Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2011., 23:41   #61
Jel netko zna da li se kod nas radi ultrazvučno razbijanje mioma?Nigdje nikakvih informacija...Zbog ovakvog današnjeg načina života, miome sve češće dobivaju i djevojke u 20-tima i prije
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 00:17   #62
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
Jel netko zna da li se kod nas radi ultrazvučno razbijanje mioma?Nigdje nikakvih informacija...Zbog ovakvog današnjeg načina života, miome sve češće dobivaju i djevojke u 20-tima i prije
Još uvijek se kod nas ta metoda ne koristi. Najbliža je klinika u Italiji, Njemačkoj.
lucija76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 18:51   #63
@mandala, hvala ti na tvom postu!

da, ja bih se složila s tobom. danas je medicina toliko napredovala da se svaki miomčić i glupost vidi pa se od toga rade dijagnoze i prodaja lijekova, tretmana, liječenja....imale su to žene i prije pa bi rodile po 10-tero djece...mislim da ne treba pretjerivati u tim analizama, a kad čitam ovako po forumu i ja postanem opsjednuta glupostima...
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 19:40   #64
Laparatomija zbog mioma

Nisam pronašla ovu temu na forumu, a htjela bih podijeliti svoje iskustvo.
Prije mjesec dana bila sam na miomektomiji, izvađen mi je miom 9,5x7x6,5 cm na Sv. Duhu. Iskustvo s operacije je i više nego dobro. Kao prvo, liječnici su išli na maksimalnu poštedu bez obzira na to što sam se jasno izjasnila da više ne mislim rađati (dakle izvadili su samo miom, a ne i maternicu). U srijedu sam operirana a već u ponedjeljak sam išla doma. Sve u svemu - cijeli ginekološki odjel mi se čini dobro organiziran, vidim da liječnici posvećuju pažnju pacijentima, imaju strpljenja odgovoriti na pitanje i sretna sam što mogu podijeliti ovako dobro iskustvo. Bolnica je takva kakva je - zapuštena, ali to je nešto na što sam se psihički pripremila.
I da, zbilja je lijepo što fizioterapeut obiđe sve žene nakon operativnih zahvata pa im lijepo objasni kako da započnu s laganim vježbama.
Operirao me dr. Blagaić - pristupačan, pristojan, brižan, nježan doktor.
lilyhop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 19:48   #65
Hvala, lilyhop, sljedeći tjedan idem na takav zahvat i svako pozitivno iskustvo me veseli.
Iako još ni ne znam dal će mi miome operirati laparoskopski ili ne, ali nadam se laparoskopiji.
mihovilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 21:34   #66
Mislim da je poslije laparoskopije puno lakše, čak mi se čini da ne ideš ni u sobu za intenzivnu njegu. A i uvijek možeš dobiti nešto protiv bolova, nitko ne radi drame oko toga. Sretno!
lilyhop is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 08:13   #67
Quote:
lilyhop kaže: Pogledaj post
Nisam pronašla ovu temu na forumu, a htjela bih podijeliti svoje iskustvo.
Prije mjesec dana bila sam na miomektomiji, izvađen mi je miom 9,5x7x6,5 cm na Sv. Duhu. Iskustvo s operacije je i više nego dobro. Kao prvo, liječnici su išli na maksimalnu poštedu bez obzira na to što sam se jasno izjasnila da više ne mislim rađati (dakle izvadili su samo miom, a ne i maternicu). U srijedu sam operirana a već u ponedjeljak sam išla doma. Sve u svemu - cijeli ginekološki odjel mi se čini dobro organiziran, vidim da liječnici posvećuju pažnju pacijentima, imaju strpljenja odgovoriti na pitanje i sretna sam što mogu podijeliti ovako dobro iskustvo. Bolnica je takva kakva je - zapuštena, ali to je nešto na što sam se psihički pripremila.
I da, zbilja je lijepo što fizioterapeut obiđe sve žene nakon operativnih zahvata pa im lijepo objasni kako da započnu s laganim vježbama.
Operirao me dr. Blagaić - pristupačan, pristojan, brižan, nježan doktor.

