Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2017., 10:36   #341
Evo da i ja ostavim svoj osvrt. Ginekolog mi je iz prve pogodio tablete, lice mi se iščistilo, kosa se manje masti, nemam promjene raspoloženja, što se tiče kilaže sam čak i smršavila (doduše nisam imala problema s težinom) bez nekog velikog truda, nema suhoće niti problema s libidom... stvarno je sve normalno kao i prije. Pijem ih već godinu dana jer menstruaciju nisam imala 2 godine (koju sam davno izgubila zbog preniske kilaže), ali ih ne planiram piti duže od 3 godine. Bilo me strah početi piti ove tablete nakon što sam pročitala cijelu temu, ali ipak svatko od nas drugačije reagira. Moje je sva sreća pozitivno iskustvo.
nella4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 14:26   #342
Dobila sam Belaru radi izostanka menstruacije uslijed stresnog perioda. Moram priznati da sam ih nevoljko počela uzimati i sa prvom kutijom sam imala mood swings, ali evo sad sam na trećoj kutiji i nemam više nikakvih nuspojava. Prepisane su mi jer mi je Yaz prije njih uzrokovao užasne depresivne epizode plus dobijanje par kg na kilaži.
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 01:35   #343
Pozdrav
malo paničarim pa me molim vas razuvjerite xD jeli tako da se ne povećava mogućnost trudnoće ako sam tabletu popila sat i pol kasnije od uobičajenog? (dečko je taj dan svršio u mene). inače znam kasniti sa uzimanjem max. pola sata

hvala unaprijed na odg
GeOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 07:46   #344
Quote:
GeOG kaže: Pogledaj post
Pozdrav
malo paničarim pa me molim vas razuvjerite xD jeli tako da se ne povećava mogućnost trudnoće ako sam tabletu popila sat i pol kasnije od uobičajenog? (dečko je taj dan svršio u mene). inače znam kasniti sa uzimanjem max. pola sata

hvala unaprijed na odg
Do 12 sati kašnjenja je okej i ne utječe na ništa
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 21:41   #345
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Do 12 sati kašnjenja je okej i ne utječe na ništa
hvala :* :* :*

e da,zanima me gdje vi, ostale forumasice drzite pilule ljeti?ode kod mene su poprilicno visoke temperature ljeti,do 37,38 stupnjeva, a pise da se pilule drze na temperaturi do 30stupnjeva.
GeOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:36   #346
Quote:
GeOG kaže: Pogledaj post
hvala :* :* :*

e da,zanima me gdje vi, ostale forumasice drzite pilule ljeti?ode kod mene su poprilicno visoke temperature ljeti,do 37,38 stupnjeva, a pise da se pilule drze na temperaturi do 30stupnjeva.
U torbici, nekako sam izignorirala tu uputu
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 22:43   #347
Evo da i ja dam svoje iskustvo. Na Belari sam skoro 2 godine i ekstremno se bojim uzeti druge pilule. Prve pilule ikada su mi bile katastrofa! (zaboravila sam kako se zovu). Konstantne mucnine, glavobolje, razdrazljivost, suhoca vagine i nikakav libido, cak mi se pomisao na sex gadila. Nakon njih mi je ginekolog ponudio Belaru (pijem ih radi neredovite menstruacije, dlakavosti i kontracepcije). Menstruacija mi je savrsena. Traje 5 dana i uvijek dode na vrijeme Ten prociscen (nisam sigurna dali je od njih ili ne) i dlakavost smanjena ......e, al sad nuspojave: smanjen libido, gotovo ga ni nema, suhoca vagine, pojacano znojenje, dobila sam 9 kila u prva 3 mjeseca (isto jedem, nikakav povecani apetit), nakon 9 mjeseci sam skinula 3-4 kile i ne ide dolje (najdeblja sam trenutno ikada u svom zivotu). Povecan PMS i kandida uvijek prisutna. Menstruacija mi iz nekog cudnog razloga ima jako neugodan miris/smrdi. To je to...koliko se mogu sjetiti.
Sad je samo na vama sto vam smeta i sto ne. Posto sam seksualno aktivna smeta mi suhoca, kandida, neugodan miris menge (vise ne dolazi u obzir sex tijekom menstruacije) i naravno smanjen libido. Isto tako mi smeta sto jedem "kao pticica" a debela sam. Hjtela bih nove pilule ali me strah uzeti druge...naravno pitala sam ginekologa par puta da mi vadi hormone, ali njemu je draze, lakse i jeftinije da me sopa tabletama...tako da vise ne znam sto da radim
lea93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 10:33   #348
Quote:
Pangaea kaže: Pogledaj post
Dobila sam Belaru radi izostanka menstruacije uslijed stresnog perioda. Moram priznati da sam ih nevoljko počela uzimati i sa prvom kutijom sam imala mood swings, ali evo sad sam na trećoj kutiji i nemam više nikakvih nuspojava. Prepisane su mi jer mi je Yaz prije njih uzrokovao užasne depresivne epizode plus dobijanje par kg na kilaži.
Feedback nakon 10 mjeseci uzimanja.

