Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2006., 10:31   #61
Quote:
Flo_Master kaže:
Pitao si sto mozes raditi kad zavrsis fax i dodjes u Teslu. Na to sam ti i odgovorio.
Nisam mislio na nivo strucnosti, posto to nisi ni pitao. To su poslovi koje mozes raditi u Tesli, a ima ih jos za koje ne znas (support, integration, solution architect, ... za GPRS, MSC, BSC, MGW, RNC, inteligent networks...).
Možeš radit sve?! ovisno šta njima trenutno treba, normalno ako na to pristaneš ali za to te fax pripremio možda 5%...

Osim ENT i Siemensa svega par firmi (isto velikih) nude početnu plaću preko 5k. Te razvikane male firme nude smijuriju kao početnu plaću a VSS ekipa je retardirana ako to prihvati.

Siemens i ENT su svijesni da ekipa ostaje u odjelu/sektoru/samoj firmi u prosjeku 2 godine i nakon toga dobiva bolje ponude i odlazi...normalno ima dio ljudi koji napreduju i ostaju.

Za svježe diplomirane ljude velike tvrtke su idealne i o tome nema govora, kasnije je druga priča.
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 14:37   #62
Quote:
halifax_ kaže:
Ma najbolje u drzavnu sluzbu. Boli te kliknac za sve, s poslom si gotov do 15 sata, imas zagarantiranu placu (4000-5000 kunica) nisi pod pritiskom +100 milijuna drugih pogodnosti. Siemens, Ericsson... pisi izvjesca kad si bio u wc-u sta si doruckovao itd.. trka s terminima, moli Boga da odes malo do Graza da dobijes koju kunicu vise itd... - no thanks

ma najbolje odmah u PEMZIJU !
jellobiafra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 17:48   #63
Quote:
jellobiafra kaže:
ma najbolje odmah u PEMZIJU !
pa jest da se moze, al ko ce ti je dati - penziju
halifax_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 21:40   #64
Koliko vidim (iz primjera moje susjede koja studira kao redovan student) - faks te jako dobro naući pit kavu po cijele dane po bircevima.....
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 22:34   #65
Quote:
R@LE kaže:
Koliko vidim (iz primjera moje susjede koja studira kao redovan student) - faks te jako dobro naući pit kavu po cijele dane po bircevima.....
pa slusaj.. jedno je studirati a drugo diplomirati
halifax_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 14:32   #66
Quote:
Numbat kaže:
Sorry ali pricas kojestarije.
Ne postoji ta vrsta IT samoobrazovanja koja ti moze nadomjestiti zahtjeve studiranja u npr computer science i iz toga steceni kvalitet znanja. I to je tako.
Svako ostalo podcjenjivanje faksa je samo labudji pjev tipova koji nisu bili u stanju steci diplomu istog. Pa se tjese nekim jednostavnim informatickim vjestinama kojima su samostalno ovladali, a koje se u stvari sticu na 1 god studija. Analogno, mnoga znanja iz mnogih informatickih oblasti im zato ostaju potpuno nepoznata.

A da te fakultet nece pripremiti za rad, to malo sutra. Ovaj moj, istina vani prije niz godina a ne Zgb FER, je podrazumjevao nekoliko tjednih praktikala gdje su se rjesavali informaticki problemi iz industrije. I provodile noci po labovima u pripremi vecih radova (assignmenta) kojih je bilo bar dva po semestru. I tako tokom cijelog studija.
A naravno da se, kad pocnes raditi u IT struci, sreces sa specificnim problemima i tehnologijama kojima budes u stanju brzo ovladati bas zahvaljujuci predznanju stecenom na faksu. Bez toga ne ide.

Definitivno, znanje steceno na faksu je nemoguce steci samoobrazovanjem. Kao i sposobnost trazenja rjesenja, istrazivanja, nalazenja PRAVOG rjesenja problema. I zbog toga znanja (znanja kako traziti rjesenje problema!) je DIPLOMA preduvjet zaposljavanja. Svojevrsna garancija kvalitete mada ti tek tada predstoji da se dokazes na konkretnom radnom mjestu. Zato i postoji pripravnicki staz.
Sori ali i ti.