meni je također napravljena miomektomija i to hitna i neplanirana nakon carskog reza, što se inače ne radi ( izvađena su mi četiri mioma, jedan od 18 cm i tri kao kokošje jaje, riječi doktora) rodila sam još jedno dijete nakon te operacije. operirana sam u st, jako sam zadovoljna.
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 08:11   #68
Quote:
chica bonita kaže: Pogledaj post
meni je također napravljena miomektomija i to hitna i neplanirana nakon carskog reza, što se inače ne radi ( izvađena su mi četiri mioma, jedan od 18 cm i tri kao kokošje jaje, riječi doktora) rodila sam još jedno dijete nakon te operacije. operirana sam u st, jako sam zadovoljna.
drago mi je radi tebe i radi svih koji su se uspješno rijesili mioma.
jel mi možeš reci koliko je trajala operacija,kako ti je bilo poslije operacije?
u Splitu si se operisala?
oprosti,i sama patim od istog problema al još uvijek bježim od noža....
__________________
voli te tvoja zvir
TRAVNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 15:32   #69
hvala operirana sam u splitu, sve je prošlo super
operacija je trajala oko tri sata, oporavak je bio brz, bila sam presretna šta je gamad odstranjena
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 19:41   #70
Quote:
chica bonita kaže: Pogledaj post
hvala operirana sam u splitu, sve je prošlo super
operacija je trajala oko tri sata, oporavak je bio brz, bila sam presretna šta je gamad odstranjena
oh,sretna sam zbog tebe
i ja bi se osjecala neopisivo da se riješim ove zviri...
__________________
voli te tvoja zvir
TRAVNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 22:36   #71
pozz!
meni je 41 g. nakon prve trudnoće, a tad sam imala 20, otkriven mi je miom.redovito sam išla na kontrole, a u trećoj trudnoći posteljica se stvorila na samom miomu pa kako je rasla beba tako se i miom širio. dr je govorio da ima svakakvih mogućnosti: da nestane nakon poroda, da počne rasti ili da ostane isti. na sreću ostao je isti.
mislim da je svaki miom individualan, od žene do žene,a svaka od nas treba redovito ići na kontrole i reagirati i na najmanji znak da nešto nije u redu.
margaritica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 13:16   #72
Bok! Meni je diagnosticiran miom, unutar maternice, oko 4 cm. Nisam još rodila, ali planiramo bebu. Zanima me može li mi netko preporučiti stručnog ginekologa, bilo gdje (Os, Zg, svejedno) kako bi dobila drugo mišljenje, jer sam za sada dobila 2 oprečna (jedan doktor kaže da operiram drugi kaže da ne)?
Hvala!
myra031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 13:25   #73
myra, preporuke za zg: sveti duh dr matijevic ili privatno ginekos dr kos
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 17:24   #74
Pozz svima! Ja sam sad u 24 nedelji trudnoce, sa njom je sve ok, prije 2 meseca napipala sam nesto iznad stomaka kao potkozno jaje.01.11. ultrazvukom mi je vidjen miom 38 mm.Kazu nema veze sa trudnocom,izgleda da sam ga kao imala i prije,a da je sad narastao.Mogu ga napipati rukom, i kako raste stomak , tako me ponekad bolucka.Interesuje me dali je moguce da je on tu, da nisam znala za njega i na tom mjestu. U 2.mesecu ove godine sam imala spontani i bila na ultrazvucima vise puta, nista nije pronadjeno ni vidjeno.
svjetlana13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 19:29   #75
Quote:
svjetlana13 kaže: Pogledaj post
Pozz svima! Ja sam sad u 24 nedelji trudnoce, sa njom je sve ok, prije 2 meseca napipala sam nesto iznad stomaka kao potkozno jaje.01.11. ultrazvukom mi je vidjen miom 38 mm.Kazu nema veze sa trudnocom,izgleda da sam ga kao imala i prije,a da je sad narastao.Mogu ga napipati rukom, i kako raste stomak , tako me ponekad bolucka.Interesuje me dali je moguce da je on tu, da nisam znala za njega i na tom mjestu. U 2.mesecu ove godine sam imala spontani i bila na ultrazvucima vise puta, nista nije pronadjeno ni vidjeno.
hm..bas mi je cudno da ti ga poslije spontanog i pregleda nisu vidjeli.
__________________
voli te tvoja zvir
TRAVNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 19:41   #76
Danas sam bila na kontroli , miom je isti ne raste.Doktorica kaze da je moguce da ga prilikom porodjaja posteljica povuce van, kako je to moguce ako je on sad vani i kako pise siroko povezan sa maternicom.Ja ga osjetim i napipam rukom skoro 3 cm ispod desne dojke , nista mi nije jasno???
svjetlana13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 16:23   #77
Dan svima
Vidim da svi ovdje imate iskustva sa miomima pa možda i meni pomognete savjetom.
Imam 41 g. i nisam rađala.Nedavno su mi otkrili chronovu bolest i zbog nje sam morala na magnetsku rezonancu,e sad tamo su mi slučajno naravno otkrili cistu na lijevom jajniku 2,5 cm i subserozni miom 3,7 cm,doima se u obliku peteljke.
Nemam nikakvih simptoma osim povremeno jake boli u preponi i malo bolnijih menstruacija.
Koliko je to sve ozbiljno i da li uopće je?
Imam dvije dijagnoze odjednom i malo sam van sebe.
marinelaosijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 10:18   #78
kakva je cista? u to se stvarno ne razumijem, ali
miom mi ne zvuči pregolemo, a i s vanjske strane je maternice, na peteljci...
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 18:45   #79
Zabrinjava me što ga u devetom mjesecu na ultrazvuku nije bilo,a sada je tu i to u centimetrima. Od chrona sam smršavila 15 kg u jako kratkom vremenu i nadam se da miom neće dalje rasti jer nemam niti snage niti energije za još jednu terapiju i liječenje.
marinelaosijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 10:45   #80
čuj, stvarno nisam stručnjak, i žao mi je što prolaziš kroz to
ali miom te ne treba zabrinjavati pretjerano, pogotovo ako ne planiraš trudnoću uskoro..a ja bi to pratila obavezno
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.