Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2010., 00:39   #1
Cool Medvednica

Vidjeh obavijest na webu PP Medvednica da je zbog urušavanja jednog dijela staza od Lagvića do Kraljičinog neprohodna do daljnjega.

S obzirom da ta obavijest nema datuma objave, zanima me jel netko u skorije vrijeme (prije koji tjedan, npr.) išao do Kraljičnog tim putem, tj. znate li je li još uvijek jedina opcija cesta?

Hvala i pozz
mariana3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 15:00   #2
nije ako ides preko gunduliceve.

ja sam isla tam malo poslije odklizavanja i moglo se.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 19:02   #3
Cesta ti nije jedina opcija cak i da je Omladinska neprohodna.
Od Lagvica mozes krenuti stazom za Medvedgrad i nastaviti nakon Medvedgrada prema Graficaru do raskrsca staza. Na tom raskrscu skreces desno dolje i silazis na Kraljicin zdenac. Malo je duze od Omladinske ali je lijepo i takoder je skroz u hladu.
brian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 20:44   #4
a može se i putem HPD-a prema brestovcu tako da se ide od Lagvića (parkirališta ispod) onim prolazom nizbrdo do ceste pa strmo uzbrdo. Onda se nakon cca sat sat i pol dođe do raspela u šumi i od tamo ima putokaz za k.zdenac. Dal je markirano ne znam jer nisam probao ali orjentacija ne bi trebala biti teška. Osim toga bi moglo bit zanimljivo otić busom gore pa se spustit bažulovkom dolje do zdenca i onda mrcinom gore , samo ne po ovim vrućinama, nije baš pametno
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 09:51   #5
Hvala svima na odgovorima!
__________________
"Don’t you see that the whole aim of Newspeak is to narrow the range of thought?" (Orwell, 1984)
mariana3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 21:39   #6
Cool Medvednica

Napravio sam jedan privatan blog o Medvednici na koji sam stavio dosta informacija i fotografija o Medvednici i lokalitetima na njoj. Ako ste raspoloženi za temu Medvednice pogledajte i ostavite pokoji komentar:

http://medvednica4all.blogspot.com

ili

http://medvednica.blog.hr
sbrbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 22:53   #7
Zanimljiv blog, svaka čast.
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 22:59   #8


Vjerojatno si veliki zaljubljenik i dobar poznavatelj Medvednice, a od svega je najljepše što si svoje znanje i informacije odlučio podijeliti sa svima ostalima.

Da nam je tako nešto za svaku našu planinu!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 17:05   #9
medvednica je dosta zanimljiv lokalitet, svaka čast na blogu! lijepo je i posjetiti više puta iste lokalitete, ali različitim stazama i rutama. jedva čekam novi izlet na istočnu medvednicu, tamo još nisam bio!

e samo mali rpiojedlog: što se tiče ljudi koji rpeporučaju izlete, ajd stavi samo (ubaci) koliko minuta-sati hoda ima od jednog do drugog lokaliteta.

Zadnje uređivanje carrera_verde : 27.10.2010. at 17:16.
carrera_verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 18:21   #10
Quote:
carrera_verde kaže: Pogledaj post
medvednica je dosta zanimljiv lokalitet, svaka čast na blogu! lijepo je i posjetiti više puta iste lokalitete, ali različitim stazama i rutama. jedva čekam novi izlet na istočnu medvednicu, tamo još nisam bio!
Zahvaljujem na pohvalama, što se tiče istočne strane Medednice, opisana je staza 31/32, Planinarski dom "Lipa" i pećina "Velika Peć".

Quote:
carrera_verde kaže: Pogledaj post
e samo mali rpiojedlog: što se tiče ljudi koji rpeporučaju izlete, ajd stavi samo (ubaci) koliko minuta-sati hoda ima od jednog do drugog lokaliteta.
Ovo je vrlo nezahvalno staviti jer ovisi naravno o šetaču, njegovom tempu (kondiciji) i volji za bržim kretanjem. Evo baš sam nedavno išao jednom stazom na kojoj je na drvetu pisalo da je za spuštanje potrebno 1h i mjerio sam si koliko meni treba - spustio sam se za manje od 40min. Tako da je to vrlo relativno, ali ima jedna druga stvar. Na dijagramu visine pojedine staze na blogu pokazano koja je visinska razlika te staze kao i njena duljina pa si čovjek može procijeniti koliko mu osobno treba.
sbrbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 22:28   #11
Quote:
Slym kaže: Pogledaj post
Zanimljiv blog, svaka čast.
Zanimljivo i odlično tko bi to očekivao od jednog amatera kaj buš ti tek radil kad odeš u profiće ....
nicola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 11:58   #12
Super da se netko i toga sjetio

Blog je dobar a ako si zainteresiran da obiđemo i druga odmorišta te neke zanemarene staze možemo kad hoćeš no trenutno sam u gužvi tako da do N.G ništa od toga, iza 1.1 ćemo vidjet.