Nazalost stanje se pogorsalo, mood swings su manji ali je pms podivljao, tih tjedan dana mogu plakati od jutra do sutra. Kilaza je isto buknula jer sam non stop gladna, jedem namirnice koje nisam jela godinama te sam od pocetka uzimanja ovih tableta u plusu 6 kilograma. Zadnja 3 ciklusa imam "duplu" menstruaciju, prokrvarim nakon 14-e tablete, to traje 3 dana, onda prestane te nakon zadnje popijene ponovo dobijem "pravu" menstruaciju.

Sutra pijem zadnju tabletu iz ovog blistera i idem na pauzu.
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 14:56   #349
Žene molim vas za mišljenje
Imam PCOS i akne već dobrih 15 godina. Prije sam pila Diane35 ali sam prestala radi stvaranja hemangioma na jetri i debljanja, celulita itd...
Pila sam ih u dva, tri navrata po cca 6mj...
Zadnji put sam pila do kraja 2015. godine.
Sad mi je ginekologica prepisala Belaru, počela sam piti u ponedjeljak na večer, a svaki dan osjećam užasnu mučninu. Jedva funkcioniram na poslu.
Da ih prestanem piti ili da izdržim koliko mogu? Da li je netko imao slično iskustvo? Dakle, užasna mučnina traje tokom cijelog dana, imam osjećaj da ću svakog trenutka povraćati. Navedena je pod česte simptome, ali prolazi li to ikada? s Dianama sam samo jedanput imala malu mučninu prvih dan, dva, a ovo je neizdrživo više, ne usudim se niti jesti.
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 18:07   #350
Dessylessy ja sam imala prvi tjedan problema s mucninama, nakon toga je prestalo😁
A mene zanima kolko treba da se akne smanje ili nestanu?
Riri04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 18:45   #351
Quote:
Riri04 kaže: Pogledaj post
Dessylessy ja sam imala prvi tjedan problema s mucninama, nakon toga je prestalo😁
A mene zanima kolko treba da se akne smanje ili nestanu?
hvala, nadam se da ce i mene pustiti mucnine.
Sad su poceli bolovi u dojkama, probadanja, i bolovi u stopalima.

Za akne i Belaru jos ne znam, ali s Dianama mi je trebalo 3mj za jace rezultate, no ja sam imala tezi oblik.
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 13:00   #352
tko je pisao da je cijena došla do 60ak kn i gdje to? ja danas platila 90 kn doduše nije gradska ljekarna ali zar se mogu toliko drastično razlikovat?
__________________
The day after tomorrow is the third day of the rest of your life.
xx..viva..xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 15:34   #353
Ja sam pila Belaru 4 godine. Za ten mi nije nesto pomogla, ali nisam imala apsolutno nikakve nuspojave, osim povecanih grudi(sto i nije nekakva nuspojava :P) Najveca mana su im bile cijena. Menstruacija mi je na njima bila savrsena, samo 4 dana vrlo laganog krvarenja(koristila sam samo dnevne uloske), nikakvi bolovi prije niti tijekom menstruacije. Nakon sto sam ih prestala piti nista posebo se nije dogodilo, menstruacija se vratila na staro odmah drugi mjesec, prvi mi je izstala, lice bez promjena(imala sam teske akne koje sam rjesila sa kremicama i prehranom,a ne kontracepcijom), a grudi su se vratila na staru malecku velicinu.
calistan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 15:59   #354
Pozz svima,
nova sam tu pa ako ima neka dobra duša da mi pomogne.

