Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2011., 23:19   #41
Quote:
TinkiVinki kaže: Pogledaj post
Odakle ti podaci bas ove jedinice,dakle i po ovome ispada da su ih stotine opkljene i likvidrane sta je HV radila sa njima imali neka fotka snimak tih stotina srpskih leseva specijalaca i ostalih posto sumnjam da Hrvatska strana nebi zabelezila i ovekovecila takvu scenu gde stotine srpskih boraca leze unaokolo?
Ovo ispada zesce nego cela oluja tim pre sto ne postoje nikakvi konkretni podaci ovo mi deluje sve rekla kazala i sve gore napisano poprilicno neuverljivo.
http://www.youtube.com/watch?v=yknTn...eature=related
Oko 40. minute ima nekih leševa, ako ti baš to treba, iako se ne radi o sukobu na Deralama nego o Maestralu koji je VRS izbacio iz zapadne Bosne
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 23:48   #42
Quote:
TinkiVinki kaže: Pogledaj post
Odakle ti podaci bas ove jedinice,dakle i po ovome ispada da su ih stotine opkljene i likvidrane sta je HV radila sa njima imali neka fotka snimak tih stotina srpskih leseva specijalaca i ostalih posto sumnjam da Hrvatska strana nebi zabelezila i ovekovecila takvu scenu gde stotine srpskih boraca leze unaokolo?
Ovo ispada zesce nego cela oluja tim pre sto ne postoje nikakvi konkretni podaci ovo mi deluje sve rekla kazala i sve gore napisano poprilicno neuverljivo.
Kad je krenulo bilo je po CPT izvještavano kako Grahovo samo što nije vraćeno. Ko je sve tamo od srpskih jedinica čulo se po CPT i raznim srpskim radio postajama. Samo trebaš bilježiti. Recimo da su iz ABiH slkušali radio Prijedor znali bi da su Srbi začepili rupu između Bos. Novog i Sanskog Mosta jedinicama koje su dovlačili sa koridora i oko Doboja i ne bi skrahirali za svog prvog prodora.

Onda nakon par dana muk. Zanimljivo je kako za vrijeme dok su Srbi pričali nije bilo ništa od svega tioga na hrvatskim medijima. Nakon hrvatskog kontranapada i kraha srpske akcije pojavio se na HTV voditelj sav ponosan slikajući se iznad Drvara i rekao nešto tipa: "Srbi pričaju da samo što nisu ušli u Grahovo, a kao što vidite HV samo što nije ušla u Drvar". Mislim da je to bio Ante Ivanković, ali nisam siguran.

Inače nigdje nisam rekao da su stotine opkoljene i da su izginule. Niko o tome nije govorio po medijima, niti hrvatskim niti srpskim.
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 10:02   #43
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Kad je krenulo bilo je po CPT izvještavano kako Grahovo samo što nije vraćeno. Ko je sve tamo od srpskih jedinica čulo se po CPT i raznim srpskim radio postajama. Samo trebaš bilježiti. Recimo da su iz ABiH slkušali radio Prijedor znali bi da su Srbi začepili rupu između Bos. Novog i Sanskog Mosta jedinicama koje su dovlačili sa koridora i oko Doboja i ne bi skrahirali za svog prvog prodora.

Onda nakon par dana muk. Zanimljivo je kako za vrijeme dok su Srbi pričali nije bilo ništa od svega tioga na hrvatskim medijima. Nakon hrvatskog kontranapada i kraha srpske akcije pojavio se na HTV voditelj sav ponosan slikajući se iznad Drvara i rekao nešto tipa: "Srbi pričaju da samo što nisu ušli u Grahovo, a kao što vidite HV samo što nije ušla u Drvar". Mislim da je to bio Ante Ivanković, ali nisam siguran.

Inače nigdje nisam rekao da su stotine opkoljene i da su izginule. Niko o tome nije govorio po medijima, niti hrvatskim niti srpskim.

