Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2010., 14:05   #1
Higijenski ulošci i tamponi

Ovo bi moglo biti zanimljivo

http://metro-portal.hr/vijesti/zivot...su-kancerogeni
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više nego sebe 13.05.2009-27.01.2011
Bella007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 14:51   #2
Quote:
Bella007 kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme koristim Vir 80 koje sam koristila i par godina na početku menstruacije. Nekako su mi bolji.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 15:04   #3
Quote:
Bella007 kaže: Pogledaj post
Mene su već nagovarali na neke pamučne uloške, nisam sigurna jesu ovi, ali izgledaju slično. Uglavnom, probala jednom i nikad više. Možda to i je dobro, ali kao da sam imala pet pelena, mislim da se to iz space shuttlea moglo primjetiti.
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 16:35   #4
Higijenski ulošci i tamponi

Pošto se konstantno na pojedinim temama govori o ulošcima i/ili tamponima, ali to redovito ispadne kaotično, od sada molim da sve rasprave koje se tiču uložaka (ne dnevnih, oni imaju svoju temu!) vodite ovdje.
prebacit ću par postova ovdje, pa bi zbog toga moglo doći do dojma da je neki drugi post prvi.


napomena (jer je očito potrebno u ovom području): zabranjeno je reklamiranje i prodavanje proizvoda.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 16:43   #5
Quote:
Bella007 kaže: Pogledaj post
je, oke, stoji da današnji ulošci nisu dobra stvar za vaginalnu floru. ali niti ono što oni promoviraju nije ništa bolje, možda čak i gore.
ako stvarno želiš biti "prirodna" i odmaknuti se od tvorničkih proizvoda, jedino što možeš uzeti su platneni ulošci. i vir (i sl) prolaze isti tretman (možda mrvu blaži) kemijske obrade kao i drugi ulošci. inače- isto sr***, drugo pakovanje.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 17:48   #6
Quote:
Bella007 kaže: Pogledaj post
Always ultra night - ti mi jedini uspiju zadržati jer je preobilno. Iskreno, već me panika lovi dok se sjetim da me to opet čeka za tri tjedna.
Kloni se alwaysa. Ne zbog upijanja nego zbog nekih drugih stvari.

Najbolji kod upijanja od svih što sam probao su LoveMoon (nema ih u dućanima) i Jessa iz DMa (njemačka proizvodnja, probao sam žuto pakovanje).

Pod probao mislim testirao, na određen način.
Vrlo je jednostavan taj način, a testirao sam sve koje sam našao u DMu i Konzumu.
LudaPtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 18:35   #7
Jesi testirao koje iz apoteka? Tipa Natura Femina?
Iv@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 20:33   #8
Quote:
Iv@ kaže: Pogledaj post
Jesi testirao koje iz apoteka? Tipa Natura Femina?
Nisam, testirao sam one koji su u cjenovnom rangu - rekli su mi da su ovi u apotekama skuplji.

Pošto nisam stigao i ljekarne još obići, a namjeravam, koliko ti koštaju ?

Imaju li ostali neke druge koje bi htjeli da usporedim ?
LudaPtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 20:40   #9
sta je sad ovo, pa postoji vec hrpa tema o uloscima i tamponima, lako se izguglaju. mislim, nije rijec o necemu o cemu se dosad nije pricalo.

sto se natura femina tice, nisam bas zadovoljna, malo su mi precijenjeni. preferiram pamucne natracare iz bio&bio.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=275894&page=12

https://www.forum.hr/showthread.php?t=236027&page=9

https://www.forum.hr/showthread.php?t=433459&page=2
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 10.02.2010. at 20:47.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 20:50   #10
Ajmo se držat podforuma. Hvala na sugestiji i na zadnjem linku, njega sam propustila.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 21:01   #11
LudaPtica, zašto misliš da je "test upijanja" najbolji za "testiranje" uložaka?
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 00:09   #12
Kako misliš precijenjeni? Kupujem ih samo zato što su 100% pamuk..koja je cijena ovih iz bio&bio? ..ovi su 30-ak kn..
Iv@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 00:18   #13
Meni su always najgori. Nekako su plasticni i uvijek me grebu
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 22:48   #14
zasto se klonit alwajs uloska? ja njih uvijek koristim.. mada sam primjetila kad koristim dnevne uloske s aloe ili fresh itd.... uvijek pokupim neku upalu tj, ili gljivice, svrbes, peckanje.. koma neznam sta vise koristiti!

cure kakve su vam ove nove naturela?