A odmorišta ima još npr ima i nenatkrivenih a nije loše ni njih vidjet. Malo odmorište je kod potoka na D. Mrzljaku uz makadamsku cestu iz Markuševca, dobro bi bilo pofotkat i kamenolome, Zelingrad, ima odmorište uz rojsovu cestu gdje ide pl. staza iz Laza i Zeline, zatim malo odmorište i raspelo na stazi HPD-a gdje se križaju staze za Brestovac i K. Zdenac, pa onda prema Bistri od Bistranskog sedla i da ne nabrajam, više se ni ja svega ne sjećam. I da ispod Grafičara ima odmorište, na putu od K. Svata prema Podsusedu itd itd.
Jako zanimljivo je i sa zagorske strane prema Lipi ili Hunjki, Horvatove itd jedini problem je puno blata od izvlačenja trupaca no nema toliko ljudi i galame tako da je mirnije
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:07   #13
Da, zainteresiran sam za posjet i drugim lokalitetima. Nemam iskustva kako to izgleda preko zime kad je tu snijeg, ali ... Kamenolomi kao i špilje svakako su interesantni. Ajde da se nekako čujemo i vidimo što se može iskombinirati.
sbrbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 12:23   #14
Quote:
sbrbot kaže: Pogledaj post
Napravio sam jedan privatan blog o Medvednici na koji sam stavio dosta informacija i fotografija o Medvednici i lokalitetima na njoj. Ako ste raspoloženi za temu Medvednice pogledajte i ostavite pokoji komentar:

http://medvednica4all.blogspot.com

ili

http://medvednica.blog.hr
lijepo.
stavit ću tvoj blog na svoju listu planinarskih blogova kada ju budem nadopunjavala i na popis blogova na stranicama HPS-a.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 10:20   #15
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
lijepo.
stavit ću tvoj blog na svoju listu planinarskih blogova kada ju budem nadopunjavala i na popis blogova na stranicama HPS-a.
Više sam nego zahvalan na tome. Nadam se da će to i drugima pomoći.
sbrbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 13:16   #16
Dobar ti je blog.
Nego, kakvo je ono bijelo kamenje od kojeg se između ostalog sastoji Medvednica? Ovo tu:

puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 14:20   #17
Kremen.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 17:48   #18
Točno, ovo na slici je kremen ili stručnije kvarc, silicij-dioksid, česti mineral. Njega ima jako puno po medvednici iako on sam ne tvori velike gromade i stijene nego se javlja kao ulomak ili uklopljen u stijenu.
Jezgru Medvednice čini stijena zeleni škriljavac, metamorfna stijena starosti donjepaleozojske, pa čak po nekim istraživanjima i prekambrijske (jednostavnije oko 600 mil. godina).
Uz njega, ima još puno drugih vrsta metamorfnih stijena (škriljavaca, kristalastih vapenaca i sl.) nastalih stalnom tektonikom koja je malo po malo izdizala Medvednicu. Po padinama Medvednice koja je kroz prošlost često bila otok u moru, ima dosta dolomita (zapadni dio Medvednice) i vapnenaca starosti od početka mezozoika do najmlađih u kojima se često nađe i vrlo kvalitetnih fosila.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=504714

Zadnje uređivanje monty-zg : 30.11.2010. at 17:55.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 19:49   #19
Hvala na odgovorima. Jel ima na Medvednici gdje za naći kakav zanimljiv mineraloško-geološki uzorak osim ovog kvarca?
puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 15:08   #20
Naravno, koliko ti srce želi... Od krasnih kristala dolomita u Ivancu i Markuševcu preko kalcita u Bizeku prema Rudarskom vrtu u okolici doma Grafičar (galenit,sfalerit, pirit, halkopirit, kalcit, kvarc, manganski i željezni minerali) pa dalje prema Rogu (kockice pirita u laporima) ili prema Kraljičinom zdencu (set minerala bakra). Dodaj na to rudnik u Planini (ugljen i kristalići gipsa), Slani potok, Francuske rudnike i sve do kamenoloma u Orešju (najljepši kristali kalcita možda u cijeloj Hrvatskoj).
Pa ti samo izaberi.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.