Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2011., 21:30   #81
Slažem, se Štef.. To bi trebalo maknut, jasno o trošku projektanta ili izvođača - tko je već zeznuo..
Sličnu stvar vidio sam i na Ivančici, tu je negdje Ivančica, a drugdje Ivanščica.. Mislim - ljudi nek ih zovu kak žele, al ime je ime..

BTW: Herp kako velika može biti slika da ju ti ne cakneš bez upozorenje ? Ili - barem dozvoli da pisac edtira post, tj da smanji sliku..
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 12:09   #82
u ovom slučaju očito je zeznuo onaj koji je table radio. valjda nije zapisao na papirić kako se vrh zove, pa je po sjećanju iskopao ovo "vranilovec". kao, sve je to slično.
carrera_verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 16:55   #83
Vrh Vranilac

Problem je nastao 1996.!

Autor poučne staze šumarski inženjer Ivan Đuričić je negde čul da je Vranilovec i onda je na tome zasnoval nazivlje, te su stare table imale tu grešku. Kad je već dogovoreno je da imamo jedan pojam za vrh, ne ulazivši dali je u pravu pokojni Đuričić, te neki drugi koji vele da je Vranilec.
U većini planinarske literature, na raznim planinarskim dnevnicima i na kartama piše Vranilac, onda neka tako bude. U jednom planinarskom dnevniku piše manja nadmorska visina, mislim da piše 642 m, treba biti 643.
Makar na nekim specijalkama piše 643,7 i ako bi se zaokruživalo trebalo bi titi 644 m.

Prije par godina menjale su se ploće koje su uništene ili pokradene uz pomoć Danske vlade, te je tu pisalo Vranilac.
__________________
ŠtefAN, 9A2KH
ŠtefAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 19:21   #84
Quote:
ŠtefAN kaže: Pogledaj post
Prije par godina menjale su se ploće koje su uništene ili pokradene uz pomoć Danske vlade ..
err.. ovo tak dobro zvuči da sam morao izdvojit
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 17:44   #85
Danska vlada je dala nofce za obnovu tabli, stavili su i čudnu kičastu tablu na ulazu u poučnu stazu u blizini planinarskog doma na Kalniku. To je bilo prije otprilike 5 godina. Sada su opet rađene sve nove table....
__________________
ŠtefAN, 9A2KH
ŠtefAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 19:13   #86
Quote:
ZakS kaže: Pogledaj post
BTW: Herp kako velika može biti slika da ju ti ne cakneš bez upozorenje ? Ili - barem dozvoli da pisac edtira post, tj da smanji sliku..
Slika može biti 640x480 pixela, a od upozorenja ne bi bilo nikakve koristi jer forumaši ne mogu editirati post nakon isteka od 90 minuta.

Ako si smanjio te slike u međuvremenu, možeš ih linkati opet ovdje, pa ih ja mogu ubaciti u post koji želiš.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 09:48   #87
Evo ja sam skroz novi planinar (apsolutni newbie) i idem sutra s frendom na Kalnik na jednodnevni izlet, ako netko zeli moze nam se i pridruziti jos je bar dva mejsta u autu slobodno, idemo iz Bjelovara. E sad par pitanja ako moze:
Ima neka preporuka staze za pocetnike, sa bjelovarske strane neke da idemo, gdje nam je bliže, nek astaza da nije preteška al ni prelagana tj da se malo umorimo Meni je maklo propblem kaj se obicno slabo snalazim u prostoru (a i na kartama ne bas rpedobro), a izgleda da bi ja trebo sredit plan puta
Kao drugo, zakaj nitko nije uploado te karte specijalke u pravoj velicini na net. Pa zar su planinarska drustva i domovi tak siromasni da cuvaju te karte kak bi ih mogli prodavati? Kolko uopce kostaju i gdje se mogu kupiti (i ima li karta za cijeli kalnik ili kaj), ali primarno iam li ih igdje na netu???

Hvala vam prvenstveno na preporuci neke lijepe staze za pocetnika, da nije preteska al da se popnemo na bar neki vrh. I ja bi da ima bar 2 sata hoda u jednom pravcu, najmanje, a ne mislimo ići ni prepolagano (bio bi cool i da je lijepa priroda). Je li planinarski dom ukljucen u stazu nije tolik bitno (bar meni )
Puno hvala!

PS: AKo je poblem s velicinom slika na temi, dajte stavite barem linkove na veće scanove karata, ako imate to... Ajde, pomognite mi da se ne izgubim

Zadnje uređivanje goranbo : 11.03.2011. at 11:18.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 16:58   #88
Quote:
ZakS kaže: Pogledaj post
Prekrasna šetnja, ne predugačke, ne preteška, je ona do Malog Kalnika (Dvorca/Starog grada Puste Barbare) od Gornje Rijeke..
Kreće se iz Gornje Rijeke pa uz potok Šokot (mnoštvo slapića u proljetno vrijeme - dok ne presuše ljeti), do vidikovaca Kanclin i Križni kamen (klupica za sendvič party).. Dalje se nastavlja ili natrag prema Gornjoj rijeci (na jug) ili na zapad-sjeverozapad prema Malom Kalniku (opet prekrasan vidik)..
Stari grad je u obnovi već duže vrijeme..
Ukupno oko 7,5km, i oko 4,5h sa stajanjima i slikanjima..
Evo tracka kolege Djure, preseljenog na pl-kartu..



