Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2006., 15:44   #1
Lidl

evo ovak...frendica mi je trgovac i zanima ju jel se isplati poslat prijavu za Lidl, i jel ima netko islustva i jel zna kakvi su uvjeti rada, to su Njemci a za njih kažu da baš nisu normalni što se tiče prekovremenih i sl., ona je zaposlena, ali se boji da će ih Lidl izgurati i sad se pita jel joj bolje probati tamo ili da ostane gdje je
magda59 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 21:19   #2
Za trgovca je jedino Konzum donekle normalan, ovi svi drugi strani izrabljivači su totalno poremećeni, a u jebenom Lidlu dobiješ i pelene jel ti nedaju na wc. Bjež od te stoke!!!
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 21:51   #3
O Lidlu do sada nisam čuo ništa dobro, a jako puno lošega...

Ako imaš neprijatelje, preporuči im... inače bježi.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 20:27   #4
lidl

Pa,neka proba...ako joj mjesto nije sigurno...neka ide , ionako nema što izgubiti .
A kako je u Lidl-u , to treba pitati njihove zaposlenike...a ne ovako širiti tračeve. Ja znam ljude u Billi i Konzumu koji su jako zadovoljni,a znam i one koji nisu nikako...to je individualno za svakoga .
 
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 00:06   #5
Ja o Lidlu nisam čuo niš dobro, tj. uglavnom ih prati jako loš glas
Koliko znam (doduše iz druge ruke) jedino je Konzum OK
Ostali uglavnom gadno deru te jadne trgovce
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 01:56   #6
O Lidlu nemam pojma(ako se ne računa kupovina),no pročitao sam negdje da su jeftiniji od ostalih na uštrb svojih zaposlenika.
E,sad što to točno znači..

U svakom slučaju,ako je nezaposlena, nema kaj izgubiti.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 07:23   #7
Quote:
mobyXXL kaže:
Za trgovca je jedino Konzum donekle normalan, ovi svi drugi strani izrabljivači su totalno poremećeni, a u jebenom Lidlu dobiješ i pelene jel ti nedaju na wc. Bjež od te stoke!!!
grozno, kad sam procitao da se moras javit dal smijes ici na WC...
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 12:10   #8
u njemačkoj je izdana "crna knjiga lidla", masovno se krše prava radnika... i to u državi gdje se jako strogo na to gleda...

u češkoj trgovkinje moraju nositi crvenu vrpcu oko ruke ili glave kada imaju mengu, kako bi smjele bez pitanja otići na wc..

uglavnom lidl ima filozofiju da svi rade sve... znaći dođe roba, svi istovaruju, kada dođe kupac na blagajnu najbliži trgova trci i prodaje mu robu, ćim se kupac makne trgovac mora trčati na odjel slagati robu...

plaće su u nekoj sredini al ima puno prekovremenih koji se ne plate pa ispadne da je plaća jako, jako niska...

inaće kaufland i lidl imaju istog vlasnika... ćini mi se neki njemački židov ... u svim državama u kojima posluju imaju hrpu sudskih tužbi zbog eksplotacije radnika...

slučaj za pelene nije vezan za njih nego za jedan maloprodajni lanac u argentini gdje blagajnice ne smiju na wc nego moraju furati pelene... strahota...


a što se tiće koliko toliko normalnih uvjeta sa OK plačom je Metro gdje trgovci imaju od 3000 do 3400 (ZG, sa prijevezom) i Bauhaus- znam da blagajnice imaju oko 4000 kn...., konzum su jako slabe plaće
Ronin555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 12:29   #9
Quote:
Ronin555 kaže:
inaće kaufland i lidl imaju istog vlasnika... ćini mi se neki njemački židov ... u svim državama u kojima posluju imaju hrpu sudskih tužbi zbog eksplotacije radnika...
nemaju istog vlasnika; ali su u rodbinskoj vezi isti.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 13:11   #10
Evo mogu navest ja i za kiku....di su place kolko sam cuo za sad od 3000 pa do 5000k i vise kuna....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 13:40   #11
jebala vas crna knjiga. kakva bi bila ona od peveca ili getroa?

