Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2011., 10:29   #1
Nuštar-nikad pokoren.

Nuštarci obilježavaju dvadeset godina obrane mjesta.
Iako u poluokruženju, napadani od puno snažnijeg neprijatelja koji je dva puta u nekoliko dana želio Nuštar pretvoriti u Šešeljevo kako su Srbi obećavali radio vezom,hrvatski branitelji su uspjeli istjerati četnike koji su oklopom upali do središta mjesta.
U pauzama između napada mjesto je zasipano svakodnevnim dozama od nekoliko stotina do nekoliko tisuća projektila.

Bitka za Nuštar ostaje ponosni,nažalost malo spominjani dio hrvatske povijesti.
http://i798.photobucket.com/albums/y...ar-0510-91.jpg

na fotografiji je srbočetnički tenk zaustavljen u središtu mjesta
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN

Zadnje uređivanje Panonicus : 02.10.2011. at 10:44.
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 14:34   #2
bez problema se moze prebaciti u temu vinkovci i okolica
__________________
Ne slusaj cajke, jer time pljuješ na milijune grobova odvažnih
i viteških Hrvata, koji dadoše svoje živote, da bi Hrvatska živjela. Ja u svome srcu nosim duboko poštivanje na njih.
tin_vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 02:12   #3
Bogdanovci preživjeli svjedoci proboja prema Nuštru
potpuno razumijem zašto želite umanjiti važnost Nuštra
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 23:08   #4
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
Bogdanovci preživjeli svjedoci proboja prema Nuštru
potpuno razumijem zašto želite umanjiti važnost Nuštra
Tko umanjuje važnost Nuštra Nisam nikada ratovao u ist.slavomiji , a svima koji su je branili
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 12:10   #5
Pozdrav svima.Možda ce nekom biti glupo pitanje,ali zna li netko o kojemu je napadu rijec tj. koji je datum napada o kojem se govori u dok. filmu Vukovar-poslednji rez.Te kolike su snage neprijatelja koje su sudjelovale u njemu!Hvala unaprijed.

http://www.youtube.com/watch?v=ypF_PiNOXPA

Link na dok. film,radi se o dijelu od 8:00 min te se nastavlja na drugi dio tj drugih 10min.!
ddramone is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 20:26   #6
HRT+ Nuštar će živjeti, TV film, 1992.

Zanimljiv dokumentarac iz 92.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 03.11.2011. at 14:58.
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 23:34   #7
Quote:
ddramone kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.Možda ce nekom biti glupo pitanje,ali zna li netko o kojemu je napadu rijec tj. koji je datum napada o kojem se govori u dok. filmu Vukovar-poslednji rez.Te kolike su snage neprijatelja koje su sudjelovale u njemu!Hvala unaprijed.

http://www.youtube.com/watch?v=ypF_PiNOXPA

Link na dok. film,radi se o dijelu od 8:00 min te se nastavlja na drugi dio tj drugih 10min.!
na snimkama sigurno nije sniman napad na nuštar,nema kiše.
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 10:58   #8
"11.Korpus ( najace stanje 30000 ljudi sept/okt 95 ) Korpus nije puno borbeno dejstvovao, 1995 u oluji zapocet napad na Nustar sa 1 tc T55 iz Cerica, ali zbog greske u proracunu lansirni most je propao pod tezinom tenka u kanal, tenk se zaglavio, trebalo je 3 tenka da ga izvuku.Tenkovi nikad nisu presli kanal, pjesadija jeste .Od sve zbrke 17 mrtvih, nesto od prijateljske vatre, 5 T55 je islo drugim putem ( iz iste cete i djelovalo po Nustru sa distance ). Od strane Osijeka je isla 1 tc t34 , no kad se nasla pod vatrom POVR napad je obustavljen, 2 posade pobegle iz tenkova , koji su poslije morali biti pokupljeni. MAP je davao art.podrsku."

Ovo gore je citat sahttp://http://members.multimania.co.uk/oklop/vrsk__detalji.htm

El neko zna dali je uopće 95. pokušan napad na Nuštar?

Sa naše strane se spominje samo topnički napad ali ništa o pokušaju proboja. Ili ga nije ni bilo il su ga izveli toliko "stručno" da naši nisu ni skužili da je napad u tijeku. Al opet s druge strane, nekužim zašto bi oni izmišljali nešto o tome.
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 15:51   #9
Za Cerić ne znam, ali iz pravca Ostrova su probali nešto, odmah na izlazu iz sela izgubili tenk, pa odustali.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 15:57   #10
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
".Od sve zbrke 17 mrtvih, nesto od prijateljske vatre, 5 T55 je islo drugim putem ( iz iste cete i djelovalo po Nustru sa distance ). e.
17 mrtvih branitelja,ili Srba?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 01:05   #11
Logika kaže, ako je to dokument od VRSK, onda su to njihovi gubici.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 01:56   #12
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Logika kaže, ako je to dokument od VRSK, onda su to njihovi gubici.
Ma tek sam kasnije skužio da je dokument,krivo sma pročitao post forumaša, ispravljam se
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 11:41   #13
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
17 mrtvih branitelja,ili Srba?
Ord Mantel je već odgovorio. Njihova je stranica pa pretpostavljam da govore o svojima.