Tvoja rečenica "Ne postoji ta vrsta IT samoobrazovanja koja ti moze nadomjestiti zahtjeve studiranja u npr computer science i iz toga steceni kvalitet znanja. I to je tako. " je krivo "formulirana". Kako uopće možeš pomisliti da ti bilokoje IT samoobrazovanje nadomještava zahtjeve studiranja? Isto tako nije mi jasno kako možeš pomisliti da studiranje nadomještava zahtjeve u IT poslu?

"Svako ostalo podcjenjivanje faksa je samo labudji pjev tipova koji nisu bili u stanju steci diplomu istog. Pa se tjese nekim jednostavnim informatickim vjestinama kojima su samostalno ovladali, a koje se u stvari sticu na 1 god studija. Analogno, mnoga znanja iz mnogih informatickih oblasti im zato ostaju potpuno nepoznata."
Mislim da steći diplomu može svako, ako nikako drugaćije tada tako da upiše prometni i da profesoru plavu kuverticu. Podcjenjivanje faksa se ne odnosi na njegovo ustrojstvo i organizaciju predmetne nastave već na činjenicu koju tvrde mnogi nadobudni studenti da ih faks sprema za rad. Sprema te za rad - ok, ali ne dovoljno - tj. u onoj mjeri u kojoj je potrebno.
Što se tiće jednostavnih informatičkih vještina - na faksu se primjenjuju/ući jednostavne informatičke vještine - jer programiranje npr. polja u C-u nije baš neka napredna "informatička" vještina ili npr. pisanje u wordu, ili izračun u Excelu - pa to rade obične administratorice i tajnice.
O samom studentu ovisi koliko mu je stalo da uz faks i ono što se ući na faksu naući još više toga, naući još bolje i kvalitetnije.


"A da te fakultet nece pripremiti za rad, to malo sutra. Ovaj moj, istina vani prije niz godina a ne Zgb FER, je podrazumjevao nekoliko tjednih praktikala gdje su se rjesavali informaticki problemi iz industrije. I provodile noci po labovima u pripremi vecih radova (assignmenta) kojih je bilo bar dva po semestru. I tako tokom cijelog studija. "
Da, fakultet te neće u onoj mjeri - potrebnoj mjeri, pripremiti za rad, pripremiti će te jedino za to da kad se zaposliš lakše ućiš stvari koje ćeš stvarno raditi.
A to da su se noći provodile po labovima je sranje - moš mislit kak su studenti provodili besane noću na faksu - ili im je pisanje XML-a predstavljalo takav problem ili je problem bio neki drugi.

"A naravno da se, kad pocnes raditi u IT struci, sreces sa specificnim problemima i tehnologijama kojima budes u stanju brzo ovladati bas zahvaljujuci predznanju stecenom na faksu. Bez toga ne ide."
Naravno, kad počneš raditi u IT struci zabezeknuti ćeš se jer češ morati svoje znanje dobro debelo nadopuniti, a tvoj šef to platiti. Sretati ćeš se sa tehnologijama koje si jedan faks nemože priuštiti ili uopće nezna da postoje.
Koliko ćeš ovladati jest isto upitno.