U redu,znaci pricas po secanjima.Nisi ti rekao ali si kalkulisao sa cifrom ojacanog bataljona oko 700 ljudi i vise a drugi su govorili da su te snage odsecene i eliminisane.
TinkiVinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 10:07   #44
Pa ima li toga Ante Ivankovica na netu da vidimo sta je covek snimio?
TinkiVinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 10:08   #45
Quote:
TinkiVinki kaže: Pogledaj post
U redu,znaci pricas po secanjima.Nisi ti rekao ali si kalkulisao sa cifrom ojacanog bataljona oko 700 ljudi i vise a drugi su govorili da su te snage odsecene i eliminisane.
Kružila je priča o opkoljenim pripadnicima VRS-a,upućen im je poziv na predaju,nisu se predali i onda je to područje preorano topništvom...Ne znam da li je vezano uz ovu temu i baš ovu bitku.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 11:46   #46
Quote:
TinkiVinki kaže: Pogledaj post
Pa ima li toga Ante Ivankovica na netu da vidimo sta je covek snimio?
Snimatelj je Petar Malbaša, a Ante Ivanković je novinar.
Imam DVD od nekih 3 sata koji počinje negdje na Dinari zimi '94,
a završava postrojavanjem 4. brigade u Splitu nakon svih operacija.
Vjeruj mi da je snimljeno jako puno leševa, 95% tih snimki je bilo na
TV u raznim emisijama. Vojnika koji su ubijeni bilo je u svim vrstama
uniformi, od običnih SMB u šinjelima do crnih kombinezona.
mobberzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 11:46   #47
Quote:
TinkiVinki kaže: Pogledaj post
U redu,znaci pricas po secanjima.Nisi ti rekao ali si kalkulisao sa cifrom ojacanog bataljona oko 700 ljudi i vise a drugi su govorili da su te snage odsecene i eliminisane.
eliminirane kao prijetnja a to znaci razbijeni, pobijeni, pohvatani, rastjerani,pozarobljavani,odbijeni...
tko pozna taj teren zna jako dobro da poginule od topnistva i paljbe sgurno nitko po skrapama i sumama nije skupljao ako nisu bili u zahvatu prometnice.
tvoji su iznenadili nase ljude iz pricuvne brigade koji su se poslije oluje u potpunosti opustili i puno nasih je izginulo doslovno na spavanju ali nama nije palo na pamet izmisljati lazi o masakru kao sto su tvoji izmisljali za onih 22 iz Gracaca koji su stradali u klasicnoj zasjedi na Velebitu.
iznenadili ste 141. br na spajanju i nanjeli joj za nas tragicne gubitke a u protuudaru ste sami imali gubitke ciji broj najvjerojatnije ni sami neznate a mi se ne zelimo upetljavati u nekakve spekulacije.
cinjenice su dakle da ste u konacnici opet popusili iako ste u pocetku postigli iznenađenje
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 12:00   #48
Jel bi neko znao reći ko je u ratu sa HV strane držao liniju Zadar - Biograd, koja brigada?
Nije tema ali kad ste već tu da pitam.

.
Velizar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 12:30   #49
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post
eliminirane kao prijetnja a to znaci razbijeni, pobijeni, pohvatani, rastjerani,pozarobljavani,odbijeni...
tko pozna taj teren zna jako dobro da poginule od topnistva i paljbe sgurno nitko po skrapama i sumama nije skupljao ako nisu bili u zahvatu prometnice.
tvoji su iznenadili nase ljude iz pricuvne brigade koji su se poslije oluje u potpunosti opustili i puno nasih je izginulo doslovno na spavanju ali nama nije palo na pamet izmisljati lazi o masakru kao sto su tvoji izmisljali za onih 22 iz Gracaca koji su stradali u klasicnoj zasjedi na Velebitu.
iznenadili ste 141. br na spajanju i nanjeli joj za nas tragicne gubitke a u protuudaru ste sami imali gubitke ciji broj najvjerojatnije ni sami neznate a mi se ne zelimo upetljavati u nekakve spekulacije.
cinjenice su dakle da ste u konacnici opet popusili iako ste u pocetku postigli iznenađenje
Pa da,lijepo si mu to objasnio.Na kraju su opet izgubili.Mi za razliku od njih svaku žrtvu svoju navedemo i točan broj,a od njih ne bi izvukao ništa.Pogledaj Vukovar...ni do danas nisu službeno priznali broj svojih žrtava.
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 12:44   #50
Hrvatska strana nije imala običaj prikazivati mrtve srpske vojnike. Tu i tamo bi se snimio koji poginuli i to je bilo sve. Ženevska konvencija zabranjuje snimanje poginulih i zarobljenih vojnika. Ima li snimaka mrtvih srpskih vojnika iz Bljeska, Oluje, Maslenice, Medačkog džepa...itd. Nema.