A ONI KOJI ŽELE VIDJETI SLIKE - KLIK OVDJE
Mi smo ovu stazu presli za jedno 2 i po sata, uz dvije tri petminutne i jednu 10 (15?) minutnu pauzu. Lijepa staza, iako uopce nisam imao osjecaj da smo prosli 7,5 km, dobro je markirana.
Samo, da upozorim izletnike, s obicnim tenisicama ko sto sam ja isao... imao sam velikih problema na onom dijelu poslije slapa, kad je strmi uspon jedan i po do 2 metra samo po vlaznoj skliskoj zemlji, nema ni kamena ni iceg drugog da se covjek primi. Ja sam imao bas mekane tenisice i nisam bas u formi, nisam se nikako mogao uspeti, tak da me je frend morao nekak povući gore. Jako mi se sklizalo i nisam se imao za sta primiti niti u šta uprijeti (tamo gdje je ono duze deblo, moze se i tim deblom ali onda ako skliznes padas malo dalje )
Samo taj dio staze mi je bio kritican. Na drugom forumu, krizevci, se raspravljalo bi li trebalo (covjek koji uredjuje te staze je valjda razmisljao o tome) )staviti rukohvate tamo ili nešto. Jedno uže privezano malo više bi odlicno odradilo posao, za nas s par kila viška i lošom obućom
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 08:19   #89
bio jučer na Kalniku prvi put, oduševljen sam skroz...od nekog novog doma, uz vrlo dobrog vodiča Štefa krenuli smo preko Škrinje, osvojili još par vrhova, do Južnih Vidikovaca, pa nekom prestrmom stazom dole ( da sam znao da je tak strma išao bi okolo ) ...kasnije je ekipa iz društva još išla na Zube dok je nas par išlo gledat penjače i stari grad uz hladnu pivu...fenomentastično, vraćam se obavezno
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 10:33   #90
šTEF NAS JE UBIO, a i nije baš vodič pravi, uopće ne prati ritam grupe, ide kao da je sam na stazi ......
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:20   #91
Da? Jeste vi ti matičari u kombinaciji sa Markuševčanima o kojima mi je maločas frend pričao?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:45   #92
na kalniku su sve staze lagane zaboga...
carrera_verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 23:11   #93
I da, ako se ja ne varam, izgleda da su jednim dijelom na stazi 10 markacije posječene.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 08:24   #94
željezničari, mislim da je bila i kombinacija sa par matičara u busu...

..pa lagano, kako kome ...ono spušanje sa južnih vidikovaca nije lagano nego ubojito, moral sam se kotrljat na guzici do dolje ...a i penjanje po stijenama nije baš....ne znam, sve samo NE lagano

ma Štef je pičil bez osvrtanja, što i nije baš primjereno vodiču grupe, vidi se da čovjek zna svaki kamen gore i bilo mu je morti malo dosadno...a i da nije tak tjeral, ne bi valjda stigli vidjet sve te lijepe prizore u jednom pohodu...
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 11:29   #95
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Da? Jeste vi ti matičari u kombinaciji sa Markuševčanima o kojima mi je maločas frend pričao?
Jel to bio onaj "pjevački" izlet?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 11:32   #96
Quote:
ŠtefAN kaže: Pogledaj post
Problem je nastao 1996.!

Autor poučne staze šumarski inženjer Ivan Đuričić je negde čul da je Vranilovec i onda je na tome zasnoval nazivlje, te su stare table imale tu grešku. Kad je već dogovoreno je da imamo jedan pojam za vrh, ne ulazivši dali je u pravu pokojni Đuričić, te neki drugi koji vele da je Vranilec.
U većini planinarske literature, na raznim planinarskim dnevnicima i na kartama piše Vranilac, onda neka tako bude.
Ak je u tome stvar, onda to nije usporedivo s Ivančicom/Ivanščicom, jer tamo uistinu postoji živi i aktivni dualizam u nazivlju: Lokalni (Ivanščica) vs "službeni" (Ivančica).

Slično je i sa samim najvišim vrhom Hrvatske: "Službeno" je to vrh Dinara, a lokalni ljudi ga zovu samo Sinjal i nikako drugačije .... Neki se čak uvrijede ako ga nazoveš Dinara.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 12:22   #97
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Jel to bio onaj "pjevački" izlet?
NEam pojma .. on ga je nazvao "kobasičarskim" .. i spominjao nekakav alkohol i kasno vraćanje u Zagreb

Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Slično je i sa samim najvišim vrhom Hrvatske: "Službeno" je to vrh Dinara, a lokalni ljudi ga zovu samo Sinjal i nikako drugačije .... Neki se čak uvrijede ako ga nazoveš Dinara.
Da? Ja sam čuo od gospodina predsjednika (planinarskog društva od doma na Brezovcu) da je u biti Sinjal naziv koji forsira PD Sinjal, a da ga narod od pamtivijeka zove Dinara.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 13:07   #98
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Jel to bio onaj "pjevački" izlet?

Kakvi su to pjevački izleti?

Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Da? Ja sam čuo od gospodina predsjednika (planinarskog društva od doma na Brezovcu) da je u biti Sinjal naziv koji forsira PD Sinjal, a da ga narod od pamtivijeka zove Dinara.
Pa zar Sinjal nije službeni naziv vrha
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 13:10   #99
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Da? Ja sam čuo od gospodina predsjednika (planinarskog društva od doma na Brezovcu) da je u biti Sinjal naziv koji forsira PD Sinjal, a da ga narod od pamtivijeka zove Dinara.
Eto, ne znam za "narod", ja sam tamo očito od lokalaca samo planinare sretao.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 13:12   #100
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post

Kakvi su to pjevački izleti?
Ne mogu sad naći link, ali Matica je u naslovu imala da je riječ o "pjevačkom" izletu, a u opisu da se ne mora obavezno pjevat ... na usponima.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.