Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2009., 01:11   #1
Dereze

Kao prvo,pozdrav svima !

Naime, na mail sam dobio ponudu za jedan zanimljivi proizvod,možda nije baš iskoristiv za planinarenje ali za poledicu i ledene kiše po gradu će vjerojatno koristiti. Što mislite o ovome? Jel se isplati ovako nešto uzeti s obzirom da su najvili ledene kiše slijedećih dana?

Evo slike koju sam dobio : http://img262.imageshack.us/my.php?i...1611935ja3.jpg

Pozz!
Kawabunga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 08:52   #2
Po meni je to bez veze. Ali nism nikada izvisio na ledu, tak da ...
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 09:27   #3
za planinarenje se koriste dereze

http://www.kibuba.com/katalog/images/Alpamayo.jpg

Ovo http://img262.imageshack.us/my.php?i...1611935ja3.jpg nije loše za po gradu te posebice na utabaninim sljemenskim stazama na kojima je bilo teških padova!!!
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 19:33   #4
automatske/poluautomatske dereze

Kak da znam dal na moje gojze idu automatske ili poluautomatske dereze?? Imam garmont flash 3 xcr
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 19:54   #5


ovakve?
na ove ne idu ni automatske ni poluautomatske.
samo one obične vulgaris...

za poluautomatske moraš imati onu tvrdu stepenicu otraga (kao kod pancerica), a za automatske ta stepenica (žljeb) mora biti i naprijed.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 20:34   #6
je te su. A i pretpostavljao sam da ne idu, al sam se nadao

Evo ima iglu cassinove C12 s remenima. Jel te idu Jer ak već uzimam onda oću 12 zubne, ovo ostalo ne. A ponekad dobro dođu i na sljemenu. Ima leda gore ko u priči a ne odustaje mi se radi obične ledene kiše ove subote
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 21:40   #7


ovo su poluautomatske.
tebi trebaju one kao na linku u postu od conana.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 11:58   #8
Danas u večernjem - sklizobrani

Bilo je i modela sa lancima ispod
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 17:02   #9
I jesi ih kupio za biciklu?
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 19:04   #10
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
I jesi ih kupio za biciklu?
klik
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 22:42   #11
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
I jesi ih kupio za biciklu?
Ne, ja sam hardcore (luđak/idiot/majmun, dodati po želji), ja se i po snijegu vozim sa slikovima

Prednja je Ritchey slick 26x1.4, a zadnja Schwalbe Speed Cruiser 26x1.5.

Al da bi dereze pomogle - bi
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 22:44   #12
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Ne, ja sam hardcore (luđak/idiot/majmun, dodati po želji), ja se i po snijegu vozim sa slikovima
He he, vidjela sam slike

Definitivno ti trebaju dereze i antifriz
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 19:48   #13
e sad je opet prognoza ledena kiša. Koje bi bile najbolje (čitaj best buy) vulgaris dereze za moje garmontice?
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 17:57   #14
od hodačkih, ove ti nisu loše
cassin c12
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 18:07   #15
hvala, ali za sljeme bar ovih dana bi mi dobro došle i krplje ili još bolje najobičniji teniski reketi koje bi učvrstio na gojze. Danas sam se skoro utopio u snijegu
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 10:34   #16
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
hvala, ali za sljeme bar ovih dana bi mi dobro došle i krplje ili još bolje najobičniji teniski reketi koje bi učvrstio na gojze. Danas sam se skoro utopio u snijegu
za sljeme ti ne trebaju dereze dovoljno je imati žabice, a i štapovi povećevaju stabilnost na ledu i olakšavaju napredovanje po snijegu
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 13:57   #17
nisam se baš uvjerio u štapove jer sam jučer na sljemenu na nekim mjestima propadao skoro do ručki tak da su bili samo smetnja. Dolje ionako nisam išao pješice jer tko zna koliko bi mi trebalo. Najgore je ispod brestovca par sto metara. Nema šume pa je napadalo dobrih 60 cm a bio sam prvi koji je prošao tamo tako da mi je trebalo 3 sata od gračana (od stanice 15-ice gračani)
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 11:46   #18
Bok ljudi,

imam jedno pitanje, da li netko ima iskustva koje dereze bi bile bolje. Automatske ili poluautomatske. Cuo sam kao od nekih da alpinisti predlazu poluautomatske jer se na automatskima zna nahvatati leda i onda ih je tesko skinuti, onaj prednji dio.

Imate li vi kakvih iskustava po tome pitanju?

Kako bi kupio kombinirane, tj. za hodanje i led zanima me da li su onda ipak mozda automatkse bolje?
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 15:11   #19
Ja nosim poluatomatske (a imam i automatske). Puno je lakše montirati ih, a skidanje je skoro isto. U penjanju/hodanju osjećaj je isti. Od marki bi preporučio Grivel, Black Diamond, Petzl (jedino što imaju neki čudan sistem na peti koji nekom ne odgovara), GRIVEL prije svega. Glede Cassina, slika govori tisuću riječi: http://aozeljeznicar.hr/attachment.php?id=1829

Ili psovki
Alpić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 10:48   #20
Quote:
Alpić kaže: Pogledaj post
Ja nosim poluatomatske (a imam i automatske). Puno je lakše montirati ih, a skidanje je skoro isto. U penjanju/hodanju osjećaj je isti. Od marki bi preporučio Grivel, Black Diamond, Petzl (jedino što imaju neki čudan sistem na peti koji nekom ne odgovara), GRIVEL prije svega. Glede Cassina, slika govori tisuću riječi: http://aozeljeznicar.hr/attachment.php?id=1829

Ili psovki
jel bilo ozljede ?
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.