Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2012., 09:55   #81
Hvala na odgovoru, mozda su se svi dali na uredivanje plovila, stize sezona polako hehe... Imam jos jedan problem, volan je mehanicki i jako tesko se okrece, sa sajlom je sve ok jer kad ju odspojim ide lagano, a nogu kad pomicem jako je kruta (valjda od stajanja), pa me zanima da li netko zna kako podmazati nogu, posto nemam hidraulicni volan (
crnjak_xrace is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 21:04   #82
Quote:
crnjak_xrace kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, mozda su se svi dali na uredivanje plovila, stize sezona polako hehe... Imam jos jedan problem, volan je mehanicki i jako tesko se okrece, sa sajlom je sve ok jer kad ju odspojim ide lagano, a nogu kad pomicem jako je kruta (valjda od stajanja), pa me zanima da li netko zna kako podmazati nogu, posto nemam hidraulicni volan (
Koje ti je godiste "jahta"?? tako da znan dali ti je novija geracija ili starija noga
Pa pogledaj izvan barke noga ti je spojena u gornjoj tocki i donjoj toski pa podmazi
waker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 21:41   #83
1995 god, mislim da je to gen II ?!
crnjak_xrace is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 18:40   #84
Quote:
crnjak_xrace kaže: Pogledaj post
1995 god, mislim da je to gen II ?!
Imas isto god ko moj gliser da to ti je gen 2. A kakav motor imas 3.0 ili 4.3 ili jaci? to ga vec imas dugo ili tek kupio??
waker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 19:43   #85
3.0 LX
-kupio sam ga prije par mjeseci.. Uglavnom sam ga procesljao skroz, struja komplet pregledana, svi kablovi, kutija sa osiguracima i ostalo..
sta se tice motora pociscena pumpa benzina, frgazer, na alternatoru promjenio lezajeve, novi anlaser, kolektor, koljeno, brtve, novi cinkovi.. ovih dana cu to slozit, sad me samo zanima ta noga zasto tako tesko ide.. i ako imas jos koji savjet sto pogledati..
crnjak_xrace is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 20:52   #86
Quote:
crnjak_xrace kaže: Pogledaj post
3.0 LX
-kupio sam ga prije par mjeseci.. Uglavnom sam ga procesljao skroz, struja komplet pregledana, svi kablovi, kutija sa osiguracima i ostalo..
sta se tice motora pociscena pumpa benzina, frgazer, na alternatoru promjenio lezajeve, novi anlaser, kolektor, koljeno, brtve, novi cinkovi.. ovih dana cu to slozit, sad me samo zanima ta noga zasto tako tesko ide.. i ako imas jos koji savjet sto pogledati..
Sto se tice tih motora su osijetljivi mislim treba kontrolirat kolektor i koljeno auspuha ali ako si napisao da ti je to novo onda OK
Sto se tice motora to bi bilo to ali sto se tice noge imam par pitanja:
1 Kakav ti je impeler? Znas di ti je to u nogi?
2 U kakvom stanju su ti manzete na nogi imas hi tri? (to su ti gumice koje se nalazu izmedju noge i glisera)
3 Cink da ne zaboravis da imas i ispod propelera!!
waker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 23:30   #87
Stari vlasnik kaze da je prosle godine mijenjao impeler, tak da bi trebao valjda biti ok..
znam da je u donjem dijelu noge, al mi se bas to ne raskapa..
mandzete su po optici ok, full su crne izgledaju dobro, to bi promijenio na kraju sezone jer
ne znam kada su zadnji put mijenjane, al ovak dok nije raskopano izgleda ok..
Da vidio sam taj cink
-jedino me to muci kaj se tak tesko volan okrece, jbte jedva ga sa dvije ruke okrenem..
crnjak_xrace is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 23:30   #88
Stari vlasnik kaze da je prosle godine mijenjao impeler, tak da bi trebao valjda biti ok..
znam da je u donjem dijelu noge, al mi se bas to ne raskapa..
mandzete su po optici ok, full su crne izgledaju dobro, to bi promijenio na kraju sezone jer
ne znam kada su zadnji put mijenjane, al ovak dok nije raskopano izgleda ok..
Da vidio sam taj cink
-jedino me to muci kaj se tak tesko volan okrece, jbte jedva ga sa dvije ruke okrenem..
crnjak_xrace is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 19:58   #89
Sto se tice manzeta ona najdeblja ti je najbitnija nesmije biti ispuknuta jer ako pukne ce ti ici voda u gliser i noga ce ti blokirat itd
U vezi blokirane noge MA DA TI NIJE ONA MAX DIGNUTA pa da je ti okreces???
Ako nije evo ti sliku kad sam skinuo nogu pa vidi
http://http://imageshack.us/photo/my...sc00139dx.jpg/
http://img543.imageshack.us/img543/8341/dsc00139nr.jpgprobaj odvidat one dvije vide na vrhu i onda okreci pa javi
waker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 21:37   #90
Nije nije, skroz je spustena dolje ali se tesko okrece..