na snimkama se ponekad vidi tu i tamo pokoji mrtvi vojnik ali to je snimano prije asanacije terena. Nigdje nije poginulo 100 ljudi odjednom, ako hoćeš prikazati sve moraš ih skupiti na jedno mjesto. Kod Mrkonjića je poginulo puno vojnika VRS pa opet nisu prikazani. Jednostavno se to nije radilo.

Kod Kupresa 94-te prolazeći šumama do gradića viđali smo mrtve srpske vojnike, prolazeći odmah nakon borbi prije asanacije ali u snimkama HTV-ea nema uopće mrtvih.

za razliku od Srba npr..pamtim onu muslimansku nespješnu akciju i veliku pogibiju muslimanskih vojnika nazvanu Jesen 94.kad su izginuli na Veležu i podveležju..SRT ih je uredno sve snimio poredane i prikupljene.
Quote:
hajduk1911st kaže: Pogledaj post
Pa da,lijepo si mu to objasnio.Na kraju su opet izgubili.Mi za razliku od njih svaku žrtvu svoju navedemo i točan broj,a od njih ne bi izvukao ništa.Pogledaj Vukovar...ni do danas nisu službeno priznali broj svojih žrtava.
To je stara priča. Hrvatska ni u jednoj akciji ne krije broj poginulih. To je i glupo. Kako kriti od obitelji. Sve pobrojano i zabilježeno i dato u javnost. Dok kod Srba nikad ne znaš, nikad se ne objave podaci. Je li to skrivanje poraza, preduvjet za buduću mitomaniju ili još svašta što ide uz to..to je njihova taktika od davnina.
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post
eliminirane kao prijetnja a to znaci razbijeni, pobijeni, pohvatani, rastjerani,pozarobljavani,odbijeni...
Je li bilo poginulih i iz 6 domobranske pukovnije.?

Zadnje uređivanje rezon@tor : 10.05.2011. at 11:09. Reason: spajanje poruka
Mauron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 13:01   #51
Quote:
Mauron kaže: Pogledaj post
Je li bilo poginulih i iz 6 domobranske pukovnije.?
Da bilo je poginulih i zarobljenih iz moje 6.dp,iz pješaštva i topništva.
topair44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 14:35   #52
Quote:
Velizar kaže: Pogledaj post
Jel bi neko znao reći ko je u ratu sa HV strane držao liniju Zadar - Biograd, koja brigada?
Nije tema ali kad ste već tu da pitam.

.
Koje godine ?
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 15:39   #53
Quote:
Mauron kaže: Pogledaj post
To je stara priča. Hrvatska ni u jednoj akciji ne krije broj poginulih. To je i glupo. Kako kriti od obitelji. Sve pobrojano i zabilježeno i dato u javnost. Dok kod Srba nikad ne znaš, nikad se ne objave podaci. Je li to skrivanje poraza, preduvjet za buduću mitomaniju ili još svašta što ide uz to..to je njihova taktika od davnina.
Jedino gdje su naši lagali,recimo danas pogine 30 hrvatskih vojnika,ne bi isti dan rekli poginulo ih je 30 nego bi taj broj rascjepkali na par dana,a na kraju bi se opet znao pravi broj žrtava.

