Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2014., 09:25   #121
Quote:
tinašinjorina kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
imam pitanje...naime,moj dečko i ja odlučili smo mome tati za božić pokloniti nescafe dolce gusto aparat za kavu. naime,kako je moj tata voli popiti dobar espresso zanima me koja je najbolja dolce gusto kava?! intenso,barissta..itd? uz aparat poklonili bi mu još i par kutija kave (a kako te kave nisu jeftine nebi mi bilo svejedno kad bi fulala) dakle,koja je najbolja?
hvala unaprijed

p.s što se tiče kave u kafićima..definitivno najbolja kavica je julius meinl...i potpisujem Jigsaw85..još ako konobar pogodi normativ i napravi savršeno kremasto ne pregrijano mlijeko... MRAK !!!
pogledaj sastav ampula, kave imas mozda max 5% sve ostalo seceri i arome
__________________
[There's a little voice in your head reading this right now.]
suncek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 15:59   #122
da li je tko negdje vidio segafredo ili julius meinl kavu za kupiti u zg...hvala
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 17:11   #123
Segafredo ima u Kauflandu.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 10:04   #124
U Intersparu i Billi imaju Julius Meinl kavu i čajeve.

Vidio sam dvije vrste kave i nekoliko čajeva. Ne znam zašto nije veća ponuda.
__________________
Lijevo mi je desno, desno mi je lijevo
golfHRinfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 21:51   #125
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
moje jutro započinje kavom ...obavezno...inače me počne boliti glava oko podne....pa ne mogu funkcionirati....zapravo mogu, sve dok glavobolja ne postane jača...onda me više ni kava ne može spasiti....

što je vama najdraže:

turska
espresso
macchiato
nescaffe

i čiju kavu najviše volite?

segafredo je meni
Vijetnamska ledena kava s mlijekom. Nikada prije nisam bio kavopija, al to je tako dobro...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 23:08   #126
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Vijetnamska ledena kava s mlijekom. Nikada prije nisam bio kavopija, al to je tako dobro...
u nedostatku iste mozes gurnuti zlicu secera u usta. na isto ti dodje
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 00:44   #127
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
u nedostatku iste mozes gurnuti zlicu secera u usta. na isto ti dodje
Odakle ti to?
I da je nedostatak iste i da je ona preslatka? Ona je onakva kakvu je napraviš, a ja je volim da bude slatkasto gorka. Više gorča nego slatka.
Neki je piju i bez mlijeka, čak i duplu. A tada je protuzakonito gorka.

Ne znam što su tebi to podvaljivali, biće samo kondenzirano mlijeko.

A ja je uvijek imam pri ruci u dovoljnim zalihama.

Ima neku posebnu aromu, al kako je jaka stara kaže da je miješa pola sa Franckovom, pa da joj je onda odlična. Neki drugi kavopije kažu doduše da je piju takva kakva jest i da im savršeno paše (tj. i stara i ovi drugi je rade na džezvicu, tursku kavu...).

Sto ljudi, sto čudi
Sto žena, dvjesta ( . )( . )
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 01:11   #128
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Odakle ti to?
I da je nedostatak iste i da je ona preslatka?
'nedostatak' je bio stilska figura, a preslatkost smo dozivjeli u samom vijetnamu. ulijevaju unutra hrpu zasecerenog condensed milka. prva takva kava je interesantna, sve ostale su ogavne i jedva pitke.


Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ne znam što su tebi to podvaljivali, biće samo kondenzirano mlijeko.
tocno tako. nisu nista podvaljivali - pili smo isto sto i oni.


Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ima neku posebnu aromu, al kako je jaka stara kaže da je miješa pola sa Franckovom,
ima aromu robuste. meh
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 13:00   #129
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
'nedostatak' je bio stilska figura, a preslatkost smo dozivjeli u samom vijetnamu. ulijevaju unutra hrpu zasecerenog condensed milka. prva takva kava je interesantna, sve ostale su ogavne i jedva pitke.

tocno tako. nisu nista podvaljivali - pili smo isto sto i oni.

ima aromu robuste. meh
Onda nisu krivi oni nego ti nisi naručivao ono što voliš.
A oni ti uvaljivali više mlijeka jer pretpostavljaju da "tay ba lo" ne vole prejaku kavu kao Vijetnamci.
Jer tko voli gorču onda naruči kavu s manje mlijeka ili bez mlijeka. Mislim, to je kao da voliš kratki rezani espresso i onda naručuješ u kafiću američki capuccino s pola litre mlijeka i žališ se da ti nije dobra.

Vijetnamska kava nije samo ona s mlijekom. Imaš je običnu - vruću, običnu s ledom, običnu kratku (otrovnu), običnu duplu (vruću i ledenu), imaš s mlijekom toplu, s mlijekom ledenu, imaš je sa šlagom, imaš je miješanu sa ostalim napitcima...

I ne, onaj specifičan okus nije okus robuste, jer se uzgaja i Arabica kao i druge vrste i podvrste, pa isto imaju istu notu. Najbolje su kave blendovi različitih kava.
Okus dolazi od obrade i vrste fermentacije i sušenja zrna.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 10:27   #130
U Kauflandu je Illy moka/filter/bezkofeinska limenka 250g na akciji 50% -> 39,99kn.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 19:30   #131
Baš sam i ja gledao.

Razmišljam ju kupiti pa konzumirati kao tursku kavu
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 05:11   #132
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
U Kauflandu je Illy moka/filter/bezkofeinska limenka 250g na akciji 50% -> 39,99kn.
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Baš sam i ja gledao.

Razmišljam ju kupiti pa konzumirati kao tursku kavu
misliš ju samljeti? ili kuhati as is?
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 09:51   #133
Mislio sam ju samljeti kao što i inače radim.

