nos izlazio. No tokom cijelog perioda terapije krvna slika mi je bila kao u bebe.
Pred zadnju terapiju sam ga prestala piti jer mi se povrcalo na samu pomisao da ga pomirisem. Nisam ga pila 15 dana. Dan pred zadnju terapiju uradim krvnu sliku, leukociti 2,8. Kriza. Javim svojoj doktorici, naravno odgadja se terapija na 7 dana sa veliko nadom da ce do tada doci do poboljsanja. Istog momenta opet zviz po caju, 4-5 solja dnevno. Dva dana iza ponovo uradim nalaze. Leukociti 6,9. Sta drugo pomisiti nego da djeluje.
Daniela is offline  
Old 09.11.2007., 23:26   #1593
Quote:
Daniela kaže: Pogledaj post
Sto se tice nalaza kod primanja hemoterapije, moram sa vama podijeliti svoje iskustvo. Naravno kod razlicitih bolesti je i hemoterapija drugacija. No.

Pred pocetak moje hemoterapije, negdje u nekom linku sam procitala da se preporuca pijenje sto vise zelenog caja kod primanja hemoterapije upravo zbog opadanja leukocita, da podspjesuje brz oporavak kostane srzi i stvaranja leukocita. Pocela sam ga piti u tolikim kolicinama da mi je bukvalno na nos izlazio. No tokom cijelog perioda terapije krvna slika mi je bila kao u bebe.
Pred zadnju terapiju sam ga prestala piti jer mi se povrcalo na samu pomisao da ga pomirisem. Nisam ga pila 15 dana. Dan pred zadnju terapiju uradim krvnu sliku, leukociti 2,8. Kriza. Javim svojoj doktorici, naravno odgadja se terapija na 7 dana sa veliko nadom da ce do tada doci do poboljsanja. Istog momenta opet zviz po caju, 4-5 solja dnevno. Dva dana iza ponovo uradim nalaze. Leukociti 6,9. Sta drugo pomisiti nego da djeluje.
Lijep podatak za znati. Očito da je zeleni čaj učinkovit.Moja mama je jedino pila planinski čaj jer je patila od zatvora. Ostalo se nije usudila primjenjivati..al ću joj prenijeti to, za ubuduće!

Hvala
ko_ka is offline  
Old 10.11.2007., 10:49   #1594
Smile

Pozdrav svim mojim dragim herojima!
Drago mi je da je nekima od vas pomogao savjet sa kvascem i grozdjicama, dodajte samo i caj od kamilice, i pun pogodak. Ali ne treba pretjerivati jer se i sa kvascem moze otrovati.Optimalno je popiti ili pojesti (kako vam je lakse) komadic velicine manjeg badema.Za jacanje krvne slike, poboljsanje, caj od koprive. Sa ovom "terapijom" krvna slika mi je bila odlicna. Sa kvascem sam leukocite digla sa 2 na 5, za pet dana. I danas pijem ovaj caj od koprive i nikakvih problema sa krvnom slikom.
Velika pusa i cuvajte mi se!
P.S. Najbolji je pivski kvasac, ali ako ga nemate moze i ovaj domaci. Pomaze i pivo, to jesam praktikovala samo ne mogu savjetovati jer sve zavisi od vas samih i drugih lijekova koje eventualno pijete.
vivia is offline  
Old 10.11.2007., 12:27   #1595
Na sreću, ovog puta se javljam sa boljim vijestima.
Stanje kod mame se stabilizuje, krenuli smo sa nekim čajevima i domaćim kupinovim vinom. Moram je malo ojačati, trenutna mi je misija nagovoriti je na šetnje.

Sto se mog djeda tiče, on je bio na dva zračenja prvog ciklusa (unutrašnje zračenje). Rekli su mu da će u drugom ciklusu zračiti preko kože, a ne kao sada. Zatim, super je podnio dvije laserske operacije. To mu je zaustavilo krvarenje iz pluća, i pošto su valjda pročepili lijevi bronh da vazduh može prolaziti on ponovo diše i na lijevo plućno krilo. Naravno, ono je sad puno sluzi, jer nije na njega disao skoro mjesec dana, ali osjeća se puuuno bolje, lakše mu je da spava, vedriji je, oke mu se sjaje. Nakon zračenja opet će na hemoterapiju, ali šta da se radi, borba
Ima li kakvih preporuka, čime jačati organizam između dva zračenja? Isto kao kod hemo?
Pusa :*
Lecka is offline  
Old 10.11.2007., 12:38   #1596
Quote:
Lecka kaže: Pogledaj post
Na sreću, ovog puta se javljam sa boljim vijestima.
Stanje kod mame se stabilizuje, krenuli smo sa nekim čajevima i domaćim kupinovim vinom. Moram je malo ojačati, trenutna mi je misija nagovoriti je na šetnje.