u lidlu su place vece i vise se radi. prava se krse onoliko koliko zakon dopusta.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 13:46   #12
blagajnica u kiki ima oko 3400 za pola radnog vremena
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 15:09   #13
Quote:
Billi kaže:
jebala vas crna knjiga. kakva bi bila ona od peveca ili getroa?

u lidlu su place vece i vise se radi. prava se krse onoliko koliko zakon dopusta.
mislim da 3000 kn u lidlu za 12 satno radno vrijeme isto ko i 2000 kn u konzumu za 8 satno radno vrijeme....
naravno to karikiram, jer lidl kod nas još nije zapoćeo normalno raditi
plus što te u konzumu ne gaze toliko...
Ronin555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 15:10   #14
Quote:
tilla kaže:
nemaju istog vlasnika; ali su u rodbinskoj vezi isti.
pa ja sam bio na razgovoru u lidlu u buzinu za voditelja odjela informatike... i frajer je rekao da su vlasnici lidla i kauflanda ista grupa
Ronin555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 15:13   #15
vlasnik nije isti; a sad što je tebi rečeno ne znam.
ali da su rodbina; jesu. sad nit ne znam da su židovi; ali nebitan podatak je to zapravo.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 15:13   #16
nije počeo radit, ali ti znaš koliko gaze :zbunj:
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 15:17   #17
Quote:
Ronin555 kaže:
mislim da 3000 kn u lidlu za 12 satno radno vrijeme isto ko i 2000 kn u konzumu za 8 satno radno vrijeme....
naravno to karikiram, jer lidl kod nas još nije zapoćeo normalno raditi
plus što te u konzumu ne gaze toliko...

naravno da karikiras jer pojma nemas i napikavas. zato molim te zasuti

btw jesi prosao na razgovoru? jel toliko muljas jer nisi pa te boli....
jesi vidio u oglasu kolike su place voditelja ducana? 10 tis brut. jel ti to malo?
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 08:29   #18
Quote:
Billi kaže:
naravno da karikiras jer pojma nemas i napikavas. zato molim te zasuti

btw jesi prosao na razgovoru? jel toliko muljas jer nisi pa te boli....
jesi vidio u oglasu kolike su place voditelja ducana? 10 tis brut. jel ti to malo?

na razgovoru nam je bilo rećeno da u svakom trenutku ako netko nije nećim zadovoljan se može dići i otići....

rećeno nam je da slijedeće dvije godine možemo zaboraviti na privatni život i obitelj... radno vrijeme je oko 60-80 sati tjedno, privatni auto... plaća oko 10k

ja za 8 satno bez problema dobivam 7k kuna, tako da mi je ovo malo... nakon toga ja sam se zahvalio na pruženoj prilici dase predstavim i napustio razgovor (razgovor je bio grupni)

a što se tiće 10k kuna za 60-80 sati tjedno (vikendi ukljućeni) za poslovođu mi je malo.... on bi trebao imati barem 7k kuna za 8 sati od ponedjeljka do petka...
a pošto znam kako je način rada kod njih u njemačkoj, svaki poslovođa pod sobom ima oko 2-3 dučana... i da li se to vama ćini OK... e da , dobijete službeni auto kojeg možete koristiti i u privatne svrhe samo nemate kada...


a što se tiće lošeg odnosa prama zaposlenicima... kod nas nemogu reći kako je jer još nitko ne radi... ali firma koja u njemačkoj gazi svoje zaposlenike... mislim da u hrvatskoj, gdje je zakon pun rupa može raditi šta hoće....

a šta je najbolje, uvijek će ju naći jadnike koji će dobrovoljno pristati biti njihovi robovi
Ronin555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 20:44   #19
pa ne znam s obzirom koliko ne raspoznaješ č i ć i neke osnove gramatike; nekako mi ne pari da imaš neko više obrazovanje.
a kamoli da pregovaraš za 10 000kn plaće i službenog audija.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 09:20   #20
Quote:
tilla kaže:
pa ne znam s obzirom koliko ne raspoznaješ č i ć i neke osnove gramatike; nekako mi ne pari da imaš neko više obrazovanje.
a kamoli da pregovaraš za 10 000kn plaće i službenog audija.
U Hrvatskoj pismenost nije uvjet za diplomu... čak ni na kroatistici, ako je suditi prema nekim primjerima...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.