"Definitivno, znanje steceno na faksu je nemoguce steci samoobrazovanjem. Kao i sposobnost trazenja rjesenja, istrazivanja, nalazenja PRAVOG rjesenja problema. I zbog toga znanja (znanja kako traziti rjesenje problema!) je DIPLOMA preduvjet zaposljavanja. Svojevrsna garancija kvalitete mada ti tek tada predstoji da se dokazes na konkretnom radnom mjestu. Zato i postoji pripravnicki staz."
Definitivno znanje koje stekneš JEDINO radom u struci, obrazovanjem u specijaliziranim centrima za školovanja kod nas i vani nemože se steći na faksu. ( s razlogom su moji kolege s posla za jednu tehnologiju morali u Južnoafričku republiku - pa kaj nije FER to organiziro???)
Sposobnost traženja riješenja, istraživanja i nalaženja pravog problema se isto tako jako teško ući na faksu. Jer samo 4 godine ti nisu dovoljne da usvojiš jedan takav princip rada. Potrobno je mnogo dublje i šire znanje pojdinog podrućja da bi se otkrio uzrok problema i kako ga riješiti.
Npr. da ja sad pitam studenta 4. god FERa u ćem je problem kod mog CISCO routera jer mi svjetle neprestano dvije lampice on bi vjerovatno prvo morao/išao pročitati manual za taj router (ili www.google.com), ili da ga pitam kak da riješim neki error pri startanju unixa/windowsa a on nezna ni boot-up proceduru po kojoj se startaju windowsi /unixi niti dezna kak da pri bootu dobijem ispis kaj se sve starta i na ćem mašina stane - jer ta sposobnost traženja riješenja problema se ne ući na faksu - možda je naućio doma.
Pripravnički staž s razlogom traje 1-2 godine što je dovoljno da poslodavcu dojadi nadobudni student koji misli da zato kaj je potrošio 4 godine na faks zaslužuje plaću od 1000eura.
+ a zakaj poslodavci traže VŠS ili VSS radnike - zato što to osvjetljuje obraz poslodavcu i može reći s pravom da ima školovan, mlad i friški kolektiv.
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 14:55   #67
Quote:
R@LE kaže:
Koliko vidim (iz primjera moje susjede koja studira kao redovan student) - faks te jako dobro naući pit kavu po cijele dane po bircevima.....
pa šta je tu loše
ako imaš starce koji te financiraju dok studiraš, studentski život u hr je od boga blagosovljen
ja bi još studiro
šta si navro na poso, pa nije poso zec neće uteć'
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 15:01   #68
posao=pare za cugu!
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 15:04   #69
Quote:
R@LE kaže:
Sori ali i ti.
Pa ne mislis li valjda da ce se na FER-u uciti konfiguriranje odredjenog tipa CISCO routera ili instaliranje windoza? Ljudi koji zavrse FER bi trebali projektirati mreze, a ne konfigurirati ih. Za to sluze specijalisticki tecajevi i manuali.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 15:24   #70
Nije mi jasno kako ljudi koji neznaju razliku između DTE i DCE devicea, ili tipove enkapsulacije projektiraju mreže - a tebi?
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 15:41   #71
Sigorno neće projektirat lik koji je jučer doplomirao...

Projektant zna teoriju, praksu upitno, on će reć šta treba napraviti i do kad treba biti gotovo, dalje se menađerići zaduženi za određene odijele brinu i dijele poslove onima kvalificiranih za njih. To je stvar hijerarhije same firme. Ti kao stručnjak za router ćeš biti zadužen za njega i stvari oko njega, nalogodavca boli kita ko će to napravit ako to bude napravljeno, niti ako to bude genijalno napravljeno kremu nećeš pobrat ti nego neki od menađerića....

Baš me zanima dal direktor ENT zna nać bug u nekom njihovom softwareu, zna isto koliko i kumica sa placa. A gle čuda firma funkcionira i bugovi se nalaze.

Poslodavac traži VSS zbog 'navika' učenja, obrazovanja i inih pizdarija koje se zahtjevaju od velikih firmi.

Da baš je razlog zahtjeva za povećanja broja visoko obrazovanih u Hrvatskoj nekvaliteta diplomanada i njihovog obrzovanja

BTW posao koji SSS IT 'stručnjak' radi kod nas indijac ili kinez radi za kikiriki pa se zapitaj malo
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 15:43   #72
Quote:
R@LE kaže:
Nije mi jasno kako ljudi koji neznaju razliku između DTE i DCE devicea, ili tipove enkapsulacije projektiraju mreže - a tebi?
r@le, prema avataru, nicku i prici zvucis mi kao ufurani tinejdzer

da si isao na fer zgadile bi se te stvari i ohladio bi se malo!
...ali vjerujem znas znanje, kad pola tih termina nikad nisam ni cuo
jellobiafra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 16:06   #73
Quote:
Neznadar kaže:
Pa ne mislis li valjda da ce se na FER-u uciti konfiguriranje odredjenog tipa CISCO routera ili instaliranje windoza? Ljudi koji zavrse FER bi trebali projektirati mreze, a ne konfigurirati ih. Za to sluze specijalisticki tecajevi i manuali.
Često će čovjeka nakon faksa i poslati na Cisco akademiju ili sličnu školu kako bi stekao i potrebna praktična zvanja. A FER + Certifikati je jako dobra kombinacija za plaću od preko 10.000 kn s par godina staža!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 16:07   #74
Quote:
Musatom kaže:
Sigorno neće projektirat lik koji je jučer doplomirao...

