Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2007., 09:35   #1
Koliko vremena vaša djeca provode za računalom?

dragi roditelji, puštate li svoju djecu na komp da se igraju ili ne? ako da, kolko na dan i kaj se igraju? ako ne, zašto?
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 09:41   #2
naš ima sada 8 godina
na kompu se počeo igrati negdje s 4-5 godina, u početku je htio stalno visiti na njemu no ograničili smo na cca sat vremena
u zadnje vrijeme baš i nešto nije raspoložen za njega
što se tiče igrica nisam dozvoljavala i nedozvoljavam ratne, s pucanjem, krv i to ...
ako igra sada je to nogomet i auto-trke, a prije su to bile jugio karte (kako god da se piše), gradio je zoološki vrt, igrice sa simbom ...
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 09:48   #3
Da, nema ograničenja, osim zdravorazumskog. Škola je prioritet poslje smije bit na kompjuteru koliko želi (u praksi to bude između 1/2 sata i 2 sata, a ima i dana kad zaboravi, ali ima i vikenda kad ga silom tjeram van).
To je uglavnom vezano na momentalni interes, kad ima novu igricu onda ga povuče da dulje bude za strojem.(11 godina je star).

Koristi se i internetom i to podržavam, pogotovo ako je u vezi sa školskim gradivom. Nema ograničenje po pitanju vrste igrice. Prvi put se počeo koristit kompjuterom sa 3,4 godine.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 09:51   #4
moj se navlekel na star wars lego, prije tjedan dana je počel živčaniti i plakati se jer nije mogel prejti jedan nivo i njegov otac i ja smo zaključili da je vrijeme da se ohladi od toga. prošlo je tjedan dana, na komp nije ni primirisal al žica svaki dan. ja bi popustila i dala mu 1/2 sata na dan al muž neče ni čuti. veli da bude opet isto. naravno da ne raspravljamo pred malim o tome jer klinci to znaju dobro iskoristiti. btw, mala ljubav naša ima 5 god.
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 09:55   #5
moj je oko 1 sat dnevno, radnim danom i manje, vikendom više.
Ovisi i o vremenu, počeli su lijepši dani pa su klinci povadili bicikle i sad (konačno) imamo ciku i vrisku na ulici
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 10:19   #6
Quote:
fatmama kaže: Pogledaj post
moj se navlekel na star wars lego,
.
e da i ti legači ... čak je i mene navukao
onda smo nabavili i za PS2 pa smo i tu morali riješiti neke situacije
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 10:32   #7
e da