cure koristite li vi vlazne maramice za intimno podrucje, cula sam da nisu dobre to je misljenje ginekologa..
kaze ti meni ginekolog na to.. prije 50 i kusur godina nije postojalo ni vlazne maramice, niti dnevni ulosci s aloe, kamilicom itd... da zene su bile puno zdravije, manje tih infekcija, gljivica, upala... a sad svaka druga zena/cura ima problemas tim...
hela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 09:00   #15
Quote:
hela84 kaže: Pogledaj post
zasto se klonit alwajs uloska? ja njih uvijek koristim.. mada sam primjetila kad koristim dnevne uloske s aloe ili fresh itd.... uvijek pokupim neku upalu tj, ili gljivice, svrbes, peckanje.. koma neznam sta vise koristiti!

cure kakve su vam ove nove naturela?

cure koristite li vi vlazne maramice za intimno podrucje, cula sam da nisu dobre to je misljenje ginekologa..
kaze ti meni ginekolog na to.. prije 50 i kusur godina nije postojalo ni vlazne maramice, niti dnevni ulosci s aloe, kamilicom itd... da zene su bile puno zdravije, manje tih infekcija, gljivica, upala... a sad svaka druga zena/cura ima problemas tim...

Zato što imaju najviše "plastike". Imaš gomilu "prirodnih" naziva tipa "natura", "naturela", "bio", "eko", "kamilica","aloe vera" ali to ti niš ne znači. Oni koji su pamučni na njima piše 100% pamuk, oni na kojima piše "ekstrakt pamuka" nisu pamučni. Imaš OK uložaka koji nisu pamučni samo moraš pronaći one kjoji tebi najbolje odgovaraju, ako nisi osjetljiva mogu ti OK biti i always.

Ja ne koristim nikakve vlažne maramice, samo ponekad nešto za pranje (jednom tjedno).

Mislim da će ti svaki gin reći pamučni ulošci+pranje običnom vodom+pamučno donje rublje. To je najzdravije. Najugodnije si svatko odabere sam i koristi ono što njegovom tijelu najmanje smeta.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 19:29   #16
Meni su najbolji pamučni ulošci lola-lady.

Pamučni, a s krilcima, a nisu (pelenasto) debeli.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 19:49   #17
Ja zadnjih godinu dana koristim samo Naturella. Tanki su, a super upijaju. I super im je mekana površina. Jedino bih htjela da nemaju taj neki dodani miris, ali nije strašno.
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 12:15   #18
Quote:
hela84 kaže: Pogledaj post
zasto se klonit alwajs uloska? ja njih uvijek koristim.. mada sam primjetila kad koristim dnevne uloske s aloe ili fresh itd.... uvijek pokupim neku upalu tj, ili gljivice, svrbes, peckanje.. koma neznam sta vise koristiti!
ja ne volim always jer imam osjecaj plasticne vrecice u gacama... a k tome i sve me "grebe"

Quote:
hela84 kaže: Pogledaj post
cure kakve su vam ove nove naturela?
ja sam ih koristila neko vrijeme i bili su mi super, jedino me smetao njihov (pre!)intenzivan miris.. ali materijal je bio oke... onda sam skuzila jos bolje uloske.. zovu se FEEL FINE (onako zeleno pakovanje slicno kao always) i kostaju duplo manje - 10 komada za 6kn, 20kom za 12kn. ima ih u kauflandu i plodinama..
dobri su mi jos i iz kauflanda ulosci Carine Kamille. ja sam kupila pakovanje od 30kom za nekih 15ak kn... i Lady Lola su ok..
svi su napravljeni od (koliko-toliko) prirodnog materijala i puno su mi ugodniji od always.. nekad sam koristila always samo za noc ali mi vise ni to ne pomaze nego radije uzmem neki deblji pamucni ulozak.. stvarno ne mogu vise ni pogledat te always uloske.. bas mi ne pasu

Quote:
hela84 kaže: Pogledaj post
cure koristite li vi vlazne maramice za intimno podrucje
ne privalce me bas..nekako imam osjecaj da bi nakon njih moglo 'peci' dolje radije skoknem pod tus
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 12:16   #19
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Ja zadnjih godinu dana koristim samo Naturella. Tanki su, a super upijaju. I super im je mekana površina. Jedino bih htjela da nemaju taj neki dodani miris, ali nije strašno.
kao da citam samu sebe
procitaj moj post iznad ovog..
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 17:59   #20
Ni ja se nakon Naturelle ne mogu vratiti na Always

Čak sam probala i Carefree Natural (nešto takvo, krivo uzela u dućanu umjesto Naturelle ) prije nekog vremena, ali iako imaju dobru površinu, nekako su mi u usporedbi s Naturellom predebeli

A vlažne maramice koristim prilikom mijenjanja uložaka kad se ne mogu oprati, i nikad nisam imala probleme. Sad imam Niveine
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.