Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre > Konzole

Konzole Kutak za korisnike igraćih konzola

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2013., 14:57   #41
http://www.giantbomb.com/podcasts/so...esti/1600-504/

evo poslušajte
mazgoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 15:36   #42
Quote:
Henryj kaže: Pogledaj post
U nedoumici sam stedjeti za PS4 ili kupiti PS3 u paketu s nekom igrom. Razmisljat cu do jeseni, ali nekako sam blize opciji kupovine PS3, pa kasnije uzet 4, kad vec bude sve uhodano i bude dosta naslova vrjednih igranja...
PS4.
Ako kupiš PS3 na jesen bit će ti žao da nisi štedio pare za PS4 kad izađe.
A ako si gledao prezentacije konzola i E3 vidio si da se itekako ima kaj za igrati.
Hmxhmx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 21:30   #43
Neće mu biti žao jer hoće igrati Gran Turismo...
mazgoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 14:14   #44
http://www.vidi.hr/Racunala/Novosti/...-Playstation-4
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama. Ayrton Senna
tombla03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 10:28   #45
Quote:
mazgoon kaže: Pogledaj post
To ovisi o našem zastupniku... mislim da će ih ulazak u EU i otvaranje granica dovesti pameti tako da ovo po meni ne bi smjelo biti skuplje više od 100-200 kn nego pri kupnji negdje vani (u nas je ipak viši pdv nego u ostatku normalne EU), tako da tih 100tinjak kuna je taman da pokrije razliku u poštarini.

Ići na peglanje više cijene će im se obiti o glavu jer će ljudi onda uzimati vani
Eto, upravo onako kako sam i predviđao Jebalo ih lupetanje cijena na pamet

http://www.gmc.hr/Novost.aspx?news=a...2-4852faf05355
mazgoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 10:37   #46
I još jedna lijepa novost

PS4 igre ce se KOMPLETNE SAME OD SEBE INSTALIRATI U CIJELOSTI NA KONZOLU TJEKOM IGRANJA.

Quote:
The PS4 has a system called PlayGo that caches all reads of the disc to the hard drive. If no reads are being done, PlayGo will gradually copy the entire game based off of developer defined priority.
Quote:
...so, what we do as the game accesses the Blu-ray disc, is we take any data that was accessed and we put it on the hard drive. And if then if there is idle time, we go ahead and copy the remaining data to the hard drive. And what that means is after an hour or two, the game is on the hard drive, and you have access, you have dramatically quicker loading… And you have the ability to do some truly high-speed streaming.
Quote:
We also have final confirmation on the optical drive utilised - a 6x CAV Blu-ray unit. CAV stands for Constant Angular Velocity, meaning that the disc spins at the same rate no matter where the reading head is. This means that data contained on the outer edge of the disc is read in much faster than that contained on the inner portion. This was much more of a big deal for current-gen games (which mostly run from disc) as opposed to next-gen where hard drive install is mandatory. In order to make the experience as friction-free as possible, games will load the absolute minimum and then "stealth install" the remainder onto the hard drive in the background as you play.
Uz navedeno, bas kao i na PS3 ili Xbox360, disk ce trebati biti u konzoli kako bi se igra mogla okrenuti (disk ce sluziti za verifikcaiju instalirane igre).
mazgoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 10:59   #47
Nadam se da ce dolazak PS4 snizit cijenu trojke
Henryj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 11:16   #48
Quote:
Henryj kaže: Pogledaj post
Nadam se da ce dolazak PS4 snizit cijenu trojke
Ni sad ona nije vani toliko skupa, problem je što u nas zastupnik lupa visoku cijenu. Pasti će ona sigurno i mislim, jako brzo
mazgoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 11:25   #49
Nadam se da ce i ulazak u EU imat svoje prste u tome, odnosno maknut ce jednu stavku na koju su se vadili do sad (carinske marze)
Henryj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 11:29   #50
Što mislite koliko će se kretati cijene igara za PS4 kod nas ?
retko28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 11:53   #51
Quote:
mazgoon kaže: Pogledaj post
Eto, upravo onako kako sam i predviđao Jebalo ih lupetanje cijena na pamet

http://www.gmc.hr/Novost.aspx?news=a...2-4852faf05355
Jel moguće da oni to lupaju kako bi ljudi naručili za te pare konzolu od njih kako bi gmc uzeo sebi razliku?
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 11:55   #52
Quote:
retko28 kaže: Pogledaj post
Što mislite koliko će se kretati cijene igara za PS4 kod nas ?
Isto ko i za trojku... novi naslovi su uvijek 60€ (ne računajući popuste koji se daju). To je već dugo, dugo tako. Moglo bi biti mali promjena na dolje kod nas, mada generalno cijene igara u nas naspram trgovina vani nisu puno različite. Pri tome mislim isključivo na nove igre koje tek dođu u prodaju. Naslovi kojima pada cijena u međuvremenu ne ulaze u ovo, to već ovisi od distributera do distributera.
mazgoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 11:58   #53
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
Jel moguće da oni to lupaju kako bi ljudi naručili za te pare konzolu od njih kako bi gmc uzeo sebi razliku?
Ne znam... mislim da je to to. Odn. da je ovih 3399 pa davanje popusta 300 kn da bi cijena na kraju bila 3099 cijena, u stvari cijena koja će biti svuda. Logika nalaže da skuplja ne bi smjela biti iz jednostavnog razloga što će ljudi onda to moći kupiti vani. Ovako se kupnja vani neće isplatiti (pričam o EU tržištu).