tak smo i mi počeli skupa a on sam nastavil i sad je to problem. dal je stvarno rano za dijete od 5 god. da visi na kompu? nije od jutra do mraka, 1/2sata do sat vremena na dan
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 15:02   #8
Moja jos dva mjeseca do 4 god. i vec jedno godinu dana igra se na kompjuteru. Igrice prikladne njenoj dobi. U početku slagalice i bojanke, sada igre na sajtu Barbie, crta u paintu i onu igricu ucilicu Garfield.
Mislim da dob nije bitna jer djeca su različita. Jedino dobropazim da to ne bude svaki dan niti duže od 45 min. Ako je taj dan vec gledala crtic, nema kompjutera. I obrnuto. Zato što ne zelim da joj interes za multimediju ugrozi kreativnost.
Naravno, kad igra, uvijek je netko od nas starijih u blizini.
Marelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 16:32   #9
Gdje su ona vremena kad smo bili mladi i ganjali loptu livadama,danas igrališta pusta
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 22:11   #10
ma ganjaju i sada ... škola završava u 14-14,30 a doma dođe oko 17 jer imaju utakmice
istina puno manje nego kada smo mi bili djeca... zašto...zato jer nestaju zelene površine, one koje su uspjele preživjeti anfaltiranje pune su kakača
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 23:21   #11
Mislim da ne treba djeci branit. Imaju oni svoje faze i nešto ih drži pa ih pusti. Moj sin je u dobi od 7 god. znao i po 6 sati dnevno (s prekidima, naravno) igrat PS, a sad ima 10 god. i ponekad malo odigra ili pogleda nešto na internetu - sve vrlo normalno i umjereno. Da smo mu branili tko zna? Još ne zna obrisat history pa vidim da uglavnom traži sex. Ne zna ni ugasit google filter za slike.
apsolutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 08:46   #12
Moj će uskoro 7 god. i ne traži ići na komp. svaki dan, nego kak mu dođe. Kad igra max. mu dozvolim 1-1,5 h. Na moju žalost, ne diraju ga pretjerani igrice za njegovu dob, nego uglavnom igra tatine ratne ili vožnju. Počeo je igrati sa nekih 3-3,5 god.
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 13:04   #13
i moj bi igrao ratne al mu više nedamo , samo star wars al mu tatica sad i to brani a ja bi popustila i dala mu da igra pol sata do sat na dan ali tatica je neumoljiv a pred malim se nemožemo pregovarat o tome, ka ne?
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 21:09   #14
Quote:
fatmama kaže: Pogledaj post
i moj bi igrao ratne al mu više nedamo , samo star wars al mu tatica sad i to brani a ja bi popustila i dala mu da igra pol sata do sat na dan ali tatica je neumoljiv a pred malim se nemožemo pregovarat o tome, ka ne?
pregovaranje se obavlja u 4 oka (bilo otvorena, bilo zatvorena)
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 22:48   #15
Moj (9) nije na kompu uopće zadnjih dana ,strefila ga kazna.
Inače visio bi po cijele dane ali mu je ograničeno u tjednu 1 sat,vikendom oko 3 (mada sad kad je toplije nema nas kući vikendom).
Voli Simse,Empire Earth i tome slične a internet mu nije baš nešto posebno
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 00:09   #16
možda svaki drugi dan po pola sata odigra neku igricu(kad je vani ružno onda duže)
baš ga previše niti nezanima komp a i tek mu je 5 godina,po cijeli dan bi najrađe samo visio po vani
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 02:17   #17
moje ( 3,5g.) 2x dnevno po sat vremena,Leon king-igricu i pre2
pušimalboro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 18:00   #18
Quote:
mujsapujsa kaže: Pogledaj post
Moj (9) nije na kompu uopće zadnjih dana ,strefila ga kazna.
Inače visio bi po cijele dane ali mu je ograničeno u tjednu 1 sat,vikendom oko 3 (mada sad kad je toplije nema nas kući vikendom).
Voli Simse,Empire Earth i tome slične a internet mu nije baš nešto posebno
zadnji put kad su moji bili u kazni zabranila sam im sve na struju osim frizidera

mala nije bas jako zainteresirana za komp, ali bi gledala tv 24 sata dnevno, tako da to ogranicavam na "bas ono sto jako zeli" sto se svede na satipo kroz dan, nekad nista, nekad vise.

a komad bi se najradije ustekao u kompjutor i ne bi izlazio nikada , ali ga uspijevam zadrzati na pol-sata, sat dnevno nekad ni toliko, nekad vise, a igra fifu i slazu neki zoloski vrt - zoo tycoon (to su i mene zapalili )
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 21:52   #19
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
i slazu neki zoloski vrt - zoo tycoon (to su i mene zapalili )
e ta igrica je mrak
a jel i tebi blokira kad razviješ taj park, meni počne blokirati pa poludim
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 19:27   #20
MOj (12 g) navukao se na WoW..mogao bi bez jela, pića, pišanja i spavanja da ga ne oduvčem.
Preko tjedna ne može igrati. Ako je u školi sve OK, petak-nedjelja igra. Ma kaj igra - on tamo živi

Naravno, prvo mora napisati zadaću, zbaviti sve obaveze, treninge, izviđače...blalal...pa oda vrijeme koje preostane pregovaramo - WoW ili nekaj zajedničkoga. Sve češće je ova druga opcija...no sad kad se udtabili toplo - bit će moja pobjeda jer ipak mu je bic i cunjanje po okolo draže
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.