Projektant zna teoriju, praksu upitno, on će reć šta treba napraviti i do kad treba biti gotovo, dalje se menađerići zaduženi za određene odijele brinu i dijele poslove onima kvalificiranih za njih. To je stvar hijerarhije same firme. Ti kao stručnjak za router ćeš biti zadužen za njega i stvari oko njega, nalogodavca boli kita ko će to napravit ako to bude napravljeno, niti ako to bude genijalno napravljeno kremu nećeš pobrat ti nego neki od menađerića....

Baš me zanima dal direktor ENT zna nać bug u nekom njihovom softwareu, zna isto koliko i kumica sa placa. A gle čuda firma funkcionira i bugovi se nalaze.

Poslodavac traži VSS zbog 'navika' učenja, obrazovanja i inih pizdarija koje se zahtjevaju od velikih firmi.

Da baš je razlog zahtjeva za povećanja broja visoko obrazovanih u Hrvatskoj nekvaliteta diplomanada i njihovog obrzovanja

BTW posao koji SSS IT 'stručnjak' radi kod nas indijac ili kinez radi za kikiriki pa se zapitaj malo
Dobar projektant mora znati teoriju i mora imati određeno iskustvo i praksu, jer projektant mora znati kako stvari funkcioniraju (npr. ako projektira mrežu da ne nactra u MS Visiju da je lokalni LAN u firmi od 10 PCa podjeljen u 10 različitih subneta, a ako projektira projekte tipa XblablablaX, da nemože raspolagati onim što nema u buđetu...). Dobar projektant mora imati minimalno X ili XX godina iskustva sa konkretnim stvarima.
Projektant u pravom smislu te funkcije ne govori do kad će biti kaj gotovo nego detaljno specificira što i kako će funkcionirati. Menađer ili salesperson koji ugovara posao/nudi definira od kad do kad mora biti gotovo - dvije različite funkcije.

Direktor ENTa sigurno neće tražit bug - pa nije direktorov zadatak da popravlja greške iza svojih radnika koji em su završili faks, em vele da znaju radit i da su spremni i još k tome da su nakon faksa usvojili znanje i navike kako ustanoviti i otkloniti grešku! (direktor je tu da troši novce i šepuri se po domjencima i cocktail-partiyima)

Radi za kikirike jer je situacija takva - ali jedan lik sa titulom CCIE mlati 500kn po satu na MUPovom projektu (da se razumijemo taj lik sa CCIE titulom ne spaja kablove, niti konfigurira ruter, on samo detaljno specificira kako će mreža biti organizirana i koja je uloga kojeg uređaja, nakon toga veli radnicima koji kabliraju - ovaj kabel ide sim, ovaj kabel ide tam i tak mlati pare! i to u Hrvatskoj!)
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 16:09   #75
Quote:
jellobiafra kaže:
r@le, prema avataru, nicku i prici zvucis mi kao ufurani tinejdzer

da si isao na fer zgadile bi se te stvari i ohladio bi se malo!
...ali vjerujem znas znanje, kad pola tih termina nikad nisam ni cuo
ufurani teenager -> uf, već ja napustih te godine...
Ma nisam se ja "zagrio" već pokušavam objasnit neke stvari s kojima se susrećem svaki dan.
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 16:13   #76
Quote:
Vojky kaže:
Često će čovjeka nakon faksa i poslati na Cisco akademiju ili sličnu školu kako bi stekao i potrebna praktična zvanja. A FER + Certifikati je jako dobra kombinacija za plaću od preko 10.000 kn s par godina staža!

