Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2012., 09:22   #61
Quote:
darko rora kaže: Pogledaj post
ne nije bilo strijela
jer su ta oružja besmislena ako nemaju sistem izviđanja i dojave
Jasno mi je da bez dojavljivanja o smjeru naleta nema ništa... ali ipak se nešto poduzelo kako kaže Mustang51
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 11:09   #62
Letjeli su samo nekoliko puta s galebovima. Tada je bila zona zabrane leta (jednom prilikom su im Ameri skinuli nekoliko galebova odjednom a da nisu bili ni svjesni što ih snašlo, čista egzekucija) pa su letjeli jako nisko po Glamočkom polju. Obrnuta situacija kad si mogao vidjeti avion u letu "odozgo", a ne "odozdo".
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 11:56   #63
Quote:
Decimus kaže: Pogledaj post
Letjeli su samo nekoliko puta s galebovima. Tada je bila zona zabrane leta (jednom prilikom su im Ameri skinuli nekoliko galebova odjednom a da nisu bili ni svjesni što ih snašlo, čista egzekucija) pa su letjeli jako nisko po Glamočkom polju. Obrnuta situacija kad si mogao vidjeti avion u letu "odozgo", a ne "odozdo".
Skinuli su im 5 kom a šesti je oštećen sletio u Udbinu.

Letili su oni i Orlovima (jednog su sami sebi skinuli kod Drvara, jedan se razletio po Bužimu kad je pogodio dimnjak neke tvornice).
Nakon Oluje su napadali po Hrvatskoj (Kutinu, Ivanić grad, Viroviticu...) pa Ameri nisu reagirali. Sićan se da je General-pjesnik Tolj tvrdio da su dva srušena kod Novske što se pokazalo kao propaganda...

Letili su oni dosta intenzivno za zonu "zabrane letenja". Malo OT al eto...
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 21:30   #64
Dok smo mi bili dolje srbi nisu letili zbog amera. i naši helikopteri su letili samo kad nije bilo amera na nebu. dečki koji su bili na dostavi helikopterima mi-8 su u par navrata rekli da su se morali prisilno spuštat na upozorenje amera da će ih srušit. i onda bi čekali da prvi lovački par ode pa dalje dok ne stigne drugi.

sa srpske strane znam da su gazelom dolazili na jančiji vrh prije nego smo ga uzeli. brigadni izviđaći su ju vidjeli, a kad smo uzeli tu čuku našli smo označen heliodrom gore.

i u oluji su nam pomagali mi - 24
darko rora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 13:25   #65
da dopunim malo ovu crtu:
28.12.1994. postrojbe 7. gb vraćene su na područje Livanjskog polja i držale liniju : Male poljanice- tt1780 Jankovo brdo- budim- V. Pištola- poljanice- Kurjaj- Crni bunari - Ninkovići. Na ovom području, u zimskim uvjetima, postrojbe 7. gb provest će neprekidno 63 dana do 5.2.1995. godine.
Ninkovići -Pokrajci-Rosići. Sa druge strane poloja je bio HVO, al nikad nije bilo kontakta između postrojbi
fakinsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 13:30   #66
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Jasno mi je da bez dojavljivanja o smjeru naleta nema ništa... ali ipak se nešto poduzelo kako kaže Mustang51
Poduzelo se sve koliko se moglo, s obzirom na ograničenja sasredstvima, ljudstvom i krivom upotrebom postrojbi
fakinsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 22:22   #67
nikada neču zaboraviti ludosti srpskih pilota s Mahovljana koji su nas zasipali 20-tak dana krmačama s orlovima i mitralirali galebima,letili su na 10-12 metrara visine i nakon toga bi se vratili i mahnuli nam kad su počeli dizanje na 100.njak metra i bjeg prema Drvaru

Naš PZO ,,0 bodova

jedan pilot nam je i mahnuo...

dan prije početka Oluje jedan je imao priliku da pobije cjelu tenkovsku satniju 4 gbr ,promašio je je s 2 krmače 200 metra ljevo od 8 tenkova i dečke koji su se okupilo oko jedne kuče u Obljaju
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:16.