Znaci nikako se neda podmazat a da se ne skida donji dio noge ?
crnjak_xrace is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 18:53   #91
Quote:
crnjak_xrace kaže: Pogledaj post
Nije nije, skroz je spustena dolje ali se tesko okrece..
Znaci nikako se neda podmazat a da se ne skida donji dio noge ?
Pa ne trebas skidat nogu na ovoj slici koju san stavio da vidis one dvije vide na vrhu ,probaj odvidat ne do kraja onda okreci nogu pa podmazi sa wd40 pa masti
Mora to sljakat
waker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 20:51   #92
Ide bolje, vidio sam da na nogi ima neke mazalice, pa sam ih napunio sam masti..
jos uvijek ide tesko, al vec je bolje nego prije.
crnjak_xrace is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 19:12   #93
Quote:
mileny kaže: Pogledaj post
ako ćemo o mercruizeru evo nekih savjeta,najprije bi trebalo vidjeti dali je ispušnousisni kolektor ikad zamjenjen,naime,tvornica preporuča zamjenu kolektora svake četvrte godine,iz osobnog iskustva znam da koliko sam ja radio na tim motorima da sam uvjek naletio da je upravo taj kolektor probio u uništio taj motor,naime uđe morska voda u kolektor te uništi motor,tj,klipovi blokiraju,hidro udar,klipnjače krive itd ... prstenovi te je motor jedino upotrbljiv za sidrenje,tj možemo ga baciti,što se tiće paljenja,svi oni tako pale,2x gas na prazno i onda startanje,aKO INAČE BUDETE IMALI PROBLEMA OKO BENZINSKIH MOTORA mercruiser ili volvo ,slobodno pitajte,poz.....
imam problem oko hladjenja motora MerCruiser AlphaOne 205/V6! posto u Srebrenici nema majstora za te motore teba mi savet! Bio bih zahvalan kada bi mi neko rekao u cemu je problem! dali je problem u IMPELERU ili necemu drugom? motor radi dok je hladan cim se zagreje ugasi se i ne moze se upaliti dok se neoladi!
ZELIMIRKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 14:00   #94
Quote:
ZELIMIRKO kaže: Pogledaj post
imam problem oko hladjenja motora MerCruiser AlphaOne 205/V6! posto u Srebrenici nema majstora za te motore teba mi savet! Bio bih zahvalan kada bi mi neko rekao u cemu je problem! dali je problem u IMPELERU ili necemu drugom? motor radi dok je hladan cim se zagreje ugasi se i ne moze se upaliti dok se neoladi!
Sta se tice pokazivaca temperature kad se zagrije motor na koliko ti pokaziva da je temperatura??
Napisao si da kad se motor zagrije se sam ugasi ili kad se zagrije ti ga ugasis i onda bis ga htio upali pa on nece???
waker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 22:41   #95
imam problema sa merc. 3.0 lx, kad se vozi iznad 2000 okretaja pocne se grijat i ide skroz u crveno... I onda kad mu se nabije gas, opet povuce vodu i ohladi motor i opet ju brzo zagrije i ode u crveno, ako se ne nabije gas ostaje u crvenom podrucju... kad se tako da gas ono debelo crijevo za vodu se stisne kao vakum.. da li je to normalno ? kako rijesiti taj problem te kako napraviti da drzi konstantno temp. na sredini.. promijenio sam termostat i jedan i drugi isto rade..
crnjak_xrace is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 15:19   #96
Quote:
crnjak_xrace kaže: Pogledaj post
imam problema sa merc. 3.0 lx, kad se vozi iznad 2000 okretaja pocne se grijat i ide skroz u crveno... I onda kad mu se nabije gas, opet povuce vodu i ohladi motor i opet ju brzo zagrije i ode u crveno, ako se ne nabije gas ostaje u crvenom podrucju... kad se tako da gas ono debelo crijevo za vodu se stisne kao vakum.. da li je to normalno ? kako rijesiti taj problem te kako napraviti da drzi konstantno temp. na sredini.. promijenio sam termostat i jedan i drugi isto rade..
Brtva glave ti je probila.
__________________
U radiše svega biše , u štediše još i više ....!!!
Zli Čarteraš is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 15:24   #97
motor je nanovo sastavljan, generalka je radena, sve brtve su promijenjene, jel moguce da je odma probila ?
crnjak_xrace is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 17:20   #98
Quote:
crnjak_xrace kaže: Pogledaj post
motor je nanovo sastavljan, generalka je radena, sve brtve su promijenjene, jel moguce da je odma probila ?
Je li dotezana brtva? Jeli ravnana glava/blok? On ti siše vodu iz sistema i baca u cilindar. Može bit i da je glava/blok ciknuo.
__________________
U radiše svega biše , u štediše još i više ....!!!
Zli Čarteraš is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 17:46   #99
u blok su pikse nove stavljene, karike promijenjene, glava napravljena i ispitana, sve je ko novo... od kad smo ga upalili odma je tako bilo ..
crnjak_xrace is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 13:51   #100
kaze jedan mehanicar, da kad su slagali motor sigurno su krivo stavili jedno crijevo koje ide od transoma do
termostata tako nesto, da to dosta ljudi fula.. znas li mozda sta o tome ?
crnjak_xrace is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.