No, ja ionako ne planiram uzimati plejku u startu. Pričekati ću sljedeće ljeto, do tada će se pojaviti kakav bundle sa nekakvom igrom ili dodatnim kontrolerom za iste novce. U startu mi nema nekih igara radi kojih bi odmah uzeo konzolu
mazgoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 13:01   #54
Quote:
mazgoon kaže: Pogledaj post
Isto ko i za trojku... novi naslovi su uvijek 60€ (ne računajući popuste koji se daju). To je već dugo, dugo tako. Moglo bi biti mali promjena na dolje kod nas, mada generalno cijene igara u nas naspram trgovina vani nisu puno različite. Pri tome mislim isključivo na nove igre koje tek dođu u prodaju. Naslovi kojima pada cijena u međuvremenu ne ulaze u ovo, to već ovisi od distributera do distributera.
Da imaš pravo ! Neka hit igra kad dođe cijena recimo u algoritmu ( po meni najskuplji dućan ) bude 400 kn pa i više.Eto pričeka se koji mjesec pa padne cijena.Što se tiće cijena konzole,recimo ps3 u Austriji u Grazu,trgovački centar Metro.U to vrijeme kod nas je koštao 3000 kn + igra.U Metrou 1500 kn + dvije igre po izboru.Izbor igara nije neki jel Metro nabavi onako nekoliko igara tek toliko da ih da uz konzolu ili za prodaju.Dok dućani u centru Graza,cijene su im kao i kod nas !
retko28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 13:05   #55
Inaće.igrajući Ps3 igre upoznao sam dosta ekipe iz Engleske i pitao ih malo za cijene igara.Kaže mi jedan da kad dođe hit igra,košta 299 kn.Malo jeftinije nego kod nas.Ali eto sve zavisi od dućana do dućana !
retko28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 13:06   #56
Sumnjam da je tamo bilo za 1500 kn osim ako se nije radilo o onim repariranim konzolama. A toliko su takve koštale i u nas.

Jebiga, ljudi uvijek vide cijenu, a manje gledaju što se stvarno prodaje

Uglavnom, PS4 općenito će imati prilično nisku cijenu na startu prodaje, a takva će biti i u Hrvatskoj. I to je najvažnije. Kad pogledaš specifikacije konzole i što će sve nuditi za te novce, kapa do poda.
mazgoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 13:14   #57
Quote:
mazgoon kaže: Pogledaj post
Sumnjam da je tamo bilo za 1500 kn osim ako se nije radilo o onim repariranim konzolama. A toliko su takve koštale i u nas.

Jebiga, ljudi uvijek vide cijenu, a manje gledaju što se stvarno prodaje

Uglavnom, PS4 općenito će imati prilično nisku cijenu na startu prodaje, a takva će biti i u Hrvatskoj. I to je najvažnije. Kad pogledaš specifikacije konzole i što će sve nuditi za te novce, kapa do poda.
E sad se to ne sječam koja je bila konzola,možda čak i ta reparirana.Ali cijena je bila 1500 kn + 2 igre po izboru.Za cijenu sam siguran.Sve u svemu treba pričekati malo kad ps4 konzola dođe pa će ljudi pričati,kako su zadovoljni i sve ostalo.Ja nisam odmah uzeo ps3.Ja sam ga prije 3 godine uzeo i super sam zadovoljan !
retko28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 15:30   #58
Final score (Playstation) 4>1 (Xbox)
Uvijek sam bio vjeran Sonyju i ostat cu
Imam samo jedno pitanje, pošto je moj prijatelj izgubio kabel za joystick i sada ga ne mogu puniti, znate li mozda gdje bih to mogao kupiti?
Ili ste mozda zainteresirani da ga prodate? (Ispričavam se na offtopicu.)
Hvala!
__________________
1589.
Dinozg98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 17:51   #59
Quote:
mazgoon kaže: Pogledaj post
Uglavnom, PS4 općenito će imati prilično nisku cijenu na startu prodaje, a takva će biti i u Hrvatskoj. I to je najvažnije.
Slažem se.

Inače, ako budem imao novaca, a za sada stvari dobro idu(), kupit ću PS4 kad izađe.

Vi ostali? (pročitao sam gore da će mazgoon čekati pa da pitam ostale)
Hmxhmx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 18:48   #60
Cekat cu jedno godinu, godinu i pol....Vjerojatno cu na jesen uzet PS3 i GT, pa to malo igrat...

Opcenito ne volim uzimat stvari odmah cim izadu. Bolje nek prode neko vrijeme, otklone se eventualne poteskoce i greske, napravi se desetak igara koje bi zelio odigrat (malo sam izbirljiviji, po tom pitanju), pa ce se onda razmislit....
Henryj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.