No, nekom drugom prigodom, jednostavno nisam stigao do KaufLanda ovih dana
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 20:17   #134
Kava Viktorija

Gledam sutea u konzumu bude kava na akciji pa me zanima isplati li se kupiti? Inace ju ne pijem,al me zanima valja li.ista? Hvala
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 22:22   #135
Kave bismo mogli grupirati u 2 osnovne skupine: slabe kave i dobre kave. Slabe kave čine 99% cjelokupne prodaje, pritom mislim na cjelokupnu prodaju kava koje su dostupne, znači mogu se kupiti ili u trgovačkim lancima, specijaliziranim trgovinama za prodaju kave ili bilo gdje na internetu.
Široko dostupne slabe kave:
1. Kave iz Lidla, Hofera, Mercatora, Konzuma (kao vlastiti brandovi trgovačkih lanaca)

2. Franck -razne variante

3. Barcafe -isto razne variante

4. Kava iz Spara, to je već malo bolja kava, nažalost "pretamna" odnosno prepržena, preoštrog okusa, prejaka, nekako na granici upotrebljivosti



Dobre kave:
1. Illy, pomalo razvikan brand, kava močno precijenjena, pakovanja odlično dizajnirana, kava srednje do vrlo dobre kvalitete, ali ne i odlična. Meni osobno pašu medium roast



2. Lavazza, tu može svatko pronaći nešto za sebe, imaju oko 10ak raznih kava, cijene variraju od 15-25eur/kg, meni je jako dobra Gold selection i Pienaaroma





3. Trenutno najbolje što sam kupio zadnje 2 godine: Coronini, radi se o maloj pržionici kave, najbolja im je Coronini Premim arabica (mješavina više vrsta arabice)



Imaju i druge proizvode, neki su čak i skuplji ali slabiji od spomenute mješavine arabica kao npr



Kavu uvijek držim u tegli (bilo u zrnju bilo mljevenu)



Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 03:02   #136
Šta mislite, isplati li mi se uzeti kavu iz Elisa za ovaj automatski aparat: https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...kavu/JURA-E60/

Ne znam hoću uspjeti izvući dovoljno dobru kavu ovim aparatom pošto kava iz elisa nije baš jeftina pa ono... Iz Ri sam, pa bi narucio 1kg da mi posalju..

Do sada sam uglavnom pio razne lavazze. Kupujem najvise na mall.hr webshop...

Netko tko je probao vec ovakvu kavu, mlinac postaviti na sto finije mljevenje?
marko911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 10:08   #137
Quote:
marko911 kaže: Pogledaj post
Šta mislite, isplati li mi se uzeti kavu iz Elisa za ovaj automatski aparat: https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...kavu/JURA-E60/

Ne znam hoću uspjeti izvući dovoljno dobru kavu ovim aparatom pošto kava iz elisa nije baš jeftina pa ono... Iz Ri sam, pa bi narucio 1kg da mi posalju..
a nije niti bas tako skupa da ne mozes probati, pa sam vidjeti

meni konkretno njegove mjesavine puno bolje ispadnu na mojoj gaggiji classic.

kako si zadovoljan s jurom? ja mjerkam z8, al nikako da nadjem nekoga tko je imao iskustva...
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 12:34   #138
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
kako si zadovoljan s jurom? ja mjerkam z8, al nikako da nadjem nekoga tko je imao iskustva...
mi imamo Juru na poslu
GIGA linija
prilično je izdržljiv, sa ''milion'' kava dnevno, iako stalno traži cleaning, ispiranje itd....
okus kave me nije oduševio iako to naravno ovisi o vrsti kave
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 14:36   #139
Unatrag dvije godine kava LE ORIGINI PERU od Segafredo mi je najdraža.
Inače, prije nego sam redovno počela baš tu kavu kupovati, rado sam pila VERGNANO i KIMBO

Zadnje uređivanje kemik : 10.01.2018. at 16:15. Reason: Uklanjanje citata na uređeni post i rečenice odgovora na taj citat.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 18:53   #140
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
a nije niti bas tako skupa da ne mozes probati, pa sam vidjeti

meni konkretno njegove mjesavine puno bolje ispadnu na mojoj gaggiji classic.

kako si zadovoljan s jurom? ja mjerkam z8, al nikako da nadjem nekoga tko je imao iskustva...
Naručio sam 500g još jutros Imam E60 točno godinu dana. U Ri je dosta dobra voda, samo 7dh tvrdoća vode, tako da filter ne moram koristiti, unio sam podatke o tvrdoći u sustav aparat i koristim originalne tablete za dekalcifikaciju. Kave sam koristio uglavnom Lavazze Crema e Aroma, Super crema, i Esspeso Perfetto. Kave su isplale dosta dobro, zadovoljan sam. Dok je recimo bilo "preporuka" za Spar Premium kavu, probao sam je jeenom i nikad više, koju god postavku mlinca probao, to je uvijek bilo užas od kave. Turska je bila mila majka za taj espresso. Ni ona Movenpick iz Mullera se nije bas proslavila kod mene. I da, probao Pellini Top, dosta dobra kava. Nisam jos nikako probao Ily iz limenke. Volim isprobavati i uglavnom svaki put uzmem neku drugu kavu. Još nisam našao kavu koju bi zadržao konstantno.

Z8 je super aparat, gledao sam recenzije, ali i bezobrazno skup. Sad da kupujem aparat, uzeo bi Saeco u rangu do 5000kn. Sjecam se da mi je jednom prilikom djelatnik iz Jurinog servisa rekao da su Jura i Saeco najbolji brendovi. Iako taj aervis nema veze sa Saecom, ne vidim zasto covjek nebi rekao kako je...
marko911 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.