Belaru sam pila prije trudnoće, nekoliko godina čak, te nisam imala nikakvih problema ni nuspojava.
Rodila sam u 8. mjesecu prošle godine te sam prije 10 dana počela opet uzimati.
Prije nego mi je doktor prepisao, obavila sam pretrage i sve je ok.
Evo već peti dan me glava boli za poluditi te sam strašno umorna, samo hodam po kući i gledam gdje bi legla, što inače nije moj djir.

Moje pitanje je da li bi trebala ustrajati neko vrijeme na tabletama u nadi da će se organizam priviknuti ( i ako da koliko, jer ove glavobolje su zaista snažne) ili prekinuti i tražiti novu terapiju?
Mislila sam pričekati još koji dan pa poći ginekologu ali čisto me zanima ima li sličnih iskustava i kakvih savjeta.

Hvala
Majolinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 16:00   #355
Belara i glavobolja

Pozz svima,
nova sam tu pa ako ima neka dobra duša da mi pomogne.

Belaru sam pila prije trudnoće, nekoliko godina čak, te nisam imala nikakvih problema ni nuspojava.
Rodila sam u 8. mjesecu prošle godine te sam prije 10 dana počela opet uzimati.
Prije nego mi je doktor prepisao, obavila sam pretrage i sve je ok.
Evo već peti dan me glava boli za poluditi te sam strašno umorna, samo hodam po kući i gledam gdje bi legla, što inače nije moj djir.

Moje pitanje je da li bi trebala ustrajati neko vrijeme na tabletama u nadi da će se organizam priviknuti ( i ako da koliko, jer ove glavobolje su zaista snažne) ili prekinuti i tražiti novu terapiju?
Mislila sam pričekati još koji dan pa poći ginekologu ali čisto me zanima ima li sličnih iskustava i kakvih savjeta.

Hvala
Majolinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 10:18   #356
Question Kako uzimati lijek belara?

Znaci uzimam belaru vec nekih 3 mjeseca i dalje mi nije jasno kako se uzimaju znaci 21 dan ih pijem i onda je stanka od 7 dana bez obzira dobim li menstruaciju prije? Nemoram ih pocet piti prvi dan menstruacije?
Hvala unaprijed
Lady37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2020., 19:35   #357
Pijem Belaru zbog endometrioze, ne zbog kontracepcije. II danas sam vidjela da sam zaboravila popiti jednu. Nastavila sam piti sa danom zakašnjenja. .Da li da normalno dalje nastavim piti kao da nisam propustila tu jednu ili da obje popijem danas u istom danu?
* Ling * is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2022., 13:34   #358
Pozdrav, prošlu ned završila 3. kutiju Belare (dakle sutra prelazim na 4.).

Zadnja 4 dana blistera pila klavocin 2x1 (u uputama ne nalazim da amoksicilin ima utjecaj na pilule, na hitnoj mi također rekli da nema utjecaja i da mogu piti i jedno i drugo bez korištenja druge zaštite).

Spottinga ovaj mj nema (prošla 2 puta bi krenulo 3/4. dan pauze, trajalo 2/3 dana i to je to). Usrala sam se da mi je Klavocin nešto poremetio i kupila test jutros i negativan je.

Svakako planiram nazvat ginekologa sutra ali me zanima jel ima neko takva iskustva?

Hvala
__________________
It's going to be a bumpy ride.
asdfjkl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2022., 14:26   #359
Dajem neotvorenu kutiju, preuzimanje u Zagrebu. Dokaz (recept) da ju pijete.
Balbala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2022., 10:38   #360
Quote:
asdfjkl kaže: Pogledaj post
Pozdrav, prošlu ned završila 3. kutiju Belare (dakle sutra prelazim na 4.).

Zadnja 4 dana blistera pila klavocin 2x1 (u uputama ne nalazim da amoksicilin ima utjecaj na pilule, na hitnoj mi također rekli da nema utjecaja i da mogu piti i jedno i drugo bez korištenja druge zaštite).

Spottinga ovaj mj nema (prošla 2 puta bi krenulo 3/4. dan pauze, trajalo 2/3 dana i to je to). Usrala sam se da mi je Klavocin nešto poremetio i kupila test jutros i negativan je.

Svakako planiram nazvat ginekologa sutra ali me zanima jel ima neko takva iskustva?

Hvala
Ako mi možete na privatu poruku odgovoriti ikako bila bih zahvalna 🙂
Bellatrix Les is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.