E pa to, znaći nakon faksa se na tog istog opet mora trošit 1. lova 2. vrijeme na školovanje umjesto da radi konkretni posao - što znaći da te ne spremi za posao sa konkretnim stvarima.
Moram priznati da od 10 FERovaca koji su u isto vrijeme polagali MS exam 70-290 (MS Win 2003 Server) s menom u jednom test centru pred neko virjeme - samo je 1 prošao (uz mene ) i to onaj kojeg to zanima i koji se tim doma igra, ostali su naštrebali (jer se na faksu štreba), a rezultati im bili koma - pa nisu znali ni isplanirat backup proceduru (znaći u tjednu koji dan koja backup procedura) ili recovery.
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 18:03   #77
savrseno je jasno da imas bolju RUTINU na CISCO routeru kojeg strikas pet godina nego sto je ima FERova koji tih 5 godina studira

ali nemas KREATIVNOST i PRILAGODLJIVOST na nove zadatke, poslove i tehnologije koju ima FERovac (znaci, ako te bace na novo podrucje na kojem nikada nisi radio i zajedno s tobom jednog friskog FERovc bas me zanima ko bi prije postao mestar od zanata)

P.S: FER definitivno nije i nemoze biti streberski faks, a osim toga, ako su faksovi za kuac ajde zavrsi jedan pa onda ispiri ljudima mozak da je SSS po defaultu sposobniji od VSSa

i nije "znaći" nego "znači" kad vec koristis kvacice
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 19:18   #78
Quote:
blondie_30 kaže:
savrseno je jasno da imas bolju RUTINU na CISCO routeru kojeg strikas pet godina nego sto je ima FERova koji tih 5 godina studira

ali nemas KREATIVNOST i PRILAGODLJIVOST na nove zadatke, poslove i tehnologije koju ima FERovac (znaci, ako te bace na novo podrucje na kojem nikada nisi radio i zajedno s tobom jednog friskog FERovc bas me zanima ko bi prije postao mestar od zanata)
Upravo to. Isto kao što će medicinska sestra imati bolju rutinu u davanju inekcija od kirurga koji je to zadnji put u praksi radio prije 20 godina dok je bio student...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 21:59   #79
Quote:
Musatom kaže:
Sigorno neće projektirat lik koji je jučer doplomirao...

Projektant zna teoriju, praksu upitno, on će reć šta treba napraviti i do kad treba biti gotovo, dalje se menađerići zaduženi za određene odijele brinu i dijele poslove onima kvalificiranih za njih. To je stvar hijerarhije same firme. Ti kao stručnjak za router ćeš biti zadužen za njega i stvari oko njega, nalogodavca boli kita ko će to napravit ako to bude napravljeno, niti ako to bude genijalno napravljeno kremu nećeš pobrat ti nego neki od menađerića....

Baš me zanima dal direktor ENT zna nać bug u nekom njihovom softwareu, zna isto koliko i kumica sa placa. A gle čuda firma funkcionira i bugovi se nalaze.

Poslodavac traži VSS zbog 'navika' učenja, obrazovanja i inih pizdarija koje se zahtjevaju od velikih firmi.

Da baš je razlog zahtjeva za povećanja broja visoko obrazovanih u Hrvatskoj nekvaliteta diplomanada i njihovog obrzovanja

BTW posao koji SSS IT 'stručnjak' radi kod nas indijac ili kinez radi za kikiriki pa se zapitaj malo
Dzaba ti je to njemu objasnjavati... Svi koji su dipl. nesto su se debelo prevarili u zivotu
halifax_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 22:03   #80
Quote:
R@LE kaže:
E pa to, znaći nakon faksa se na tog istog opet mora trošit 1. lova 2. vrijeme na školovanje umjesto da radi konkretni posao - što znaći da te ne spremi za posao sa konkretnim stvarima.
Moram priznati da od 10 FERovaca koji su u isto vrijeme polagali MS exam 70-290 (MS Win 2003 Server) s menom u jednom test centru pred neko virjeme - samo je 1 prošao (uz mene ) i to onaj kojeg to zanima i koji se tim doma igra, ostali su naštrebali (jer se na faksu štreba), a rezultati im bili koma - pa nisu znali ni isplanirat backup proceduru (znaći u tjednu koji dan koja backup procedura) ili recovery.
Jedan primjer. Covjek u Munchenu, dipl. inf., radi u Kordobi kao konzultant (Kordoba za banke, kao SAP za upravljanje resursima). Od 1979. u Siemensu godisnja placa oko 70 000 eur, svi, ali bas svi su VSS u timu. Jel on sad bio glup po tebi sto je isao na faks, il je trebao zavrsiti SSS, polozitici CCNA i konfigurirati routere po cijeli dan.
Ne mogu vjerovati kakve komentare od tebe citam.
halifax_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.