Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2011., 10:28   #61
Quote:
shg kaže: Pogledaj post
Bok,
sljedeću subotu smo nas par imali namjeru prođirati Samoborskim gorjem.
Moja internetski isplanirana ruta bi bila nešto ovako:
ujutro rano bus za Samobor, pa iz Samobora bus za Smerovišće. Tamo ići preko Cerinskog vira do Japetića.
Zatim od Japetića nam je namjera do Okića i to je najupitnije - je li to izvedivo, koliko vremenski treba i je li markirano?
Na kraju od Okića do Samobora.
Je li to sve preambiciozno za jedan dan? Nismo truli, imamo kondicije, ali koliko treba sati za sve to? S tim da bi se voljeli kod Okića malo zadržati, tj. ići tim Žoharovim putem do gore.
Usput, može li se proći Žoharov put bez osiguranja?

Hvala na svim informacijama!
Za jedan dan i nije problem,posto smo mi obisli nesto slicno,cak i duzu rutu i to po snijegu.
Uglavnom,kad se spustite s Japetica,prek Vrata,mozete krenut na Ostrc pa s njega prema Prekrizju,ili pak mozete direktno prema Prekrizju (preko Straznika). Od Prekrizja bi bilo logicno do vrha Pljesivice i zatim spust prema Okicu.
Zoharov put vas ne treba brinut,vrlo je jednostavan i nimalo tehnicki zahtjevan. Meni recimo ne bi palo na pamet osiguravat se za tak nekaj,ali to je na vama,vasa glava ce bit u pitanju pa odlucite sami. Samo da napomenem kak je jedan klin koji drzi sajlu potrgan,negdje na sredini puta,cisto da znate,iako ne predstavlja nikakav problem,tak da nemorate panicarit
A vremenski,a ne znam,to ce ovisit o brzini vaseg kretanja i kondiciji. Mi smo recimo tak nekaj prosli za 8 sati,s tim da je u to vrijeme uracunato puno slikanja,cuga i hrana u domu pod Okicem,odmor na Pljesivici,odmor na Ostrcu,razgledavanje rusevina Lipoveckog starog grada ,te puno snijega citavim putem.
U svakom slucaju preporuka ,odlicna ruta,prekrasna priroda i vidici
Ozzy Smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 14:44   #62
Quote:
Ozzy Smb kaže: Pogledaj post
Za jedan dan i nije problem,posto smo mi obisli nesto slicno,cak i duzu rutu i to po snijegu.
Uglavnom,kad se spustite s Japetica,prek Vrata,mozete krenut na Ostrc pa s njega prema Prekrizju,ili pak mozete direktno prema Prekrizju (preko Straznika). Od Prekrizja bi bilo logicno do vrha Pljesivice i zatim spust prema Okicu.
Zoharov put vas ne treba brinut,vrlo je jednostavan i nimalo tehnicki zahtjevan. Meni recimo ne bi palo na pamet osiguravat se za tak nekaj,ali to je na vama,vasa glava ce bit u pitanju pa odlucite sami. Samo da napomenem kak je jedan klin koji drzi sajlu potrgan,negdje na sredini puta,cisto da znate,iako ne predstavlja nikakav problem,tak da nemorate panicarit
A vremenski,a ne znam,to ce ovisit o brzini vaseg kretanja i kondiciji. Mi smo recimo tak nekaj prosli za 8 sati,s tim da je u to vrijeme uracunato puno slikanja,cuga i hrana u domu pod Okicem,odmor na Pljesivici,odmor na Ostrcu,razgledavanje rusevina Lipoveckog starog grada ,te puno snijega citavim putem.
U svakom slucaju preporuka ,odlicna ruta,prekrasna priroda i vidici

Odličan odgovor, hvala puno!
Još samo nešto, vidim da postoji nekakav bus iz Samobora za Smerovišće, koliko često vozi (subotom) ? Jer ne mogu naći vozni red na netu.
shg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 15:07   #63
Evo imaš tu: http://www.samoborcek.hr/linija.php?id=5

Općenito mi ti Samoborčekovi busevi baš i nisu neka sreća.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 15:45   #64
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Evo imaš tu: http://www.samoborcek.hr/linija.php?id=5

Općenito mi ti Samoborčekovi busevi baš i nisu neka sreća.
hvala!
shg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 16:56   #65
Ovak,ujutro vam vozi bus Samobor-Smerovisce-Lipovec i s obzirom da cete se taj dan nahodat,mozda je najbolje da ne silazite u Smeroviscu ,nego da produzite do Soiceve kuce. To je osnovno polaziste za Japetic,a cijena karte je 12kn.

Kad obidete i Okić,imate u blizini bus,SAMOBOR - Klake - TERIHAJI,kojim mozete natrag do Samobora. Ili pak pjeske preko Cerja i Tepeca do Samobora (u tom slucaju uzmite si neke baterlampe ili naglavne svjetiljke jer bi tada moglo bit vec kasno i vjerovatno ce vas uhvatit mrak).
Ozzy Smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 18:38   #66
Quote:
Ozzy Smb kaže: Pogledaj post
Ovak,ujutro vam vozi bus Samobor-Smerovisce-Lipovec i s obzirom da cete se taj dan nahodat,mozda je najbolje da ne silazite u Smeroviscu ,nego da produzite do Soiceve kuce. To je osnovno polaziste za Japetic,a cijena karte je 12kn.