Malo mi je to neuobičajeno, da oni tako govore o svom porazu a sa naše strane nema apsolutno nikakvih informacija.

Sjećam sa da je prvi dan Oluje na srpskim dnevnicima bila vijest da su "oslobodili Nuštar".
Čak ni pjesnik Tolj u svojim "seansama" na tv-u nije ništa spominja o tome a izmišljale su se neistine o rušenju dva srpska Orla iznad zapadne slavonije, oslobađanje petrinje prvi dan itd..

A možda je i ta stranica "Srpski oklop" hrpa nebuloza.
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 06:33   #14
Molim.znade li se podatak,koliko je dečki cca držalo Nuštar 91-god.?
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 11:05   #15
Quote:
nikolinaviolina kaže: Pogledaj post
Molim.znade li se podatak,koliko je dečki cca držalo Nuštar 91-god.?

na jednoj stranici sam bio naišao na pdf popis branitelja za 3. i 5. listopad 91.god u kojem stoji 320 imena,popis se odnosi samo na domace tj. ljude iz Nuštra!dok za ostale postrojbe ne nađoh ništa!
ddramone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 12:46   #16
Quote:
DoggTagg kaže: Pogledaj post
HRT+ Nuštar će živjeti, TV film, 1992.

Zanimljiv dokumentarac iz 92.
pa , jel moguće da je i general Krulac bio JNA oficir do kraja 1991.g. ?
A ovo su snimci za TV di rata nije više bilo , ali je bilo prostora za napredovanje na papiru
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 09:45   #17
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
pa , jel moguće da je i general Krulac bio JNA oficir do kraja 1991.g. ?A ovo su snimci za TV di rata nije više bilo , ali je bilo prostora za napredovanje na papiru


General Kruljac je u 3. "A" ZNG došao negdje sredinom kolovoza 1991
i odmah postao zapovjednikom satnije u jednoj bojni.
Prava istina je da je isti od zap. satnije ,preko zapovjednika bojne ,zapovjednika brigade do zapovjednika ZP Osijek napredovao samo poradi svoga ratnoga puta i ratnog puta kobrinih sinova.........

Za današnji status i njegovo umirovljenje isti si je sam kumovao svojim koketiranjem sa politikom i svojim "kriminalnim" nazovimo to ponašanjem.


Ovo pišem kao suborac genelala Kruljca koji i dan danas ima moje veliko poštovanje sve do poslije VPA Bljesak koju je isti vodio i prvi unišao u Okučane
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 21:27   #18
hvala , nadam se da kužiš da tvoj upis ne shvaćam previše ozbiljno jer sam se malo informirao od Nuštra 1992. do "Bljeska" , a u vezi tvog lege koji je ipak bio samo perspektivni JNA podoficir i nažalost nije nikakav izuzetak za HV koja je postala krcata prebjezima iz JNA prilikom napuštanja hrvatskih gradova . A to je već bila politika , a ne rat
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 21:59   #19
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
hvala , nadam se da kužiš da tvoj upis ne shvaćam previše ozbiljno jer sam se malo informirao od Nuštra 1992. do "Bljeska" , a u vezi tvog lege koji je ipak bio samo perspektivni JNA podoficir i nažalost nije nikakav izuzetak za HV koja je postala krcata prebjezima iz JNA prilikom napuštanja hrvatskih gradova . A to je već bila politika , a ne rat
....ti kad bi samo pročitao ratni put moje postrojbe dobio bi PTSP
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 02:30   #20
Quote:
kobrin sin kaže: Pogledaj post
....ti kad bi samo pročitao ratni put moje postrojbe dobio bi PTSP
načitah se ratnih puteva i grohotom se nasmijah.... još će ispast da su brođani i Nuštar obranili jer već piše da ti je brigada ratovala i u Borovu selu .
Na jednom drugom youtube sam naletio na zapise iz 1992. g. di je naša 84-četvorka parkirana između kuća u Nuštru , to budem naknadno link , a to me podsjetilo na Maslenicu , di je srpska bila isto tako se zavukla i izlazila svaku noć da si uru mogao poštimat po njoj
istox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.