Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2014., 20:45   #61
skopiraj folder s cijelim sajtom i export/importaj bazu u phpmyadminu.ne znam jel ti treba detaljnije
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 20:59   #62
moze detaljnije, koristim mamp, instalirao sam ga na drugom racunalu i prebacio sve fileove u isti direktorij, no kada odem na stranicu mi se pojavi ova poruka: error establishing a database connection...
Defa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 21:21   #63
na prvom kompu gdje imaš funkcionalan sajt odi na http://localhost/phpmyadmin, lijevo na popisu odaberi željenu bazu, onda gore klik na export i ok

na novom kompu isto odes u phpmyadmin, gore klik na 'databases', kreiraj bazu s istim imenom, uđi u nju, gore klik na import, odaberi fajl i ok
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 21:52   #64
koju lozinku da koristim za logiranje u phpmyadmin, ona od wp admina ne radi...
Defa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 22:14   #65
vjerojatno sifra 'root' i za password prazno.
ako nije probaj pogledat u wp-config.php kaj piše
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 23:10   #66
Rijesio sam, hvala.
Defa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 22:37   #67
Dobivam stalno ovu poruku

Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 491520 bytes) in /home/a1282188/public_html/wp-admin/menu.php on line 257

Google veli da povećam limit sa 32M na 64M, ali to u kodu uopće ne mogu pronaći
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 10:53   #68
Trebaš povećali limit na serveru, ne u Wordpressu. To se radi u php.ini fileu, ako si na shareanom hostingu onda zovi support da ti povećaju.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 15:10   #69
Quote:
Jarvis kaže: Pogledaj post
Trebaš povećali limit na serveru, ne u Wordpressu. To se radi u php.ini fileu, ako si na shareanom hostingu onda zovi support da ti povećaju.
nažalost koristim 000webhost za početak, dok ne razvijem sajt

gdje mogu pronaći php.ini?
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 10:21   #70
Ne možeš, ti kao običan user nemaš pristup tome.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 14:50   #71
znači kratko rečeno, kupi pravi hosting?
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 19:07   #72
ne nužno. gle, ako si sposoban popuniti neke osnovne stvari i u 60 riječi na engleskom napisati zašto ti treba web stranica odi na vlexofree i zatraži free hosting tamo. kod njih nećeš imati takvih problema.
znam iz iskustva.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 14:33   #73
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
znači kratko rečeno, kupi pravi hosting?
Ovisi koji, ali u praviulu ni na shareanom "pravom" hostingu nećeš moći mjenjati php.ini jer nije u tvom home folderu gdje imaš pravo pisanja. Ali bi ti sigurno služba za korisnike povećala limit, barem privremeno dok ne instaliraš što treba.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 13:42   #74
Počela sam raditi svoju stranicu u wordpressu na 000webhostu, imala sam od ranije werziju 3.2.1 i sad me poziva na nadogradnju na verziju 4.1 međutim samo mi prikaže:
Preuzimam nadogradnju sa http://downloads.wordpress.org/relea...press-4.1.zip…

i tako može satima.
Pokušala sam ukloniti staru verziju i instalirati novu ali je prevelika, dopusti do 5 MB a ova ima skoro 7...ne kužim kako to riješiti, jer me taj korak spriječava da počnem to sve slagati.
_ana__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 18:58   #75
Zna li neko moze li se skinuti lista proizvoda u pdf-u il cemu vec ? Il trebam neki dodatak instalirat i ako neko zna koji ?

Hvala
Djol3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 17:54   #76
Lightbulb Kako lako napraviti Wordpress temu?

Postoji li neki framework u koji bih lako mogao ubaciti postojeći,
već iskodirani HTML template i tako od njega napraviti wordpress temu?
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 02:41   #77
Evo ti ovo da te malo uputi u to sto trazis http://www.sceko.com/kako-napraviti-...moc-bootstrap/
Sceko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 21:42   #78
Imam 2 pitanja u vezi wordpressa,pa bih bio zahvalan ako bi mi netko pomogao bar na jednom od njih.

1.Na početnoj stranici imamo 3 vijesti,koje svaka od njih vodi na svoju stranicu.Znači na početnoj je neki intro text od 2 retka,koji je odvojen read more opcijom.
I sad,ono sto ja zelim je da kad kliknem na gumb read more na pocetnoj stranici,da kad me dovede na tu odredenu stranicu zelim da mi se gore na vrhu prvo prikazuje slider,a tek zatim taj intro text.Ne znam dali je to ikako moguce.Jet trebalo bi na neki nacin zamaskirati odredeni text,ili napraviti neku prečicu,ne znam.A pitanje je stvarno kompleksno.


2.Jeli ikako moguce ubaciti više custom ikona na vise razlicitih mjesta za određene widgete.
Dakle,znam za opcije image widget i slicne gluposti.ALi ono sto ja zelim je da se na toj alatnoj traci od widgeta (gdje je mjesto za widget title) istovremeno pojavljuju ikonica i title (ikonica lijevo align,a tekst centriran).

Ja sam to djelomicno riješio (slijedi opširnije):

Kod:
.widget {

    text-align:left;

}

.widget h4.widgettitle {

background-image: url("image.png");
background-repeat:no-repeat;
margin: 0 0 2.2em;
padding: 12px;

}
Dakle,prikazuje mi ikonicu unutar prostora gdje je widget title,i ona je zaista centrirana lijevo,a tekst je lijepo centriran u sredinu.I sve šljaka.
Ali problem je što bih ja više razlicitih ikona za vise razlicitih widgeta u sidebaru.Recimo da imam desno u tom izborniku Kontakt,O nama,Kategorije,Meta.I sad da svaki od njih ima tu fixnu ikonu koja je definirana unutar css-a kao što sam sredio sa ovim kodom gore.

Trebalo bi nekako definirati razlicite stavke za razlicite widgete,a ne znam dali je to uopce moguce onako kako ja zelim?

Hvala unaprijed.
hansico is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 13:36   #79
Pomiješana stranica

Pozdrav.
Bacio sam se na izradu jedne stranice,ali brzo sam naletio na problem. Nisam nista htio popravljat prije nego čujem druga mišljenja. Proizvodi su mi izmiješani sa stranicom,problem je samo u ovom dijelu (shopu), sa naslovnicom i ostalim stranicama je sve oke. Evo slike:

http://i58.tinypic.com/m82o78.png
controlpanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 16:10   #80
to ti je problem u .css-u. Nema za to lijeka naslijepo, nego se treba točno vidjet kako se koji dio zove i onda pomaknuti taj text, odnosno širinu gdje su slike! kroz uređivanje style.css fajla
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:00.