Kad obidete i Okić,imate u blizini bus,SAMOBOR - Klake - TERIHAJI,kojim mozete natrag do Samobora. Ili pak pjeske preko Cerja i Tepeca do Samobora (u tom slucaju uzmite si neke baterlampe ili naglavne svjetiljke jer bi tada moglo bit vec kasno i vjerovatno ce vas uhvatit mrak).
hvala; mislili smo ići preko Smerovišća zbog Cerinskog vira-da li se to isplati, kolika je vremenska razlika: ići preko Smerovišća i ići preko Lipovca?
shg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 13:38   #67
par km, al bolje odite od lipovca jer budete baš bezveze tabanali po cesti.
carrera_verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 13:42   #68
U svakom slucaju je brze ak idete direktno do soiceve,ali ako ste odlucili posjetit slap,onda sidite u smeroviscu. Preporuka,odite full rano jer inace nebute
stigli sve to obic.
Ozzy Smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 13:02   #69
ovaj vikend na samoborsko, baš se veselim! nadam se da će vrijeme poslužiti...
carrera_verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 20:40   #70
Quote:
carrera_verde kaže: Pogledaj post
ovaj vikend na samoborsko, baš se veselim! nadam se da će vrijeme poslužiti...
također, vremenska prognoza zasad izgleda obećavajuće!

e, da, je li nekakvo "kampiranje", znači spavanje u šatoru na samoborskom gorju dozvoljeno?
i gdje je to najbolje napraviti? i je li to preporučljivo (životinje i to ) ?

(čisto hipotetski )

hvala!
shg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 12:54   #71
i još jedno pitanje: kad dođemo do cerinskog vira, kuda onda idemo prema japetiću, da li je markirano?
shg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 14:35   #72
Quote:
shg kaže: Pogledaj post
i još jedno pitanje: kad dođemo do cerinskog vira, kuda onda idemo prema japetiću, da li je markirano?
Staza zaobilazi slap s lijeva. Taj je detalj dosta strm i treba malo opreza jer je blato i sklisko...
Markacija postoji, a teže je uočljiva na livadi nizvodno od slapa. Međutim, problema s orijentacijom nema - samo pratiš potok.
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 14:43   #73
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
Staza zaobilazi slap s lijeva. Taj je detalj dosta strm i treba malo opreza jer je blato i sklisko...
Markacija postoji, a teže je uočljiva na livadi nizvodno od slapa. Međutim, problema s orijentacijom nema - samo pratiš potok.
hvala

može još samo to oko šatorenja, gdje je najpogodnije za to oko Okića?

Zadnje uređivanje shg : 30.03.2011. at 15:14.
shg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 07:13   #74
Quote:
shg kaže: Pogledaj post
hvala

može još samo to oko šatorenja, gdje je najpogodnije za to oko Okića?
pa, ima par livada oko doma na Okiću, valjda se neće nitko buniti ...ali zar ti nije bolje prespavati u domu nego tegliti šator
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 15:14   #75
spavanje u domu vam je super opcija osim ako ste baš željni avanture, no mislim da za to nema potrebe omovi su ureni, dobri, jeftini i dobro opskrbljeni! ovog vikenda spavali smo u domu na oštrcu i sve je bilo super!
carrera_verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 10:47   #76
Evo da javim dojmove..
Bili smo ovu subotu na Samoborskom gorju i bilo je odlično.
Krenuli smo iz Zagreba u 7h za Samobor, pa iz Samobora u 8h za Lipovec. Tamo smo išli preko Velikih Vrata do Japetića (od Lipovca za 1:15h).
S Japetića odličan pogled... i super hrana u Žitnici
Zatim smo krenili prema Plešivici no putem smo odlučili posjetiti i Oštrc, pa smo došli do Oštrca, tamo bili neko vrijeme i onda nam nije puno trebalo do Plešivice.
S Plešivice isto super pogled! Za nekih sat vremena smo došli do Okića.
Tamo smo išli Žoharovim putem, koji je prva liga! Na kraju smo čekali bus iz Terihaja u 19:30h i stigli u Samobor na bus u 20h za Zagreb.
Uglavnom, dobra tura, i imali smo dosta vremena za stati na svakom vrhu.
Hvala svima koji su pomogli pri detaljima izleta!
shg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 20:29   #77
mi smo s epopeli žoharovim putem i na vrhu sreli neke polaznike planinarske škole sa svojim učiteljem, koji su se križali lijevom i desnom rukom "kak smo to prošli bez osiguranja". o bože sveti, ljudi isto nekad pretjeruju....
carrera_verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 11:19   #78
Jučer sam na brzaka obavio jedan od ljepših đireva:

Smerovišće - Slani Dol - sv Bernard - Cerinski vir - Smerovišće.

Volim ovu turu jer je znatno manje ljudi nego na ''uobičajenim'' destinacijama (Jap, Oštrc-Okić...).

Vrijeme prekrasno. Cerinski vir dosta bogat vodom, a okoliš nije blatnjav što nije česta kombinacija

Dio sam puta trčao, a zaustavio se samo da ruksak napunim divljim lukom pa je tura trajala manje od tri sata
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 13:21   #79
Quote:
Ozzy Smb kaže: Pogledaj post

Kad obidete i Okić,imate u blizini bus,SAMOBOR - Klake - TERIHAJI,kojim mozete natrag do Samobora.
To sam baš i planirao, može li malo preciznije gdje u Klakama staje bus, Terihaja ni nema na kartama

pozdrav
mike92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 16:30   #80
Quote:
mike92 kaže:
Terihaja ni nema na kartama
Mislis?

Ako se vec nema para za SMANDovu 8icu http://www.smand.hr/karte.php

ima neki gugl alat

http://www.tz-samobor.hr/files/file/...or_okolica.pdf

Pozdrav, Cobra
toni_cobra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.