Nakon ovih događaja 3 bojnu su raspustili,ostali su samo dobrovoljci.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 10.05.2011. at 11:09. Reason: spajanje poruka
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 16:17   #54
Quote:
Mauron kaže: Pogledaj post
Hrvatska strana nije imala običaj prikazivati mrtve srpske vojnike. Tu i tamo bi se snimio koji poginuli i to je bilo sve. Ženevska konvencija zabranjuje snimanje poginulih i zarobljenih vojnika. Ima li snimaka mrtvih srpskih vojnika iz Bljeska, Oluje, Maslenice, Medačkog džepa...itd. Nema.

na snimkama se ponekad vidi tu i tamo pokoji mrtvi vojnik ali to je snimano prije asanacije terena. Nigdje nije poginulo 100 ljudi odjednom, ako hoćeš prikazati sve moraš ih skupiti na jedno mjesto. Kod Mrkonjića je poginulo puno vojnika VRS pa opet nisu prikazani. Jednostavno se to nije radilo.

Kod Kupresa 94-te prolazeći šumama do gradića viđali smo mrtve srpske vojnike, prolazeći odmah nakon borbi prije asanacije ali u snimkama HTV-ea nema uopće mrtvih.

za razliku od Srba npr..pamtim onu muslimansku nespješnu akciju i veliku pogibiju muslimanskih vojnika nazvanu Jesen 94.kad su izginuli na Veležu i podveležju..SRT ih je uredno sve snimio poredane i prikupljene.
I kakve sankcije predviđa Ženevska konvencija ako se ipak ti mrtvi prikažu? I je li netko ikad odgovarao za to prikazivanje? Ako nije zašto nije? I ako nije zašto se ništa po tom pitanju nije pokrenulo?
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 16:57   #55
Quote:
red_rose kaže: Pogledaj post
I kakve sankcije predviđa Ženevska konvencija ako se ipak ti mrtvi prikažu? I je li netko ikad odgovarao za to prikazivanje? Ako nije zašto nije? I ako nije zašto se ništa po tom pitanju nije pokrenulo?
Kakve sankcije ako su poginuli u borbi Ženevska konvencija je ionako za kurac . Donose se političke odluke o žrtvama i krivcima . Isto sranje ko UN ili UNPROFOR , i sve ostale organizacije za "spas čovječanstva" .
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 16:59   #56
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Koje godine ?
1993.
Velizar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 22:05   #57
Quote:
Velizar kaže: Pogledaj post
1993.
7.dp, 134. br.; uglavnom.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 22:11   #58
Quote:
mobberzg kaže: Pogledaj post
Snimatelj je Petar Malbaša, a Ante Ivanković je novinar.
Imam DVD od nekih 3 sata koji počinje negdje na Dinari zimi '94,
a završava postrojavanjem 4. brigade u Splitu nakon svih operacija.
Vjeruj mi da je snimljeno jako puno leševa, 95% tih snimki je bilo na
TV u raznim emisijama. Vojnika koji su ubijeni bilo je u svim vrstama
uniformi, od običnih SMB u šinjelima do crnih kombinezona.
Najgore snimke raskomadanih vojnika od topništvom i Mi 24 nikad nisu prikazane na HTV.
Snimke su za one s jačim želucem.
Kruži interni integralni DVD nastupanja 4.gbr. uz potporu HRZa i helikoptera Mi 24 koji imaju svoje ljude na terenu i poseban sustav navođenja na ciljeve koje treba uništiti od strane pripadnika HRZa.
Ovi prikazani na HTVu su ubjeni mecima uglavnom i bilo ih je poprilično.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 01:22   #59
Snimke gdje možemo vidjeti MI-24 jako su rijetke.Kako su učestovali u akcijama to ne možemo vidjeti jer ne postoji snimka.Postoji samo par kadrova kako idu na zadatke,a tako bi volio vidjeti taj moćan stroj na zadatku protiv agresora.
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 09:09   #60
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Najgore snimke raskomadanih vojnika od topništvom i Mi 24 nikad nisu prikazane na HTV.
Quote:
hajduk1911st kaže: Pogledaj post
Snimke gdje možemo vidjeti MI-24 jako su rijetke
Pišete o događajima oko prijevoja Derale-Grahovo?
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:15.