Sto se mog djeda tiče, on je bio na dva zračenja prvog ciklusa (unutrašnje zračenje). Rekli su mu da će u drugom ciklusu zračiti preko kože, a ne kao sada. Zatim, super je podnio dvije laserske operacije. To mu je zaustavilo krvarenje iz pluća, i pošto su valjda pročepili lijevi bronh da vazduh može prolaziti on ponovo diše i na lijevo plućno krilo. Naravno, ono je sad puno sluzi, jer nije na njega disao skoro mjesec dana, ali osjeća se puuuno bolje, lakše mu je da spava, vedriji je, oke mu se sjaje. Nakon zračenja opet će na hemoterapiju, ali šta da se radi, borba
Ima li kakvih preporuka, čime jačati organizam između dva zračenja? Isto kao kod hemo?
Pusa :*
Ma samo vi tjerajte dalje po svome! Djed je prava lavčina stvarno nevjerojatno jak čovjek i čini mi se da sve to što je uzimao do sada je zaslužno za njegovo izdržavanje
Ivanicapeca is offline  
Old 10.11.2007., 12:45   #1597
PET-CT

Jučer svečano pušten u pogon u bolnici Sestre milosrdnice
Ivanicapeca is offline  
Old 10.11.2007., 17:17   #1598
Quote:
Lecka kaže: Pogledaj post
Na sreću, ovog puta se javljam sa boljim vijestima.
Stanje kod mame se stabilizuje, krenuli smo sa nekim čajevima i domaćim kupinovim vinom. Moram je malo ojačati, trenutna mi je misija nagovoriti je na šetnje.

Sto se mog djeda tiče, on je bio na dva zračenja prvog ciklusa (unutrašnje zračenje). Rekli su mu da će u drugom ciklusu zračiti preko kože, a ne kao sada. Zatim, super je podnio dvije laserske operacije. To mu je zaustavilo krvarenje iz pluća, i pošto su valjda pročepili lijevi bronh da vazduh može prolaziti on ponovo diše i na lijevo plućno krilo. Naravno, ono je sad puno sluzi, jer nije na njega disao skoro mjesec dana, ali osjeća se puuuno bolje, lakše mu je da spava, vedriji je, oke mu se sjaje. Nakon zračenja opet će na hemoterapiju, ali šta da se radi, borba
Ima li kakvih preporuka, čime jačati organizam između dva zračenja? Isto kao kod hemo?
Pusa :*
Baš mi je drago zbog Vas svih, baš sam neki dan razmišljala o tebi, želim Vam i dalje puno snage, samo se borite, napokon i MALO DOBRIH VIJESTI NA OVOM FORUMU.
Čaj od zdravca potrebno je piti kod svakog oblika raka, posebno ako je pacijent već išao na zračenje, jer taj čaj sadrži nešto radija. Zdravac je poput preslice (rastavić) čistač otrova iz organizma, otuda je njegova neophodnost kod liječenja svih tumora! Pokušaj i s tim, znam da se ti kužiš u to sve.
anaxy is offline  
Old 10.11.2007., 22:34   #1599
Quote:
Lecka kaže: Pogledaj post
Na sreću, ovog puta se javljam sa boljim vijestima.
Stanje kod mame se stabilizuje, krenuli smo sa nekim čajevima i domaćim kupinovim vinom. Moram je malo ojačati, trenutna mi je misija nagovoriti je na šetnje.

Sto se mog djeda tiče, on je bio na dva zračenja prvog ciklusa (unutrašnje zračenje). Rekli su mu da će u drugom ciklusu zračiti preko kože, a ne kao sada. Zatim, super je podnio dvije laserske operacije. To mu je zaustavilo krvarenje iz pluća, i pošto su valjda pročepili lijevi bronh da vazduh može prolaziti on ponovo diše i na lijevo plućno krilo. Naravno, ono je sad puno sluzi, jer nije na njega disao skoro mjesec dana, ali osjeća se puuuno bolje, lakše mu je da spava, vedriji je, oke mu se sjaje. Nakon zračenja opet će na hemoterapiju, ali šta da se radi, borba
Ima li kakvih preporuka, čime jačati organizam između dva zračenja? Isto kao kod hemo?
Pusa :*
Samo tako naprijed! I nadam se da ćeš se i dalje javljati sa boljim vijestima!
ko_ka is offline  
Old 10.11.2007., 22:41   #1600
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Jučer svečano pušten u pogon u bolnici Sestre milosrdnice
Lijep pomak u hrvatskom zdravstvu.
Ono što mene žalosti jest da u hrvatskoj ne postoji onkološki hospicij. Pitam se kad ćemo to doživjeti.
ko_ka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.